0 oy
2,385 göst.
Aile kategorisinde (111 puan) tarafından

Ben 20 yasinda kacarak evlendim 18 yasinda esimle tanıştık iki yillik sevgiliydik sevgiliyken hersey cok guzeldi hic bi sekilde kavgamiz olupta ayrilmadik hatta birinci ayimizda koluna fatma yazdırdı neyse benim ailem beni vermedi kactik bizde mecburen kaçınca kaynanayla ayni evde oturmak zorunda kaldik ben kabullenmek zorunda kaldim ve ailem benimle barismadi hic bi sekilde kimseyle konusmadim evlendikten sonra esimin baska yüzünü tanidim diyebilirim bana karsi iyi ama mesela geçen yazmıştım parfüm kapağından kavga çıkarıyordu sigara külünden bile kavga cikarip bi iki kere bana vurdu bisi demedim baktim yine bos sebepten bana vuruyor bu sefer bende ona karşılık vermeye basladim ksc kere aglayarak gözüm sis uyudum size sayamam esimle kavgamiz oluyor diye esimin aileside beni ezmeye başladı annesi ablasi yengesi bana iftira attilar biz esimle evden gittik hamile halimle kis günü soguk dukkanlarda kaldim hasta olunca aileme gittim ailem beni geri vermek istemedi esimin ailesine esimde 4 ay sonra ayri ev sözü verdi bende çocuğum var diye geri gittim ama yine ailesi beni ezdi hergun hali cirpip cam sildim diger ev işlerini saymiyorum bile esimede surekli yatıyor diyordu sonra esim ayri evden vazgecti annesini korumaya başladı kadin annesi diye bisi demedim ama demedikce uste çıktı sonra benim kart meselem.çıktı oyle tekrardan baba evine geldim geldiğim de yine iftira attilar gece kapi aciliyormusta ben mi gidiyormusum diye namusuma laf attilar artık en son son care ben bosanayim dedim namusa iftira atılır mi ? Siz beki sucluyordunuz belki dayanabilirdim ama 20 yasindayim ben evimde ne dayak yedim nede iftiraya ugradim kendime yediremedim bu durumu 

24 Cevaplar

+1 oy
(2,103 puan) tarafından

Bak yavrum. Ben sana kızmadım bunu biliyosundur umarım. Özelden bile yazdim. Işte ben Sana bunu demek istedim aynı böyle de katı konuştum. Sana dedimki babamın evine gidicem diye sürekli konuşuyorsun gidersen yuvan olmaz dedim. Gitme evinde kal esin seni sevmese kendi kapıya koyardı dedim. Gitme güvenini sağla dedim. Ben bunları senin kötülüğün için mi dedim ? Veya yuvan yıkılsın diye mi dedim ? Aksine hatırladığım kadariyla gitme evini terketme kocan seni sevmese şimdiye kendi kovmuştu. Evinde kal biraz bekle adam seni kırmamak için kendini dışarı atıyor eğer gidersen bu kart yüzünden gittiğini bilicek daha neler düşünücek, hatta ailesine soylicek kim bilir arkandan neler uydurucaklar ailene bile neler söylerler dedim. Gitme evinde kal bak arkandan neler yaparlar, baba evine gidicem diyip durma gidersen yuvan kalmaz dedim. Şahsen ben senin ne kötülüğüne söyledim ne sana kızdım. Peki soylediklerim de yanlış birşey mi konuştum sence Işte tam da bunu anlatmak istedim, keşke girmeseydin evine de kaynanana laf vermeseydin anlatmak istediğim buydu. Ama yine söylüyorum bir kere daha düşün hemen dava açma eşine boşanıyorum dava açıcam de bekle pişman olsun ve pişman olduktan sonra diyeceğin tek şey ayrı evi tut 3 5 eşyamızı diz beni gel öyle al de ama bekle fatma eğer dava açarsan pişman olabilirsin sonuçta bi çocuğunuz var. Eşinin iyi yönleri de vardı sana karşı biliyorum. Biyere giderken haber verir saatinde gelirdi gezdirirdi seni, zaman ayırırdı sana. Iyi yönlerini de düşün hemen dava açma yuvanı bozma ama ayrı eve çıkmaya ikna et dava açtım de bekle biraz sabır et. Eşin annesinin yüzünü de görür sizin cocugunuz var bak hemen kestirip atma ilerde illa evleniceksin peki ya o adamın iyi olacağı ne malum yine pişman olursan belki eşinin sana yapmadıklarını yapicak. O yüzden Ben sana sadece sabret bekle diyorum çünkü esin sana dönücek sizin çocuğunuz var bekle ve ayrı eve çıkana kadarda gitme benden sana ufak bi tavsiye istersen yine takma bisey diyemicem hayat senin hayatın ama allah yar ve yardımcın olsun inşallah rabbim mutluluğunuzu nasip etsin her zaman 

