0 oy
249 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,020 puan) tarafından
Kizlar ciddi ciddi dusunmeye basladim bunu bi hastalik olucak ki ilac firmalari ilac satabilsin su illet hastalik tam gecti diyoruz yeniliyo surekli evden cikmiyoruz hic bi farkli yaptigimiz is yok neden iyilesemiyoruz kesinlikle bu iste bi is var koronayi da o sekilde cikarmadilar mi zaten kaynaklar azaliyo nufus artiyo tuketim cilginligi desen hat safhada. Var mi ben gibi dusunen sohbet olsun 

13 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Evde doğal yollar ile birşeyler yapmak daha mantıklı geliyor bana . Çocuklarım yemeğine her yemeğine muhakkak sarımsak katarim doğal antibiyotik hergun portakal mandalina veririm
(1,020 puan) tarafından
Sarimsak bende cok kullaniyorum ama nedensiz bi sekilde agladiginda disten suphelenip agri kesici veriyorum yanlis yapiyorum galiba
tarafından
Ben dış zamanında da çok ilaç vermedim . Hatta antibiyotik şu zamana kadar ya 2 yada 3 kere verdim . İnanır misin çocuklarım hiç dogru düzgün hasta olmadi. Kızım 3 yaşında toplasan 3 kere hasta oldu oğlum 2 yaşına girecek oda aynı sekilde
-Reklam-
+1 oy
(1,015 puan) tarafından
Nur viralle hayatda her sey varda izledim gecenlerde ilac fabrikasinda calisanlardan biri itiraf etmis.tansiyon seker ve kanser hastalari bizim buyume nedenimiz.bi de diyo ki kriterimiz su öldurmeyin ama somurun.yani bu itiraf herseyi acikliyor bence.bide yeni izledim dunyada son yillarda insan sayisi cok fazla artmis e onunda bi rolu vardir herhalde.bu yazdiklarimizdan sonra polislerle cikariz evden artik:)
(1,020 puan) tarafından
Yok kiz neden polislerle cikalim :) ben altinda bisey aramaya basladim artik cunku eskiden grip olurduk ayakta atlatir gecerdik simdi oyle mi bebekler cocuklar kiriliyo en cok onlara uzuluyorum
(1,015 puan) tarafından
Aynen yaa.yazik onlara.Rabbim hepsine sifalar versin insallah
(2,826 puan) tarafından
Ayy evet bunu bende izledim
Doğrudur
Ondan sonra zaten bende iyicene şüphelenmeye başladım
0 oy
(7,571 puan) tarafından
O yüzden en iyisi doğal yollarla 
(1,020 puan) tarafından
Neler yapiyosun mesela canim basit bi grip oksuruk durumunda bende direk ilaca sarilmicam bundan sonra
0 oy
(3,753 puan) tarafından

