0 oy
264 göst.
Aile kategorisinde (113 puan) tarafından
Kizlar doğumum olmadı daha 39+3 haftalık hamileyim  kaynanam dün yeni doğan bebek her gün yıkanır bizde diyor bende bebeği hastami ediceksin dedim bizim burasi sobalı ev degilki dedim  soğuk yani bu ev seninde doğru bildiğin yanlışlar var dedim anne başladı kadın ağlamaya sizlamaya desen ne dedim bende mi var kızlar anormallik sizlerde yikiyormusunuz kışın yeni doğacak bebeklerinizi 

24 Cevaplar

0 oy
(3,257 puan) tarafından
Ben her gün yikamadim iki bebeğimi de gün aşırı bazen 2 günde bir 
(113 puan) tarafından
Yıkanmaz diye biliyorum bende canım dünkü bizim evde arka odalar soğuk oluyor yandığı halde el kadar bebeği hastami olursa nolcak o var
-Reklam-
0 oy
(13,782 puan) tarafından
Ben yıkıyorum her gün. Zaten kalorifer yaniyor üşümezki. 
(113 puan) tarafından
Bizim arka odalar soğuk oluyor canim giriş kat altı dükkan üstündekiler de ön tarafta oturuyor arka tarafları yakmiyolar soguk odalar yani bilemedim
0 oy
(1,966 puan) tarafından
Ya sobalı ev olsa onunde yikarsn bise olmazda ama gene de hergun yikanmaz ben sobanin onunde 4 gunde falan yikiyodum 
(113 puan) tarafından
Altimiz dükkan canım isinmiyor ev on taraflar daha sıcak oluyor bebek usuyup hasta olucak bilemedim
(1,966 puan) tarafından
Ya aman kimseyi dinleme bebek hasta olacağına 3 4 gunde bir yika gitsn
0 oy
tarafından
Yeni doğmuş bebeği bu kış ayında her gün yıkamak nedir ya 3 güne bir yıkarsın canım bebeğin pisliği ne olacak ki sanki tarlada mı çalışıyor çocuk 
(113 puan) tarafından
Ev isinsa valla kirmicam kalbini ama evin içi soğuk ben bile bazen üşüyorum altimiz boş dükkan isitamiyoruz evi
0 oy
(915 puan) tarafından
Oğlum 18 aylık yazın her gün ama kişi. Haftada 3 kere yıkıyorum  şu an tam hastalık havası her gün yıkayamam
(113 puan) tarafından
Bide salgın var canım killette gelicek birde o var napcam ya boyle
(915 puan) tarafından
Kimseyi alma evine yaz Facebook Instagram hesabından paylaş şu an misafir kabul edemiyorum 40 çıkana kadar saygı duyarsanız sevinirim de kimse alınmasın evladından kimse kıymetli değil
(113 puan) tarafından
Görmeye gelirler canım çünkü ilk torun olunca eşimin tarafında dinlemeler bakicaz artik
0 oy
(12,510 puan) tarafından
Evin sıcaklığı iyiyse yıkanır 
(113 puan) tarafından
Ev on odalar sıcak ama arka taraf soğuk yattigimiz odada arkada ısınmıyor ev yani
0 oy
(1,472 puan) tarafından
Ben dogum yaptigimda hergun yikiyacam oglumuda hergun yikadim 
(113 puan) tarafından
Soğuk ev ama hasta olmazmi canim
(1,472 puan) tarafından
Biz bebegi gundakla sariyoruz aksama kadar sonra giydiriyoruz bnm kimsem yok kendi kendime yaparim
(113 puan) tarafından
Ay benim daha ilk bebeğim canım heralde yikiyamam nebilim iyi cesaretlisin
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Her gün değil ama haftada iki kere yikiyordum yani benim evim cok soğuktu sıcak olsa hergun yikardim ama 
(113 puan) tarafından
Bizimde ev ısınmıyor yün yoeganla yatıyoruz Gine soguk
(1,334 puan) tarafından
Yani o kadar soğukta hergun yikamak olmaz bide soğuk diye cok kalin giydirmeye alıştırma yoksa en küçük seyde hasta olur soğuğa alissin
0 oy
tarafından
Bizde su çocugu buyutur derler 26 aylık kızım gobegı dustukten sonra hergun yatmadan yıkadım, yanı tatıl yada yolda degılsek hep yıkadım 
(113 puan) tarafından
Bebek hasta olmuyor mu peki canim
tarafından
Yok kuzum 1 yasına kadar hıc hastalık gecırmedı, 1 yasından sonra da bulasıcı grip, faranjıt gıbı seyler ama uzun surelı degıl
(9,936 puan) tarafından
Nasil alistirirsan oyle gider. Bende mesela yikarimda 27 aylik. Bide hergun disari cikaririm yaz kis kar yagmur farketmez. Ona gire giydiririm. Masallah kolay kolay hasta olmaz
0 oy
(13,891 puan) tarafından

