0 oy
414 göst.
Aile kategorisinde (7 puan) tarafından
Görücü usulü bi evlilik olucak ama biz önceden tanıscaz konuşcaz vs.

İşi hali vakti durumu kendisi iyi biri diye duydum 

Ama bilemiyorum içimde bi boşluk var nedir bu anlayamıyorum. Evlilik için mi hazır değilim evlilikten mi korkuyorum bilmiyorum. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum

19 Cevaplar

+2 oy
(2,746 puan) tarafından
Tanımadan asla evlenme. 8 yıldır tanıyorum hala değişik huyları çıkıyor ortaya :D birde ailesine çok düşkün olmasın yoksa sı.çtın. ki ben aileye çok önem veren biriyim ama bıktım bazı şeylerden 
-Reklam-
0 oy
(6,516 puan) tarafından
Yaşamadan bilemezsin canım hemen evlenme biraz huyunu suyunu öğren bakalim gözlem yap 
0 oy
(4,077 puan) tarafından
Suan gorusmemis tanismamissan tabi icinde belirsizlik var.gorusunce isonirsan falan zaten  evlilik aninda olmuyor ben tanistim esimle  yam 2. Yilimozda 1  aylik evli idik.basta gorustum ve mantiki karar verdim eli yuzu duzgun isi gucu var karakter olarak iyo saygili biri vs ilk gorüslerim olumlu olunca bikac ay şans verdom gorustum sonra isininca evlendim.
(4,077 puan) tarafından
5 yillik iliskim vardi ve dovme sovme saygusizlik dizboyu idi annem de sevmiyor ve onaylamiyordu son 2 senesi zaten annem ayrildim biliyordu bizi. Bende son 2 senedir zaten ayrilmaya calisiyordum . Kuzenimin esi arkadasima evlenmek icin kiz bakioruz falan soyle boyle ovmuş esi.annemde eee  bozomkizla tanistiralim demiş. Bana soyledi zaten ayrilmaya calisiyorum digerinden.bikac ay sans verdim esime bakdim isondim zaten. Evlendim:)gorucu usulunu annem bulfu yani ama gorustum yani 18 Ay sevgili olarak gorustuk nisanlandik . 23. Ay da evpendik
0 oy
(2,595 puan) tarafından
Rabbim hayırlısini nasip etsin hemen karar verme tanışın konuşun gerekirse dolaşın huyunu suyunu iyice öğren evlilik basit bişe değil smdi iyi görünüp evlilikten. Snra kötü olan çok var Rabbim hayırlısini nasip etsin inşallah ❤️
0 oy
tarafından
Görücü usulü olcai için içinde tedirginlik var çok normal
0 oy
tarafından
Kaç yaşındasın?öncelikle 25 yasini geçtiysen hazır olma ihtimalin daha yüksek. Görünürsün zaten hislerin seni yönlendirir. Ama kucuksen değerlendirme bile 
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Gecen postuna hasta halimlr bi ton ogut nasihat yazmistim bi kelme tesekkur bile etmedin )artik yorum filan yapmam ne yaparsan yap)
(7 puan) tarafından
Hangi yorumunuzdu şuan çıkaramadım ama teşekkür ederim. çalışan biriyim  mecbur ek işim de var sadece cevaplara bakmaya çalışıyorum Kusura bakmayın
(1,389 puan) tarafından
Saka yaptim))merak etme askmi mantikli evlilikmi diye post acmistin galiba.bu arada evlilik onemli bir konu yuz kere dusun derim)
(7 puan) tarafından
Yüzden fazlası düşündüm galiba içinden çıkamıyoruummmmmm
0 oy
tarafından
Hakkında hayırlısı olsun 
0 oy
tarafından
acaba ile evliliğe baslama.eşini gorup bu mukemmel tam aradigim insan demedigin surece evlenme.cunku evlendikten snra zaten birtakım huylarini vs gorup soguyorsun.bunu en aza indirmek icin gozune de gönlüne de hitap eden biri olsun
0 oy
(391 puan) tarafından
Öncelikle yaşın kaç canım. Bn 25 te evlendim severek. Şuan 4 yıl olduk ama dahada geç evlenebilirmişim diyorum. Aslında mutluyumda ama o bekarken ögrenciyken kaygısız gezip tozma yemek derdi yok ev işi yok ohh  ahhh gençligim diyorum. Ztn demişsin birbirimizi tanıyacağız diye inşallah iyice tanıyabilirsin kalbinde ısınırsa hayırlısı ile olsun inşallah. Ömürlük yol arkadaşın olacak.. 
0 oy
(100 puan) tarafından
Aman canım benim tanı iyice her huyunu Herşeyin tam öğrenmeye çalış gerçi onlar fenaa evlenene kadar kendilerini belli etmez ama çok iyi düşün sonra pişman olunca bir anlamı yok :((
(2,746 puan) tarafından
++++++
0 oy
(5,214 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun inşallah canım eğer evlenip bebe yaparsan mutlaka buraya yine gel :D
0 oy
(182 puan) tarafından
Ben 7 ay nişanlı kaldım o 7 ay boyunca seninda dediğin gibi içimde hep boşluk vardı kendimi hazır hissetmiyordum ama evlendikten sonra iyiki dedim
0 oy
(7,223 puan) tarafından
Bak bak sadebisoru diyip hala soruyo :))

Bosluk cok normal hic tanimadigin biriyle konusacaksin konus hatta aylarca konus isinmadigin yada kafanda soru isareti olacak bi hali tavri varsa asla evlenince düzelir diyr dusunme benden sana abla tavsiyesi evlenince duzelen hic birsey yok ve olmayacak bir insan neyse evlenincede o oluyo asla duzelir olsun diyip oyle bi hata yapma hatta daha kotu oluyo ama iyisi olmuyo öyle dusun ve hayirlisiysa olsun degilse geri dursun ins 
(2,746 puan) tarafından
+++++++±±++
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Valla onu bunu bilmem ama aklında soru işareti varsa iyice tanı derim. Evlenip anlaşamayıp boşanmaktansa evlenmeden ayrıl daha iyi. Eşimin teyzesinin oğlu evlendi 6 ay olmadı boşanıyorlar kızda 18 yasında daha 
0 oy
(19 puan) tarafından
Valla hazır olmayı bilmiyorum da çok iyi düşünün hiç acele getirmeyin benimki çok aceleye geldi sonu binbir pişmanlık nikah masasinda hayır demeyi düşünerek evlenmiştim içimden ağlaya ağlaya. anladım biseylerin yanlış olduğunu ama karşı çıkamadım oyuzden hayat sizin çok iyi düşünün gerçekten 
0 oy
tarafından

Evlenince anca anlarsin :D

0 oy
(3,754 puan) tarafından
Kaç yaşındasın
0 oy
(473 puan) tarafından
Görücü usulü evlilik bence çok riskli , kumar gibi.Kac sene tanıştım eşimle , evlendik , hiç beklemedigin şeyleri yaşıyorsun inan bana , ya çok iyi tanı zamana yay , ya da hiç başlama.Benim aslında tavsiyem kimse 30 yaşından önce evlenmesin , kadınlar olarak o yaşta bir dönüşüm yaşıyoruz bence , daha mantıklı karar verebiliyoruz.Suanki aklımla iki sene önceye gitsem bile emin ol hayatımda çok şey farklı olurdu.
(2,746 puan) tarafından
Sonsuz tane artı veriyorum+++++

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 124 göst.
19 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Rabia... (564 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 275 göst.
0 oy
16 cevap 420 göst.
9 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,035 soru