Çocuk oksurmekden helak oldu yemek de yemiyor 

Doktorlarda bı halt yok
Sağlık sistemi aynı bı önlem çözüm yok 
(1,020 puan) tarafından
Basiyolar antibiyotigi
(3,753 puan) tarafından
Antibiyotik vermediler iki ilac verdi ama hala çok oksuruyor
(1,020 puan) tarafından
Dun osman gonulal da gordum prospan icin bi soru gelmis ben onermiyorum dedi oksuruk öcü degildir yazmis zaten o adamin ozel klinigi olmasina ragmen hic ilac yazmiyomus
(1,752 puan) tarafından
5-6 diş sarımsağı iyice ezip üstünü geçecek kadar zeytinyağı koyun karanlıkta 4-5 saat bekletip gece uyurken ayağının altına sürün. Öksürüğü keser inşallah.
0 oy
(12,481 puan) tarafından
Bende bişiler düşünüyorum ama söylesem mi ;) 
(1,020 puan) tarafından
Ne dicen kiz desene
(12,481 puan) tarafından
Bu hastalıklar insan eliyle yapılıyor evet
Ve bundan bir kaç ay önce TV de bir program izlemiştim kıyıya vuran ölü balıklar birden bire yerlere düşen ölü kuşlar ve toplu halde oluyor bunlar bunların bir deney maksatlı yapıldığını insanlardan önce hayvanlar üzerinde denendiğini söylüyor Du gerçekten dehşete düşmüştüm o gün adananın ne demek istediğini şimdi şimdi anlıyorum
(1,020 puan) tarafından
Bu normal bi grip degil cunku
(12,481 puan) tarafından
Işte kim yapıyor bunları hangi ******** ülkeler
(1,020 puan) tarafından
Bilemicem orasini :D
0 oy
(11,136 puan) tarafından
İnanır mısın hiç ilaç kullanmiyorum allaha şükür maşallah da hiç hasta olmam çocukken çok turşu limon falan yerdim
(1,020 puan) tarafından
Ciddi misin aslinda dusununce mantikli rahmetli dedem 85 yasina kadar agri kesici bile icmemis bende hamilelikte emzirme doneminde hic ilac kullanamadim bebegim ve ben 10 ay boyunca bi burnumuz bile akmamisti o emdigi icin sanirim bende ilac almadigim icin ama ne zaman bu salgina yakalandik bi turlu kurtulamadik
(11,136 puan) tarafından
Rabbim tüm hastalara sizlere şifa versin kuzum hamilelikte falan kullandım ama bebeğim için vitamin değerim düşmesin ona bisi olmasın diye doğum yaptım dikislerim için antibiyotik verdi doktor kullanamadım çok nadir ağrı kesici kullaniyorum sadece
Bebeğinin yoğurduna sarımsak ekle canım ıhlamur ver alışsın kefir de bağışıklık güçlendiriyor turşu için henüz erken olabilir ona ne zaman başlıyorlar bilmiyorum limon ver öyle sahur supur yedirme ama yalasa yeter dün verdim yarım limonu eline biraz yaladı ısırdı kızım sonra aldım elinden bisi olmadı çok şükür 7 aylık benim kızım da asitli diye ileriki aylarda yiyorlar sanırım ama bi lokma yemeğinden bisi olmaz diye düşünüyorum çorbasına biber koy mesela bi parça mandalina portakal
(1,020 puan) tarafından
Biz 11 ayligiz limonu sever corbalarina sikarim ama kefiri hic denemedim deniyim bari sarimsakta cok kullaniyorum. Tesekkurler canim
(11,136 puan) tarafından
Rica ederim canım şifa olsun inşallah turşu ne zaman yiyebiliyor bi bak olmadı ondan da ver
0 oy
tarafından
Ya Allah aşkına :D
(1,020 puan) tarafından
Sadece bi dusunce katilmiyosan saygi duyarim
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Canım hava güzel ise güneş varsa ben hep oğlumu çıkartırım. Bir doktor vardı dinlemiştim. En çok çocuklarda hasta eden şeylerden biri dışarı çıkmamaları. Doğdu doğalı hava güneşli iken hep çıkardım. Oksijen alması için. Bakteriyi ilk bebeklikten bağışıklık kazanması için. Çünkü sonra sürekli hasta olur benim düşüncem. Parkta her yere dokunmasına müsade veririm. Spor aletleri bile dokunur. Daha sonra eve gidecekken elini ıslak mendil ile silerim. Sadece eller o esnada ağıza gitmicek ona dikkat ederim. Gelince mutlaka bir duş aldırırım. Yazın günde iki kez çıktımız için üstünü değişir el yüz yıkarım. Eve gelince formül sütünü de ılık ılık içirtirim. D vitamini güneşten almak çok önemli, toplulağa sokarım ama eve gelince güzel duş aldırırım. Burunu açılır rahatlar. Haftada bir ara tavuk çorbası sarımsaklı yaparım. İyi de gelir. Bizim zamanımızda bir teyze vardı torununu karda da. Olsa beş dk bile olsun hava aldırırdı. Evde hasta olur , bu havayı almalı diye. Bizde ilk kar mikropludur. İkinci karda çıkarttım. O havada hasta olmayan çocuk yazın tatilde ateşlendi dişlerden. Bizde çocukken çok hasta olurduk ama büyüyünce o kadar olmuyor. Yazın sonlarında  Bankda bir kadınla tanıstım bebeği hiç çıkartmamıs dısarıya, d vitamini düşük çıkmıs hastaymış. Doktor demiş dışarı çıkart güneş alsın çocuk. Ayaklarındaki çoraba kadar çıkarmıştı. Çok önemli hava alması bence.
(1,020 puan) tarafından
Ah canim hava aldiramiyorum malesef ya ankara soguk bide cok yokus cikarcak bi park yok yakinlarda en kotu ihtimal balkona cikartayim bari
(2,545 puan) tarafından
Üstünü kalın dışarı çıkacak gibi giydir. Burun o havayı alsın kuzu. 5 dk dursa uzun gelebilir hareket etmediği için. 30 saniyede olsa olur bence. 3 4 günde bir alsın. Balkon esiyorsa hiç çıkartma. O da hasta eder. En kötü böyle üç dört günde bir markete giderken hem görerek gitmesi. Buralarda yokus kuzu gelin geldiğimde alısamadığım bayırlara oğlanı gezdirmek için nasıl alıştım anlatamam :)) yazın bol bol gezdir. Ben yazın kahvaltıyı toplamadan çıkartırım. Gelince o hava öyle bir iyi gelirki evin herseyine koşarım oğlan uyur. Hava almak öğle uykusuna bir saat fazla uyuması demek :))
(1,020 puan) tarafından
Ay evet deniycem canim sagolasin
0 oy
(313 puan) tarafından
Öyle zaten canım. Ve havadan spreyleme. 

