0 oy
346 göst.
Diğer kategorisinde (810 puan) tarafından

Ne yapsam ya tükürüyor yemiyor ya da hiç tadına bakmadan ittiriyor eliyle iyice şaşırdım aç geziyor bütün gün :(

Bana öyle tarifler önerin ki iştahla yesin bebeğim. Şimdiden teşekkür ederim.

14 Cevaplar

0 oy
(9,923 puan) tarafından

Kofte asla reddetmez :D

(810 puan) tarafından
Ne güzel benimki de yerdi şu an 2 tane dişi çıkıyor iştahı yok yemek istemiyor köfteyi de çiğniyor tükürüyor hemen :(
-Reklam-
0 oy
(13,203 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

Tarhana çorbasını reddetmiyor bir tek. Onun dışında en sevdiği şey diye birşey yok canı istemezse tükürüyor

(810 puan) tarafından
Montla tartıldıysa fazla geliyor cnm bizim ebe hep 100 gr düşüyor kilosundan biz de dün tarttık kayınvalidemde 14 çıktı o zaman biz de mi üst sınırda oluyoruz anlamadım
(13,203 puan) tarafından
Çok zorlanıyoruz tabi böyle olunca. Bazen insanın dışarı çıkası gelmiyor oğlanın yemek derdinden. Yemek saatine göre doyurup çıkıyorum çoğunlukla.
(810 puan) tarafından
Tarhanayı çoğu bebek seviyor galiba Humaninannesi biz de yoğurt yemiyoruz maalesef sizinki yiyormuş
(810 puan) tarafından
Aynen Aslıs ben de senin gibi yapıyorum yemek yemedi mi o gün çok mutsuz oluyorum hiçbir işi yapasım gelmiyor yediği zaman da nereye olsa giderim modunda oluyorum
(13,203 puan) tarafından
Yukarı ekledim persentili bak 32 aylıkla falan uyumlular.
İşte benim hatam aç kalmasın diye yediği şeyleri yedirmem ama
0 oy
(8,956 puan) tarafından
Aklimagelmedi bisey önüne koyarım ne varsa severse yer sevmezse yemez... elma meyve tarzı reddetmezasla
(810 puan) tarafından
Meyve de yemiyor artık sadece muz yiyor onu da her zaman değil. Kaşıkla yemeyi de daha öğretemedim batırır diye çünkü her yeri mahvediyor temizlemesi çok zor oluyor :(
0 oy
(1,170 puan) tarafından
Lahmacun :))
(810 puan) tarafından
Kız benim oğlan da sever onu ama şimdi diş dönemi herşeyi çiğneyip tükürüyor maalesef. Bir de lahmacunu da her zaman yiyemez ki nadiren yiyoruz biz de
tarafından
Es-es evde kendın yapabılırsın canım nefıs yemek tarıflerınden bakarak yapıyorum efsane oluyor zorda degıl
(810 puan) tarafından
Açıkçası biraz üşeniyorum yapmaya hazırı olsa hiç fena olmaz :)
0 oy
(12,509 puan) tarafından

Her çocuk farklı bence ya. Yani kesin şnu reddetmez diye net bi iddiası olmaz bence kimsenin.. Benim üçü de farkı şeyler seviyo mesela.. O kadar bağımsızlar ki:D en küçüğüm mesela tatlı hastası yeter ki tatlı olsun içinde 

