0 oy
589 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (747 puan) tarafından

image

cocugim hic durmadigi icin yerinde bende simdiden hazirlayip yarin firina vereyim dedim. :D gercekten su yemek isinden yildim ya vallahi ben en cok yoran sey yemek yapmak :/

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ayy yarın ben de dolma yapcammmm :D gaza geldim ☺️❤️ dolmalık biber de aldiydim yaparım yaşasın :D
(4,391 puan) tarafından
Oo dolmamı yapıyorsun,geliyorum;D
tarafından
Ayyy gel gel :D hehe baranlardan aliyom ben sebzelerimi iyi mi yapıyorum sence ? :D valla herkes ordan aliyodu tanıdığım ben de ordan alıyorum ☺️
(4,391 puan) tarafından
Baranlar neresi bilmiyorum ki ;D istersen ben yapıyım sen gel
tarafından
Yaaa hastanenin orda bı manav var ya orası :D benzinin o tarafta .Ayy valla çok güzel olurdu he :D ☺️❤️ sen kuru dolma tarifi de biliyorsundur şimdi .Bana atsana. ☺️❤️
(4,391 puan) tarafından
Şimdi nasıl anlatsam;D benim yaptığım tarifin içinde et yok çünkü sevmiyorum. Sebze olarak. Biber, maydanoz, patlıcanın içi, soğan robottan geçiriyorum, (maydanozu elimizle dogruyoz;D). İsteğe göre domateste eklenebilir ben kuş üzümü de ekliyorum. Pirincimizi yıkadıktan sonra da, tencere de yagimizi kızartıp içine salca da ekleyip kavur sonra ,dogradigimiz malzemeleri pirinci ekliyoruz. Tavuk suyu da ekliyorum  baharat olarakta iste tuz, karabiber, pulbiber ekleyip kavuruyoruz biraz. sonra doldur dolmalarini tencereye;D suyunu fazla ekleme yarısı kadar yeterli. Üzerine sumak suyu da ekleyebilirsin hafif eksimsi istersen
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hamarat kadın seniii 

Hiç dolmayı firinda denemedim nasıl oluyor pişmesi falan
(1,096 puan) tarafından
Bende merak ettim:)
(747 puan) tarafından
Ben icini hazirlarken suda ekliyorum canim az biraz yumusatiyorum pirincleri. Firinda cok lezzetli 9luyor gercekten. direk cigden kavurup firina vermedim hic ben biraz su ekliyorum cig kalmasın diye:)
0 oy
tarafından
Direk mi aticam posirmedinmi onceden
(747 puan) tarafından
İcini kavurdum canim birazda su ekledim icini kavururken cig kalmasın diye. Yarin direj firina vercem:)
tarafından
Himm Yetiyomu size az gorunuyor
(747 puan) tarafından
Yetiyo kiz kaliyo bile. 2 kisiyiz. Kizimla beraber 3. Kizim anca ordaj bitane yer oda icini. :)
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Eline sağlık canm bende sarma dolma yaparsam geceden yaparım daha kolay oluyor çocuklu olunca fırında nasıl oluyor tadı ilk defa duydum
(747 puan) tarafından
Firinda harika oluyor canim tencerede pisenden cok daha lezzetli oluyor tavsiye ederim. Bende o yuzden dokma islerimi cocuk uyurken hallediyorum gunduz ayagima dolaniyor :)
(1,279 puan) tarafından
İyi yapiyosun canm eline sağlık şimdiden yiyenlere afiyet şifa olsun
(747 puan) tarafından
Sagol canim benim:))
0 oy
(4,391 puan) tarafından
Mantıklı. Allah kolaylık versin 
(747 puan) tarafından
Sagol canim:)
0 oy
(1,595 puan) tarafından
Ayy fırında mı yapıyorsunuz nasıl oluyor öyle
(747 puan) tarafından
Cok lezzetli oluyor canim. Ama icini biraz kavuruyorum suda ekliyorum pirincleri biraz yumusasin diye. Sonra hooop firina
0 oy
(127 puan) tarafından
Anamm çok az değil mi 
(747 puan) tarafından
İki kisiyiz kiz fazla bile :)
(127 puan) tarafından
Afiyet olsun
0 oy
(4,838 puan) tarafından
Bende Allah izin verirse yarın kızım uyurken lahana sarcam bmde şimdiden düşünüyorum;)
(747 puan) tarafından
Oyy oyy uyurken bile dinlenemiyoruz :))
0 oy
(4,284 puan) tarafından
Çalıştığım için bende hep 1 gün önceden yapıyorum mecbur
(747 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canim... Heryere yetismek:/
(4,284 puan) tarafından
Hepimizin kuzum Rabbım sağlık iş versin cümlemize ♥️

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 417 göst.
15 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Osmanin annesi (1,165 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 785 göst.
11 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Nehirrr (743 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 355 göst.
10 Ocak 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde tahirarassumeyye (194 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 295 göst.
8 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

376,795 soru

11,276,138 cevap

34,665 kullanıcı

...