0 oy
277 göst.
Diğer kategorisinde (61 puan) tarafından

24 yaşındayım sürekli Kuran okurum ama malesef namaz kılmıyorum ama artık gec bile kaldım Allahın izniyle baslamak istiyorum ama cok dua bilmiyorum ezberim çok kötüdür yani bi duayı 100 kere okusamda zorla ezberlerim kafam basmıyo heralde :)) yinede bildigim dualar var tabiki nasıl baslamalıym nasıl okumalıym yanlış yapmaktan korkuyorum 

11 Cevaplar

+1 oy
(613 puan) tarafından
İlk başta bildiklerinle kıl sonra yavaş yavaş ezberle namaz surelerini
-Reklam-
+1 oy
(5,956 puan) tarafından
Bildiklerinle başla sonrasında dualar kitabını al her vakit namazından sonra ezberlemek istediğin duayı oku 5 güne muhtemelen ezberlemiş olursun :) 
(61 puan) tarafından
Eski postum bu çok şükür basladım kilmaya Allahım herkese nasip etsin insallah
(5,956 puan) tarafından
Kız ben mi hortlattım acaba önüme çıkmıştı
0 oy
(227 puan) tarafından

Ay bu posta kim niye uyarı verir :getlost: aşko ezberlemekten istediklerini dinle devamlı bulasik yıkarken falan ac dinle kağıt kalem al yaz yazmak ezberi cok kolaylaştırıyor sen bi baslada zaten devami gelir Allah in izniyle 

0 oy
(1,169 puan) tarafından
Niyetin çok güzel canım inşallah devamı gelir. Yavaş yavaş ezberlersin. Kul namaz kılsın da istersen sadece Allah Allah diyerek kılsın Rabbım kabul eder inşallah.
0 oy
(319 puan) tarafından
Telefondan aç  zaten namaz duaları kısa oluyor illaki ezberlersin ben Yasin suresi ni telefondan dinleye dinleye 3 sayfaya yakın hafızamda tutabiliyirim b nde çok unutkan ve zor ezber yapan biriyim oysa grecketn iş yaparken falan dinleyebilirsin kolay olur rabbim nasip etsin namaz kılıp hayırlı kul hayırlı ümmet olmayı hepimize güzel ahlak güzel yolda ilerleyenlerden eylesin
0 oy
(66 puan) tarafından
Ben namaza baslayali iki sene oluyo bu ramazan ayinda inan bana bendede eksik sureler dualar var ama bildigin kadariyla namaz kilinir yani ven iki senedir kiliyorum sonucta o Allah ile senin aranda anneme sormustum ben anne eksik surelerim var namazim kabul olur mu demistim sen niyet edip namaza basladin ya Allah kabul eder oyle vesveseye kapilma demisti. Allahim eksiklerimizi yanlislarimiz affetsin cumlemizin 
(8,175 puan) tarafından
Bende namaz sürelerinde sıralama nasıl oluyor diye sorucakdim. Sazh arkadaş neyden bahsetmiş anlayamadım tam olarak bende namaza baslicam bilgi verirsen sevinirim
(5,116 puan) tarafından
Canım bildiğin herhangi bir sureyi okuyabilirsin sıralama var diyenler neye dayanarak diyor anlamıyorum dinde böyle bir şey yok
Sıralama yapmamak mekruhtur  deseler de bence şöyle söylemek daha uygun sıralamaya uymak mustehaptir. Nitekim kişinin namazı bozulmaz. Tilavetin tertipi gereği sıralama yapılır namazın gereği olarak değil.

'O halde Kur’an’dan kolayınıza geleni okuyun'
Muzemmil/20
(8,175 puan) tarafından
Sağol canım benim herkes soyluyodu bu platformda sıralama önemli diye benimde aklım karışıyordu hep diyordum yani bilmediğim okadar sure var unuttuğum hani nasıl ezberlicem.diye düşünüyordum birazda olsa içim rahatlatti bildiklerimle kılmaya baslicam zamanla diğerlerinide öğrenicem inşallah
(5,116 puan) tarafından
Rica ederim canım ben 2 yıl boyunca sadece Kevser ve ihlas süresiyle namaz kıldığımi biliyorum ezberimde yoktu zamanla öğrendim İnşaAllah daim olur çok güzel bir karar vermişsin Ramazan ayını dolu dolu geçiririz inşaAllah

Resûlullah şöyle buyurdu:
"Ramazan ayı girdiğinde cennet kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır ve şeytanlar bağlanır." (Buhârî, Savm 5)
(66 puan) tarafından
Yanlis yonlendirmek degil benim soylemek istedigim şu. bildigin surelerle kilabilirsin ben iki senedir namaz kiliyorum benimde eksik surelerim yok mu tabiki var ama ezberleyemiyorum artik bir sure ezberlemeye calistigimda ezberimde olan sureyi karistirmaya basladim bu seferde, annemde uzun yillardir namaz kiliyo ona sormustum eksik surelerim var anne namazim kabul olur mu demistim senin niyetin onemli sadece Allah diyerek secdeye gitsen bile Allah kabul eder demisti. yeni dogum yaptigim icin su an kilamiyorum tabi ama  lohusaligim bitsin Allah nasip ederse tekrar basliycam namazlarima
0 oy
(7,119 puan) tarafından
Şimdilik bildiğinle kıl ama en kısa zamanda sıralamaya göre ezberlemeye bak.
0 oy
(1,760 puan) tarafından
İhlas 

Kevser 

Felak 

Nas 

Rabbena Atina rabbenağ firli 

Salli barikler  bunları bil yeter 

Suphaneke ettehiyatuyu bildiğini düşünüyorum 
0 oy
(19,788 puan) tarafından
Namaz huzur bambaşka bi güzellik kesinlikle namazsız yaşama kardeşimmm inşallah başlarsin
0 oy
(7,407 puan) tarafından
Ben de bı duayı karıştırıyorsun netten açıp mutfakta iş yaparken dinledim ve ezberledim canım öyle ezberleyebilirsin
0 oy
tarafından
youtu.be de izlemiştim sizin sorunuzun aynısını sormuş biri hocaya oda hangi duayı biliyorsan onu oku diyo hatta Nihat hatipoğluydu sanrım yeter ki namazınızı kılın demişti 

Nihat hatipoğluydu evet bir bakın sizde isterseniz 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 133 göst.
27 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Ayse Duran (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 224 göst.
20 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 98 göst.
1 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kaavi (2,480 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 114 göst.
17 Mart 2023 Diğer kategorisinde Ayse Duran (61 puan) tarafından soruldu

397,224 soru

11,880,760 cevap

35,997 kullanıcı

...