0 oy
229 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (469 puan) tarafından
Merhaba hanımlar tavsiyenize ihtiyacım var. Bir hafta sonra sezaryen olucam. İlk sezaryenim ani olmuştu hiç bir hazırlık yapamadım sütüm 1 hafta geç gelmişti bebeğim sarılık olmuştu. Yine aynı şeyleri yaşamak istemiyorum. Sezaryen öncesi nasıl bir hazırlık yapmalıyım? Şimdiden rezene, kuru dut çayı içsem sütüm hemen gelir mi? Başka tavsiyeniz de varsa alırım. Şimdiden teşekkür ederim :) 

9 Cevaplar

0 oy
(4,077 puan) tarafından

image

10 gun onceden baslamistim ben resene kimyon anason humana stel tea kuru meyvelerden karisim yapip kaynatip blrndirdsn gecirip yemistim.komple bu sekil hastaneye de giturdum.odaya cikar cikmaz sutum geldi.ilk sezeryan benimde ani oldu 5. Gun gelmişti sutum.2. Sezeryani spinal oldum sut hormonlari da daha cabuk aktif oldu odaya cikar cikmaz geldi wutum coksukru
(4,077 puan) tarafından
Aynen eş imzasi gerekiyor. Dogum evraklarini imzalarken esim imzaladinbaglatma evragini da.  Esime  dogum kntrl icin kagit imzalatcaklar dedim  o oanki stresle ne imzaladogi bile gormemiş :))
(1,138 puan) tarafından
Yaa onda da mi eşe imzalatiyorlar benimki imzalamaz ki.kız sen de varya :)
(4,077 puan) tarafından
Benim esim karismaz ben dogum onc4si dedim dogum kontril icin sezeryandan so ra da bikac dk islem.yapilacak sana kagit imzalatcaklar dedim tamam dedi.detayini zannetmiyorum ki bilsin :))geri donusumsuz bir islem oldugunu. Dogum sonrasi ogrendi:))
(1,138 puan) tarafından
Vah ya :) benimki de aslında pek anlamaz da öğrenirse kötü olur işte
(4,077 puan) tarafından
2. De kazayla oldu benim.  Ben 7 ay boyunca depresyindaydim.bi cck daha kazayla hamilr kalirsam  sendimi inthar ederdim yani:))
-Reklam-
0 oy
(3,660 puan) tarafından
Bestlak damla al doğumdan sonra hemen kullan bana doktorum yazmıştı iyi gelmişti 
(6,441 puan) tarafından
Normal doğum yapacak olsam da kullanabilir miyim zararı olur mu diyelim sabah yada gece doğuma aldı lar kullanılıt mı eve çıkınca mı bide nasıl kullanılıyor
(3,660 puan) tarafından
Bestlak süt artırıcı damla ben hastaneden çıkarken doktor reçeteye yazmış bebeğe de göbek bağı için solüsyon tarzında bir şey yazmıştı gaz damlası falan çıkarken almıştık 2 gün sonra
(469 puan) tarafından
Aaa ne güzel doktor yazmıyor sanıyordum. İnternetten sipariş verecektim 180 TLye. Doktor yazınca kaça geldi acaba
(3,660 puan) tarafından
Hiç hatırlamıyorum kuzum kızım 22 aylık oldu artık ama devlet karşılamıyor bir kağıda yazmıştı reçete değildi
(469 puan) tarafından
Anladım canım çok teşekkür ederim :)
0 oy
(415 puan) tarafından
Kaç haftalıkken alınacak sezaryana benimde 15 Ocak gibi 
(6,441 puan) tarafından
Aa bende 36+5de normal yaptım 3250 doğmuştu kilosu haftasına göre iyiydi
(469 puan) tarafından
Maşallah. Benim de sanırım kilosu o civarlarda olur 1 haftaya. Küvöze girdi mi yoksa
(6,441 puan) tarafından
Hayır girmedi çok şükür yine hamileyim inşallah yine bir sıkıntı olmaz belirli kilonun altındakiler bide solunumu az olan giriyormuş demi şuan bebeğin kaç kg
(415 puan) tarafından
Ben 35+4 Ken gittim 2500 du benimki zayıf ya 3 bulmaz galiba şimdi 36+2 yim
(469 puan) tarafından
Bulur inşallah. Zayıf değil bence. Zaten son haftalarda çok hızlı kilo alıyorlar
0 oy
(1,653 puan) tarafından
Ben hastaneye süt sagmak için makine götürdüm ve çok faydasını gördüm sağıp süt gelince bebeğimi emzirdim böyle böyle doyurdum onu hastanede sarılık olmadı şükür bence deneyin 
(469 puan) tarafından
