0 oy
148 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (232 puan) tarafından
Kızlar ben zaten lisans mezunuyum ama bölümümün yok denecek bir ataması var yilda 4-5 benim için imkansız. Her neyse şimdi açıktan ikinci üniversiteyi okuyorum oda lisans programı. Bu süre de evdeyim çocuğumlaym ama eşimin yaptığı her şey minnet bende bu konuyu arkadaşıma açtım oda bana düz memurluğa geç tamm asgari ücret ama ayni anda okulu da bitirirsin sonra istediğin meslek için uğraşırsn dedi. Mantıklı da aslında ama kızım var 1.5 yaşında ben çalışmaya başlayana kadar 2 yaşına da gelmiş olur Halası parayla karşılık bakarım diyor. Siz olsaydınız napardiniz 

7 Cevaplar

0 oy
(7,837 puan) tarafından

Keşke bende üniversitesi mezunu olsaydım hemen iş bakardım koca eline bakmaktan kurtulurdum benimki minnet asla etmiyo Ama ben çalışmak istiyorum benim için imkansız:(inşallah sen yaparsın 

(232 puan) tarafından
Benimki ediyor walla haftalık pazar için 200 verirken eli titriyor adamın. Kılık kıyafet zaten asla aldırmıyor zor bela. Bu arada sende yapabilirsn aslında her şey de üniversite şart değil ki lise mezunu olsan bile iş var sen de bak derim. Allah tüm kadınlarımızın yardımcısı olsun
(7,837 puan) tarafından
Ben lise mezunu bile değilim hata ortaokul mezunu bile değilim orta 2 terkim ama kendi isteğimle okulu bırakmadim bizim alt kata bim açılacak bende eşime dedim benim başvur dedi lise mezunu olman sarti var inanki yıkıldı para için değil ben sadece kendim için istiyordum birseyler başarmak isterdim mesela kraciyim durumum yok oğlumu kreşe versem o parayla oğlumu kreşe verirdim konuşsun diye eşimin maaşı 6 bin 500 yetmiyo 2 gündür bunalimdayim okuyamdim diye
(232 puan) tarafından
Yaaa üzüldüm ama keşke imkanın el verseydi de okuyabilseymişsin.. Sen de normal marketlere bak kız illa Bim mi yanii ayrıca hiç belli olmuyor tamamen şans yine de başvur bence. Allah yardımcın olsun inşallah
(7,837 puan) tarafından
Amin inşallah teşekkürler cnm
-Reklam-
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Ben bırakmazdım sanırım ya eğer eşin paradan vurmuyosa seni bu konuda laf söylemiyosa ben bakıyorum ediyorum gibi biraz daha kendin bak bence..
(232 puan) tarafından
Walla canım öyle vuruyor ki. Sanırsın bana milyarlar dökmüş. Çocuğundan bile kısan adam. Daha ne diyim ben de bırakmak istemiyorum ama bi yandan da ikimiz için de iyi olur diyorum
(1,246 puan) tarafından
O zaman çalış canım. Laf duysaydım eşimden çalışırdım bende. Zamanında babamdan duyuyorum diye ünite aç gidip gelirdim para almamak için ondan :) en güzeli gir çalış hem bebeğine hem kendine harcarsın istediğin gibi
(232 puan) tarafından
Dimi yani hem kendime hem çocuğuma. Ki memurluk olacağı için mesai saatine kadar olacak hafta sonları bana kalacak. Aynn ben bunu yapiyim ya. Sağ ol canım:)
(1,246 puan) tarafından
Yap canım yap :) rica ederim aynen memurluk bide maaş asgari olmaz sanmıyorum olsa da ikramiye vs derken yeter size kızınla:)
(232 puan) tarafından
İnşallah canım:)
0 oy
(2,878 puan) tarafından
Çalışırdim ve çalışıyorum da. Koca parası yemek bana göre değil. Kendi parani kazanmak bambaşka bir duygu
(232 puan) tarafından
Evett insanın kendi parasını kazanması çok başka daha önce çalıştım ama bu memurluk olacağı için arafta kaldım sadece
0 oy
(8,798 puan) tarafından

Ben de senle aynı durumdayım. Ben öyle kimseden para isteyebilen birisi olamadım hiç. Bekarken de babamdan isteyemezdim. En kısa yoldan işe girmeye baktım. Adliyede çalısıyorum. Sen de bir alımları araştır. En kolay memurluk burası. Biraz iş yükü fazla ama sekiz beş mesaine bakarsın yani. Özelden iyidir. Şimdi bebek olacak ücretsiz izne ayrılcam inşallah sonra. Eşimden nası para isticem şimdiden onun derdine düştüm :D

