0 oy
168 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,716 puan) tarafından
35+2 hamileyim bu zamana kadar rahattım. Ev işlerini yaparken falan mola vere vere yapardım. Pazartesi günü 14 saatlik yola gittim. Sabah indik o günün gecesi arabayla tekrar yola çıktık dün geldik. Bacaklarım ayaklarım acayip şişti, yükseğe koydum biraz indi ama şu an pek ev işi yapacak gücüm yok. Siz kaçıncı haftalarda ağirlaştınız zorlanmaya başladınız?

15 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bende senin haftalarında ağırlaşmiştim canim bol bol dinlen uzak yoldan gelmişsin boşver işi gücü 
(1,716 puan) tarafından
Valla gördükçe sinirlerim bozuluyor çamaşırlar bir yandan ev dağınık bir yandan
-Reklam-
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Erkeğe hamileyim yani allah korusun hastalıklı gibiyim halim yok dermanim yok o derece kızımda doğumum olana kadar çamaşırımı asar toplar katlar ütülerdim 2 haftada cam siler perde yıkar asardım çok çok iyiydim ev süpürmem bitmezdi bundada wc ye gitmicem altıma yapcam o derece 
(1,716 puan) tarafından
Ben baya kilo aldım
(6,441 puan) tarafından
Kızda ben kilo almıştım ama aman aman değil
(1,716 puan) tarafından
Valla 12 kilo aldım daha bir ay var doğumdan sonra vermem lazım kilolu olmak hiç güzel değilmiş kıyafet bakıyorum bir çok sitede 42 beden üstü yok
(6,441 puan) tarafından
İnsan kilo alınca hareketleri kısıtlanıyor sanki
(1,716 puan) tarafından
Evet ya valla ayağa kalkarken zorlanıyorum yürüyorum nefesim daralıyor
0 oy
(1,039 puan) tarafından
34 35 den sonra baya ağırlaşmistm  zaten sonra da kayannamda kalmaya basladm 39 da doğurdum
(1,716 puan) tarafından
Yaa normal o zaman dinleniyorum dinleniyorum geçmiyor yorgunluk. Bana yardım edecek kimse de yok gurbetteyim.
0 oy
(15,821 puan) tarafından
35 haftada dogurdugum için fırsat kalmadı gerçi kızlarım geç doğdu ama cokk rahattimm hamileliklerindeee☺️☺️
(1,716 puan) tarafından
Aaa niye o kadar erken oldu.
0 oy
(118,897 puan) tarafından
son 1 ayda agjrlasilir genelde
(1,716 puan) tarafından
Öncesi rahattım bir anda ağırlaştım. Ev işimi falan yapıyordum.
(118,897 puan) tarafından
rahat harelet edemezsin yatakda donemezsin yatinca desteksiz kalkamazsin
(1,716 puan) tarafından
Evet öyle oldum maalesef
0 oy
tarafından
Ağırlaşacak bir haftaya gelemedim hamilelikte ilk oglum 35 ikinci 33 dogdu:( ama yol yapmışssın tabikide yorar
(1,716 puan) tarafından
Aa niye erken doğdular
tarafından
Birincisi karnıma kettlde su alırken bardak karnıma dogru patladı karnım yanınca sancılandım erken dogdu canım ikincide birden suyum geldi:(
(1,716 puan) tarafından
Aay Allah korusun ucuz atlatmışsın
tarafından
Evet ama iz kalmadı şükür karnım cünkü komple yandı hakiki zeytinyağı işe yaramıştı canım:)
(1,716 puan) tarafından
Evet iz kalmaması çok iyi olmuş
0 oy
(7,445 puan) tarafından
İlkini 32 haftalıkken doğum yaptım keseyi üstten yırtmıştı öyle suyum gelmişti sızıntı şeklinde şimdi 17 aylık olduk bile ikinci bebeğime hamileyim 36 haftalık 32 den sonra ağırlaşmaya başladım yavaş yavaş artık iyice ağırlaştım ve ağrılarım arttı bir oğlum daha olcak inşallah haftaya doğum var :)
(1,716 puan) tarafından
Bende 31 gibi başladım agirlasmaya mola vere vere yapıyordum. Yok bu sefer ayağa kalkacak gücüm yok. Rabbim sağlıkla kucağımiza almayı nasip etsin.
(7,445 puan) tarafından
Kalkıyorum kalkıyorum hatta yürüyorum ama enerjim düştü bu hafta son zamanlar ondan sanırım amin inşallah hepimiz sağlıkla alalım :)
(1,716 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(4,837 puan) tarafından
Tatlım yarın sezeryanim var sabah uyandım kahvaltı sonra  temizlik  derken biraz kızımla ilgilendim sonra o uyudu  renklileri ne makinaya attım siyahlarjn vardı onları topladım katladim kocamın bı kaç üstü vardı utuledim mutfağa grdim yemek yaptım  akşam için sonra kızım uyandı ona yemek verdim carsaflarimi çıkardım  gelince sersinker diye son bı çantamı kontrol edeyim dedim baktım kızım onunla ilglenmemi istiyor şimdi  uzanıyorum 

