0 oy
1,305 göst.
Diğer kategorisinde (121 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızlar doğum yaptığımdan beri yani 3 ay oldu , bu zamana kadar neredeyse haftanın 4 günü hep dışardan istiyoruz yemek . Çünkü bebek bana müsade etmiyor sürekli bir ağlama ( gazdan dolayı) . Haftanın 2,3 günü de eşim yapar arada ya da o bebeğe  bakar ben yaparım . Maaşımız yemeğe gidiyor neredeyse. Buna bir çözüm yolu nasıl bulabilirim benimle aynı durumu paylaşan var mı ? Bebeğim gazlı olunca da çoğu yemeği yiyemiyorum bile :( 

26 Cevaplar

0 oy
(1,982 puan) tarafından
Daha dogum yapmadim ama yemek konusunu şöyle yapmayı düşünüyorum.  aksam esin cocuga bakarken sen yemek yapabilirsin.ertesi gun isitip yemesi kalir canım:)
(121 puan) tarafından
Gün boyu beni o kadar yoruyor ki bebek eşim geldiğinde biraz dinlenmek istiyorum , belki o vakti yemeğe ayırsam ama bu sefer bana hiç zaman kalmıyor ya :((
(1,982 puan) tarafından
Mesela kendine bi gun belirle pazar gunleri diyelim.esin baksin sen 3 4 cesit yemek yap. Hafta ici rahat edersin bi kac gun yersiniz hergun birini yersiniz rahat edersin diger gunlerde
(121 puan) tarafından
İyi fikir aslında . Bozulmaz mı o kadar beklese , yani ne kadar kalabilir dolapta
(1,982 puan) tarafından
3 4 gun yersiniz 3 4 gunde bisey olmaz canim. 4 cesit yemek yaptin diyelim.Iki yemegi  isit kalani ertesi gun yersiniz yine. Diger iki yemegide 2 gun sonra yemis olursunuz onun kalanida ertesi gunu idare eder.4 günü savmış olursun :) sahsen ben boyle yapacam her gun zor olur bebekle eslerde idare edecek yapacak bisey yok :)
(2,355 puan) tarafından
Bahardemir cnm arkdsn dedigi dogru mesela 4 cesit gemek yaptin ya 4.su  pirasa yapicaksin kavur ıyice suyunu yiyecwg8n zmn ekle annemden ogrendim bunuda hem 4 gunluk olmus olmuo benim esimdensevmez 3 gumluk yemegi cook nadir yeriz hic vaktm yok benmde disardn soylerm bazen evde aparatif makarna kiyma kaburmasi'manti tarhana bunlar bile yetiyor ha bide kurtaricim tavuk hic bsey yapamadnmi tavuk al'at firina patates soğan sote yap tavugu yada ustine kasar koy.mantar koy at firina et kaburcaksn mesela eti ya dograttir yada kendin dogra bi gun et yemegin olsun yanina pilav corba corba 3 4 gune yaymak istiyosan kucuk kaplarda isit cnku 3 gunu cikartmaz surekli isitilinca patlican oturtmasi yapcksn yada karni yarik icini herseyini hazirla dolaba at et kavurman bitince igun patlicani pisir cok pratik oluyor dene bak
-Reklam-
0 oy
(10,047 puan) tarafından
Eşin akşam gelince bebeğe baksa az diğer günün yemeğini aksandan hazırlayabilirsin 
(121 puan) tarafından
Bir de şu var ki yediğim çoğu şey bebeğe gaz yapıyor neredeyse yaptığımız yemeklerden çoğunluğunu yemiyorum bile , o yese ben aç kalıyorum . Bu sefer de ben aç kaldığım için bana yemek istiyor . Ne zormuş gazlı bebek annesi olmak
(10,047 puan) tarafından
Gel de bana anlat aynı problem bendede var kızım kolik 4 aylık oldu halâ ne yiyeceğimi şaşırmış durumdayım canım:/ yemekleri yaparken baharat kullanma sadece tuz ve kimyon kullan kimyonun çok yararı oluyor hem süt arttırıyor hem bebeğin gazı için. Rezene içebilirsin doğal maden suyuda gaz için çok iyi canım Allah yardımcın olsun çok zor
(121 puan) tarafından
Allah razı olsun evet çok zor büyük bir sınav benim için
0 oy
(582 puan) tarafından
Gün içinde bebeğin uyumuyor mu o uyuduğu zaman hemen yapsan. Ben valla erken merken demeden uyuduğu ilk fırsatta yapıyorum canım öğlen vakti olsa bile aksama bıraksam yetişmez ev işi Bi yandan yemek Bi yandan zor oluyor. Çok uğraştıran şeyler yapma Bi süre
(121 puan) tarafından
Bebeğim gündüz sallamadan uyanıyor ,uyuduğunda bile uyanana kadar sallıyorum .  Yani uyusada uyumasa da her saniye yanıbaşındayım .
(121 puan) tarafından
Keşke elektrikli salıncak alsaydınız..En azından uyuttuktan sonra ona koyar 10 dakıkalık uykusu yarım saat olurdu  sizde nefes alırdınız..Ayrıca bebeğiniz anlattığınıza göre kolik sınıfına giriyor ve gaz sancısından ağlayıp ağlamadığı bilinmiyor bana çocuk doktorum böyle söylemişti..Kendisininde 2 çocuğu kolikliymiş, 3 aydan sonra yavaş yavaş düzelmeye başlıyorlar demişti..
(582 puan) tarafından
Kanguru ile yapabilirsen öyle dene canım yoksa yapacak bir şey yok yani biri bakmadan yapamıyorsan yemekleri biri bakacak sen yapacaksın en son
(121 puan) tarafından
Elektrikli aldım ama işe yaramadı öyle çok az bir faydası oluyor
0 oy
(119,070 puan) tarafından
Annen uzakmi sarma dolma gibi ugrastirici seyleri geceden yapip dolaba at esin evdeyken hafta sonlari yemek yap yada oglen pogaca hamuri yogur aksam esin bebege bakar sen yaparsin 

