0 oy
270 göst.
Diğer kategorisinde (364 puan) tarafından
18 aylık bi oğlum var hafta sonları hep çıkarız çocuğa değişiklik olsun diye hafta içi 2 3 gün çıkariz avm lerde ki oyun alanlarına gezmeye yemeğe alışverişe vs hep çıkartırız geçen bi yakınım sen çocuğu dışarı az çıkartıyorsun biraz çıkın gezin dedi ne diyeceğimi şaşırdım ben daha ne yapayım sokakta mi yatalım kış günü hava soğuk anca bu kadar oluyo oğlum biraz hareketli ve akranlarina biraz zarar veriyor dışarı az çıkıyoruz diye çocuk böyle oldu diyor merak ettim sizde durumlar nasıl hergun çıkıyormusnuz dışarı 

16 Cevaplar

0 oy
(1,824 puan) tarafından
Hem hastalıklar hem soğuk ben çıkaramıyorum şahsen anca günlük markete gider geliriz haftada 2 3 de park avm bazen haftada 1 olur nasıl müsait olursak. Bizde isteriz gezelim yürüyelim ama hastalığı geçtim yabancı uyrukludan parkta rahatça oynayamıyor bile çocuk. Parkı top sahasına çevirmişler 
-Reklam-
0 oy
(9,869 puan) tarafından
Su 15 gune kadar hergun disardaydik bazen gunde 2 3 defa. Avmye goturmem ama sevmiyorum kapali alan oyun alanlari. Hastalik kol geziyo zaten. Sokak sokak gezeriz yururuz hava aliriz. Su 15 gundurde 2 gun cok guzeldi hava hep ciktik disardaydik
0 oy
(613 puan) tarafından
Ben hergün çıkarıyorum mutlaka yaz kış. Kışın 10 dk olsa bi çıkıp geliyoruz sürekli ev havası da iyi değil bence o yüzden avm falan ayda 1 götürürüm kapalı alan çok tercih etmiyorum 
(9,869 puan) tarafından
10dakkada eve geliyosa cok iyi :))
(613 puan) tarafından
Küçükken zor oluyordu ama şuan anlıyor çok şükür 3.5 yaşında ikna edebiliyorum :))
(9,869 puan) tarafından
Valla benimki 27 aylik asla ikna olmuyo ki cikarinca 1.5 2 saat yuruyoruz yine eve girmek istemiyo
(613 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun ben evde onun çok sevdiği şeyleri teklif ediyorum parmak boyası gibi
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Hastalık çoğaldı sık gitmiyorum avmye park içinse hava soğuk çok çıkartıncada sokağa alışıp evde eğlenmeyi bilmiyor çocuklar o yüzden haftada 1 iyi
(352 puan) tarafından
Haftada bir bence çok az...Ya da ben öyle yapmıyorum.. Cikmadigimiz gün nadirdir...Gerçi ben de severim gezmeyi, o ayrı mesele...Ama çocuğum da istiyor..Öyle alıştı ve hava almak iyidir...Evde de eğlenmeyi bilecek, hava da alacak..Mümkün olduğunca sosyallesip hayatı da ogrenmesi,gözlemlemesi önemli..
(6,441 puan) tarafından
Ben sevmiyorum gezmeyi evet zaten hamileyim zor oluyor siz sevdiğiniz için hergünde çıktığınız için alışmış tabi haklısınız ama bu sefer benimki evi yadırgıyor hep montunu gösteriyor dışarısı için
0 oy
(2,705 puan) tarafından
15aylık kızım soguk falan dınlemıyorum ona göre giydirip cıkarıyorum öğleden sonra cıkıyoruz genelde o vakıtler sokaga güneş vuruyor.canm soguk hasta etmez vırusler hasta eder cocugu hassas degilse bunyesı cıkar 
(590 puan) tarafından
Soguk hasta eder cnm soguk alginligi deniliyor ya virusta hasta eder.Vücut soğuğa alışıyor her gun çıkılırsa soğukta dışarı ozaman soğukluk hasta etmez biz öyle yapıyoruz soğuk havalarda bile günde 4 saat dışardayız temiz hava olan yerleri tercih ederiz büyük parklar gibi bu da önemli şehir havası değil doğa
(373 puan) tarafından
Aslında üşütmek diye birşey yok sadece insan üşüdüğünde bağışıklığı düşüyor ve virüsleri ve bakterileri daha kolay kapıyor yoksa hava soğuk diye hasta olmuyoruz bence çocuğu yaz kış her hava durumuna alıştırmak lazım ben havaya göre giydirip çıkartıyorum dışarı
0 oy
(8,798 puan) tarafından
Yağmur yoksa günlük bir saat çıkıyoruz yürüyüş yapıyoruz. Ben de hamileyim hem bana yürüyüş oluyo. Oğlum da 17 aylık. 
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Çok yağmur olmazsa günlük çıkartmaya çalışırım ama bazen işim oluyor çıkarmıyorum
0 oy
(4,031 puan) tarafından
3 4 gunde 1 çıkarıyorum 2 yasında oglum kızımda okula gidiyor hergun zaten. Havaya bağlı biraz. Sitenin bahçesinde bisiklet ile gezdiriyorm parkta oynuyor hem ben yuruyus yapmış oluyirm
0 oy
(546 puan) tarafından
Su disari cikarmiyosun diye takanlara da ayri sinir oluyorum ayni sekilde cikiyoruz bizde sonucta bize uyum saglayacak cocuk demi biz ona uymucaz hayatimiz nasilsa oyle.Herkesin hayati yasamasi gezdirmesi bilmemnesi kendine ya surekli bi kiyas bende surekli sokaklarda cocuk oynatanlardan rahatsiz oluyorum bana gore de o dogru degil ama ben karismiyorum kimseye cok cikariyosun demiyorum ama bize gelnce cikarmiyosun sanane hadsizlik kendini bilmezlik baska birsey degil.
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Her gün canım 15 aylık
0 oy
(622 puan) tarafından
Haftada 2 defa anca çıkıyor uzaktayız tekim oturdufumuz yer ulasimdada sıkıntılı biraz kızım 18 aylik aşırı haraketli ve huysuz olmuyor valla :(
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Havalar soğuk hic çıkmıyoruz.2 aydır hastalar zaten 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Cumartesi hava yazdan kalmaydı 3 kere çıktık. Bugun 1 kere çıktık havaya göre değişiyor yagmur olunca da çıkarıyorum kar olunca da ama çok sert fırtına varsa çıkarmam 
0 oy
(590 puan) tarafından
Her gün günde 4 saat sogukta bile doğaya temiz havaya
0 oy
(692 puan) tarafından
Oğlum da 3 gün sonra 18 aylik olacak hava güzel olduğu sürece hergun çıkartmaya çalışıyorum bı gün pazara gidiyoz bı gün parka bı gün markete bı gün çarşıya öyle 
0 oy
(974 puan) tarafından
Markete pazara bazen AVM ye gidiyoruz hava çok soğuk Parka götürmüyorum çünkü hasta olan çocuklari da anne babalari getiriyor yazın sürekli disardayiz zaten kışın da evde vakit geçiriyoruz 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 114 göst.
27 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Es-Es (811 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 390 göst.
31 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
58 cevap 950 göst.
0 oy
10 cevap 123 göst.
24 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

376,734 soru

11,274,643 cevap

34,661 kullanıcı

...