+1 oy
687 göst.
Diğer kategorisinde (176 puan) tarafından
tarafından kapalı
1 ay önce annemin evine gittim esimle kavga edip oda 2 arkadası yola yanıma gelidi orada kavga etik annemde vardı bana bu kadar insanın. Yanında seni bosuyorum dedi 3 kere bosal dedi biz simdi bosanmısmı oluyoruz 
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

16 Cevaplar

+1 oy
(12,499 puan) tarafından
Birlikte misiniz şimdi 
-Reklam-
0 oy
(3,721 puan) tarafından
İki şahit var hocalar öyle diyo ama sen yine hoca sor
(176 puan) tarafından
3 şahit 2 arkdsı bide annem vardı
(3,721 puan) tarafından
Boşanma olmuş oluyo ama sen yinede hoca sor
0 oy
tarafından
Yok daha neler
0 oy
tarafından
Başlığı düzelt canım postun kapanır şimdi 
0 oy
(191 puan) tarafından
Eğer dini nikahta boş ol deme hakkimi sadece eşe verdiyseniz 3 kere bunu söylediyse Allah katında boşanmış oluyorsunuz ve dinimizde bunun geri dönüşü çok zor 
(176 puan) tarafından
Bende dedim defarlca dedim bunu
(176 puan) tarafından
Öfkeyle dedim
0 oy
(449 puan) tarafından
Pek bilmemekle beraber dini nikâh düşmüş olabilir bi internetten falan araştır tesettürlü biriysen dikkat et tesettürüne onun yanında barışma falan olursa imam nikahı kıymadan yakınlaşma bence yine de araştır 
(1,850 puan) tarafından
Biri bosadigi zaman malesef geri donusu oyle tekrar nikah kiymakla olmuyor cnm
(449 puan) tarafından
Nasıl oluyor peki ben bilmiyorum da merak ettim
(1,850 puan) tarafından
Biri bosandigi zaman tekrar birlikte olabilmeleri icin kadının baska biriyle evlenmesi ve onla birlikte olmasi gerek ondan sonra ondan bosanip anca tekrar birlikte olabilirler birde bunu bilerek yapmalarida gecersz sayiliyor yani iste evlenimde başkasıyla sonra bosim olmuyor
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Şahit var çok karışık. Iş çok ciddi Allah yardımcınız olsun 
0 oy
(7,018 puan) tarafından
Evet bosanmis oluyorsunuzdiye biliyorum 
0 oy
(36 puan) tarafından
 Nikah esnasında sen talak hakkı istedin mi? Talak hakkı istediysen bunu Bi cami hocasına sor. Burda kimin bilgili olduğunu bilemezsin. 
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Bence hemen bi hocaya danis gerci barismissn ama benm bildiğim 3 talak olyor iste sahitler falan oldumu boşanmış olyor gene en iyisini onlar bilir
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Zannımca muhtemelen boşanmış oluyorsunuz ama tabiki bunun cevabını burada değilde bi hocaya sorarak emin ol 
0 oy
tarafından
1 dalak düstu sadece tamen bosanmak icin 3 ayri yerde degisik sahitlerinde yaninda 3er kere demesi gerek
(176 puan) tarafından
Yarın bir hocaya gidcem zaten aklım çok karısık ve iyi degilim inanki rüyalar çok garip rüyamda hep Bi kadın görüyorum kocan seni bosadı zina yapıyorsun annenin evine dön diyor
0 oy
(48,083 puan) tarafından
boşanmış oluyorsun sanirim da bu adamlar ne merakli bosamaya evlenmesinler o zaman
0 oy
(923 puan) tarafından
Peşpeşe aynı mekanda söylediyse 1 talak yerine geçer.Bain talakla boşanmış pluyonuz yani rekat nikahla Bi araya gelebilirsiniz.... Ama bu konuda bazı alimlerin farklı görüşleri vardır mesela hz Ömer aynı mekanda 3 kez boşol diyen kocanın boşanmış olduğunu artık geri dönüş olmadığını söyleyip uygulamıştır
0 oy
(103 puan) tarafından
Dini nikahi millet cok hafife aliyor bazen ama öyle olmuyor 3 talak bosol desiyse ve gercekten 3 kisi varsa yaninizda o nikahiniz bostur  ve bu resmi nikah gibi hadi tazeliyelim demekle de olmuyor adam degil kadin evlenecek baskasiyla onunla yaninda kalacak tabi boyle birseyi kim kabul eder oda ayri muaamma oyuzden sinirliylen sakinkken vs gibi seylerde bile denirse nikah bostur  oyuzden rabbim o dereceye getirmesin kimseyi 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 633 göst.
24 Nisan 2021 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,264 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 326 göst.
13 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Busra2345 (176 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 179 göst.
21 Mayıs 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Simsek21 (1,262 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 454 göst.

374,624 soru

11,204,583 cevap

34,506 kullanıcı

...