(810 puan) tarafından
Tabi ki her bebek kendine özeldir ama hani çoğu bebek en çok ne sever ne yapmalıyım mesela sebzeyi nasıl sevdirebilirim bunu bilmiyorum. Kabak yemeğini yapmıştım bugün yemedi onu
(12,509 puan) tarafından
Biçok şey denedim ama sebzeyi pek sevdiremedim ben çocuklara :/
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Patatesli yumurta tavuk but haşlama yada fırında tavuk  çıtır patates köfte 
(7,036 puan) tarafından
Kaşığı eline ver kendi yesin dagitsin döksün brak ne yaparsa yapsın kendi yesin benimki 1 buçuk yaşında kadar ağzına Lokma sürmedi sürekli ağladı tükürdü en sonunda verdim kaşığı eline kendi yemeye başladı
(810 puan) tarafından
Belki de ben ona izin vermediğim için yemek istemiyor kendisi yemek istiyordur belki bir de bunu deneyeyim ne yapayım batıracak artık herşeyi göze aldım
(7,036 puan) tarafından
Brak batirsin bebelerin tatlı canından önemli değil kocaman bir yer sofrası şer ver eline kaşığı çatalı yesin benim de öyleydi düşün pilavi bile ağzına alınca emmer atardı şuan kendi yemek istiyir benden anne yemek ver diyir  veriyorum eline kaşığı yesin ister batirsin ister dagitsin yeterki yesin
0 oy
(4,081 puan) tarafından
Oglum patates kızartması nı cok seviyor fırında yapıyorum genelde., makarna kek ve yayla çorbasıni cok sever. Havuc veririm eline. Sutlac cok sever sık sık yapıyorum. Mısır patlatmayi sever. Bırde tavuk. Bunlar geldi aklıma. Yumurta zor yediriyorm mesala sebze yemeklerle pek arası yok. Meyve sever 
(810 puan) tarafından
Bu saydıklarını da dişten önce yiyordu şimdi hiçbir şeyi kendi isteğiyle yemiyor hep zorla yediriyorum yemezse saatlerce aç kalsa açım diye gelmez yanıma. Benimki de yumurta yer bazen yemez sarısını sevmez. Galiba bu 2 yaş döneminde sebzeyi seven çocuk nadirdir herhalde
(4,081 puan) tarafından
Bazı dönemler 9glumda yemiyor ama ben çabalıyorum bıraksam ac yaşamaya alışacak. Balkona çıkarıyorum kuş geldi Vs tvden cocuk şarkıları acıyorum yada ablası nı kıskanıp yiyor oyle oyle yedirmeye çalısiyorum yoksa agzını açmaz ıstahı kapanır ıyıce sonra düzeliyor yemeye basliyor
0 oy
tarafından
Şuan bayıla bayıla köfte yiyor . Yok demiyor et seviyor 
(810 puan) tarafından
Eskiden yerdi şimdi yemiyor maalesef bide tükürme huyunu belledi şimdi çiğneyip çıkarıyor ağzından
0 oy
(7,218 puan) tarafından
Patates kizartmasi bence :)
(810 puan) tarafından
Bazen kahvaltılarda yapıyorum da çok az yiyor bir iki tane anca eskiden bayılarak yerdi
(7,218 puan) tarafından
Bizde un çorbasi deriz ama kesme corba yada şehriye çorbasi yapabilirsin canim kizim seviyor icine kiyma ve et suyu tavuk suyu ilede besin degerini arttirirsin
0 oy
(3,652 puan) tarafından
Pankek deneyebilirsin
(810 puan) tarafından
Pankeki her yaptığımda yemiyor kendime yapıyorum kendim yiyorum
0 oy
(40 puan) tarafından
Kıymalı şehriye çorbası yapıyorum bayılarak yer salca koymauyiyrm yazdan yaptığım domates konservesi ile burde sarımsak koyuyorum çok az onu severek yer
(810 puan) tarafından
İçine un da kavurarak koyuyor musun cnm
(40 puan) tarafından
Yok hic bir çorbaya un kavurmam canim ben yumsak yumuşak ben bile yiyorum güzel oluyor
(810 puan) tarafından
Anladım cnm bi yapıyım bende hem biz de içeriz eşimle iyi olur. Tereyağlı mı yapıyorsun sıvı yağla mı
(40 puan) tarafından
Canim o an evde tereyağı varsa onla yoksa zeytinyağlı yapıyorum sıvı yağ hic tüketmeyiz ben küçüklüğümden beri hep zeytin yagi gördüğüm için sıvı yagi asla yiyemem
(810 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim cnm çok sağol yapıcam bunu
0 oy
(40 puan) tarafından
Emziriyormusun hala peki
(810 puan) tarafından
Hayır emzirmiyorum mamayı keseli çok oldu
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Daha önce de yazdım buraya veriyorum tarifi bacım. Uykudan uyaninca hemen yallah dışarı. Bir saat güzelce oynuyoruz çok aç değilse iki saat. Sonra eve geliyoruz evde yemek hazır bizi bekliyor olacak. Sonra güzelce sofra kurup şarkıyla türküyle sofraya oturuyoruz. Bebe yanımızda duruyor gözünün önünde afiyetle yiyoruz. Herşeye iştahla saldırıyoruz
(810 puan) tarafından
Bu dediğin kahvaltı için mi geçerli yoksa diğer öğünler için mi yapıyorsun? Bir de şimdi kış geldi ya buralar çok soğuk çıkarmıyorum bebeğimi
(4,040 puan) tarafından
Her öğün problemliyse her öğünde yap. Ayrıca soğuk olunca çocukların ciğerleri gelişiyor sıkı giydirince nasıl bir problem olacak ki
0 oy
(486 puan) tarafından
Her cocugun damak zevki farklı bence .Kizim once birseyler yiyordu herseye aliasin diye denedim.Onuda az az yiyordu.Yiyici bir cocuk degil .Simdide yedigi birkac bisey. Tarhana opmazsa olmazimiz, sehriye,belki makarna ..yemekleri desen nefdese tuketmez. Maalesef care bulamiyorum bende .
(810 puan) tarafından
Alışmayınca olmuyor cnm ne kadar denesen de onların alıştığı şekilde gidecek hep dönüp dolaşıp aynı şeyleri yapıyorum ben de. Makarna yiyor pilavı eh idare eder şekilde yer, yoğurt kesinlikle yemez ama hazır meyveli yoğurtlardan yer sütü de içmez onu da meyveli veririm hazır sütlerden. Eskiden çaldığım yoğurdu kase kase yerdi şimdi yüzüne bakmıyor huyları çok değişti ya sanki gittikçe daha mı zorlaşıyor senin de mi öyle kuzum

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 179 göst.
2 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 367 göst.
12 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Melike☺️ (1,699 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 281 göst.
19 Nisan 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatma kayra (112 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 251 göst.
27 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Meryemmozer (234 puan) tarafından soruldu

377,741 soru

11,305,787 cevap

34,732 kullanıcı

...