0 oy
810 göst.
Aile kategorisinde (492 puan) tarafından
Kızlar 4 aylık bir kızım var bir buçuk senelik de evliyim evimiz Annemlerin Hemen üst sokağında kayınvalidemlerlede aramızda yarım saatlik bir mesafede oturuyorum kızım olana kadar Eşim vardiyalı çalışıyor evde tek kalmaya korktuğum için 4 12v 12 8'ler de anneme Gidiyordum ama kızım olduktan sonra eşim artık evde durmaya alış dedi ve 4 aydır Kızımla evde durabiliyorum Şimdi benim sorum Eşim bir buçuk aylık bir Eğitime gidecek Annemlerde kalayım diyorum izin vermiyor Annenler de kalacaksın o kadar süre Bizimkiler çocuğu hiç görmeyecek alınırlar diyor 10 gün benim annem gelsin yanında kalsın 10 gün senin annen gelsin kalsın sen bir yerde kalma diyor o şekilde olursa da Kayınpederim öyle bir yerde kalmaya çok meraklıdır Hiç rahatım olmayacak Kayınvalidem kaldığı zamanlarda her akşam gelecek bebeğim de devamlı emmek isteyen bir bebek devamlı odada hapis kalacağım onun için kafam allak bullak oldu Ne yapacağımı bilmiyorum Sizce bu durumda ne yapmalıyım ya da siz olsanız ne yapardınız

