+1 oy
585 göst.
Diğer kategorisinde (11,038 puan) tarafından
Yok olmuyor aman sakın kalayim çocuktur bunlar dedikçe iyice velilerin egitemedigi çocuklarla uğraşıyorum.surekli bir durum yaşamaktan yildim.zaten müdüre de götüreceğim bu durumunda artık velilerinde bir talkim yemeleri şart oldu.hayatimda bu kadar değişik insanlarla karsilasmamistim.cevremizde sadece tek ilk okul var mecbur gönderiyorum.zaten özel okula param olsa bir dk çekmem.kizim resmen dayak yedi güzelce konuştum veli ile çocuktur dedim.olur dedim başka olaylar yaşandı gene çocuk bunlar dedim .şimdi de hakarete maruz kalmış çocuk.sessiz sakın diye sıkıştırıp sınıftan bir kaç çocuk kılığındaki maganda dalga geçip hakaret etmiş.sacinin renginden tutun kiyafetinden konuşmasına kadar.domuz diyip bagirmislar kızıma sebebi de yok.kizim öğretmenine söylemiş benimde alay ediyorlar diye .ogretmeninde git alay edenlere sor neden dediniz diye demiş.ogretmenin yaklaşımı da ayrı bir olay.sinirimden elim ayağım titredi.cocukalar ailelerden görüp okulda bildiğin bir maganda oluyor. bu konuları toplu olarak müdüre götüreceğim artik.biz aman sakın terbiyesizlik yapma aman sakın ne olursa olsun şiddet uygulama diye dil döküyoruz .bunlarda doğurup doğurup sıfır eğitimle toplumun başına maganda yetiştiriyor.

14 Cevaplar

0 oy
(4,293 puan) tarafından
Yaz cimere güzelim Bi teftiş yapilsin
(11,038 puan) tarafından
Goturcem olayı oraya kadar
(4,293 puan) tarafından
Müdürü gerekirse tehdit et kimse cocugunu yolda bulmuyor ciddi bir konu bu eğer ciddiyet ile davranmazsaniz cimere yazarım de
(11,038 puan) tarafından
Zorbalık nedir ya .çocuğun eğitimle mi ilgileneyim bunlarla minsasirdim
-Reklam-
0 oy
(2,559 puan) tarafından
Benim kizimda seneye baslicak asiri sessiz bi cocuk boyle olayla karsilasmam insallah karsilassamda asla 1 dk sessiz kalamam dunyayi baslarina yikarim dedigin gibi dogurup atan insan cok  cocuktur yapar ama ailelerinde suc buluyorum boyle cocuklarin bence sessiz kalma kaldikca dahada yaparlar cocuguna yazik
(11,038 puan) tarafından
Sessiz kalmayacağım zaten gerekirse sınıf değişikliği yapacagim
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Malesef bazı çocuklar çok fena oğlumun sınıfında kız lavaboya girince üstünden kapıyı kilitlemisler benim oğlumuda arkadaşı vurmuştu annesiyle görüştüm sorun çözüldü 
(11,038 puan) tarafından
Aile zaten ilgili olsa çocuk böyle birşey yapmayacak ki
0 oy
tarafından
Hiç kımse kusura bakmasın cocugunu kucugunu yerim yavrumun canını yakanın anasının babasının canını yakarım banane ben mılletın tohumu dövsun dıye mı dogurup yetıstırıyorum 
(11,038 puan) tarafından
Bu sefer zaten güzel bir patlama olacak
0 oy
tarafından

Hata bizlerde anne babalarda tepki alabilirim bu yorumdan dolayı ama düşüncelerim bunlar çocuklarımızı dokunulmaz ve herşeyi kendine hak görür şekilde yetiştiriyoruz evde ne derlerse o oluyor Z kuşağı diye bir saçma tabir var çok zeki ondan böyle rahat büyüyor ondan böyle hayır edepsiz saygisiz bir nesil yetisiyor malesef sonrada böyle olaylar oluyor işte çocuk kimseye saygı duymuyor ego tavanda şimdiki nesilde ar edep nedir bilmiyorlar 

Daha geçen gün haberde vardı çocuk sınıf arkadaşını bıçaklamış 
(11,038 puan) tarafından
Aman çocum sakın kimseye ilisme aman sakın hakaret etme aman sakın küfür etti diye duyarsam çok fena olur dedikçe milletinki bizimkini eziyor
0 oy
(607 puan) tarafından
Bencede artık gerekeni yapman lazım ilerde psikolojik olarak etkilenebilir bilinç altında kıyamam ya  bide naçizane bir fikir olarak halk eğitim kursları var çocuklar için de var ve içine kapanık olan çocuklar için çok iyi geliyor kardeşimi gönderdik ve şimdi tutana aşk olsun 
(11,038 puan) tarafından
Kursa yazdiracagim zaten.bir gidip gorusemedim
0 oy
(7,011 puan) tarafından
oglum 3 yas 5 ay canim.valla burda okuduklarimdan sonra okullardan korkakr oldum birde oglum siddet falan da bilmez dayak yer yer gelir heralde baskasinin egitemedigi cocuklar yuzunden
0 oy
(2,195 puan) tarafından
Canım özelde bahçeşehir koleji'nde okuyor ama durumlar farklı değil 6 yaşında erkek kardeşim 1. Sınıfa bu sene başladiçok sessiz sakin kırılgan bir çocuktur gerçekten anaokuluna giderken bir geliyordu kafası mosmor noldu diyorduk frenim tutmadı duvara çarptım diyordu ağlaması yok geçen gün okulda arkadaşlari bilerek çelme takmış şort üstü düşmüş nefesi kesilmiş ve çok fazla ağlayıp annesini istediğini söylemiş ne annem arandı ne o çocuklar uyarıldı ne de revire götürüldü ama gidip konışunca tamam diyorlar git konuş canım sen naif yetiştireceksin milletin çocuğu gelip kıracak yok öyle bir dünya 

