0 oy
975 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (763 puan) tarafından

Akşama poğaça yapıyım diyorum kızlar ne yapsam yanına ? Karışık kızartma mı yapıyım yoksa direk sizce ? Kayınvalidemgilide çağırsam mı diye düşünüyorum ama bakalım :D

14 Cevaplar

0 oy
(9,739 puan) tarafından
Kiz aksam yemegi pogacami :)
(9,739 puan) tarafından
Ne bilem yemek yanina pogaca yapilirda pogacanin yanina yemek :)) benim koca hayatta yemez
(763 puan) tarafından
Aynı şey aslında ama yinede sen bilirsin :D poğaçayla bazı yemekler güzel gitmiyo mesela yeşil fasulye normal ekmekle daha güzel gidiyo o yüzdn sordum aklıma bişey gelmeyince
(9,739 puan) tarafından
Kiz pogaca yemek degil bizde onu diyorum :D
(763 puan) tarafından
Poğaça yemek değil zaten canım :D ama kahvaltılıkla bile gider akşam nolcak sanki :)
(9,739 puan) tarafından
Ahh ahh keske :))
-Reklam-
0 oy
(4,392 puan) tarafından
Patates salatası yap pogacayla ve çay çok güzel gider
(763 puan) tarafından
Benimde aklıma şimdi biber dolması mı yapsam bide dedim canım dolapta bayadır duruyodu yapamamıştım patates salatasıyla olmaz ama sanırım dimi
(4,392 puan) tarafından
Valla nasıl canın çekiyorsa öyle yap canim fikir sordun bende yazdim☺️
(763 puan) tarafından
Kız sonradan geldi aklıma dolapta görünce :D
(1,165 puan) tarafından
Patates salata ve hazır mantı alıp yoğurtlayabilirsin mis gibi olur
0 oy
(3,140 puan) tarafından
Karışık kızartma ve mercimek köftesi yanına da bu çay demle mis :)
(763 puan) tarafından
Biber dolması geldi aklımada sonradan dolapta duruyodu bayadır yoksa biber dolmasımı yapsam kuzu?
(3,140 puan) tarafından
Biber dolması da olur güzel olur canim
0 oy
(206 puan) tarafından
Eşimle bizde arada yaparız çünkü ben bu tarz daha çok seviyorum  :) ama kayınvalidemgil de olacaksa mutlaka çorba yaparım bide patates salatası kısır 
(206 puan) tarafından
Brokoli çorbasını nasıl yapıyorsun bende oğluma yapıyordum bi ara çok seviyordu şimdi içmek istemiyor farklıysa bide öyle deneyim
(1,246 puan) tarafından
Atliyim hemen :) ben brokoliyi mercimek gibi yapıyorum önce brokoliyi haşlıyorum sonra patates soğan da ekliyorum içine iyice haşlanınca blenderlıyorum tereyağ da eritip koyuyorum bide süt ya da krema azıcık güzel oluyo öyle. Kremalı brokoli yaz benzer bile yap her seferinde farklı şekilde yapıyorum aklıma nasıl eserse ama genel olarak böyle bişi işte :))
(763 puan) tarafından
Süt ve kremayla güzel oluyo evet ama bende ilk defa değişini denedim bakalım içecek mi içerse sana haber ederim kuzum bende az unla kavurdum yağ ile daha sonra minik soğan ekledim daha sonra havuç ekledim biraz kavurdum daha sonra et suyu ekleyip çevirdim sıcak su ekledim ben brokoliyi önceden haşlamıştım o yüzden hemen koymadım sonra baktım havuç yumuşamış brokoliyi ekledim daha sonra blenderden çekicem
(763 puan) tarafından
Canım mercimek çorbasına çok yakın bi tadı var güzel olmuş çorba :)
(206 puan) tarafından
Tamam teşekkür ederim ikisinide deneyecem bu hafta pazardan alıp :)
0 oy
(12,502 puan) tarafından
Kısır ya da patates salatası veya mercimek köftesi börek sarma pasta oh mis 
(763 puan) tarafından
Biber dolması yapabilirim belki dolma olduğunu unuttum ben dolapta bayadır yapılmayı bekliyodu :)
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Kısır patates salatası yada makarna salatası olabiluuuur 
0 oy
(2,747 puan) tarafından
Benim eşim bayılır böyle yemeklere haftasonları özellikle yaparım çok sever. Poğaça patates salatası ikilisin3 bayılır
(763 puan) tarafından
Benim eşimde sever poğaça bayadır yapmıyodum bende bugün benim oğlan izin verirse yoğurucam daha uyanınca şekillendirir pişiririm oğlanada küçük hamur verip oyalanır o sırada diye düşünüyorum bakalım :D
0 oy
(17,274 puan) tarafından
Karışık kızartma poğaça kısır olur o zaman 
0 oy
tarafından
Çay yap yeter 
0 oy
(3,794 puan) tarafından
sarma kisir cay tmm
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Bilemedim canım poğaça bizde ya kahvaltıya yapılır ya çayın yanına. Yemek olarak bir şey yakıştıramadım yani
0 oy
(3,428 puan) tarafından
Pogacayi asla yemek olarak görmeyen ben :)
0 oy
(7,416 puan) tarafından
Kısır yapabilirsiniz.
0 oy
(8,946 puan) tarafından
Bide kısır yada patates salatası yap 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 191 göst.
9 Aralık 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Simsek21 (1,262 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 191 göst.
5 Ekim 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Elif&hanim (5,492 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 124 göst.
0 oy
6 cevap 120 göst.
2 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Tuba Y (711 puan) tarafından soruldu

374,649 soru

11,206,164 cevap

34,507 kullanıcı

...