0 oy
406 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar 35+5 te doğum yaptım çocukta hafif orta pulmoner hipertansiyon, yeme intolerans çıktı ve kalpte delik pda falan izlendi bu sebeplerden dolayı oğlum 14 gün kuvezde kaldıktan sonra çok Şükür kucağıma aldım kavuştuk. Ama ben kendimi çok çaresiz hissediyorum çok küçük emmiyor bazen emiyor bazen emmiyor daha çarşambadan beri beraberiz çok korkularim var bir şey olur mu vs düşünmekten deliye dönüyoruz eşimle Allah'tan eşim yormuyor beni yardımcı oluyor onunda psikolojisi maddi manevi korkulardan dolayı bozuldu iki üç günde kafamiz komple değişti destek almaktan kaçmıyoruz emzirme danışmanına gittik, psikologa zaten önceden de bazı konular için gitmiştik ama kendimi çok çaresiz hissediyorum :( ilk çocuğumuz 2,5 yıl tedavi olduktan sonra normal yolla gebelik elde ettik şu an kucağımizda ama biz herşeyden çok korkuyoruz tecrübeli olanlar biraz olsun bu durumu yaşayan var mı nasıl astiniz? Şimdiden teşekkürler iyi pazarlar diliyorum.

8 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Gözünüz aydın hayırlı evlat olsun inşallah.

Her ne gelirse Allah tan gelir onun izni ile olur. Siz ona güvenin ona dua edin.
Kalpteki delik normal canım zamanla kapanacaktır.
Benim bebeğim de taşikardi li dogdu kalp atışları çok yüksekti ve delik vardı şükür 4. Ayında delik kapanmıştı ve kalp atış hızı normale dönmüştü. 
Rabbim imtihan ediyor hepimizi.
Kimimiz evlatla, kimimiz anne- baba ile, kimimiz para ile yani hepimiz muhakkak imtihan oluyoruz. Belki fark ettiriyor belki ettirmiyor.
Sizde bunu bilerek yaşayın. Ama şunu söyleyeyim anın tadını çıkarın evladınızı bol bol öpüp koklayın şuan onun size sizin sevginize ihtiyacı var☺️.
Allah a güvenin ve emin olun gerisi çok güzel olacak ☺️☺️❤️
(13,787 puan) tarafından
İnşallah canım cikmaya başlayınca peşpeşe geliyorlar zaten hemen çıksın bitsin ☺️☺️huyu suyu uykusu hemen degisiyor
tarafından
Günden güne huyu zaten değişiyor bu bebeler çok garip :⁠-⁠D:⁠-⁠D(⁠◔⁠‿⁠◔⁠). En azından dişi çıkıyor ondan böyle yapıyor derim ahaha
(13,787 puan) tarafından
Oho evet çok değişecek daha her dönem ayrı canım☺️ama öyle deme huzursuz olan bebe de dış dönemi zor oluyor kimisi hiç anlamıyor kimisi de zorlanıyor iste
tarafından
Evet ya öyleymiş sonradan fark ettim falan diyenlere çok özeniyorum inşallah bizde de öyle olur. Ama bizim ki çok nazlı dünden beni küçük bir yere çarpsa ağlıyor sjsjsj. Dişte nasıl olur düşünemiyorum
(13,787 puan) tarafından
Hadi inşallah rahat olur☺️
-Reklam-
0 oy
(13,787 puan) tarafından
Hiç korkma neden korkuyorsun ki tadını çıkar op kokla bebeğini korkun nedir
(1 puan) tarafından
Korkum kuvezde kaldığını icin bir şey olur mu diye korktum ama gerçi çok şükür çıktı sonra eşim birden değişti maddi manevi korkular yüklendi. Emmedigi için ya benden koparsa tanımaz sa bir sürü duygusal boşluk oluştu. Bu arada cevabınız için teşekkürler
(13,787 puan) tarafından
Bu kadar stres sana ve bebeğine zarar unutma hepsini hiisediyor sen ne kadar mutlu olursan bebeğin de mutlu olur ben de 35+5 de doğum yaptım bu arada merak etme erken doğdu diye sorun olacak diye bir şey yokki oğlum şuan üç yaşında şükür☺️eşin de zamanla alışır haklı olarka garipsemistir belki.emmesije gelince daha kuuck olduğu için yoruluyordur sen bırakma mutlaka emzir az emiyorsa sk ver yoruluyo dinlensin göğsünü sağ merak etme zaman o kadar hızlı ki diyeceksin sen ne zaman büyüdün☺️
(1 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için
(13,787 puan) tarafından
Ne demek ne zaman istersen yazabilirsin ♥️ tadını çıkar mis gibi kokla nasıl güzel kokuyordur şimdi☺️
0 oy
(3,209 puan) tarafından
Allah analı babalı büyütsün.