Sevaptir kiz yeni dogum yapanin evini silip supurup iki kap yemek yapmak arkadasin falan yokmu 

Ayyy yakin olsak ben gelir yapardim inanki
(121 puan) tarafından
Ya Allah razı olsun keşke olsan hayır demem , bu söz bile beni doyurdu inan :) Annemler var ama hep iş güç babam kadını bir rahat bırakmıyor vallaha , bana gelse 5 dk oturup gidiyor hemen . Arkadaşlarım da hep çalışıyorlar , ablamlar hep görevde . Ahhh ahh keşke olsalar :(
0 oy
tarafından
Canım belki kızanlar olacak bana ama rezene çayı iç bebeğine de bir iki çay kaşığı ver. Gaz için ii gelir. Kanguru vs alabilirsin. Yada mutfağa minder, anakucağı varsa bi yandan bebeğimle ilgilen bi yandan pratik bişeyler yap. 
(121 puan) tarafından
Küçük tekerlekli bir beşiğimiz var mutfağa gidinde ona koyup götürüyorum arada az da olsa bir şey yapma fırsatım oluyor ama çok durmaz ağlar hemen . Rezene , kimyon , anason karışımı demleyip her gün içiyorum bebeğe de 2 çay kaşığı veriyorum . Aldığım gaz damlalarını saymıyorum bile . Çok çaresizim bu konuda :(
tarafından
Hadi ya Allah yardımcın olsun. Parça parça yapmaya çalış yemekleri canım ben öyle yapıyorum. Durduğunda mesela domates vs doğuyorum. Herşey hazır olunca hemen yemeği yapıyorum durduğu an. Maalesef annelik zor ama çok şükür iyiki varlar
0 oy
tarafından
Akşam eşin evdeyken bebeğe baksın ertesi günün yemeğini yap canım 
(121 puan) tarafından
Akşamları dinlenmeyip onu yapcam mecbur.
tarafından
Yani blraz öyle olacak ama mecbur canım
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Kaynana veya annen yok mu sarma borek vs yapsn buzluktan alip pisrblcn veya en az 3 gunluk yemek yap isitp yiyin kimyonlu su ic gaz icn baklyat yapysn da kimyon at islatrken karbont atarm pisrirken kimyon en son sumak atarm hazmı kolaylastrr
(121 puan) tarafından
İnanır mısın günde en az 5 bardak kimyon içerim demleyip. Bana mısın demiyor ya . Domates , biber , mandalina , elma . Brokoli , lahana . Nohut , fasulye ve mercimeği saymıyorum bile . Ağzıma sürdüğüm an ne ladar kimyonda atsam sabaha kadar ağlar . Kaynanam farklı bir şehirde keşke olsa doğumunda geldi ne çok faydası dokundu , o da torunlarına bakıyor kızı çalıştığı için , annemde gelse 5 dk durmaz gider babam onsuz yapamıyor habire çağırıyor bir şey buluyor yaptıracak .
(1,151 puan) tarafından
Yaa kiyamm ya ne deyim ki allh yardmcn olsun
(121 puan) tarafından
Allah razı olsun
0 oy
(66 puan) tarafından
Ben bulduğum ilk fırsatta mutfağa koşuyorum başka türlü yemek olmuyor zaten uyuyunca hemen git çok yap kalanı buzluğa koy pratik şeyler yaparsan uyuduğunda bebeğin kendine zaman kalmış olur 
(121 puan) tarafından
Uyuduğunda da sallıyorum keşke öylece uyusa rahatlıkla yapardım öyle olsaydı .
0 oy
(667 puan) tarafından
Benim de oyle durmuyor esin geldiginde tutsun sen yap hani mesela kofte yap gece hemen esin geldginde kizartir yersiniz ya da bi anakucagi al sen yemegi yaparken ona koy hic olmazaa bi on dakika durur on dakikada hemen yemegini ocaga koyarsin yani basit yemeklerle idare ediceksin bi sure artik bizimki de oyle fazla durmuyor idare ediyoruz
(121 puan) tarafından
Allah kolaylık versin bizlere
(667 puan) tarafından
Amin canm....
0 oy
(843 puan) tarafından