(452 puan) tarafından
Ne güzel yazmışsın cnm ellerine sağlık, bizde bunu anlatmaya çalışıyoruz ama bu seferde kızdı oluyoruz.
(2,103 puan) tarafından
Valla yavrum geçen ki yorumda da bende bunu anlatmaya çalıştım bir çoğumuzda anlatmaya çalıştı biliyorum aksine biz onun iyiliği için konuştuk dediğin gibi kızdı oldu ama biz onun kötülüğünü istemedik bu kesin yuvası yıkılmasın evinde kalsın istedik ve geçen de bunu anlatmaya çalıştım esin seni sevmese kendi kapıya koyardı ama gidersen o kartı düşünerek aklına neler getiricek ailesine soylicek ve ailesi kim bilir sana ne iftiralar aticak arkandan neler söyleyecekler ailene bile laf gelicek dedim bunu söyledim işte çünkü böyle kadınlar kendi oğullarını suçlu bulmak yerine elin kızıni karalamayı daha çok severler oğulları can el kızları canan olur onlar için o yüzden kendi çocuğunu asla suçlu bulmayacak ve fatma için kim bilir insanlara neler anlaticak neden boşandılar dediklerinde oğlum suçlu demiyecek ya bizim gelinin nelerini yakaladık o yüzden bitirdi oğlum diyecek bu bir gerçek ben bunu anlatmak istedim. Yine diyorum eğer hemen dava acarsa hayatının yanlışı yapar belki önüne cikicak adam daha beter olucak eşi buna sadık ti bütün yorumlarını biliyorum adamın iyi yönleri de coktu kart yüzünden oldu yuvası o yüzden bu halde kendisi düzeltmesi lazım biraz beklesin eşini kendine çeksin ve evi ayır eşyanı koy istiyorsan gel beni al desin bitirmeyi düşünmesin sonuçta bi evlat taşıyor ve o masum çocuğun anneye ihtiyacı olduğu gibi babaya da ihtiyacı olucak sabretmesini bilsin biz onun kötülüğünü istemiyoruz isteseydik şimdiye hepimiz boşan kurtar kendini derdik buna eminim yavrum
tarafından
Yuva yıkanın yuvası olmaz asla geri dön ve sabret hiç kimse koca evinde el bebek gül bebek degil sabırla herşeyi başarırsın ama böyle yaparsin yüzün gülmez hiç mutlu olamaszin...
(22 puan) tarafından
Ve yine Can nevo konuştu..:)
(2,103 puan) tarafından
Aynen öyle misafir kullanıcıninda dediği gibi yuva yıkanın yuvasi olmaz katılıyorum. Ve de dediğimiz gibi ileride evleneceği adamın daha beter çıkmayacağı ne malum birde çocuğu olucak diğer eşi ona çocuğuna çok iyi davranacağı ne malum bunlarida göz önüne getirmeli bence kimse 4 4luk değil sabreden derviş muradına ermiş diye söz var sabret biraz ne kadar kötü adamlar insanlar var artık devir kötü ben şimdi eşimden başkasına güvenmem mesela babama bile güvenmem buda bi gerçek rabbim fatmaninda diğerlerininde yardımcısı olsun inşallah rabbim kimsenin yuvasının yıkılmasına izin vermesin mutlu olsunlar inşallah
(2,103 puan) tarafından
Teşekkür ederim güneşim sagolasin :)
-Reklam-
0 oy
(351 puan) tarafından

Allah yardim etsin.