Şimdi doktorcular gelir. Ama o ilaçlar bizim iyiliğimiz için bla bla. O ilaçların yan etkileri başka hastalık çıkarır ki sonra o hastalık için başka ilaçlar kullanalım. En iyisi doğal yöntemler. Rabbım kimseyi hastaneye ilaçlara düşürmesin inşallah. Bu arada doktor Bekir tokun kitabında bu konularla alakalı hersey bilimsel açıklamalarla yazıyor. Kitabın adı Tibbin ifsadi. 
(1,020 puan) tarafından
Anladim canim denk gelirsem okuycam tesekkurler
0 oy
tarafından
Twitter kullaniyorsan ozelden bir hesap onereyim canim sana
(1,020 puan) tarafından
Yok kullanmiyorum canim  ne ki o
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Canim bence bir hastalık üretildi ve o topluma yayildi oncedende hastalıklar olurdu ama hiç bukdr uzun  sürdüğünü hatırlamıyorum ben şimdi soğuk algınlığı bile gecirsen uzun süre iyilesemiyosun
(1,020 puan) tarafından
Sorma ya eskiden oyle oyle ise okula gidilirdi simdi hastaneye gidemiyo insan oyle dusuruyo insani elden ayaktan
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Doğal yollar en iyisi bu yüzden 
0 oy
(7,207 puan) tarafından
İlaç tercih etmiyoruz fazla. Zaten çok ilaç kullanan insanlar hep daha fazla hastalanıyor. Bizde hastalaniyoruz ama ne ağır hasta oluyoruz. Nede sürekli. Ama şuan bizimde geçmiyor ilaç kullanmadığımız halde bu böyle uzun süreli bı hastalık galiba

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 238 göst.
0 oy
0 cevap 24 göst.
2 Şubat 2024 Diğer kategorisinde prensbioglum (244 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 90 göst.
5 Aralık 2023 Diğer kategorisinde prensbioglum (244 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 145 göst.
8 Ekim 2023 Aile kategorisinde Melisakay67474 (150 puan) tarafından soruldu