0 oy
410 göst.
Diğer kategorisinde (212 puan) tarafından

Bilimsel bir açıklama istiyorum ya :D. Bir sürü oyuncağı var o gider peçete yemeye çalışır . Aldığım oyuncaklarla değilde dış  posetleriyle oynar . Yok ates olcerin kabiyla oynar .

Kulaklık kemirmek , ip yemek ister. Diş kasiyicilarin yüzüne bakmaz , tahta kepce kemirir . Işıklı sesli oyuncaklara bakmaz ,fırın yanarken dibinden ayrılmaz.  Say say bitmez valla . 8 aylik bu arada . Sizde durumlar nasıl. 
En önemlisi kocaman oda varken pacamdan ayrılmaz :'(

37 Cevaplar

+1 oy
(276 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Onlara oyuncak adini biz yetiskinler koyduk..bak bunlar oyunncak sadece bunlarla oyun oynanabilir saniyoruz bazen...bizim hayal dunyamiz bitmis..onlarin dunyasinda hersey oyun oynanabilecek bi oyuncak ..

Basta annesi mukemmel bi oyuncak  :)  dusunsene sen istemez misin boyle bi oyuncagin olsun ne zaman istese yaninda acikinca hoooppp geliyor bizimki....kaka cis hic priblem degil ..yine bizimki hallediyor...

Ustelik hep guluyor....hele o gozleri ne guzel her seferinde bana baska sevgiler ogretiyor..rahmet sefkat..sinirsiz...caaanimmm annemmmm

O sebeple asla fazla oyuncak almadim zamanla bebeginizi tanyacaksiniz sizde ..

Sistem al bunlar oyuncak bununla oyun oynanir..cabuk o elindeki sacma sapan seyi birak diyor ..cunku mutfakta elimizin altindaki kap lacak kepce ..mandal v.s bedavaa..bize tuket diyor ...

Al diyor...

Sadece bunlar oyuncak diyor bak renkli bak ses cikariyor diyor...

Oysa hatirlar misin bi cubukla at kosturan cocuklardik biz...ustelik aksama kadar o cubuk binbir turlu oyuncaga donusurdu..

(212 puan) tarafından
Ne güzel anlatmışsın çok doğru ♡♡
(276 puan) tarafından
Tesekkur ederim vuslatin  menzilin Allah'a olsun sevgili kardesim ..
(212 puan) tarafından
Amin amin kardeşim ♡♡♡
-Reklam-
+2 oy
(3,812 puan) tarafından

2 . Yaştan selamlar canım :) benimki ütü,  kepçe kaşık bulaşık çamaşır makinesi fırının tuşları,  mikrodalganın kapağını günde 100 defa açıp kapatıyor. Çekmeceler,  dolap kapakları,  neler neler :D matkap , tornavida, metre , bıçak bileyici say say bitmez :-)

(3,812 puan) tarafından
Aynen öyle canım ☺
(3,417 puan) tarafından
İşte benim kızın küçüklüğü :)) en son annannesi pazardan küçük çaydanlık ve tencere almıştı:))
(3,812 puan) tarafından
Evet doğru çaydanlıkla da çok oynuyor☺ artık ne bulursa tava tencere ☺
tarafından
Elektrik süpürgesinin o tırtıklı hortum ve fişine ölüyolar bitiyolar  tabi kumandayı saymıyorum bile  biri 2  yaş diğeri 11 aylık.bu arada
(3,812 puan) tarafından
Bizim kumandanın dili olsa da konuşsa ☺
+1 oy
tarafından
Hahaa çok doğru tespit, mesela pet şişe, ıslak mendil kabı, çorap da bunlardan bazıları, ama özellikle babasının sağa sola attığı ve henüz denk gelmediğim çorapları bulma ve ağzına sokma konusunda uzman :))
(212 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️  bu çok iyiydi
0 oy
(29 puan) tarafından
Aynı bizimki de 8 aylık oyuncak almıyorym ben de artık ona :) 
(212 puan) tarafından
Bende pes ettim . Oyalamak işçinin oyuncak aramıyorum artık kitap mitap bakıyorum:)
0 oy
(1,552 puan) tarafından

Mutfak dolabının altı gözükmesin diye tahta parça koymuşlar.. Onu çıkarıp onunla oynuyor diyeyim, sen gerisini anla :)

(212 puan) tarafından
Amaaan valla Allah kolaylık versin çok fenalardayım nasil akıllarına geliyor acaba :)
(1,552 puan) tarafından
Cümlemize :) Valla ben de bilmiyorum
(27 puan) tarafından
Ben onu sürekli takmaktan yoruldum canım çıkardım dolabin uzerine koydum gunde bilmem kac kere cikarirdi o minik elleriyle:)
(1,552 puan) tarafından
Aynen benimki de öyle yapıyor.. Mutfağım Amerikan mutfak zaten, mutfaktan alıp oturma odasına getiriyor iki gündür :) Zor yürüyorsun zaten, bir de onunla derdin ne anlamıyorum ;)
0 oy
(394 puan) tarafından
Kumandayi istiyor sürekli yere fırlatmak için 7 aylik
(212 puan) tarafından
Benimkide telefon atmaya bayılır @[
0 oy
(3,721 puan) tarafından
2' yaşında çamaşır makina derrdinde. 