(111 puan) tarafından
Cok aminn Insallah tek umudum o
0 oy
(816 puan) tarafından

allah yardimcin olsun canim. sana kizanlarida gordum ama biz burda rahat oturdugumuz yerden cevp veriyoruz senin orda daha yazmadigin seyler vardr yada yoktur bir evin icinde olanlari asla bilemeyiz herkz kendince yazip ciziyor seni tanimadan yasadiklarini gormeden. kaynana yaninda hic oturmadm oturmakta istemez ev ev ustune olmaz. ama annemden cok iyi bilirim ne kdr zor oldugunu birarada oturmak yetmezmis gibi esinlede sorunlar yasiyorsun insan evladiyiz bir sabir iki sabir ucuncuyede yeter diyoruz ve demeliyizde. onlar nasil ana kuzusuysa bizde oyleyiz. bizim cocuklarimiz oldugu kadar onlarinda cocuklari onlar cocugunu dusunmeyip eşini eziyorsa tokat atoyorsa seni mutlu etmek yerine huzursuz ediyorsa o cocugunun annesini dusunmeyip kendi keyfine gore bunlari yapiyorsa sende bi yerde dur demelisin. hayat onlarin uzerine kurulmadi. yarin sen bunlari kafaya tak tak hasta olursan icine atip allah gostermesin kalp krizi gecirir hayatina son verirsen ne olacak o cocuk babasiz buyumesin deyip sen katlanirkn dunyadn gocup gittiginde ne olacak o cocuk. hic boyle dusunmuyirsunuz galiba. bn hayattaysam babasi hayattaysa  o cocuk herturlu buyur anne baba sevgisi alir ama bn cocugum icin fedakar olayim derkn  bna bisey olursa kim verebilir bunun hesabini. uzun oldu kusuruma bakmayin 

(111 puan) tarafından
Teşekkür ederim cok haklisiniz ben ilk ayri eve cikicaz 4 ay sonra dayan dedi kabul ettim 2 ay gectikten sonra vazgecti ailemede soz vermişti vazgecti bide kaynanam da iyi biri değil oglunu yalan yanlia dolduruyor benim hakkimda yuzume degil arkamdan konuştuğuna cok sahit oldugum durumlar var soysuz kopek bilmem ne bisurur seyler dedi cocugum icin dayandim ama artik canima yetti butun olaylar ust uste gelince babamin evine geldim bende bide iftira attilar o yetmiyormus gibi
(816 puan) tarafından
eşinde bunlara göz yumdugu onlarin konusmasina izin verdigi icin  hatali. insan eşini tanir o iftiralar atilirkn goz yummaz susturur demekki eşinde onlardan yana. o seni cocugunu dusunmeyip ailesinin yaninda oluyorsa sende ailenin yaninda ol. Rabbimde o iftira atinlarin dilini dolasin seni bu halinde üzup boyle seyler yapiyorlarya Allahindan bulsunlar. esinede aile sadeti versin gözünü gönlunu acsinda gercekleri gorsun yuvaniz yikilmasin insaallah.
(111 puan) tarafından
Amiiinnn insallah canim cok teşekkür ederim guzel yorumların icin
(11 puan) tarafından
ben oyle yazanlara dedim bilmiyodur cahildir belki cikmazdadir bilemeyiz diye ben seni cok iyi anliyorum canim 5 sene kaynanamlarla oturdum 5 onlardi 6.bendim sonra 2 cocugum oldu 8 kisi 3 goz odada neler cektim kaynanam etmedigini birakmiyodu bana ilklerde sesimi cikartmiyodum sonra sonra sesimi bi cikartim ayrildim esim kopek gibi yalvardi 2 cocugum varken bile hic dusunmedim biraktim yalvardi ayni sesin esin gibi soz verdi tutmadi bidaha gittim oyle oyle derken ayri ev acti acti ama nasil zegir etti bana o evi senmisin yapan dedim bu sefer temelli biraktim 3 4sene pesimden kostu donmedim sonra bosandik o evlendi ben evlenmesi evlendi 3 5 ay sonra o kadindanda ayrildi ondan ayrildi simdi baskasiyla evlendi bende evlendim bu arada benim bi evladim daha oldu iyikide donmemisim bi insan neyse odur degismez bunu hic unutma
0 oy
(6,360 puan) tarafından

