0 oy
1,019 göst.
Aile kategorisinde (1,319 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Dün akşam meyve yerken eşim bir oğlum olursa babamın adı ile birlikte asil koyacam dedi. Babası da ismimin yanına ya Ahmet ya Muhammed koyacaksınız dedi. Bende eşime asil falan koymam, ortada çocuk yok boş uzatma dedim. Neymiş ben ona boş muhabbet yapıyorsun demişim. Kızımın adını Umay koydum o da annesinin adını koydu. Neymiş umayda istediğim olmuş. Kocam ne derse o dememişim. Diyorum babanın adını koyuyorsun bırak ikinci ismi ben koyuyum bir gün oğlumuz olursa ama yok. Zaten bir oğlumuz olsa kızımın yüzüne bakmaz kimse. Bütün ailesi kızları ikinci sınıf görüyor, ona yapılan şeyler boşa gidecek diye. Sırf bu yüzden bile oğlan çocuğu istemiyorum. Dün saatlerce ağladım 

26 Cevaplar

+6 oy
(48,278 puan) tarafından
kayinpederin adinida koymam kaynanamin da sildiririm ikinci çocukta yapmam 
(48,278 puan) tarafından
aynen kafamin tasini attirmasinlar ☺️☺️☺️ secil basin sagolsun canim secil de yaygin bir isim değil. cocuklarda isimleriyle buyusunler insallah benim kendi ailem beğenmedi kızımın ismini umursamadim ☺️
tarafından
Amin İkbalcim çok sağ ol ❤️ senin kızının ismi ne merak ettim, burada paylaştıysan tabi :))
(48,278 puan) tarafından
Ela canim paylastim hatta ilk hesabim elam di kizim.dogmadan açmıştım
tarafından
Coook güzel bir isim, Ela ismi olanlar hep çok güzel ve çok kibar oluyor :) ❤️ adıyla yaşasın inşallah
(48,278 puan) tarafından
cok teşekkür ederim canim benim ❤️❤️❤️
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Hayatımda gördüğüm en saçma kavga. Ortada çocuk yok isim kavgası yapılmış. Ya şu büyüklerin ismini koyma çabası nedir ya. 
(1,319 puan) tarafından
İsmini koymayı bırak, yanına konulacak ismi de koymak istiyorlar
tarafından
Hamile kalın siz doğurun ben düşünmüyorum diyeceksin böylelerine. Hayır baba yada anne ismi koyunca ne oluyor daha mı iyi evlat oluyorlar. Bizimkide babasının adını koyacak yanina başka isim babasının arkasından agizina eder ismini illa oğluma koyacağım der ne cins insanlar ya
0 oy
(4,665 puan) tarafından
Her yerde bir bencillik ya canını sıkma hayr işte Allah'tan 
0 oy
tarafından
Mesele isimden cok zihniyet ya keske babasının adı olsa ama boyle ayrımcı da olmasalar ne kadar gerı kafalılar ne demek kıza yapılan boşa gider ayıp yahu
(1,319 puan) tarafından
Bu zihniyet yüzünden bir daha çocuk istemiyorum. Bir kızımız daha olsa eşim mırın kırın edecek. Oğlan olsa onu şımartmaktan kızımın yüzüne bakmayacak
tarafından
ay bu nasıl bır zihniyet yarabbım suan oglumuz var ama kızımız olsa esım ölür ya ona oglumuzu da cok sever ama kız evlat zaten bıcır bıcırdır kendını sevdirir yanı ınsan nasıl bırını dıgerınden ustun tutar ya
0 oy
(2,373 puan) tarafından
Babasının ismini bile koymam kaldı ki 2 ismi o koyacak
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Benimkiler de aynı canım takılma oğlana hamileyim eşim babasının adını koydu bide yanına başka isimde koydurmuyor bakalım dediğin gibi kızımın pabucu dama atılırsa hiç çıkmam çıkarmam oğlana da hasret ederim eşimede dedim
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Dereyi görmeden paçaları sıvamak diye buna denir 
0 oy
(118,899 puan) tarafından
anne ve babasinin ismi ne varya yil 2023 oldu dahada ana baba adi koyanlar var yaa uuff
0 oy
(11,084 puan) tarafından
Doğmamış çocuğa don biçmek olmuş herkese göre yersiz bisi ama bence değil aynı şeyi ben yaptım ilk bebekte yapmasaydım belki şuan kızımın adı kaynanamin adı olacaktı 
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Kız kusura bakma ama güldüm =)) siz birbirinize dolmuşsunuz yoksa sebep yok ortada deseydin kocacigim o gün gelsin de bakariz. Benim oğlumun adı dayısının ve dedesinin adı (kayinbabamin) şimdi 2. Ye hamileyim erkek olursa eşim, kız olursa ismini ben koyacaktım öyle konuşmuştuk. Kızımız olacak inşallah söylediğim isim eşimin hoşuna gitmedi mesela =) aman niye kavga edeyim başka isim buldum. Eşim oğlanın ismine uyumlu olsun istiyor 
0 oy
(423 puan) tarafından
Çocuğu doğuracak olan sen bakacak olan sen tasiyacak olan sen isim hakkı babasi dedesi nenesi ölme eşeğimm ölme ..  