Eşim gelince artık çantamı kontrol ederim 

Şuan pertim ama e kimse yok şuan bn yapmasam kim yapcak mecburen son rutuşlari ypym 
(7,445 puan) tarafından
Maşallah yarın nasıl olsa diye yüklenmişsin kendine :))
(1,716 puan) tarafından
Hey maşallah kaç haftalıksın?
(4,837 puan) tarafından
37+3 haftalık cnm  vala anam ağladı akşam uyurken acısını çekiyorum  vala neyse ki son gün;) yarın  sabah 9 da yatış artık ne zmn alsalar
(1,716 puan) tarafından
Maşallah maşallah sağ salim kucağınıza alırsınız inşallah ♥️
(4,837 puan) tarafından
Amin bütün hamislerle birlikte insallah cnm
0 oy
(3,503 puan) tarafından
Benim hamileliğim çok şükür çok rahat geçti hiç agirlasmadim da ama senin gibi de uzun yolculuk hiç yapmadim canım Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah 
(1,716 puan) tarafından
Amin inşallah çok teşekkürler
0 oy
(8,956 puan) tarafından
36 37 de agirlaşmiştim 38 de doğurdum ikisinede 
(1,716 puan) tarafından
Ben erken mi ağırlaştım ne sende çok kilo aldın mı
(8,956 puan) tarafından
İlkinde 20 kilo aldım 2. De 8 kilo aldım ama.ikisinde de 36 da falan agirlaştim çünkü bebek artık büyüyo ve assagi iniyo kendini çok yormadan yavaş yavaş yap işini ama bol bol yürüyüş yap
(1,716 puan) tarafından
Ben 12_13 kilo falan aldım daha bir ay var yürüyüş bol bol yapmaya çalışıyorum
0 oy
(11,084 puan) tarafından
37 den sonra bıraktım işleri günlük temizlik yapıyordum ama yükseğe uzanamiyordum 
(11,084 puan) tarafından
Dinlen canım dinlen bana çok dediler sonra dinlenemezsin diye de şaka geliyor insana
(1,716 puan) tarafından
Herkes aynı şeyi diyor korktum iyice
(11,084 puan) tarafından
Korkma kız ama bebekle birbirinize alışana kadar zor oluyor
(1,716 puan) tarafından
Annem yanımda olur ilk günler
(11,084 puan) tarafından
Maalesef öyle 1 haftada alışılmışın hele gazlı olursa canim
0 oy
(1,165 puan) tarafından
İlk iki gebelikte son güne kadar iyiydim bende ama bu 3. 35+4 benimde bugün çok ağırlaşmış gibi hissediyorum 
(1,716 puan) tarafından
Yakınmış günlerimiz, cinsiyeti ne?benim ilk bebiş valla bazen diyorum acaba abartıyor muyum ama iş yaparken bakıyorum ağrılar girmeye başlıyor. O zaman bırakıp mola veriyorum.
(1,165 puan) tarafından
Benim ilk iki erkek. Bu kız evet cinsiyete göre farklılık oldu. Ama benim 3. Olduğu için herhalde vücut biraz yoruluyor. Sizin de bu ağrılarınız normal tabi. Magnezyum iyi geliyor. Kullanmasam çok hiç iş yapamam herhalde
(1,716 puan) tarafından
Benimki de kız bol bol yoğurt ye iyi geliyor.
(1,165 puan) tarafından
Malesef mide yanması benim bütün gebeliklerimin en buyuk sorunu yoğurt çok yiyemiyorum. Ama kalsiyum alıyorum ekstradan
(1,716 puan) tarafından
Bende de ekşime var ağzıma ağzıma geliyor
0 oy
(14,748 puan) tarafından
Ben 39. Haftada doğum yaptım. Ama o zaman bile çok agirlasmadim. İşlerimi yapardım. Ama kendimi çok yoracak işlerden uzak durdum. Yapsam yapardım ama tercih etmedim. İnsan çabuk yoruluyor ama. Ama bazı hamileler var ya belini tutarak ağır yürürler ya öyle olmadım hiç.
(1,716 puan) tarafından
Bende bir iyi oluyorum bir kötü.
0 oy
(12,502 puan) tarafından
Son ayımda ücünde de

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 173 göst.
16 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 65 göst.
0 oy