Canm keske 4 ay sknra ayri eve gececez lafina inanmasaydn evi ayarla ondan sonra gelip beni alirsn deseydn belkide is buralara kadar gelmezdi insallah orta bi yol bulursunuz ama bu sonuncu olayda sen biraz sucluydun ona rağmen evi terk etmemen lazmdi kaynanalar ne diyolarsa desinler bosver Allaha birak sen esine bakacaktn onunla ilgilenecektn 

Ve esinde demek ki gitmeni isteseydi para birak gidcem dediginde birakirdi , gitsinde kurtulym diyerekten ama oyle bisey de yapmams keske biraz icinin sogumasini bekleseydn bosanma davasi acarsan once o cadi kaynanan sevinecektir haberin olsun düsmaninin keyfini kendine getirtme bence 

(111 puan) tarafından
Kaynanam sevinmese diyecemde ayri eve cikmasam onun evine gitsem geri bu sefer yine sevecek bak ikinci kez yine geldin diye ben onu gormek bile istemiyorum artık esimde kesinlikle ayri ev acmiyor beni kaybetmeyi göze alıyor
(6,360 puan) tarafından
Bu defa suc senin oldugu icin olabilir keske biraz sabretseydn kendi hakli oldugun bi konuda gitseydin annenlere ayri ev açınca gel beni al deseydn açardı bal gibi
O sans eline de gecmis ama olmams maalesef
Dogumuna kac ay kaldi peki
(111 puan) tarafından
Dogumum kasim ayinda hakli oldugumda da gittim ama acicam diyip kandirdi beni acmadi
(6,360 puan) tarafından
O zaman ac oyle gel beni al diycektn iste lafa gelince herkes atip tutuyo zaten onu yaparm bunu yaparm diyerek dogumun yaknms zaten bilincli bi insansa arayip sorar seni naslsn diye.
0 oy
(5,938 puan) tarafından

Daha 20 yaşındasın bu hayat bunların elinde geçmez fatma. Allah islah etsin kendi dertlerinde bogulsunlar inşallah.iftira atmak kadar günah birşey yoktur. Boşanman senin için en iyisi.Ailende arkanda çocuğunu senden asla alamazlar okul cağına kadar da.ondan sonrada sen savaşını verirsin.davayi sen açarsan mahkeme mücadele etmedi gibisinden görür esin açsın ki haksız yere düşme. 

(111 puan) tarafından
Allah razi olsun yorumun icin teşekkür ederim daha yolun başındayım dayanamaz hissettim kendimi dayanamadim ağır geldi namusuma iftiraları kaynanam yetmedi bide bu çıktı Allahim çocuğumun hürmetine hayirli kapi acsin insallah esim ve bana hakkimizda hayirlisi neyse o olsun
(5,938 puan) tarafından
Aminnn  canım aminnnn
0 oy
(73 puan) tarafından

Canim benim yasadiklarin kolay degil Allah yardimcin olsun. Burda sana kiziyorlar ediyorlar ama inan kimse kotulugunu istemiyordur. Dort duvar arasini hic kimse bilemez. Sadece ani kararlar verme sakince dusun kararlarini oyle ver. Sonucta bu senin hayatin kimse karisamaz. Ne yasadigini sen bilirsin biz anlatildigi kadarini biliriz.. evladini ve kendini cokca dusunerek kararlar al lutfen.. yolun acik olsun insallahh