2 günde bir yıkanir hergun yıkanmaz ki 

0 oy
(238 puan) tarafından
Kasım doğumlu göbek bağı düştüğünden beri her akşam yıkıyorum. Bir yıldır hasta olmadı çok şükür.
0 oy
(3,537 puan) tarafından
Göbeği düştü hergun yıkadım 13 aylık hala hergun yıkıyorum  şimdi masaj yaptırmıyor ama yeni doğdugunda hergun yıkayıp yağlayıp masaj yaptım misler gibi uyurdu 
0 oy
(158 puan) tarafından
Yazın bile olsa yeni doğan bebek her gün değil iki güne biri kalması lazım hele ki kışın zaten göbek bağı düşene kadar yıkayamazsın ondan sonra bir yıkarsın haftada iki defa yıkarsın o şekilde yapabilirsin her gün her gün olmaz ama onların yapısı o kadar küçük ki hemen hastalanabiliyorlar Allah korusun yeni doğan bebek hastalığı çok kötü bir şey hastalanmasından ziyade gerek yok haftada bir iki defa yıkarsın sana nacizade fikrim ❤️ 

Allah kucağına almayı nasip etsin
0 oy
(974 puan) tarafından
Sen evini daha iyi bilirsin tabi ben çocuklarımı hergun yıkıyorum kızım üç yaşında bezden çıktığından beri birgün aralıklarla oğlum dokuz aylık bezli olduğu için hergun büyük oğlumda okula gidiyor hergun duş alıyor yazın günde iki defa yikadigimda oluyor ya kısaca biz ailecek hergun duş almazsak kendimizi tuhaf hissediyoruz
0 oy
(12,691 puan) tarafından
Her gün yikamadaki maksat ne yani ay bir de çocuk daha doğmadan sözüm ona annelik öğretmeye başlıyorlar ya ona da ayrı bir gıcık oluyorum benimki daha ben hamile iken altı ay beklenmez bebeklikten su vermeye başlamalısın diye benle laf dalaşına giriyordu 
(113 puan) tarafından
Ay işte canim anlamıyorum hiç birşeye karışmam diyor işlere felan ama lafa gelince onu öyle et bunu böyle et sinir oluyorum
0 oy
tarafından
Sen bebeğini ne zaman nasıl yıkamak istiyorsan o zaman yıka dinleme kimseyi
0 oy
(184 puan) tarafından
Yıkanır rusyada vs bebekleri kara atıyorlar hasta olmuyor biz fazla titiz davranıyoruz. Ben her gün yıkayamıyorum ama yapabilsem yıkardım. Elektrikli soba aldım banyodan önce yakıyorum 5 dk içerisi hemen ısınıyor sonra banyosunu yaptırıyorum
0 oy
(5,665 puan) tarafından
Oğlum temmuz doğumlu evimiz de cok sıcak oldugu için 2 günde bir 3 günde bir yıkardım rahat etsin diye. Ama kışın hergün yıkmanın mantığı ne yani hasta olur çocuk haftada iki kere yeterli bence 
0 oy
(97 puan) tarafından
Canım bende doğum yaptım aynısını benim kaynanam dedi her gün yıkanır bizde ben izin vermedim 15 günlük oldu 3 kere yıkadım zaten göbeğinin düşmesini bekledim sonra yıkadım o senin evladın kimsenin onun hakkında karar vermesine izin verme onun hakkında en iyisini sen bilirsin baştan tavrını koy sonra herşeye daha çok katılıyorlar emin ol benimki öyle yani tavrımı koydum şuan ağzını bile açıp karışamıyor ilk zamanlar giydirdiğim kıyafete bile karışıyordu artık sesini bile çıkaramıyor sende baştan önünü kes yoksa daha çok şey der :)
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Ocak da dogurmustm evet gün aşırı yıkadım bebek rahatliyo

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 135 göst.
0 oy
2 cevap 69 göst.
8 Şubat 2024 Aile kategorisinde Zeynepsh (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 28 göst.
15 Kasım 2023 Diğer kategorisinde kubra38 (113 puan) tarafından soruldu