(232 puan) tarafından
Kaç puanla ne zaman atandın canım:) okurken bile para almazdm ailemden utanirdim evliyim bu kez istiyorum o kem küm edince utanıyorum
(8,798 puan) tarafından
Ben 2016da 88 puanla girdim işe. Aynı valla babam da bilirdi huyumu. Üniversitesiteyden kızım cebinde 20 lira kalınca söyle göndereyim parasız kalma derdi ama aç kalsam yine isteyemezdim.
(232 puan) tarafından
Ben o zaman 66 puan alabilmiştim sadece. Salakligima doymiyim
(8,798 puan) tarafından
Valla canım kpss ciddi oturup çalışma istiyo. Gerçi bilmiyorum artk sistem nasıl. Biraz sık dişini otur çalış eşin de destek olsun biraz.
0 oy
(1,170 puan) tarafından
atanabilecegine eminsen eger cok sıki bir sekilde calis kpss ye kadar sonra duz memurluk tercih edipcmemurluga ataman olur hem o zamana cocuyun biraz daha buyur gerekirse halasi veya kreşe verebilirsin kndi paran gibisi yok bir tane daha rabbim evlat nasip ederse onu da 3 yasina getirebilirsem insallah direk ise basliycam yeri geliyor cocuguma istedigim seyleri alamiyorum bide calismaya parami kazanmaya alisik biri olunca daha cok zoruna gidiyor elinden geliyorsa hic bekleme cocugunun gelecegi icin
(232 puan) tarafından
İşte kararımı net verdikten hemen sonra başlicam bende. Ve sanırım yapıcam kendi işim olacak yine emeğim sonuçta
(1,170 puan) tarafından
tabiki hic birakma yap bn bu sene kpss ye cocuktan yetisemedim tam gittim kapiyi kapattilar saniyeyle kacirdim cok uzuldum ama senin seneye kadar firsatin ve onunde cok gunlerin var saglam çalışırsan mis gibi olur atanirsin kimsenin eline bakmaz her istedigini almak kadar guzel birsey yok hayatta bnce
(232 puan) tarafından
Başladım sayılır kitaplarımı falan da sipariş ettim bekliyorum artık. Gelsin başlicam. Her şeyden önce kızım için çok iyi olacak
0 oy
(4,568 puan) tarafından
canim lise hemsireyim benim kanimda calismak olmadigindan evdeyim :) ama istedigin gibi olsun hayat heo istediklerini hayirli sekilde versin
(232 puan) tarafından
Allah hepimizin gönlüne göre versin inşallah canım:)
0 oy
tarafından
Aynı durumdayiz ataması olmayan bir bölüm okudum edebiyat ve şuan açıktan çocuk gelişimi okuyorum dört yıllık ve ikinci dönem ücretli yapma imkanım var edebiyattan hani ama çocuk var asgari ücret alacam kreşe versem oraya para gidecek bir de köy çıksa servis ücreti bana zar zor 2 bin kalır bir anlamı kalmıyor anasınıfı öğretmeni olsaydım cocugumuda yanıma alırdım ya senin en azından halası var çok para istemez heralde servis işi falan da yoksa kalan para cebinde olacak boşver git çalış benim kocamın da maaşı yüksek ama insan kendi parasını kazanmak istiyo
(232 puan) tarafından
Benim ücretli çıkmıyor keşke çıksa ona da razıyım. Ücretli parası değmiyor verilen emeğe o ayrı ama hiç yoktan insan kendi parasını kazanıyor. Ben de başladım kitap falan sipariş ettim bekliyorum artık Allah'ın izniyle başlicam bi sonraki sınava kadar. Rabbim herkesin gönlüne göre versin benim kocamın cebi parayla doluykene ben hamile halimle aç yattığım günleri biliyorum
tarafından
Of o kötü ya vala Allah yardımcın olsun ücretli çıkarsa benim asgari ücret kadar alabiliyorum bir tanıdık ayarlıyor bana ama işte çocuk kreş falan elimde bir şey kalmayacak

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 124 göst.
12 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 107 göst.
26 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 310 göst.
10 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 86 göst.
17 Mayıs 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Rabia_68 (68 puan) tarafından soruldu

376,702 soru

11,274,089 cevap

34,660 kullanıcı

...