Kız senin canın yemek yapmak istemiyo mu yoksa :D canm kimyon çayı iç ve içir tek çözüm ayrıca kanguruya koy bebişi her şeyi yaparsın. Benm kızımda hiç durmaz gazdan değil ama dişten öyle böyle  yapıom :)

(121 puan) tarafından
Yok ya artık dışardan yemekten bıktım keşke evde yapabilsem , kimyon mu denemedim neler neler bu bebiş ömrümü yedi :)
(843 puan) tarafından
Onun artık gaz sorununun bitmiş olması lazım canm bu sefer kucağa alışmış olabilir yavaş yavaş düzene girer inşallah böyle giderse sana yazık olur
(121 puan) tarafından
Yok ya bitmedi şu gaz habire çıkarıyor gazı bi bitmiyor
0 oy
tarafından
Gazlı canim tamam da hep mi agliyo? Gece uykusu yok mu? Kucakta susmuyo mu? 

Kucakta susuyosa kanguruya koyabilirsin. Oyle yaparsn. Yada yemek yapicagn zamanlar esin biraz oyalasin. Hic biri olmadi diyelm geceden yapabilirsn
(121 puan) tarafından
Emziriyorum gazını alıyorum ama yine bir karın sesi gelir yani hep gazı var , gündüzümüz genelde ağlamayla geçer gerçekten , şöyle bir mucizemiz var ki gece uyur sallamasam da , ama gündüz sallamayı bıraktığım an uyanıyor . Kucakta susuyor ama bir 10 dk sonra mızmızlanmalar ağlamalar. Yani ilk defa böyle bir bebek görüyorum o da bana denk geldi sanırım :)
tarafından
En azindan esin gelince ver o sallasin o baksin biraz. Yada disardan yemek söyleyeceğinize yarım günlü birini tutun hem yemek yapar hem bebege yardimci olur. Inan disardan soylemekten daha karli olur. Hem sende nefes alirsn biraz
(121 puan) tarafından
Öyle vallaha bakalım bir değerlendirmeye alayım söylenenleri
0 oy
(3,187 puan) tarafından
Dışarıya vereceğiniz para ile komsunuzdan rica edin aylık belki bir miktar ve malzeme verin o size yapsın.... Yada dışarıda sulun yemek satan yerler var onlardan isteyin :)
(121 puan) tarafından
Dışardan ev yemeği istemek daha mantıklıymış , keşke komşu olsa yok kimse yok maalesef . Olsa da yaptırtsaymışız keşke
(3,187 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ben hamileyken yemek yapamıyordum.. hazırda yemek istemedim.. sulu yemek yapan lokantalardan eşin gelirken alirdi mis gibide yapıyorlardı :D
Çorba+yemek+pilav+salata veya tatlı 13 lira falandı hemde :)
(121 puan) tarafından
Çok uygunmuş :)
(3,187 puan) tarafından
Evettt :))
Onikikarakter
0 oy
tarafından
Bende ilk zamanlar annem yada kayınvaldem yemek yapardi evde yada göderiyorlardi seninde oyel bir imkanin varsa yap canım yada kanguruya koy ben oyle yapiyorum yemekkrimi hem pişpişliyorum kucagimda hmde yemek yapiyorum 
(121 puan) tarafından
Kanguru alıp deneyeyim hiç denemedim inşAllah durur
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Bebeği köy mutfakta yanına yap yemeğini olmazmi canim emzir gazını çıkar köy yanına onun yanında yap yemeği. Ben davlumbaz calistirirdim onun sesine uyurdu bile kendi kendine
(121 puan) tarafından
Deneyeyim onu da
