0 oy
1,250 göst.
Diğer kategorisinde (1,718 puan) tarafından
Ay sinir oluyorum oturduğum binada 3 yıldır oturuyorum kiracıyım taşınırken iskan alınacak 1 2 aya dendi 3 senedir alamıyorlar geçen sene mutahit öldü binada eksik yerleri ev sahipleri yapmaya çalışıyor ama bir türlü denk gelmiyor her ay bu ay alıcaz diyolar hala ses yok geçen ay 385 gelen faturam bu ay 596 TL gelmiş yazıklar olsun ya herkesin 2 3 ayda verdiği fatura bizden tek ay da çıkıyor. Şantiye elektriği diye geçtiği için çok fazla geliyor ya sizlerde durumlar ne 

38 Cevaplar

0 oy
(1,125 puan) tarafından
Valla kuzum az geliyormuş bizim de öyle iskan yok 750 altına  düşmedi hiç geçen ay 1000 küsürdü sözde dün ev sahibi aradı bu ay alınacak paralar ödendi falan dedi kiramiz 1600 dü 3000 yaptılar daha fazla yapacaktı dedim zaten her ay 1000 den fazla elektrik ödüyorum bı kadar su doğalgaz anamız ağladı yazık günah dedim sonra neyse ,3000 olsun bazen gününden önce para lazım oluyor eşine söylüyoruz gönderiyor hemen dedi 
(2,435 puan) tarafından
Yorumuma bir bak
(1,718 puan) tarafından
Biz 1000 liraya oturuyoruz kira da onum kadar elektrik geliyo
-Reklam-
0 oy
(7,043 puan) tarafından
170 geldi en son o neymiş öyle ya 
(1,718 puan) tarafından
Valla iyi gelmiş size de
0 oy
(9,729 puan) tarafından
E soyle ev sahibine o zaman onlar odesin faturayi yada alsinlar ustlerine
(1,718 puan) tarafından
Ev sahibi diyecek banane yani keşke öyle herşey kolay olsa daha onlar bize ittirecek nerdeyse başka binadaki işleri
0 oy
(2,926 puan) tarafından
Bize 180 geldi
(1,718 puan) tarafından
İyi canm valla
0 oy
(7,560 puan) tarafından
Lojmanda oturuyorum 750 gelmisti gecen ay. Bu ay evde değilim esim tek ona rağmen 300 gelmis klima filan da yok bi termosifon var 
(1,718 puan) tarafından
Çok gelmiş
(5,914 puan) tarafından
Termosifon yakar normal canım
0 oy
(790 puan) tarafından
Herkesin 2 ayda verdiğimi pardon da senin ki yine iyi herkesin böyle uçuk fiyatlar sana özel değil yani 
(1,718 puan) tarafından
Aa bende bana Özel sanıyordum ya bak sen Allah'ın işine
(790 puan) tarafından
Öyle bir konuşmuşsun ki milletin sana garezi varmış gibi de ondan
0 oy
tarafından
800 sanki ev stadyum;(
(1,718 puan) tarafından
Aa çok gelmiş vallahi
tarafından
Aynen iyice şaşırdılar artık
0 oy
(2,435 puan) tarafından
Bizimde aynı durum var binada iskan yok. Su ve elektrik 2 3 katı ödedik 3 senedir. Ama yeni bir kanun çıktı canım. Bizim binadaki herkes belediyeye gidip yaptırdı, şuan herkes normal ödüyor şükür. Bir araştır bence fazla ödeme. Bu yaz geçtik biz
(1,718 puan) tarafından
Böyle bir şey duydum bende varmış yeni kanun çıkmış diyolqr
(2,435 puan) tarafından
Biz çıktığının ertesi günü yaptık :)
(1,125 puan) tarafından
İskan vermiyorlar ki canım sıkıntılıymis bina yapan adam belediye başkanına küfür etmiş o yüzden vermiyorlar ev sahipleri gitti konuştu geçen hafta söylemişler neden onu cezasını biz ödüyoruz falan diye sözde çıkacakmış bu hafta iskan inşallah yani
(2,435 puan) tarafından
inşaat ruhsat fotokopisini bide dask deprem sigortası yaptıracak  alıcak gidecek belediyeye suyu halledecek oradanda elektrik kurumu  hangisiyse burda tredaş ona gidecek o kadar