Kalpde delik korkulacak bişey değil . Çoçuk büyüdükce kendisi kapanıyor zamanla.

Emmeye de zor ols bile alıştır. İlerde göğüsünde biriken süt seni rahatsız ede bilir. Emmediği zamanlar sütünü sağ ki, sütqn gelsin.
(1 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz ve yorumunuz için
0 oy
(2,713 puan) tarafından
Sürekli emzir canım korkma kendine güven 
0 oy
tarafından

Allah analı babalı büyütsün neden korkuyorsun bol bol öpün koklayin sevin sizin sevginizi hissettikce daha iyi olucak ☺️❤️ unutma sevgi herşeyi yesertir ❤️smdi bu güzel günlerinizin kıymetini bilin çünkü sonradan bardak çay içmeye hasret kalacaksınız :D 

(13,787 puan) tarafından
☺️bende onda uyandım benimki kaçta uyandı bilmiyorum:⁠-⁠D:⁠-⁠D
(2,428 puan) tarafından
Günaydınn kizlar ❤️
(13,787 puan) tarafından
Tatlım günaydın ♥️ nerelerdesin yaaa nasılsınız bakalim
(2,428 puan) tarafından
❤️☺️parise geldim annemlere haftam ilerlemeden giriş yapayim dedim
Cok şükür iyiyiz bebisimle ☺️sen napiyosun nasilsin
(13,787 puan) tarafından
Allah iyilik versin canım ❤️ben de iyiyim şükür çocuklarla bildifin gibi koşturmaca☺️
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Benim oğlum da 3 gün kuvezde kaldı doğum sonrası ve ailem çevrem çıkınca küvezden o kadar şey söyledi ki aman sıkı giydir aç bu çocuk emzir. Uyut uyandır her ık dediğinde bakma vs vs ve ben en sonunda kimse yokken eşimin kucağında ağlama krizine girdim ben bakamıyorum ben yapamıyorum iyi bi anne değilim diye. Eşimin ordaki lafını asla unutmuyorum. Bu çocuğa sen bakamazsan kimse bakamaz saçmalama sen en iyi annesin demişti. Kendime gelmemi sağlamıştı bu cümle benim. Sana da şimdi aynısını söylüyorum. O senin bebeğin öp kokla yanında şuanda şükret tadını çıkart. Onun annesi sensin ve senden daha iyi kimse bakamaz ona. Bu işi sen yapamazsan başka kimse yapamaz. Her zaman güçlü olmak zorunda değilsin. Arada ağlayabilir uzaklaşmak isteyebilir ya da bi 10 dakika olsun sıcak birşeyler içmek isteyebilirsin. Onun sadece sana ve koşulsuz sevgine ihtiyacı var. Rahatla ve bebeğinin tadını çıkar. Büyüdükçe emmesi de düzelcek bu sorunlar da kalkıcak ortadan..  sabret canım o sağlıklı ve yanında şuan. Geçmişi orda bırak ve anı yakala ❤️
(1 puan) tarafından
Çok çok teşekkür ederim o kadar güzel geldi ki
(1,246 puan) tarafından
Rica ederim kuzum :) sevindim buna
0 oy
(459 puan) tarafından
Emme refleksi için emzik kullanabilirsiniz gelistiriyor
(1 puan) tarafından
Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim
(459 puan) tarafından
Rica ederim yetememe duygusu her annede oluyor ona en iyi sen bakabilirsin annesi ❤ zamanla hersey daha güzel olacak inşallah
0 oy
(3,722 puan) tarafından
Üzüntü stres onuda etkiler bebeğin için sabırlı ol benim  yavrumda 9 gün kaldı kuvezde 

Hastalık geçirdi enfeksiyon prematüre dgidu gelişimi sikintiliydi  yani geç oturdu hareket etti hala yürümüyor 

.ama en azından hastalığı geçti çok şükür 2 yaisnda 

Zor hiç kolay değil bir anne için şimdi lohusasinda ama eşin destekciyse ne güzel benimki pek ilgili baba  değil di sadece hastaneye götürüp getirmek okadar .
(1 puan) tarafından
Sizede çok geçmis olsun eşim için de üzgünüm ayarı komple gitti sabaha kadar duruyor internet te araştırma olayından çıkmıyor çok karışık inşallah atlaticaz rabbim herkese şifa versin
(3,722 puan) tarafından
İnternet çok etliliyo  bı hastalık üstüne bakınca en kötüsü düşünüyoruz prematüre olsada zamanla toplayacak kendini

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 144 göst.
9 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Selmaaysima (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 447 göst.
10 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 227 göst.
18 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 209 göst.