(73 puan) tarafından
Bu arada ben esime bazi konularda danisip fikrini alirim yanlis anlama ama sen ilk kart olayini soylediginde esime sordum boyle bi durum yasasaydik napardin diye sonucta unutmussun ne yapayim silerdim hepsini bide gerinirdim ben aldim siz gectiniz diye dedi guldu mesela.. dedim biri boyle boyle yapmis onun kocasinin bosanmaya niyeti varmis dedi.. bugune kadar yazdiklarini hep takip ettim ama bunu soylemedim bulandirmamak icin. Sonucta buda bi erkek gorusu onlarin bakis acisi farkli diye sordum ozellikle.
(111 puan) tarafından
Tek kart meselesi olsa keske canim parfüm kapağı ya bi kapagi kapatmadim diye ayrilmaya getirdi konuyu sigara külunu dokmus ben gormedim neden silmedin diye bile kvga ettik gormedigime bile inanmadi Allah hepimizin yardimcisi olsun Allahima inanıyorum ezilenin iftiraya ugrayanin daima yaninda Allahim yardimcim olsun
(73 puan) tarafından
Valla kuzum cok zor gercekten oyle insanla yasamak. Ne bilim ya kendi kapatsin gorduyse parfumun kapagini cok zor degil yada kendi silsin. Bahaneden baska birsey degil bunlarr
(111 puan) tarafından
Evlendigimizden beri boyle artik dayanamadim
(14 puan) tarafından
Eşin kaç yaşında
0 oy
tarafından

kimse sana kizip laf edemez  sadece actigin konularda sen cok baskiciydin esinin seninle barismasi icin ben bunu elestirdim. tabiki yasadiklarini sen bilirsin yada yasadiklsrindan ne kadarina tahammül edebilirsin tabiki kimse bunu bilemez. hele 20 yasinda hayatinin bahsrinda kimse cekmeni istemez insallah hakkinda hayırlısı olsun

(111 puan) tarafından
Teşekkür ederim yorumun icin hayirlisi olsun ne diyelim Allahim hayirlisini yazssin kaderime ne olucaksa olsun
tarafından
aynen canim ömür boyu evli kalip cekmek zorunda degilsin insallah hakkında hayırlısı olsun
(111 puan) tarafından
Aminn canim benim hepimiz icin hayirlisi
0 oy
tarafından

Allah yardimcin olsun fatma valla bende sana cok kizmistim ama haklisinda hayirlisi hakkinizda

(111 puan) tarafından
Sadece kart meselesini yazdim ya onda haksizim zaten ama hepsini birden dusundugumuzde artik dayanamadim tukendim atılan iftiralar annesinin doldurması surekli yalan yanlis seyler soylenmesi hakkimda esimin ev acicam diyip vazgecmesi artik zoruma gitti hepsi birikti bende bosanmak istemesdim sonucta bebek var ama yapacak bisi yok hayirlisi demekten baska bisi yok canim
tarafından
Bosver be kuzum allah a havale et kasimin kacinda dogum :) kafan dagilsin biraz
(111 puan) tarafından
Kasimin sonu dedi doktor günü soylemedi bende Allaha havale ettim canim napayim hayirlisi baska carem yok :)
tarafından
Hadi bakalim :) bende kasimin ortasinda sezeryan olcam galiba tam 38 de
0 oy
(27 puan) tarafından

Bir insan neden oğlunun karısına bunları yapar ne güzel arakdas gibi olmak varken güzel zamanlar geçirmek varken kotuluk den ne çıkar ya Allah yardımcın olsun canım cidden eminim daha anlatmadığın neler neler yasamişsındir Kendini ezdirme ailene şöyle bence bir çözüm bulunsun kimse bi kadına el kaldiramazz bide insanin en çok su zoruna gider baba evinde baban sana bir kez el kaldırmamıztir seni sevmeye kıyamaz senin üstün de hiç bir hakkı bulunmayan insanlar sana bunları yapmasi bi evlat kolay mı büyüyor ya benim de kızım var asla ezdirmem hiç kimseye

tarafından
:'(  en cok o zoruna gider insanin evet :(((
(111 puan) tarafından
Iste bende en kucuk kizim babam el bebek buyuttu ne istersem aldi her istedigimi yapti bikere bile vurmadı ailem beni cok simartti simdi oda bana vurunca ve bu evlendigimizden beri olunca insan bi zaman sonra dayanamıyor
0 oy
(4 puan) tarafından

Yorumlari okudum canim ,valah cok uzuldum Allah yardimcin olsun.

