0 oy
294 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,899 puan) tarafından
3 4 tepsi yapcaz da tarifi olan var mı 

18 Cevaplar

+1 oy
(435 puan) tarafından
Ben bu tarifimi çok severek yapiyorum.

İlk önce kuru mayayı bi kaba aliyorum uzerine bir su bardagi ilik sütü ekliyorum ilk once onlarin ikisini bi aktiflestiriyorum iyi kabarsin diye, daha sonra bi tatli kasigi şeker, yarim tatli kasigi tuzu ekliyorum biraz daha cirptiktan sonra unumu ekliyorum 2-3 su bardagi un aliyor bu tarif ama degisebilir tabi, sonra sitreçliyorum battaniyenin icine koyuyorum bir saat bekletiyorum o sirada diger malzemeleri dogruyorum evde.ne varsa işte karistiriyorum hepsini onlari bir koseye koyuyorum. Daha sonra zeytin yağı, bi yemek kasigi salca, iki dis sarimsak ve bolca.kekik bunu ocaga aliyorum bir guzel kizdiriyorum. oda.soguyor ondan sonra da hamurum labarmis oluyorum aciyorum oklavayla tepsinin boyuna gore catalla delikler aciyorum altindan yanmasin hava alarak pissin diye sonra salcali harci suruyorum sonrada malzemeler dogru firina, pizza pisinde firini kapatiyorum kaşarini sonra ekliyorum firini kapatinca ama firinin kapagini kapatiyorum yine kendi sicakligiyle kadar erisin diye, firin acik sekilde yaparsam kaşar pisebilir bu yuzden kapali yapiyorum. Bu tarifimden hic sasmadim ne zaman yapsam bu tarifle yaparim :))  
(1,899 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım ilk kez yapicam bende
(435 puan) tarafından
Bu çok guzel oluyor buyuk firin tepsisine tam denk geliyor sende 3-4 tepsi yapacaksan malzemeleri ona gore arttirabilirsin benim bu tarifim hem cok uğrastirmiyor hem disardan alinanlari aratmiyor, eğer malzeme artarsa da at buzluğa aciktiginda vs. bisey oldugunda hemen cikartip hamur yapip degerlendirirsin, ve poğaça yaptigin zamanda artan malzemeyi kullanabilirsin harika oluyor :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
düzenlendi

image

Un,  maya , tuz, az bi sıvı yağ 

.
Yumuşacık bir hamur oluyor 
(2,089 puan) tarafından
En ayrıntılı ve en açıklayıcı siz anlatmissiniz :D
tarafından
Kız zaten hepsini birleştirinde hamur oluyor hghgnbnb dur hatta yaptığım pizzanın resmini atayım
0 oy
(17,639 puan) tarafından
Ben nefisten yapıyorum oraya bak istersen
(1,899 puan) tarafından
Tamam canım bakayım
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Ben bir fincan sıvıyağ bir fincan su koyuyorum tuz ve biraz şeker atıyorum bir paket kabartma tozu koyup yoğuruyor um hem iç malzemesi isteğe bağlı zaten sosunada domates salçası ve ketçap karıştırıp hamurları onunla sosluyorym
0 oy
(448 puan) tarafından
Yarım paket instant maya koyuyorum 2 bardak ılık su , aldığı kadar un , 1 tatlı kagisi tuz , 1 çay kaşığı  şeker  ,  1 avuç un ile 1 yemek kaşığı mısır ününü karıştırır uzun altına üstüne atar merdane ile açarım  ... önce kaşarı  koyarım üst kısma koyunca kuruyor malzemelerin altında daha geç pisliği için daha ıslak kalıyor 
(1,899 puan) tarafından
Tamam canım deneyecegim
(448 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
tarafından
Un süt instat maya tuz ve şeker 
0 oy
(14,973 puan) tarafından
YouTube dan bakarak yapıyorum 
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Yapıyorum harika oluyor nefis yemek tarifleri sayfasından bak yap canım çekti bak ama eşkene yapacam akşama 
(1,899 puan) tarafından
Eskene ne canım
(1,210 puan) tarafından
Yufkalari rulo yapıp lokma lokma kesip tepsiye dizip üstüne soğanlı tavuklu sos dökülüyor biz eşkene deriz başka ismi varsa bilmiyorum
(1,899 puan) tarafından
Heee ilk kez duydum canım bakarım netten bi
(1,210 puan) tarafından
Nette olmayabilir bizim Zaza yemeği çok severiz sorina pel çıkıyor onun benzeri Bingöl yemekleri:)
0 oy
(4,583 puan) tarafından
1 kg un (7.5 su bardağı yaklaşık)

1 tane yaş maya 

2 tatlı kaşığı toz şeker 

1 yk tuz 

3-4 yk zeytinyağı

1 yumurta 

600-650 ml ılık su (3 su bardağı+ 1/3 bardak)

Ben bunu yapıyorum YouTube'den almıştım kadın italyan seften almış tarifi. Yaptığımda bayılıyorlar. 

Sosunu da şöyle yapıyorum: domateslerin kabuklarını soyuyorum, blenderden geçiriyorum ocağa alıyorum 1 tatlı kaşığı salça ve zeytinyağı koyuyorum birde tuz ve kekik 5-10 dk kaynatıyorum. 

Çok güzel oluyor 
(1,899 puan) tarafından
Sagolasin canım
0 oy
(3,140 puan) tarafından

Ben hep bu tarifi yaparım ama hamurunu daha ince tutarım misal bu tarifle 4 pizza çıkarıyorum 
(1,899 puan) tarafından
Sağolasin
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Biz eşimle haftasonlari yaparız çok lezzetli oluyor Nefis yemek tarifleri sayfasından 
0 oy
(860 puan) tarafından
Canım ben poğaça hamuru yoğuruyor um normal ama ilk önce mayayı ılık su ve sütle şekeri karıştırıp eritiyorum sonra malzemeleri katıp yoguruyum 1.5 süt 1brdk su 2yemek kaşığı şeker 2tatli kaşığı kuru maya tuz yarım bardak yağ bu kadar unla yoğur 
0 oy
(38 puan) tarafından
Instagramda filizer diye sayfada tarif var cok guzel oluyor bir bakın  isterseniz
0 oy
(1,280 puan) tarafından
2 su bardagi ilik süt

1 su bardagi sivi yag

1tatli kasigi tuz

3 yemek kaşığı şeker

1 paket yas maya

2 adet yumurta aki

6 su bardağı un

hamurunun kalınlığına gore tepsini ayarlarsin tepsi boyutuna gore
0 oy
tarafından
Hazır fırıncıların kullandığı hamuru alıyorum öyle yapıyorum 
0 oy
tarafından
Ben yufkayla yapıyorum hamuru bir türlü beceremedim 
0 oy
tarafından
Nefis yemek tariflerinden bakarak yapıyorum canım çok güzel oluyor
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Nefis yemek tarifleri de zeytinyağlı olan hamur harikaaa 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 50 göst.
18 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,010 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 155 göst.
17 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Linkin (14,973 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 156 göst.
29 Ekim 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Semos.0111 (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 100 göst.
27 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,010 puan) tarafından soruldu

378,017 soru

11,314,485 cevap

34,754 kullanıcı

...