0 oy
502 göst.
Aile kategorisinde (32 puan) tarafından
Selamin aleyküm bacılar. Sorum yukarda belli. Biz gurbette yaşan bir çiftiz. Ne zaman memlekete gelsem hep sorun yaşıyorum. Eşimin uzun işleri olunca şehir dışına çıkıyor çocuğum küçük olunca gurbette yalnız kalmamak adına memlekete geliyorum. Kayananmgile gidince hep bir surat sallama arkamdan konuşma bunları bildikce orda kalmak yerine ailemin yanında kalıyorum. Bu yüzden eşimi çok güzel dolduruyorlar ve huzurum kaçıyor. Gelmeyim desem gelenim olmuyor. Komşum bile yok dağ başında yaşıyoruz. Gelince de görümce kaynana sorunu baş edemiyorum. Sevmiyorum ailesini kocam için gidiyorum susuyorum ama yüz ifadem onların yüzünden değişince hemen laf oluyor. Ailesinin yanlislarini söyledikçe ailesine daha çok bağlandı sanırım en büyük hatam o oldu. Ve yapmacık davranamiyorum. Sevmediğime seviyor gibi yapamıyorum malesef. İçimden gelmiyor. Esim çok yardımcı olur çocuk konusunda ama işinden dolayı uzun süreli ayrılıklar yaşıyoruz ve bu sorunla baş edemiyorum. Ben bir laf diyorsam eşime o on laf diyor. Ve ailesi için beni siliyor çoğu zaman baş basayken çok iyiyiz ama ayrı kalınca hele de memlekete gelince sorunlar koca bir dağ oluyor. Nasıl davranacağımi bilemiyorum. Fikri olan yol gosteren olur mu baciniza. Çekilecek dert değiller ama çocuklarım için katlaniyorum. Çocuk olmasa bı dk durmam ama işte. 