İlk sezaryenimde makine ile sağmama rağmen gelmemişti maalesef. Teşekkür ederim tavsiyeniz için
(1,653 puan) tarafından
Humana çok etkili onu da deneyin ben çok kullandım bir de galactago diye bir damla var süt artırıcı doktorum önermişti onu kullandim benim sütüm hep azdı hep takviye kullandım o yüzden
(469 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim. Deniycem inşallah
0 oy
(940 puan) tarafından
Benim anı oldu bırak süt için hazırlanmaya vucud olarak doğuma bile hazır degildim:)  ama sütüm geldi hemen insalalh seninde gelir bence vücut yapısıyla alakalı bide bebeği emiş gucuyle
(469 puan) tarafından
Aminn. Allah razı olsun inşallah :)
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Ben anason çayı içmiştim şimdi ki dogumumda yanimda goturmeyi düşünüyorum 
(469 puan) tarafından
Ben de yarın alıyım. İnşallah ben de faydasını görürüm. Teşekkür ederim tavsiyeniz için
(1,334 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
(194 puan) tarafından
Ayağa kalktıktan sonra gohuslerini ılık suyla yıka bnmde hemen gelmiyo sütüm hayırlı doğumlar olsun canm
(469 puan) tarafından
Allah razı olsun inşallah canım. Kesinlikle deniycem. Teşekkür ederim tavsiyen için
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Benim de ilki anı oldu 34 haftada once spinal sonra genele çevirdiler iki narkozu da aldım yani bebeğim direk kuvoze gitti ama sağıp hemşirelere veriyordum goturuyorlardi. Hemen gelmişti sütüm. İkincide 38 de oldu yine önce spinal sonra genel hazırlık yapmak aklıma gelmemişti yine hemen doğunca aldım emzirdim gelmişti. 8 ay önce üçüncü oldu 39 haftalık ve yine önce spinal sonra genel çift narkoz doğunca emzirdim yine gelmişti. O konuda çok bilgim yok ama sadece psikolojik olarak sütüm gelmezse yetmezse vs diye düşünme etkileme sütünü derim. Ben hiç düşünmedim hiçbirinde sütüm gelir mi gelmez mi yeter mi yetmez mi aç mı kalır hiç aklıma bile getirmedim. Hiç de sorun yaşamadım. En kötü bir iki defalik mama verirsin gelene kadar aç kalmaması için. Süt artırıcı olarak da biogaia diye damla vardı adıni doğru yazmissam inşallah o da yardımcı olur.
(469 puan) tarafından
Allah razı olsun inşallah tavsiyeniz için. Ben çok düşünüyordum takıyorsum. Artık olumlu düşünmeye çalışıcam. Çok teşekkür tavsiyeleriniz için
(3,151 puan) tarafından
Rica ederim aslında hep psikolojik taktiğin için büyük ihtimalle etkileniyor umursama biraz kendinden emin ol şöyle emzircem böyle besliycem vs diye bak çok güzel olcak inşallah
(469 puan) tarafından
İnşallah. Allah razı olsun :)
(3,151 puan) tarafından
Senden de:)
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Yaptıgımız tek şey bebegi saat başı mememe koydurup ısrarla emzirmek olmuştu canm bide ablama kayısı hoşafı getirtmiştim tuvalet kolay cıkmak icin
(469 puan) tarafından
Kayısı aldım yapıcam inşallah. Teşekkür ederim tavsiyeniz için

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 472 göst.
14 Eylül 2019 Diğer kategorisinde Asrı Saadet (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 495 göst.
17 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Zhlfrk (6,919 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 444 göst.
25 Ağustos 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Eylül mevann Annesi❤ (806 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 1,670 göst.
19 Ağustos 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aysedem (535 puan) tarafından soruldu

377,988 soru

11,313,845 cevap

34,752 kullanıcı

...