(111 puan) tarafından
Amiiinn sagol canim
0 oy
tarafından
düzenlendi

Canım bak sakın yanlis anlama ben 30 yaşındayım bir abla olarak sana bunu yazıyorum ben seni takip ediyorum yadirgadigim zaman da oldu hakli bulduğum zamanda hatta oldukça haklisin bu konularda ama canım sen biraz bu işi inada bindirdin malesef..

Benim bir akrabam da seninle aynı durumdaydı inanır mısın aynı senin gibi karnında 5 aylık hamile gitti annesinin evine kocası vazgeçti bundan ve kızcağız ne yaptıysa evine geri dönemedi adam başkasını da sevmedi başka biriyle de olmadi çocukları doğdu davaları bitmedi kadın bütün mahkemelerde kocamı seviyorum ayrılmak istemiyorum dedi kocası için yapmadığı şey kalmadı ama kocası bir kere vazgeçti demem o ki erkekler o kadar ince hesap yapmaz canım onlarda iyi olsun kötü olsun onun ailesi ayrı ev ilerde kendi açacak emin ol ama sen çok sabirsizsın yola koymayı bilmiyorsun aynı benim akrabam gibi bu işler inatla olmaz gülüm sabırla olur

Bak ben yine diyorum ablan olarak yuvanı kurtar güzel kardeşim ne iftira ne başka şeyler seni bezdirmesin sen kendi evinde de olsan o işi gücü yapacaksın kaynanin evinde yapsan nolur ki iyilik iyiliği getirir

Benim kaynanam da bana neler yapmadı ki başıma neler ördü kaç eltim var şimdi benden iyisi yok o bana ateş püskürtünce ben onun başından güller döktüm güler yüz tatli dil hiç eksik etmedim yüzüme neler neler dedi küsüp odama kapanmadim 

Bak ne olursa olsun o senin annen değil ama eşinin annesi esin için hürmet et saygı göster güzel davran bak bir süre yap bunu senin kölen olacak herkes kocanda senden asla vazgecmeyecek basinin taci edecek kendini boyle sogutma kocandan gururla baba evine gitmekle sorunları çözemezsin sorunlarının üstüne git ama çözmek için önce kendini değiştir bitanem inan ki çok üzülüyorum sen böyle yaptığın için topla eşyanı yarın evine git dediklerimi yap hayatın öyle bir değişecek ki bak kocan da ne desen onu yapacak ama bu hemen olmaz sabırla biraz zaman lazım kardeşim sabır et sabrının sonu selamet kurtar evliliğini burda tecrübeli tecrübesiz herkes konuşuyor kimseye kulak asma yavrum lütfen dediklerim kulağına küpe olsun lütfen dinle artık beni kafana göre hareket etme kardeşim inan sana yardımcı olmak istiyorum ama hep söylenenin tersini yapıyorsun ama yanlis yapıyorsun kendini doğru zannediyorsun ama değil çok yanlistasin

tarafından
Canım çok güzel maşallah öncelikle geçmiş olsun hastalığını atlatmana ve hamileliğine çok sevindim rabbim sağlıkla kucaginiza almayı nasip etsin canım kardeşim herşey gerçekten insanların elinde öz olmayı bilmemiz lazım otekilestirdik mi olmazki ne kadar da olsa anne baba onlar sen elinden geleni yaptıktan sonra hep iyi hep iyi biz niye bu kadar kötüyüz demezlermi biraz bence cahillikle bizlerde çok olayları büyütüyoruz senin annen şöyle senin kardeşin boyle baban şöyle olmaz ki o artık seninde annen baban kardeşin öyle olması lazım bence o zaman herşey güzel olacak bak sendeki örnek gibi bir-çok örnek var aslında teşekkür ederim cevabın için canım benim..
tarafından
Rica ederim abla :) iyi gunler
tarafından
Iyi günler kardesim❤
tarafından
Bunu yazmistim
tarafından
Hala cevap vermedi sormasina ragmen degisik
0 oy
(5 puan) tarafından