15 Cevaplar

+1 oy
(3,024 puan) tarafından
Canım öncelikle eşine hiç ailesinden dert yanma saygıni bozmadan kendin ver cevaplarını ailesine. Ailesi eşini doldurduğu zamanda eşine gelip sana şikayet edene kadar beni alıp karşılarına konuşsunlar. Bunlar konuşularak çözülecek şeyler ayrıca bu onlarla benim aramda lütfen sen karışma sonra bizim aramız bozuluyor. İlla karışacaksan da hakkaniyetli davran o zaman de. Yada eşin ailesinin dolduruşuna gelip sana laf soyleyince amaan ne var bunda bi de kalkıp seni aramışlar abartmış onlar ortada bişey yok de. Yani sürekli sorunlarin içindeymiş gibi değilde ortada bir sorun yokmuş gibi yap. Çünkü sorun olursa ilk seni suçlu görüyor belli ki. Sende böylece ailesiyle kendin baş etmeyi öğrenirsin. 
(32 puan) tarafından
Zaten en sonki olayda kendim konuşmak yerine eşime söylediğime pişman oldum. İçimi doksem daha iyi olurdu onlara. Artık bir de bu yolu denicem. Ama gına geldi inan eşim sürekli ailemle konuştun mu konuştun mu uzaktayken bile rahat yok. Nasıl bu kadar evlendikten sonra düşer şaşıp kalıyorum inan
-Reklam-
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Sende kaynanan gil gibi yapacaksın eşinin yanında anne de gül onlar yokken surat yap tavrini belli et eşine ailesini kötulume bırak eşin kenfi fark etsin ona bu fırsatı ver sürekli ailesini kötülersen sen kötü olursun iyle insanlara iki yüzlü olacaksin
(32 puan) tarafından
Bacım gittim lafımı edince suratım dustu ben gittim gorumcem geldi ardımdan hemen. Kocama sesli mesaj atmış el bombası gibi geziyor ortada diye. Çok dolduruyorlar malesef. Konuşsam abla desem niye böyle yapıyorsunuz ama anlamazlar laftan falan..
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun.  Ben olsam gitmem dağ başında ama ağzımın tadıyla otururum
(32 puan) tarafından
İki küçük çocuğum var bacım. 3-4 günlük isi oluyor gün sayıyorum hemen gelsin diye uyuyorlar biri uyuyor biri uyanıyor. Tek başıma çok zorlanıyorum o yüzden geliyorum hep zorda olduğum için
tarafından
Allah yardımcın olsun biliyorum çok zor. Benimkiler de küçük kaç yaşında senin minikler
(32 puan) tarafından
İkiz 10 aylık
tarafından
Allah peygamber sabrı versin.
(32 puan) tarafından
Aminnnnnnnnnn
0 oy
tarafından
Valla kelin merhemi olsa kendi kafasina surer bende bi cozum bulamadim 6 senedir
(32 puan) tarafından
Ah ah Allah yardımcımız olsun. Gerçekten zor durum.
0 oy
(757 puan) tarafından
Kelin ilacı olsa başına sürermiş bacım:)
(32 puan) tarafından
Ay ne olacak bu halimiz bizimmm
(757 puan) tarafından
Umutsuzvaka bacım:)
(32 puan) tarafından
Boşuna yapmadım adımı öyle :))
(757 puan) tarafından
Allah seni yaa :) sana diyeceğim tek şey sessizleri oyna kuzum ailesini seviyo gibi yap eşinin yanında asla kötüleme ailesi sonuçta atsa atılmaz satsan satılmaz o yüzden ne yaparlarsa yapsınlar yorun dahi yapma hepsini kendi haline bırak
(32 puan) tarafından
Aynen öyle yapacam da işte hep zora koşuyor halimi gördüğü halde anne degilmisin kal evde diyor. Ailen şöyle böyle diye bu sefer benim ailemi kotuluyor cildircamm
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Bizde de durum böyleydi ancak zamanla eşim onların gerçek yüzünü gördüğü için şimdi onlara laf söyletmiyor bana karşı sağolsun ben uyarıyorum olsun ana baba laf deme diye ama onlar hakediyor iki yüzlülük yapıyorlar diyor çok şükür gördü nasıl insan olduklarını umarım sizinde düzelir. 
(32 puan) tarafından