1 ay içinde 3 tane oyuncak aldım nafile
0 oy
(3,148 puan) tarafından
8 aylık olucq 5 gün sonra ev terliği kablo poşet parkeler gider baloncuk çıkarır :) 
(15,370 puan) tarafından
Bizim de 4 Nisan iki dişi var emekleme yok ede.diye ses çıkarıyor komutları çok güzel kaoiyor.alkis yapıyor
(3,148 puan) tarafından
Benimki emeklşyor istedigi yere gidiyor 2 dişi çıktı benimde altta
(15,370 puan) tarafından
Yok ya ilk dış çıktı bizim emeklemiyo hala
(3,148 puan) tarafından
Alkışı sen kendin mi ögrettin
(15,370 puan) tarafından
Evet cnm
0 oy
tarafından
Dünya kadar oyuncak aldım pet şiseyle oynar,  nerde açık bir kablo görsün emekliye emekliye gider eğer ona baktığımı görürse daha da hızlanır sanki yarış yapıyor . Birde terlik meraklısı,  evde terlik giymeye korkar oldum Sürekli ayağımı takip e ediyor ve çok hoşuna gidiyor.  8 aylık oğlum 
(212 puan) tarafından
MasaAllah benimki de ayak bağımlısı sürekli ayagimi ağzına almak ister tuhaf çocuk:)
(3,148 puan) tarafından
Aynı benimkini anlatmışsın kızz :))
(3,148 puan) tarafından
Baba dede anne diyor mu bay bay güle güle alkış yapıyor mu canım
tarafından
Kendi kendine ses çıkartıyor alkış yapıyor ama biliçli bir şekilde baba fln demiyor onun için çok küçük bence daha.  8 aylık oğlum
0 oy
(7,194 puan) tarafından

Al sana bak. Günde 50 60 kere başlatıyor

image

(212 puan) tarafından
Hiç bikmiyor mu ya ☺️
(7,194 puan) tarafından
Hiç bıkmaz :)
0 oy
(2,769 puan) tarafından
Elektrik süpürgesiyle oynuyor akşama kadat
(212 puan) tarafından
Oyuncak süpürgeler var belki sever ozaman ben aldım da oynamak için daha çok küçük benimki
0 oy
(1,534 puan) tarafından
2 yaşında çatal kaşık arkasından evdeki kapı pencere tamir etmeye çalışması süpürgeligin tahtasını  konsolun kenar tahta kısmını söküp onunla heryere vurmaca mı  boyama kalemleriyle mutfak dolaplarını çizmek mi  desemekle.liste uzar gider  O yüzden eve hiç oyuncak almıyorum .

Not : Tek benimkinde sorun var sanıyordum ama hemen hemen herkes aynı şeyden şikayetçi :)
(212 puan) tarafından
Maşallah seninki ne kadarlık
(1,534 puan) tarafından
28 aylık oldu . Bebekliginden beri oyuncaklar hicbirsekilde ilgisini çekmedi
0 oy
(282 puan) tarafından

18 aylik olupda böyle şeyleri hatta daha fazlasını yapmayanda ne bilim yani :D

(282 puan) tarafından
Hala bide üstüne camasir makinasi bulaşık makinasi açıp kapatıp duruyo onuda öğrenmiş gecen bulaşık makinesini çalıştırdı tam 3 bucuk saat kapatana kadar mahvoldum :)
(316 puan) tarafından
O ne ki benim ki kilitlemiş basıyorum basıyorum açılmıyor en son eşim baktı o açtı :)))
(212 puan) tarafından
Daha o raddeye gelmedik çok şükür ☺️
(316 puan) tarafından
Bi kaç aya oda olur hazırlıklı ol
Bizim aklımıza gelmeyen şeyleri merak edip bakıyorlar
Hatta hocanın biri ' çocukların gözü parmak ucunda olur her şeyi iki dakikada çözüp bozarlar " demişti o kadar haklı ki
(282 puan) tarafından
Yapmadıkları şey yokki düz duvarda tutabilecek bisey bulsalar oraya da cikarlar kesin ;) yinede can sag olsunda gerisinin önemi yok vallahi
0 oy
(2,687 puan) tarafından
13 ay dan selamlar bacim bizdede durum ayni :) elbiseleri doker cekmeceleri yere indirir mandalina patates cikabilir heran heryerden islak mendil ayri bi favorisidir paket bitenece cikarir , bezleri kanepe altlarindan cikar peceteler cücük yemi gibi ufalanir sat say bitmez 
(212 puan) tarafından
Cok komikler ya okuyunca düşünüp gülesim geliyor . Yer cucesi gibiler
0 oy
(4,652 puan) tarafından

Vala cnm bı dünya  iyi cal var kızımın oynadiklari mutfak eşyası legenler :ermm: 

