0 oy
97 göst.
Diğer kategorisinde (36 puan) tarafından
Kızlar merhaba bebek bakımı bölümüne yazacaktım ama bir türlü giriş yapamadım.  2 hafta önce doğum yaptım ilk hafta çok rahattı ne olduysa şu son 4 5 gündür bebeğim çok gazlı uyku bile uyuyamıyor. Karnına masaj zeytinyağı bacak hareketi vs herşeyi denedim anne sütü içiyor sadece ben rezene içiyorum gaz yapacak hiçbişey yemiyorum ama durum bu o ağladıkça bende ağlıyorum acı çekmesine dayanamıyorum doktor metsil verdi ama o da fayda etmedi

6 Cevaplar

0 oy
(421 puan) tarafından
Zat3n gaz sorunu 1 hafta dan sonra başlıyor sonra bekle Allah bitmesini cok zor ama sabırlı olmaktan başka çare yok ...duş aldırmakta bi nebze  iyi geliyor bu arada 
(36 puan) tarafından
İlk bebeğim hiç tecrübeli değilim çok ağlıyor kızarıyor ağlamaktan. Ne zaman geçer acaba
(421 puan) tarafından
Canim benimde ilk bebegim 3 aylik oldu maalesef kolikmiş benim oğlan 2 bucuk aylıkken  rahatlar gbi oldu ara ara kotulendigi günler oluyor hala .. Insallah sizinki 40 çıkarken rahatlar ... kucağınıza alın gazlı bebekler icin tutuş şekilleri var internete bakın o şekilde tutup gezidirn odanın içinde fön sesi filan dinletin iyi gelecektir
-Reklam-
0 oy
(3,178 puan) tarafından
Canım sana tavsiye hamak al dua edersin bana o kadar rahat ettim ki halen kullanıyorum 9 aylık :)) 
(3,178 puan) tarafından
Hala onda uyutuyorum elim kolum gibi ya odası var daha grcşrmedim yaza doğru grcşrcrm park yatakta var onu kaldırdım sevemedim pek
(3,178 puan) tarafından
Benimde kolikti canım ip bagladım yattıgım yerden sallıyom geceleyin ama kuzenim ekullanıyor onun bebesğde sallama alışık 1 bcuuk yaşında hamakta uyutup yatagı a koyuyor ayakta sallamak tan iyi diyo
(421 puan) tarafından
Valla sallamak iyi değil diyorlar ama başta türlü baş edemedim bende kucağımda taşımaktan belim ağrıyordu cok fena şimdi iyice ağırlaştı keşke gazi normal olsada yatağında uyutabilseydik... ne zaman bitti sancılı donemi hala devam ediyormu yoksa
(3,178 puan) tarafından
4 ayda bitti gazı canım seninki kaç aylık
(421 puan) tarafından
3 ay 2 günlük oldu aslında azalmıştı ama ara ara eskisi gbi gazlaniyor sizinde boyle mi oldu yoksa birden mi bitti
0 oy
(1,285 puan) tarafından
Beyaz gürültü sesleri dinletebilirsin. Benim oğlum kolikti, ilk 6 ayımız genelde aspiratör başında geçti :) doktorunuzdan bağırsak düzenleyici ve gaz damlası önerisi isteyebilirsiniz. 
(36 puan) tarafından
Geceleri Beyaz gürültü ile uyuyoruz zaten başka türlü dalmıyor malesef ne kadar uzak tutmak istesem de
(36 puan) tarafından
Bu arada gaz damlası sab-simplex yazdı doktor ama eczacıya gittiğimde bana metsil verdi etki etmedi metsil değişmeyi düşünüyorum
(1,285 puan) tarafından
Bağırsak düzenleyici ile birlikte kullansanız belki daha etkili olabilir. Ben biogaia ve nursey harveys birlikte kullanmıştım
(36 puan) tarafından
Pazartesi randevumuz var doktora sorarım çok teşekkürler
0 oy
tarafından
Osman gönülal ilk 3 hafta bebekler açlıktan ağlar diyordu bir videosunda ayrıca gazla ilgili güzel bir videosunda var izleyebilirsin bol bol emzir 
0 oy
(238 puan) tarafından
Rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip etsin. Günlük nasıl besleniyorsun tatlı büskivi falan yiyorsan hemen bırakman lazım protein ağırlıklı beslenip sütünü yoğunlaştırırsan hem sütün bebeğine gaz yapmaz yarar hem de sen boş kalori almadığın için normal kilona hızlı dönersin.
0 oy
tarafından
Hiç birsey fayda etmez zamanla dahada kötü olacak ben kafayi yedim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 140 göst.
0 oy
10 cevap 363 göst.
23 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Metesmoms (353 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 350 göst.
0 oy
3 cevap 100 göst.

378,012 soru

11,314,376 cevap

34,754 kullanıcı

...