17 Cevaplar

0 oy
(5,913 puan) tarafından
10 gun onun ailesinde 10 gun kendi ailende kal canim ama onun ailesinde rahat edemeyeceginin farkinda degil mi esin bide sen ailende kalirsan hep esin alinganlik yapacaktir bosa huzurunuz kacacaktir ay bu durumlar hic bitmior bir evlilikte ya
(492 puan) tarafından
Benim eşimin tarafı böyle şeylere çok takıntılı daha şimdiden Bizde kalırsın demeye başladılar eşim de onun için Annemler de kalmamı müsaade etmiyor işte
(5,913 puan) tarafından
Ne diyim Rabbim yar ve yardimcin olsun insaAllah
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sen annende kal Kayinvaliden ve kayın pederin gün içinde 2 saat faln annenlere gelip sevsinler bebeği kalmalarına ne gerek var ki.
(492 puan) tarafından
Onlar öyle istemiyor işte canım maalesef ki onlarda kalmamı istiyorlar
tarafından
o zaman işin zor
0 oy
(642 puan) tarafından
Mesela bir buçuk  ayın ilk biri iki haftasında annende kal. Sonra bir kaç gün kayinvalidende kal tekrar annene gel. O arada esin gelir ;)) yani bir buçuk ay bebegi görmeseler ne olacak ki esin abartmış bence. Arada ziyarete gidebilirsin ulaşım zor degilse. Her kadın annesinde rahat eder
(492 puan) tarafından
Canım sen bir buçuk ay görmeseler ne olur diyorsun 2 en geç 3 günde bir bebeği görmeye diye bize geliyorlar eşim de ailesinin huyunu bildiği için �şine gelmiyor işte
(642 puan) tarafından
Ilk torun sanirim...
(492 puan) tarafından
Evet canim tek çocuk
0 oy
(150 puan) tarafından
Şimdi herkezin aile ortami farklıdır ben ilk baslarda kayinvalidemle kaynana gelindik simdi anne kiz gibi olduk sayılır her an herseyde olabilir yani bazen gider kalirim alir emziririm odada bitince içeri yanlarina geçerim yani benim.kizimda 4.5 aylik hani desemki yeni dogum yaptin sürekli emmek istiyor haklisin ama seninkide 4 aylik en fazla 30 dkk da doyar yani hapis olmana gerek yok tadini çıkarmaya çalış ben kayin babama he der gecerim kaynanamla iyi olmaya calisirim. Malesef kayinbabam bana mantıksız geliyor kayinvalidemde cok kızıyor ona neyse birden kendi derdimi anlatirken buldum kendimi. Sen nasıl iyi hissedeceksen oyle yap kuzum.❤ ama esinide uzme sana okadsr izin vermis genelde kendi annenleri görüyorsun zaten 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Eşin haklı emzirme zamanı odaya geçersin 
0 oy
(9,652 puan) tarafından
Bu durum tamamen sana bağlı:) mümkünse herkes annesinin yanında olmayı tercih eder. Eşinde evinizi bırakmani istemiyor onun dediği de mantıklı sonuçta onun anasının babasininda torunu.. belki sorunu annende kalsamda arada 2 3 gün annenlere gider ben kalırım onlarda demekle orta yolu bulabilirsin.. bizim için kimsenin düzeni bozulmasın annelerde kalayım 10 günde bir 2 3 gün geçer onlarda kalırım diyebilirsin
0 oy
(636 puan) tarafından
Eşin sen nasıl rahat ediceksen ona göre davranmalı. Bana tuhaf geliyo ya boyle seyler. Bizim evde  gelicek misafir gidilcek yer falan hepsine ben karar veririm cunku 5 aylik bebegim var ve cok gazli yapisik ikiz gibiyim surekli memede. Ben ilk 3 ay eve misafir almadım kimse de bana agzini acip tek kelime etmediler edemezler de ne kayinvalidem ne de kayinpederim. Ne tepki verecegimi cok iyi bilirler.sen nasıl rahat ediceksen oyle yap
0 oy
(536 puan) tarafından
Canım burda eşinin hiç bir yanlışı yok çok güzel ortak yolu bulmuş.. 
0 oy
(4,666 puan) tarafından
Bnce evinde tek kal canim
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Bencede dogru olan oo 10 gun annen kalsin 10 gun kaynanan annende kalirsan esin hatri kalcak kaynananda kalirsan san rahat etmiycen
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Öncelikle senin rahatın önemli. Ben senin yerinde olsaydım kendi evimde kalırdım ve annemi çağırırdım. Kayınvalideyede haftada bin giderdim onlara sevdirip geri gelindim. Söz konusu torun sevlekse neden senin annehdn çekinsnlerki, sonuçta onların evladının torunu ve torunlarının annesisin belkide onlar gelip severler  burada sen onlara değil, onlar sana uyum sağlamalı.
0 oy
tarafından
Kaynanan annenlere gelip bebeği göremiyor mu uzak Bi yerde değil ki 
0 oy
(77 puan) tarafından
Eşinin dediği gibi yap bence canm :) 
0 oy
tarafından
Onu bunu bilmemde eşin çok adaletliymiş çokta haklı ya evde tek durmaya alışacaksın yada hiç kimseden rahatsız olmayacaksın. 
0 oy
(704 puan) tarafından
Benmde eşim rizeye 40 gün eğitime gtmşti 40 gün kndi ailemde kalmştm ama Bnm kaynanam yok vefat etti olsaydı eşim ailesiyle kalmamı isteyebilrdi
0 oy
(1,418 puan) tarafından
Ben hiç tanidigimizin olmadığı bir şehirde haftalarca tek başıma kaliyorum, keşke bu durumlara girmemek için en baştan ben evimde kalırım kendime yeterim deseydin.Kaynanayi çekeceğime kendi başımin çaresine bakarım.Soyle yap bence evinde kal sabahtan gidersin bir o tarafa bir bu tarafa arada tabi bunaldigin zaman, akşama kadar oturur evine gelirsin arada da onlar gelir evinde rahat edersin ailen yakınmış zaten ailene hasret değilsin sonucta

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 339 göst.
3 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 1,541 göst.
0 oy
9 cevap 5,252 göst.
5 Kasım 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Deva. (92 puan) tarafından soruldu

377,023 soru

11,283,298 cevap

34,685 kullanıcı