Aboneliğini meskene çevirmek istiyorum diyecek
(2,435 puan) tarafından
Bizimde iskan alınmadı, tek kiracı biziz. Alacaklardı aslında ev sahipleri, sırf fazla ödememek için ama bu kanun çıktı gerekte kalmadı. Şimdi herkes yarı fiyatına ödüyor şükür.
0 oy
(1,274 puan) tarafından
700 küsür geldi
(1,718 puan) tarafından
Sanada. Çok gelmiş canm
(1,274 puan) tarafından
gorev nedeniyle doguda kaldik orda az gelirdi batıya geldik faturalar ucuyor
0 oy
(13,876 puan) tarafından
200 civarı geliyor halletmeye çalışın çok gelmiş ya 
(1,718 puan) tarafından
Vala 3 senedir böyle canmya ama artık canıma tak etti ya taşınmak istesem ev yok doğru düzgün herşey uçmuş
0 oy
(439 puan) tarafından
Ben hiç bişe kullanmadığım halde 425 geldi
(1,718 puan) tarafından
Vala bilmiyorum nolcak böyle
(439 puan) tarafından
:))))))) hayat devam ediyo : D
0 oy
tarafından
Bende aynı durumdayım şuan 2 buçuk yıl oldu almadılar evi tutmadan önce 15gune geliyo dediler inandık tuttuk elektrik toplam 1500 gelmiş 350 bana düştü hesapladık da geçen ay 450 verdim ve elektrik o kadar kullanmama rağmen fırın açmıyorum Ketel tost makinesi kurutma makinesi falan kullanmıyorum dikkat ediyorum ona rağmen böyle geliyo bizimde muthait kaçmış ev sahibi alicaz toplanıp diyo ama oyalıyor şimdi ev sahibinin apartmanda 3tane evi var tekini sattı elden çıkarttı şimdi diğerini satiyo bakalım onu sattıktan sonra bizimkine geçer diye düşünüyorum su desen bin beter elektrikten fazla su veriyorum resmen her hafta 100 yüklüyorum ki 5daireyix 500 TL 1hafta gidiyo of daraldim 
(1,718 puan) tarafından
Çok zor. Ya bizde öyleydik  hep su yüklüyorduk. 1 buçuk senedir yükleme yapılmıyor tek saatden su geliyor o fatura iskan alınınca bölünecekmis daire başına oda baya yüklü gelecek bu gidiş le
0 oy
(5,914 puan) tarafından
150 tl geldi ki cok kullanıyorum eletirik 
0 oy
(1,482 puan) tarafından
Bana 550 geldi iskan flaan yokken kaynanama 800 geldi UFO açtı diye sana Z bile gelmiş 
(1,718 puan) tarafından
Vala bana çok geliyor fırın ayda 1 2 çalışırsa anca tost makinesi de öyle ütü yapmam sadece çamaşır makinesi bulaşık buzdolabı var sürekli çalışan başka esyam falanda çok yok mesela 1 tv var sadece
0 oy
tarafından
Bana da 300 gelmiş ama 300luk bişey yapmadım fırın falan hiç çalışmadı bile
(1,718 puan) tarafından
İnsanın zoruna gidiyo vala
0 oy
(1,828 puan) tarafından
Kombi falan yanmadigi halde 410 geldi. Iskan var ama ne fayda
(1,718 puan) tarafından
Şehir şehir bile faturalandırma farklı ya
0 oy
(6,668 puan) tarafından
Yine iyi gelmis senin bizimki baya geliyor 
(1,718 puan) tarafından
Benim zoruma gidiyor açıkçası ne ütü yaparm fırın ayda 1 2 anca tost makinesi de öyle
0 oy
tarafından
İşte ben çok dikkat ederim iskansz olan bir yerde asla oturmam 
(1,718 puan) tarafından
En iyisi ya derdi bitmiyo
0 oy
(1,695 puan) tarafından
Kalorifer yerine klima açtık buna rağmen 245 lira geldi.
(1,718 puan) tarafından
Değişiyor sanırım şehir şehir faturalandırma ya
0 oy
(1,846 puan) tarafından
Bizde de su öyle malesef her ay diğerlerinden daha fazla oduyoz 
(1,718 puan) tarafından
Zoruma gidiyor valla ne yalan söyleyim 600 TL'lik napmis olabilirim diye

İlgili sorular

+1 oy
49 cevap 670 göst.
17 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Sule__ (351 puan) tarafından soruldu
0 oy