0 oy
200 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (774 puan) tarafından
Pazartesi aşımız var da sağlık ocağına sormayı unuttum bişey olur mu sizce 

19 Cevaplar

0 oy
(9,887 puan) tarafından
Asilardan once ates dusurucu verilmiyor canim
(774 puan) tarafından
Tam olarak bilmiyorum ama burda verenler olmuş daha önce 6.ay aşısına bende calpol verip götürmüştüm ama 1 yaş aşısında 3 tane aşı yapıyolarmış ya ne bileyim bi zararı olur mu diye düşündüm
(9,887 puan) tarafından
Asilardan once verilen agri kesici ates dusuruculer asilarin etkisi azaltiyormus canim. Ki belkide atesi falan olmayacak. Oncesinde verme yani
(774 puan) tarafından
Hmm tamam canım twşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Verilmez. Neden vericeksin ki
(774 puan) tarafından
Ya ne bileyim burda verenler oluyomuş ya ağrısı o kadar çok olmasın diye o yüzden bi sorayım dedim
(25,224 puan) tarafından
Belki ağrıaı olmayacak canım bilemezsin ki boşa ilaç verilmez yani veren de saçmalamış
(774 puan) tarafından
Tamm canım merak ettim bende vermem daha teşekkür ederim
0 oy
(1,575 puan) tarafından
Verme aşıların etkisi azaliyo ve zaten ateş flan okursa veriliyo normalde öncesinde değil 
(774 puan) tarafından
Tamam canım tşekkür ederim
(1,575 puan) tarafından
Nedemek rica ederm
0 oy
tarafından
Verme canım belki çıkmaz ateşi 
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Verme bacım hatta ben ilk kızımda 39.5 görmediysehiç vermedim asilarda ebemiz öyle demişti Aşı ateşi bişi yapmaz çokta cikmiyo zaten he çok ağrısı olur huysuzdur azıcık ver tabi eziyet çekmesinde en son çare ilaç hepsi böbreklere zarar 
0 oy
(8,207 puan) tarafından
Bazı hrmsıre onerir ama kabul etmeyin bırakın madem vurdugruyosunuz savassın cocuk
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Hemen ilaca sarilmamak lazım ateşi veya çok huysuzligu olduğu zaman vermek daha mantıklı 
0 oy
(12,851 puan) tarafından
Verme sakın aşıdan sonra ateş 38,5 olmadan şurup verilmez vücut bağışıklığı kazanması için 
0 oy
(1,359 puan) tarafından
Asinin ise yaramasini istiyosan. Ates dusurucu vermemen lazim. 38.2yi gorunce soguk pansuman duş baktin düsme moduna girmiyor hemen ateşdusurucu verirsin.

Asinin amaci bagisikligin vucuda verilen mikropla savaşmasi . Ama ates dusurucu dolven pedifen calpol  fitil evinde hazir bulunsun . 

1yaş asisi bizde 3gün sonra ates yapmisti. Ama bence sebebi hava degisimi  izne gittigimizde baska sehirde yaptirmistik yol yorgunlugu ile birlesince o yuzden oldu.

Obur aşılarinda menenjit aşılari dahil ateşi 38i gecmedi. Evde oldugumuz icin ve hasta zamaninda olmadigi icin.
0 oy
(2,302 puan) tarafından
Kuzum verme durduk yere.her aşı her bebekte aynı etkiyi göstermiyor baktın ateşi çıkarsa verirsin ama gitmeden verme 
0 oy
(10,388 puan) tarafından
Kız belki ağrı olmayacak boşuna ilaç yükleme vücuduna benim kızımda mesela hiç ağrı olmadı 
0 oy
(6,649 puan) tarafından
Kuzenim her aşıdan önce veriyo öyle gidiyo ama ben vermeyi düşünmüyorum ateşi çıkarsa veririm ne gerek var hem hiç mi ayeslenmeyecek bu çocuk bırakalım da asilarda biraz ateşi yükselsin bagisiklik kazansın çünkü hadi tamam asi olunca ateş yaabilir biliyoruz veriyoruz ateş dusurucuyu diyelim peki hasta olursa onu önden bilemeyeceğim için şurup veremicez e bu sefer vücudunda ateşe karşı bi bağışıklık yok daha kötü olmaz mı benim düşüncem böyle valla sen bilirsin yine de 
0 oy
(1,179 puan) tarafından
Konuyla alakasız gibi ama calpol dolven pedifen içindeki E li kodlara dikkat edin. Alkol ve domuz türevleri var. Bu hafta araştırdım bende n yazık ki. Minoset temiz onu aldım diğerlerini attım inşAllah ihtiyacımız olmaz ama bakalım bunu çocuklar içececk mi. Bu konuda hassasiyet gösteren arkadaşlar için

yazdım
0 oy
(699 puan) tarafından
Asidan Önce değilde aşıdan yarım saat sonra verirsin ne olur ne olmaz bazen ateş yapiyorya aşılar ondna ben hep öyle yaptım hiç ateslenmedi 
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Calpol zaten zorda kalmadikca verilmesi onerilmez . Sağlıklı bebege onlem acisindan ilac fayda yerine zarar verir cnm. Verme bence  asidan dolayi atese engel olmaz. Asi sonrasi atesi olursa verirsin duruma gore
0 oy
(14,816 puan) tarafından
Bize hiç bir aşı ateş yapmadı bebise de gerek olmayacak belki. Verme hiç sonra duruma göre verirsin
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Ateş olursa sonrasında veriyoruz öncesinde hiç vermedim
0 oy
(117 puan) tarafından
Ben bir hafta önce yaptirdim ateş olmadı, hemşirelere sordum onar da ateş yapmaz dediler hemde biz 9 aylik ve bir yaş aşını yaptirdik çok şükür bişey olmadi
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Bu konu ıkı görüşe ayrılıyor ver ıyı gelır ateşi olmaz rahat geçirir diyenler bir kesimde aşının etkısını kaybettiği söylenıyor:)bunları bızzat saglıkcılardanbduydum herkes kendı doktor valla ama belkı koşay rahat geçecek durup dururken coxuga surup vermenın manası yok diye düşünüyorum olrda cok ates yaparsa verırsın ama sanmam cokta ateş vs sorun oluşturmuyo

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 73 göst.
11 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Gulru15_ (38 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 56 göst.
0 oy
8 cevap 101 göst.
8 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Gurmeanne (573 puan) tarafından soruldu

377,143 soru

11,286,881 cevap

34,694 kullanıcı