İlk başta oğlumu her canlıya sevgi ve şefkatle büyütücem
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Valla okul aile çocukları park bu çocukları kimden koruyacağımizi şaşırdık geçen eltim yemeğe geldi oğlum 3 buçuk yasinda eltimin kızı 3 yaşında bide görümcemin kızı var oda 3 yaşında eltimin kızı gidip gelip bizimkileri vuruyo çocuktur hepsi küçüktür dedik ses etmedik annesi uyarır diye bak senin kız bizimkileri vuruyo diye laf arasında söyledik kahkaha attı uyarmadi en son görümcemin kızı geldi bunun kızını vurdu hemen kızına diyoki işte sen kimseyi vurma ama seni vurdukları gibi sende vur (sen kimseyi vurma lafı bizi geçiştirmek için ) yani dedim biz de mi bu şekilde tembihleyelim cocuklarimizi ayıp dedim ayrıca da hep senin kızın vuruyo benim oğlum çocuk vurmayı bilmez yani o zaman niye uyarmiyosun kızını dedim valla onlar yüzünden resmen çocuklarıma bende vurun diyecek noktaya geldim 
0 oy
(1,102 puan) tarafından
Çağımızın vebası akran zorbalığı. Kızım 4 yaşında anaokuluna gidiyo. Serviste sen çok kıllısın kıllı bacı demisler. O kadar çok ağladı ki. Halbuki kıllı falan da değil. Okulunu değiştirmek zorunda kaldım 
0 oy
(2,130 puan) tarafından
Bu durum öğretmen ve idare ile çözülemiyor maalesef. Aileden öğrendiği veya ogrenmedigini sonradan vermek cok zor. İdareyi cimere şikayet edin vs diyenler olmuş ama cimer ne yapsın müdür ne yapsın. Her öğrencinin başına öğretmen dikemez. Nöbetçi öğretmen olmalı ve kavga edilmesini engellemeli ama kavga çıkmadan yapılan müdahalelerden öğretmenin haberi olmayabilir. Rehberlik servislerinin çalışmaları oluyor akran zorbalığı ile ilgili. Siz tabi idare ile görüşün ama tehdit edecek bir durum yok bence.
0 oy
tarafından
Öğretmenin öyle bisey demeye hakkı yok ne demek o alay edenlere sor sen şimdi ne yapacaksın bıkıyor musun öğretmenin yanına gideceksin cocugunla birlikte ses kaydını aç öğretmene sor hocam cocugumu dövmüşler alay etmişler çocuğum defalarca kez size sikayet etmis sizde böyle demişsiniz bu ne demek diye oda zaten dökülecek sonra üslubuna dikkat ederek konuş sınıf öğretmeni olarak bunu sizin halletmemiz lazım çocuğum okula gitmek istemiyor okuldan soğudu sürekli ağlıyor şiş nasil öğretmensiniz buna dur demiyorsunuz akran zorbaligina uğruyor sessiz kalıyorsunuz vs vs sonra ses kaydını kapat müdürün yanına giderken elinde dilekçe ile öğretmenden şikayetçi ol öğretmenin yaptığı suç çünkü akran zorbaligina müdahale etmesi onun görevi müdüre de ki eger bu dilekçe işleme konmazsw elimdeki ses kaydını milli eğitim bakanlığına vereceğim işlem yapmadığınız için sizinde şikayet edeceğim yaşları gereği çocukları okuldan atamaz uzaklaştırma yada ceza veremez elbette ama bu durumu düzeltebilir telkinle etkinlikle tabi müdürün yanına giderkende kaydı açmayı unutma eğer ters bisey olursa oda senin delilin sonra milli eğitime dilekçe ve ses kaydını ver ama başında bekle az biraz cirkeflik yap yoksa tependen atarlar he he alırız diye sonra cimere yaz ses kayitlarinida gönder 
0 oy
(3,795 puan) tarafından
var böyle veliler çocuklar malasef. ben geçen sene ne çektim eski okuldan . 3 5 çocuk sınıfta kıyameti koparıyordu . neler neler benim kız devamlı şikayetle ağlayarak geliyodu. dayak hakaret neler daha. velisine söyledim cocuklarin ele başının annesine insan gibi uyardim. cocuklar iyi anlassin iyi gecinsin kavga etmesinler dedim kadin bana demedini birakmadi bide tehtid etti anam yok valla suc cocukta degil velide. ailede duydugunu gordugunu uyguluyo cocuk . kadina kavga etmesinler dedim diye bi ton laf saydi

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 219 göst.
14 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 381 göst.
28 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde yenigelin24 (301 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 683 göst.
5 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Cemrenin mamasi (9,274 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 173 göst.
4 Eylül 2024 Aile kategorisinde Mirayin annesi (2,798 puan) tarafından soruldu

397,225 soru

11,880,741 cevap

35,997 kullanıcı

...