0 oy
129 göst.
Aile kategorisinde (92 puan) tarafından
Kizlar menenjit aşısı yaptıranlar ne gibi bir yan etki gördünüz yüksek ateş filan oldu mu menenjit aşısı na baslicaz bu hafta ilk dozu yapilcak neler yaşadınız kızım 6 aylık birde fiyati neydi aşı dozlarinin şuan inanılmaz pahali tüm dozlar bittiğinde neredeyse 5000 i buluyor 

8 Cevaplar

0 oy
(2,705 puan) tarafından
6aylıkken vurıluyor mu bız 6aylıkken rotayı vurdurduk menemjıtı 8aydan sonra vurunuyor bılıyordum ben yaşına girince yaptırdım agr gelemdın diye sulur bısey yapmadı bızde onun zamanı cokmus zaten her yaşta vurunabılıyor
(1,103 puan) tarafından
Öyle tabi. Biz çocukken devlet bu aşıları yapıyodu. 2015 den beri yapmiyomus. O nedenle parası olanin sağlığı var anlayacağın. Herşeyden kisiyoruz yaptırıyoruz. Devir hastalık devri zaten. Allah herkesin yardımcisi olsun
(92 puan) tarafından
Ha birde bu fiyatlar şuan ki fiyatlar yılbaşından snra daha da artacak:( ve biz daha yeni başlıyoruz diğer dozları zamlı alicaz :(
(92 puan) tarafından
Rabbım evlatlarımızı korusun insallah :(
(1,103 puan) tarafından
Birde yüzde 37 ye yakın zam geldi
(92 puan) tarafından
Evet ya Rabbım yardımcımız olsun inşallah:(
-Reklam-
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Nimentix de yan etki yok. Bexsero da ateş yapıyo biraz.
0 oy
(7,653 puan) tarafından
Oğlumda huzursuzluk ve halsizlik yapmisti 2 gün sürdü 
0 oy
(1,170 puan) tarafından
nimenrix te korkma birsey olmuyor benim cocugum her aşıda ve hastalikta ateslenmesine ragmen bunda ateslenmedi ama bexora her dozu direncli ates mizmizlik ve bacaginin ustune basamamisti
0 oy
(313 puan) tarafından
Bebekler ve çocuklar (10 yaşa kadar) Yan Etkiler 

Çok yaygın :

- ateş (≥ 38°C)

- iştah kaybı

- enjeksiyon yerinde hassasiyet (enjeksiyon yapılan uzuv hareket ettirildiğinde ağlama olarak

tanımlanan enjeksiyon yerinde şiddetli hassasiyet dahil),

- enjeksiyon yerinde kızarıklık, şişlik ve sertlik,

- deri döküntüsü (12 ila 23 aylık çocuklar) (rapel dozdan sonra yaygın olmayan sıklıkla)

- uykulu olma

- uyaranlara karşı aşırı duyarlı olma durumu

- alışılmışın dışında ağlama

- kusma (rapel dozdan sonra yaygın olmayan sıklıkla)

- ishal

- baş ağrısı

- eklem ağrısı

Yaygın :

- deri döküntüsü (2 ila 10 yaş arası bebekler ve çocuklar)

Yaygın olmayan :

- yüksek ateş (≥40°C)

- nöbetler (ateşli nöbetler dahil)

- cilt kuruluğu

- solukluk (rapel dozdan sonra seyrek)
0 oy
tarafından
2 ay önce 700 küsurdı herlade. Bizim son doz haftaya insallah. Yan etki falan olmadı. 
0 oy
(4,599 puan) tarafından
Ben ikk asinisini da askeriye fazla asilari il saglik müdürlüklerine dagitiyor orda komutanlari soylemis cocuklari olan vurdurmayan varsa vurunsun diye biz o sekilde yaptirdik :) hic yan etkisi olmadi hep  huysuzdu asidan aomrada huysuzdu :) sadece cok direndiği icin kolu sismisti 
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Kızım 3 4 yaşında falandi galiba nimentix tek doz yapmıştık yan etki olmadı. Şimdi küçük kızım 3 buçuk yaşında ona düşünüyorum. Daha sonra da 8 aylık oğlum var ona yaparım.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 97 göst.
4 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Pelin_22 (163 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 89 göst.
0 oy
4 cevap 92 göst.
+1 oy
4 cevap 208 göst.

377,714 soru

11,304,999 cevap