Bende kaçarak evlendim 20 yaşındayım ve hamileyim benim de kaynanam çok kıskanç normalde ilaç kullanıyor doktor en geç 10 11 de yat dedi eşim 12 de işten geldiği zaman bile bekliyor kendini öldürüyor uyumadan kapımızda dolaşıyor ses yapıyor opturuyor her şeyimize alttan müdahale ediyor eşim de annesine  çok düşkün boşanmayı düşünüyorum her gün kavga her gün huzursuzluk yuva yıkanın yuvası olmazmış allah büyük her şeyi elbet görür 

0 oy
tarafından

Allah yardımcın olsun arkadaşım bence ailenin yanına git ve bidaha kocana geri dönme yoksa Allah korusun daha kötü şeyler yapabilirler

0 oy
(27 puan) tarafından

Yorum yapan arkadaşlara bişey sorcam bu kızın neyin de hata var onları insan bilip kaçmış cahillik etmiş hiç bir kadın dayak yiyemez siz şiddet gördük den sonra nasıl o insanlara saygılı davranabilirsiniz 

(2,103 puan) tarafından
Yorum yapanlar olarak ben cevap vereyim. Açıkçası ben o vurduğu yazıya odaklanmadim daha doğrusu anlamadım tabiki hiç bir kadın dövülmeyi bırak bi tokati bile haketmemeli ne olursa olsun bi kadına asla el kaldırılmamalı hayvanlara bile vurulmayı kiniyorken bi kadına el kaldırılmasına tabiki karşıyım eğer vurma dövme varsa tabiki ayrılsın bitirsin çünkü onun canından kimse önemli değil önce bi iki vurur sonra ilerde şiddet ölümle sonuçlanır ne haberler okuyoruz hergun kadın cinayetleri eğer şiddet varsa tabiki bitirsin ben buna karşı değilim aksine helal olsun ki güçlü bir kadınmış ayaklarının üstünde durmuş derim ama suda bi gerçek ben bu postundan ziyade diğer postlarını okudum aksine kocasını hiç kötülemeyen sadece kaynanası ile sorunu olan bir arkadaşımız. Hatta gir bak yorumlarına postlarına. Kızlar siz eşinize nasıl izin veriyorsunuz benim eşim haftada bi kere çıkar ondada izin alır saatinde eve gelir yaziyo. Diğer bi postunda kaynanam paramızı aliyor eşim ondan istiyo hafta sonları dışarı çıkarıyoruz verdiği parayla , bana zaman ayırıyor diyo. Başka arkadaşlarının postunda yorumlar atıyor benim eşim bana öyle yapmaz. Benim eşim şöyledir diyip güzel bir şekilde eşini savunuyor ben o yazılanlara göre söyledim eğer eşiyle bir problemi yoksa dursun baba evinde dava açıcam desin beklesin ama eşini ayrı eve çıkmaya ikna etsin öyle gitsin sonuçta yuvanı yıkma çocuğun varsa diyorum sadece o kaynanandan kurtul diye bir yorum yaptım yuvanı yık boşan onlardan kurtul demedim dememde asla bi insanın yuvasına yorum dahi yapıp yıkmaya yeltenmem belki benim boşan yorumumdan etkilenecek gidip bosanicak sonra pişman olucak birde çocuğu var daha doğmamış ben yuva yık git boşan demem ben hep eşini iyi bir es olarak okudum kendi yorumlarında ama eğer şiddet varsa dediğin gibi oda onun düşüncesi yine boşan demem ama işin ucunda şiddet varsa vereceği cezayı versin kocasına nasıl yaparsa yapsın helal olsun derim sonuçta kendini kadına el kaldıran cani bir adamdan kurtarması onu dünyanın en güçlü kadını gösterir. Umarım anlatmak istediğimi anlamışlardır.
(27 puan) tarafından
O yazılarını ben okumadım hiç canım sadece bu yazısını okudum
(2,103 puan) tarafından
Ben de o yorumlara göre esinin iyi huylarina gore kaynanandan kurtul yuvana sahip cik demek istedim yavrum
(27 puan) tarafından
Anladım şimdi abla
0 oy
(336 puan) tarafından