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Canim haftada bir gun yada iki gun esin aksam eve geldigjnde cocuga o baksin sende size yetecek kadar yemek yap koy dolaba corba yap pilav yap suku yemek yap iki cesit falan size yeter bir hafta veya birseylee hazirla buzluga at hemen pisirmelik esin gelmeden buzluktan cikarir koyarsin ya firina ya ocaga piser durur o ugrasmamis olursun benim cocuk daha dogmadi ama ben bazen sarma sariorum sigara boregi sariorum tepsi boregi yapiorum yuvalama yapiorum kofte yapiorum kuru fasulyeni nohutunu ne kdr varsa islat biraz kaynat sogut size yetecek kadar koy posetlere at buzluga etini tavugunu dogra size yetecek kadar posetlere koy cikar direk ocaga koy turlu yap posetle koy bende koyuyorum dondurucuya cok kolay oluor bana domatesi yazin fazla aldiysam dograr dondurucuya koyarim yemeklere hazir olur belki fikir olmustur canim
(121 puan) tarafından
Ayy ne güzel yapmışsınız öyle keşke ben de önceden hazırlık yapsaydım
(5,913 puan) tarafından
Canim sende esin evde oldukca yavas yavas birseyler yap olmasada dert etme cocugun en onemlisi bu boyle devam edecek degil zaten zamanla duzelir
(121 puan) tarafından
Umarım dört gözle bekliyorum gazsız günleri :)
(5,913 puan) tarafından
En kisa zamanda insaAllah :)
0 oy
(636 puan) tarafından
Benimki 5 aylık oldu hala gazlı. Cok kez acillik bile olduk ama yemegi yetistiriyorum. Ne yersen ye o bebegin gazı gecmiyo o yuzden kendini sinirlama. Ona bakarsan disardan yedigin yemek de iyi degil cunku emziriyorsun. Esin gelinnce yap en iyisi. Ben gece yapiyorum 2 gun ayni yemegi yiyoruz. Her gun yeni yemek yapmiyorum 2 günde bir yapiyorum. Yemeginin icine azar azar kimyon at. 
(121 puan) tarafından
Ya ne zaman bitecek bu gaz acaba :/
0 oy
(441 puan) tarafından
Benim bebeğim gazlı değil ama huysuz bir bebek. Uyanıkken durmaz uyurkende muhakkak sallanmak ister. Ben hamagiyla mutfağa götürüyorum hem onu sallayip hem yemeğimi yapıyorum 3.5 yaşında bir oğlum daha var yapacak birşey yok haftada birgün dışardan yiyoruz birgunde eşim yapıyor diğer günler bende 
(121 puan) tarafından
Artık kendimi zorlayacağım
0 oy
tarafından
Hiç mi uyumuyor o esnada yapsan yada kanguruya takip da yapabilirsin.en azından tek çeşit olur 
(121 puan) tarafından
Uyuyor ama benim desteğimle sallamayı bıraktığım an uyanıyor , kanguruyu deneyeceğim , teşekkürler
0 oy
(2,423 puan) tarafından
Valla tek çözüm kanguru  koyacaksın içine yim işini öyle yapıcaksın ben ilk zamanlar hep öyle yaptım. Hem kanguruda uyur eğer severse 
(121 puan) tarafından
Kanguruyu denemedim hiç ama alayım bakalım umarım durur
0 oy
(311 puan) tarafından
Ay ona paramı dayanır bebeğin sakin oldugu anda hemen yapıcan benim bebeğimde 3 aylık mecbur hergün yemek yapıyorum temizlik yapıyorum en kötü pusete koyuyorım bi yandan yemek yapıp bi yandan onunla konuşup oyalıyorum 
(121 puan) tarafından
Aynen maaş ona bitiyor vallaha , bakalım deneyeyim öyle

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 222 göst.
31 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Sinemkuzey (48 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 108 göst.
27 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Bizimkz12 (2,225 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 1,003 göst.
25 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Gamzeli_1 (266 puan) tarafından soruldu