Ay nasıl gördü benimkinde at gözlüğü var asla görmüyor amin inşallah düzelir yoksa hep bu yüzden boşanma aşamasına kadar geliyoruz
0 oy
(6,649 puan) tarafından
Ben kavgaederek çözüm buldum benim eşim tobe haşa rabbim günah yazma babasını Allah gibi goruyo tobe tobe herşeyin en iyisini babası bilir bişey yapiyosa iyi niyetinden yapar bisey diyosa iyi niyetinden der suçlu bile olsa kalbi temizde yaşlı işte derdi annesine de düşkün ama baba deyince akan sular durur sustum sustum sustum patladım herseyime karistilar evimin işinden yaptığım yemeğine eşyanın yerinden kullandığım temizlik malzemelerine kadar karıştılar cinsel hayatınıza kadar karıştılar hepsine sustum sustum eşimin ailesi dedim zamanla geçer düzelir dedim çocuğumun babanesi dedesi dedim sabrettim sabrettim en son çocuğa iyice kendi çocukları gibi davranıp beni disladilar bana sormadan altını açmalar üstünü değiştirmeler uyutmalar mama ver mama ver ek gıda ver ek gıda ver derken derken bi patladım çocuk 5 aylıktan beri neyden rahatsizsam kavga çıkarıyorum sustukça tepeme bindiler bildiğin gibi değil inan bana öyle bi sogumusum öyle bi tiksinmisim ki artık yüzlerini görmek istemiyorum eşim de baktı ben ciddiyim artık sabrım tahammülüm kalmamış her kavga da gitti bi yanlışlarını düzeltti şükür 1 aydır rahatım 
(6,649 puan) tarafından
Dene dene bana dua etcem emin ol bi kere burda birine böyle taktik verdim kaç kişi cevap yazdı yiğidim aslanım bu kaç yılın tecrübesi erkeğe şekil veren kadın neler neler dediler sagolsunlar bundan sonra bi derdim olursa seni bulur diyenler mi dersin kız dediğini yaptım tuttu diyenler mi dersin hala özelden yazanlar var aile koçu gibiyim ben Güzin abla :D
(32 puan) tarafından
Güzin ablaaa inşallah fayda eder Güzin abla :)))
(1,170 puan) tarafından
anaaaamm bi kocaya yapmadik tiyatromuz kalmiycak desene canim ay bn kendimi tutamıyorum ki nasil yapcam boyle seyler bilemedim biraz dengesizim ya hep yikarim ortaligi yada yaparim hic ortam yok ya
(451 puan) tarafından
Bence kocadan kocaya değişir bu tavsiye. Ben eşimle tartıştığımda biraz surat asayım o benden çok surat asar , elhamdülillah bizim büyük tartışmalarımız olmadı ama deneyin bakalım belki tutar
(6,649 puan) tarafından
Tabiki kişiden kişiye değişir kimi erkek daha inatçı oluyo da burda amaç üzgün olduğunuzu eşinize hissettirmek kuş kalmak değil o trip döneminde hiç konuşmayın demedim ki tabiki konuşun ama eskisi gibi neşeli keyifli değil üzgün bi sekilde yani
Obiranne zaten başta kavga ederken ağzına geleni saydığın için içinde bişey kalmayacak emin ol sakinlesceksin malesef ki yuvayı gerçekten dışı kus yapiyo kızlar haklısınız bi koca için hatta yuvamizda huzurlu olabilmek için yapmadık tiyatro kalmiyo malesef bizim yerimizde eşlerimiz olsa asla böyle şeyler yapmazlar hiç zannetmiyorum
0 oy
(1,450 puan) tarafından
En sinir oldugum sey ama gulerek alttan alttan laf sok sende napican bide oyle dene
(32 puan) tarafından
Ay denedim denemedigim yok kalmıyor arsız olunca karşımdaki ne yapsam çare gelmiyor
0 oy
tarafından
İkili oyna yanında gul o yokken ağzına geleni söyle esin bir şey dese rol yap ayil bayil ne alaka beni sevmiyorlar ben onları seviyorum fln de hak ediyorlar çünkü eşinin ailesi eşini zor düzeltirsin çünkü esin hala kendi ailesi olduğunu farkinda değil 
(32 puan) tarafından
Aynen öyle bacım ailesinin biz olduğumuzun farkında değil o yüzden çocuklarını bile aramıyor yeri geliyor memlekette olunca.
0 oy
(7,608 puan) tarafından