0 oy
(1,066 puan) tarafından
Bebeklerimiz belli bir döneme kadar keşif sürecinde olurlar bir döneme kadar herşeyi ağızlarıyla daha sonra elleriyle öğrenirler bu süreçte çocuklarımıza onlara zarar vermeyecek şeyleri keşfetmelerine izin vermemiz lazım mesele benim oğlum o kadar oyuncağı olmasına rağmen ilk oyuncağı mutfak eşyaları oldu şimdi de 18 aylık çamaşır sepetini oyuncak yaptı içine eşya doldurup odaları gezdiriyor ya da kendisi oturup onu gezdirmemizi istiyor. Ev işlerinde ona da görev veriyorum. Mesela çamaşırları makineye ben renklerini ayırıyorum o atıyor temiz bulaşıkları makineden bana veriyor çamaşır asarken silkeleyip bana veriyor ben asıyorum böyle olunca hem o mutlu oluyor hem de her yeri dağıtmıyor. Sonrasında beraber resim yapmaya çalışıyoruz çünkü başka eşyalarla uğraşırken oyuncaklarını da özleme fırsatı oluyor. 8 aylıkken emeklemeye başladığında hiç bişeyi elinden almadım aldığı herşeyi keşfetti o yüzden mesela artık mutfaktaki hiçbir eşya ilgisini çekmiyor bana yardım etmesi dışında :-)
(212 puan) tarafından
Bende öyle alamıyorum elinden hevesini alsın diye ama hep zararlı şeylere gitmek istiyor mesela kabloları almak istiyor kulaklıkları kemirmek istiyor şarj aletlerini almak istiyor Böyle olunca da mecbur müdahale etmek zorunda kalıyorum mesela soba var evde ona gidiyor cız diyorum yanıyor sonra tekrar bir daha gidiyor Ben de ne yapacağımı şaşırdım
(1,066 puan) tarafından
Kabloları ortadan kaldırmak tek çözüm sobadan da sakınmak gerekiyor zor bir süreç ayaklandıkları süreç ve çok sıkıntı herşeyden korumak gerekiyor Allah yardımcınız olsun ama büyüyorlar her sobaya yaklaştığında anlamadığını düşünsenizde uyarmaktan vazgeçmeyin o sana zarar verir oğlum elini sürmemelisin gibi
0 oy
(1,943 puan) tarafından
Mutfağın bir kösesinde oynanacak mutfak gerecleri var:) ayran sürahisi, kurabiye kaliplari,süzgec gibi gibi.. daha cok ilgilerini cekiyor demekki bebelerin
(212 puan) tarafından
Evet sanırım.  Halbuki onların oyuncakları da benim çok dikkatimi çekiyor benim oynayasım geliyor O kadar güzeller yani☺️
(1,943 puan) tarafından
Aynen benimde:) Fisher pricenin butun sesli oyuncaklarini,kisisel gelisim oyuncaklarini aldim ama gidip suzgecle oynayinca uzuluyorum verdiğim paraya:)
(212 puan) tarafından
Bende bende . Husranlardayim.
0 oy
(316 puan) tarafından
Evde eşya kalmadı artık benimle oynuyor saç baş o biçim düşün artık bende benimki öyle diyordum yorumlara bakınca bunların hepsi aynıymış dedim bizde 17 aylık olduk bugün:)) 
(212 puan) tarafından
Aynen canım ya artık bir süre sonra her şeyi bırakıyor bu sefer benimle uğraşmaya başlıyor mesela şu anda ağzımdaki dişleri sökmeye çalışıyor ağzımın içindeki dilimi koparmaya çalışıyor kulağımdaki küpe çekiştiriyor saçımı çekiyor ağzına alıyor artık evde şiddet görüyorum kızım dan☺️
(316 puan) tarafından
Ahahah o kadar doğru ki kız parmağını burnuma sokuyor bide ince olduğu için hemen de giriyor ıyy : ))
(212 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️☺️☺️
0 oy
(4,058 puan) tarafından
En son sineklik ile oynadığını bliyorm buna ek leğenler ceviz kıracağı mandal tuvalet kağıtları balkon kapısı tornavida gbi dha Bi çok şey var :) 
(212 puan) tarafından
Oo masaAllah :)
0 oy
tarafından

17 aylık olduk geçen yağmur damlası oyuncağını adım bir kere topları aşağı bıraktı o kadar. Birgün baktım ben oyuncağıyla oynuyorum o telefonumla oynuyor. Dün almış yağmur damlası kulesini ayağının altına basamak yapıp TV ünitesine çıkmaya çalışıyor. Uzun zamandır bu haldeyiz oyun odamız mutfağımız. :)

(212 puan) tarafından
Ahaha Allahim ben bazen bu küçük canavarla basedemiyorum
tarafından
Kim baş edebilmiş ki ☺️

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 223 göst.
7 Mart 2023 Aile kategorisinde Esma25 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 262 göst.
18 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Ilknur17 (378 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 393 göst.
17 Eylül 2022 Diğer kategorisinde FazlaDertliBee (1,243 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 235 göst.
8 Eylül 2022 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,567 puan) tarafından soruldu

374,647 soru

11,205,570 cevap

34,506 kullanıcı

...