0 oy
198 göst.
Aile kategorisinde (516 puan) tarafından
Birtane oglum var 3 ay sonra 4 yasina girecek. Ben yazin cocuk düşünüyorum yani 2024 nisa mayis dogucak sekilde (Rabbim nasip ederse) 5 yas cokmu sizce yetisirmi ufagi ona kiz veya erkek farketmez. Yani aralarinda muhakak oyun sevgi anlaminda bag olurmu yoksa ayrimi kalirlar birbirlerinden

15 Cevaplar

+1 oy
(7,444 puan) tarafından
Biz bu kadar yaş farkı olsun istemedik 17 aylık bir oğlum var ve ben 36 haftalık hamileyim yaşları yakın olsun istedik beraber büyüsünler istedik en yakın arkadaşı olsun beraber oyunlar oynasınlar istedik ikinci oğlumu bekliyorum şimdi haftaya doğumum olcak :)
(516 puan) tarafından
Allahim hayirlisiyla kucagina almayi nasip etsin benim oglum okadarken ben ikinciye tövbe ediyordum Allah afetsin :) yani buyuk cesaret
(7,444 puan) tarafından
Bir sene zorluk çekerim sonra herşey çok güzel olur tam rahata ermişken olması bence daha zor böyle arkadaş olucaklar anne canım sıkıldı demeyecek bu çok önemli ben tek çocuğum hep bir kardeşim olsun derdim oğluma kısmet oldu çok şükür :)
-Reklam-
0 oy
(15,521 puan) tarafından
Bence yaş değilde annenin kendini hazır hissetmesi önemli eğer ikisine de yetisirim ben dersen yap ama.yok ilk cocugunuz yaramaz söz dinlemeyen sürekli ilgi isteyeb biriyse çok zor 
(516 puan) tarafından
Zor olucagin cok eminim ama bu sene yaptim yaptim yoksa daha yapmam cunku cok yas farki oluyor. Oglum cok zor da degil cok usluda degil bir cocuk kadar yaramaz diyelim
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Aynı bende öyle yaptım canm en iyisi beraber büyürler oyun oynuyorlar 
(516 puan) tarafından
İkincisi kac yasinda suan
(2,297 puan) tarafından
2 yaşında canm
0 oy
(6,441 puan) tarafından
5 yaş kıskançlığa çok uygun tamamen aklı eriyor çünkü insanın teyzemin iki kızı ve ben abimle öyleyiz oluyordu yani  ben 3 yaş bırakmış oldum kızım şubatta 3 olacak mart sonu gibide rabbim nasip ederse oğlum olacak hem okula denk gelmesin istedim bebek doğunca kreşe vermek yada 1.sınıfa anaokuluna başlasın istemedim hem bebek hem onun okulu yolu yemeği ödevi yorardı
0 oy
tarafından

15 olmali :D

yeri geliyo mamasini yapiyo uyutuyo gezdiriyo kucuk olsaydi bide kiskancliklarla ugrasirdim he

0 oy
(13,825 puan) tarafından
İlk oğlum üç yaşında diğer oğlum bir yaşında hergun oyuncak kavgasi☺️
0 oy
(1,279 puan) tarafından
eşim ile kardeşi arasında 8 yaş var, abisi ile 4. Eşim abisinden çok kardeşiyle oynadığını hatırlıyor. İkisi de kocaman adamlar hala yanyana gelince eğlenir, pc de oyun oynarlar..

Yetiştirilme tarzı önemli aralarındaki bağ için canım. Benim şuan için bir planım yok ama 4-5 yaş güzel bir seçim olurdu bence. 
0 oy
(1,369 puan) tarafından
En iyi sen bilirsin. Maddi manevi durumuna bak. Sabrına bak. Vücudun birinci gebeliğin yorgunluğunu doğumun hasarını atlatmış mi ona bak. Bence kişiden kişiye değişiyor. Ben kızım 30 aylıkken hazır olduğumu anladım ve hamileyim.  

Ama birinci çocuk ikinci çocuğu ne zaman kabul ediyor dersen çoğunluk 2 ve 4 yaş büyük cocukmus. Okuduğum bir kitaba göre öyleydi. 3 yas zaten krizlik bir zaman çocukluğun ergenligi gibi bişey bence 3 yaş sıkıntı bunu bilmeme rağmen bu çocuğum dogdugunda kızım tam 3 yaşında olacak. Bakalım bizi ne bekliyor:)
0 oy
(2,812 puan) tarafından
Arkadaşımin çocuklari arasında 5 yaş var şikayetçi oldu bu durumdan aynı dili konuşmuyorlar aynı şeylerle oynamıyorlar büyük çocuk yine arkadaş istiyor komşuya gidiyor dedi .. benimkilerin arasında 28 ay var ilk zamanlar zor oldu kızım yemek yiyemiyor elime bakıyor oğlum aç ağlıyor elime bakıyor koştur koştur gezdim evin içinde .. kızım tuvalet eğitimi istemedi kardeşinden etkilendi vs.. canları sağolsun yine de beraber oynuyorlar eğleniyorlar başka arkadaşa ihtiyaç duymuyorlar bu çok güzel bişey 
0 oy
tarafından
Biraz uzun anlatacağım:⁠-⁠D:⁠- eğer imkanın varsa okul çağına gelince servis ıle gidip gelecekse en az 6 yaş olursa daha iyi çünkü kıskançlık vs hiç olmuyor yardımcı bile oluyor büyük çocuk 

Ama imkanın yok ise sen götürüp getireceksen 3 yaş ideal bence çünkü ikiside büyümüş oluyor ve zorlanmazsın hem bir taşla iki kuş gibi düşünüyorum ben 2 3 sene zorluk cekıyorsun manevı olarak ama sonra tadından yenmez bir nimet gibi bana göre 

Düşün bence dediğim gibi hangısı sana uygunsa öyle yaparsn
0 oy
(2,150 puan) tarafından
Bence en az 5. 6 yaş olmali
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Yaa benim en sevdiyim sey ikiz gibi buyumeleri.kizimin uc ayindan sonra basladik calismalara iki dusukden sonra tam 4 yildan sonra 17 haftalik hamileyim.bizim istememizle deyilmis onu anladim Rabbim ne zaman dilerse o zaman veriyor.Rabbim hayirli saglikli evlat versinde ne zaman vericekse versin insallah
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Benimkilerin arasinda 4 yas yaklasik 5 ay var. Bence seninkide ideal simdi bile dusunebilirsin
0 oy
(14 puan) tarafından

Birinvi kizim 18 aylikken ikinci kizim dogdu simdi ikinci kizim 23 aylikken oglum dogacak nisanda inşallah:D 

0 oy
(4,831 puan) tarafından
Bence 5 yaş çok ,oğlunda 3 yaşında zaten çok küçük değil,bence yap belki hemen hamile kalamayacaksin birkaç ayını alacak zaten 9 ayda karnında duruyor her türlü zamanı bence ertemleme derim

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 229 göst.
10 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 499 göst.
22 Mayıs 2020 Aile kategorisinde Aysedem (535 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 273 göst.
13 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Prensesannesi0806 (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 38 göst.
11 Ocak 2024 Aile kategorisinde Nazlihilal44 (4 puan) tarafından soruldu

377,190 soru

11,287,999 cevap

34,693 kullanıcı

...