Kaynananin kayinababanjn olduğu evde kocanın yanından kalkıp başka yere gidebilecegine koçan inanıyorsa canım o zaten be adam dir nede sana koca dir. O evde durup çocuğun sana karşı kiskirtilarak buyuyecegine senin koynunda huzur içinde büyüsün daha iyi. Namus hiç bir şeye benzemez bende namus denince akan sular durur. Daha 20 yaşındasın hayatının çok basindasin gözünün önüne bak ne kendini ne de evladını kimseye harcatma kurban oluyim yazık günah anan baban sana sahip çıkıyorsa gitme kızım diyorsa gerisini boşver. Bu dünya daki en önemli kişi sensin sen kendine değer vermezsen kimse vermez bunu da unutma

0 oy
tarafından

Buna benzer olaylari okudukca ki meslegim geregi cok fazla şahit oluyorum butun kız cocuklarinin ekonomik özgürlüğünün olmasi icin herhangi bir mesleginin olmasini çok istiyorum. 

Yaşınız çok küçük bunlari yaşamanız için. Bazen biraz da aileyi dinlemek gerekiyor herseyin dogrusunu bilemiyoruz her zaman ne yazikki. Allah yardimcin olsun. Insallah gonlunden gecenin daha guzeli olur hersey icin 

0 oy
(817 puan) tarafından

Boşanmalısın çocuk olacaksa olacak çevremde ikinci evliliğini yapıp musmutlu olanlar var.

tarafından
Bence daha sakin ve ona birakarak yonlendirmelisin bu kadar net soylemen dogru degil
0 oy
(3,149 puan) tarafından

Namusa iftira konusunda bende sendenim ama çocuğumu aldiramadigim için ve bi zaman sonra baba evine sigilmadigi için geri döndüm ha iftiraları bitti mi yok ama evimi herkesin gözünde kotu olma pahasına ayirdim yetişen her yere yetişiyor gene kurtulamiyorsun ama restini çek dövusse dövüş kimseye kendini ezdirme kimse senden daha kıymetli olamaz birde ilahi adaleti bekle hasbinallahu venimel vekil de 

(111 puan) tarafından
Evimi ayırdım demissin benim esim evi ayirmak felan istemiyor evi ayirsaydi bastan bunlar yasanmasdi zaten malesef
(3,149 puan) tarafından
Canim yaşanmasına engel olamasın yetişen her yere seytanlikla yetişir ama en azından bi gün aglasan bugün gülersin geri adım atma esin seni istiyorsa artık evi ayırmadan dönme kesinlikle
(111 puan) tarafından
Dönmeyecegim zaten akışına bıraktım hayırlısı neyse o olur canim yapacak bisi yok
(3,149 puan) tarafından
Aynen allah yardımcınız olsun inşallah
0 oy
tarafından

Sana o kadar upuzun msj yazdım canım ama umrun olmadı cevap dahi yazmadin yine basinin dikine gidiyosun yorumlarını okudum insan kendi kaderini yönlendirir umarım pişman olmazsın bundan sonrada sen ne paylaşırsan paylaş sana hiçbir şekilde cevap ve yorum yapmayacağım.

(111 puan) tarafından
Mesajlara bakamıyorum e postaya geliyor sifremi bilmiyorum canim kusura bakma me yazdin bakamadim
0 oy
tarafından

Herkes Bir değil tabikide bende yaşadim 1 hafta annemde kaldım ben annesini koruyordu sürekli sesimi çıkarmadim vurdu en son dayanamadım ve babamin evine gittim işte 1 hafta kaldim o zaman sonra agladi aradi defalarca ayrı ev sözü verdi ama hala acmadi geleli 1 ay oldu ama şu an Allah bozmasın nazar degmesin hem annesiyle hem onunla çok iyi anlaşıyoruz arada tatli atışmalarımiz oluyo ama kavgasız ev olmaz :) sikma tatlı canini tabiki boşanma demem namus meselesi seninki ama arada cocuk da var tekrar bı düşün derim sadece 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 397 göst.
5 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde ᗴᔕᖇᗩᗩ ☘️ (1,174 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 431 göst.
5 Aralık 2019 Aile kategorisinde Merve A (532 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 2,125 göst.
0 oy
6 cevap 218 göst.
21 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Casperiye (3,961 puan) tarafından soruldu

374,576 soru

11,203,340 cevap

34,504 kullanıcı

...