Ne annesinin adını koydurtturum ne babasının asla 
kaza olsunda gor gununu ☺️☺️ bi sen kaldin zaten surda sjsjs
(423 puan) tarafından
Ben 2018den beri buralardaym :D yıl oldu bilmem kaç ahaha
sen gul bakalim ☺️ hayattaki sansin enistenin saglikci olmasi zaten
(423 puan) tarafından
Doğumda bu şansımı kullandım ahaha prenses gibi şehir Hastanesi'nde dogurttular ikincide p.ku yerim diye düşünüyorum aman ne şans ne şans adam ölüm döşeğinde hastaneye götürüyor daha kapıdan girmeden acilde sen gene mi çocuğu hasta ettin diyorlarmışmis mısda Muş Muş Muş ahauau
desinler laa ne guzel extra ilgi bee☺️
0 oy
tarafından
Doğmamış çocuğa don biçmişsiniz resmen
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Boş yere birbirinizi yemeyin
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Canım boş ver bende koydum halime sude sude yerine onlarda bir isim önerdiler kabul etmedim kibarca begenmedim yada düşüncem dedim ben biraz mesafeli biriyim canım ama isim konusunda hiç kafama takmadım he ayrımcılık konusuda çocuk en fazla senle vakit gecirecek o yüzden ayrımcılık yapsalar bile sen iki çocuğunu sevgisini eşitlemeye calisirsin  canim 
0 oy
(4,987 puan) tarafından
Doğmamış çocuğa don bicmissiniz ☺️
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Kocan doguracaksa eğer babasının ismini koysun tabi sonuçta onun hakkı 
0 oy
tarafından
Bosver daha olmamış şeyler için oturup ağlamaya değmez, olunca o zaman bakılır icabına. Bu arada kayinpederinin adını bilmem ama asil güzel isimmis :) 
(1,319 puan) tarafından
Asil güzel isim ama eşimin bana sorması lazım. Babamın adını koyuyorum zaten ama Asil de istiyorum ne dersin diye
tarafından
Aynen katılıyorum kuzum, ama gerçekten hayat böyle bir şey değil, simdi oğlu oldu da babasının yanına başka isim buldu da vs vs . Sen de bunlar için güzel canını üzme, zamanı gelirse o zaman yaparsın kavganı canım benim, gerçekten üzülmeye tartışmaya değecek bir konu değil şu aşamada
0 oy
(349 puan) tarafından
Sen sürekli erkek ismi ile post açıyorsun bi oğlun olsun ondan sonra düşünün 
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Neye saatlarce ağladın bunda aglancak ne var gereksiz bir tartışma olmus
0 oy
(476 puan) tarafından
Siz yine koymasına müsaade ediyorsunuz benim eşimde babamın adını koycam dedi ki o zaman kanser teşhisi konmuştu koydurmadim o an onlar sevinecek diye ben çocuğuma istemediğim bir işimi neden koyayım bir kayinbabami zaten sevmem içime dert olurdu iki :)  simdi eşime sorsam uyi ki koymadım der şimdi kavga etmenin anlamı yok zamanı gelince çocuk olunca babasının adını bile koymazsiniz 

İlgili sorular

+1 oy
20 cevap 807 göst.
10 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Miraysu (2,633 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 413 göst.
29 Kasım 2021 Aile kategorisinde Asenaumay (1,733 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 133 göst.
30 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 99 göst.