Eşini seviyorsan sevmediğini seviyormuş gibi davranacaksın mecbur. Ben büyük bir kavga yaşadım canım. Ondan sonra aklım başıma geldi. Ben de onlar gibi iki yüzlü davranayım dedim. Onların yanında hep güldüm eğlendim. Bir sıkıntı varsa da yüzüne söylüyorum direkt. Gidip de eşime söylemiyorum, ispiyoncu gibi :) ne yapacaksın başka. Bu sıkıntılar için boşanmayı mı düşünüyorsun yanı, ne kadar çocukça?! Ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin. Bunun başka çözümü yok.  Sorunlarını kendin hallet eşine yansıtma. Ben annemde kaldığım kadar onda da kalıyorum. Böylece laf da edemiyor bu arada. Yanlışları yok mu? Ohooo saysam buraya sığmaz yani. Her an temkinliyim. Bir sıkıntı olsa diyorum ya direkt söylüyorum. Başka bir zamana sarkıtmıyorum. Başkası aracılığıyla iletmiyorum. Hayat böyle daha güzelmiş inan

(32 puan) tarafından
Bir de böyle denicem. Tabiki ailesi yüzünden boşanma konusu açılmıyor. Ailesi yüzünden farklı konulardan vuruyor her. Mesele bu geldiğimde salgına yakalandım hastaneye gidiyorum eşim diyor çocuklarımı başkalarına atıp geziyorsun tozuyorsun  en basiti bu. Para gonderiyor çocuklara mama bez alıyorum doyuramadim seni diyor adam bana. İddialarda paraları hep kaybetti hepsine düzeltiriz dedim ama doyuramiyorum seni dedikçe sinirim tepeme çıkıyor Allah şahit tek çocuk olsa yaparım ayaklarımın üstünde dururum ama iki çocukla da baba evine sigamayacagim için susuyorum
(7,608 puan) tarafından
Bu saydıklarında ailenin değil eşinin bizzat bir problemi var. Bence sen önce eşinle kendi arandaki meseleleri düzelt.
(32 puan) tarafından
Bacım konuşuyorum olmuyor mesafe koyuyorum arama olmuyor tartışıyorum olmuyor nasıl cozecegimi şaşırdım
(7,608 puan) tarafından
Senin ailesiyle bir durumun yok ki. Önce eşinle olanı düzelt diyorum ben sana. Al karşına. Şöyle şöyle. Değişmeyi dene. Birbirimize karşı saygılı sevgili huzurlu olalım istiyorum de
(32 puan) tarafından
Haftaya gelecekmiş bizi almaya bakalim konuşmayı denicem
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Bende gurbette yasiyorum allahtan uzagim yilda bi kere gidiyoruz ondada oglunu dolduruyo sirf buyuzdsn qitmek istemiyorum ve herzamn arayip alttan alttan laf atiyorlar bende alakayi kestim konhsnuyorum
(32 puan) tarafından
Hayır asla aramaz sormaz
(1,271 puan) tarafından
Madem oyle sana bisey derse sende benim ailemi ara  de ne yaparsa yapsin arama
(32 puan) tarafından
Aramıyorum zaten artık gitmiyorum da ne olacaksa olsun ya cidden
(1,271 puan) tarafından
Ailesinede gitme cocuklarin basinda sabaha kadar otyrurum yerinde olsam yinede  minnet etmem gitmem zaten esinde evde yokken sadece bebislerine bak dinlen baska bisey yapma
(32 puan) tarafından
Öyle yapacam artik gittiği yere kadar
0 oy
(12,542 puan) tarafından
Eş ailesinin evinde eş olmadan kalmak akıllı adam işi değil ben yeni evli iken yaptım daha düğünüm bile olmamıştı evliliğe alışmadan eşle birlikte yaşamaya alismadan aile ile yaşamaya başladım benim için kabus işte eş yokken gitmeyeceksin tek çözüm bu 
(32 puan) tarafından
Bacım o zaman da gurbette iki küçük çocukla kalacaksın diyor. Annesin katlanacaksin diyor. Zora koşuyor. Maaşı çok yüksek ama borç girtlakta. İddia oynamış bı ton borç yapmış diyorum sen uzun süreli gidince birini ayarla yok. Ailen gelsin benim evime o da yok. O zaman karismayacaksin diyince kotu olan ben oluyorum
0 oy
(90 puan) tarafından

Onlar nasıl iki yüzlü oluyorsa sende onlar gibi ol ki kocan sana inansın. Onların yanında gül mutlu davran hatta kocan senin yanındayken boş bir anında dur annemi bir arayım de annesini ara bu böyle devam etsin ama eşin olmadan onların yanına gidince yüzünü as ne yapıyorlarsa sende öyle karşılık ver 4 5 gün geçince eşini arayıp biraz da annemgilde kalabilir miyim de mutlu mutlu konuş :D 

Hiç olmazsa kocani aradıklarında bişey dediklerinde önce bir tereddüt eder sonra hâlâ senin güler yüzlü olduğunu gorunce onların yaninda sana inanacaktir. Kötüleme daha çok bağlanır ailesine bu sefer yanlizkende düşman olursunuz 
(32 puan) tarafından
Aynen öyle gülmeyi becermem lazım sevmesemde mecbur ikili oynamaya çalışacağım mecbur
0 oy
(7 puan) tarafından
Benim eşimde öyleydi takı kulaklarıyla şahit olana kadar kötüleyeceksende ispatli konuşacaksın yoksa hayata inanmazlar ailelerine laf kondurmazlar biz altı üstlü olduk bizi bir başkasına kötülerken yalan yanlış eşim de şahit oldu seslerini duydu duyduğu gibi gitti tartıştı 
(32 puan) tarafından
Bebeğim ses kaydı aldım ama eşime bunu diyemem bu sefer ailemi dinliyorsun der ailesi şeytan asla o varken prim vermez. Çok güzel oynuyorlar anliyacagin
0 oy
(876 puan) tarafından
Eşim onceden öyleydi aileci bende artık diyorum eşime ailen soyle yaptı böyle yaptı diye dediğin gibi hep ailesini savunurdu yanlışlarına rağmen şimdi diyorum ailen soyle yaptı sen hep savundun vs şimdi beni anlıyor ama söyleme şekli çok önemli bu konuda şikayet eder gibi demiceksin işte ailesi ile ilgili bir konuda 
(32 puan) tarafından
Yok bacım en sonki olayda Allah razı olsun onlardan ama bunları duydum ne yapmışım kötü birşeyimi görmüşler de konuşuyorlar dedim . Sor sadece ben gene gider kalırım. Onlarda ailem dedim. Diyor konuşmuşlarsa ne var bunda. Konuşuyorlarsa senin yzuunden konuşuyorlar diyor bana. Asla kabul etmiyor hatalarini

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 255 göst.
0 oy
3 cevap 45 göst.
10 Aralık 2023 Aile kategorisinde Sila_eymen (274 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 739 göst.
0 oy
17 cevap 780 göst.

377,126 soru

11,286,313 cevap