0 oy
300 göst.
Aile kategorisinde (215 puan) tarafından
Kaynanam 12 yaşındayken köy yerinde zorla evlendirmiş ailesi. Şuan 63 yaşında. Kayınpederim çok yaman bir insan. Sürekli kadına eziyet ediyor. Şiddet uyguluyor. 3 oğlu vardı. En küçük oğlunu, oğlu 20 yaşındayken trafik kazasında kaybediyor. Sonra acına dayanamıyor kalp krizi geçiyor. Ameliyat felan oluyor. Bir çanta ilaç kullanıyor. Oğlu vefat edeli neredeyse 18 sene olacak. Bende evleneli 8 sene olacak. Eşim çok iyi bir insan kayınvalidem de öyle. Ama kayınpeder saçma sapan sebeplerden bahane bulup şiddet uyguluyor. Memlekette yaşıyorlar. Neyse 3 ay önce kayınpeder bir kurufasülye olayı yüzünden gene kaynanamla tartışmış, kadının dişini kırmış yüzüne vurmuş. Kaynanam çocukları aramadı gene. Köyden birileri aradı öyle öğrendik. Ben aradım kaynanamı bırak gel bizde kal ben sana bakarım. Güzelde anlaşıyoruz onla. Eşime de dedim. Kayınvalidem yok dedi. Bir ay sonra köyden geldi bir aya yakın burda kaldı. Bu süre zarfında biraz hastalandı. Hastaneye götürdü eşim. Bizde güzelce bakıyoruz. Bu süre zarfında kayınpeder sürekli arıyor gel gel diye. Dayanamadı  hasta hasta gitti. Orda da rahatsızlanmış. Kendi kendine iyileşmeye çalışıyor. 

Ben sürekli kaynanama boşa gitsin dedim. Bizle yaşarsın bişey olmaz diyorum. Kaynanam yok diyor kaç yaşına geldik bundan sonra elalem ne der diye.

En son eşime kızdım nasıl evlatsınız izin veriyorsunuz felan diye. Bana kızıyor karışma sen diye. 

Sonra ben kötü oluyorum,

Hani annesine bakmasam etmesem tamam dicem ama. Gerçekten üzülüyorum. Eşimde sürekli karışma etme vs vs cümleleri var. 

8 Cevaplar

0 oy
(3,359 puan) tarafından
Ay Allah razı olsun senden gerçekten evlat nasıl göz yumuyor yazık günah kadına keşke göndermeseydiniz o köfte hor orda rezil olsaydı
(215 puan) tarafından
Dinlemedi ki canım çok inatçı.
-Reklam-
0 oy
(13,787 puan) tarafından
Keşke evlatları izin vermese bu duruma☹️ne zorluklarla büyütüyoruz Rabbim evladın da hayırlısını versin 
(215 puan) tarafından
Diyorum ama anlatamıyorum. Ben istemesem bakmam desem tamam derim. Maddi imkanım olsa ayrı ev tutarım ayrı bizle kalmak istemese orda kalsın derim ama günümüz şartlarında zor.
(13,787 puan) tarafından
Sen elinden geleni yapmışsın evlatlarının bu duruma göz yummamasi lazım bilmiyorum ya
0 oy
(3,209 puan) tarafından
Okudum da, annemde yaşlanınca böyle olcak:( 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Bencede sen karışma canım o zaman kadın da koşa koşa gidiyor oğluda kabul ediyor sen teklifini yaptın kendileri bilir
0 oy
(268 puan) tarafından
Allah senden razi olsun kuzum, kendi evlatlarinin yapmadigni yapiyorsun, Allah sana cennetinden bir kosk versin cnm in sa Allah
0 oy
(802 puan) tarafından
Sen yapacagini yapmissin canim kadin gelmiyor alismis artik. Cocuklari biraz babasini korkutsa yapamaz belki gider korkusuyla ama alismis hepsi. Uzuldum kayinvalinede 
0 oy
(360 puan) tarafından
Ayni benim kayinpeder bu ama benimki sanki uykusundaymis gibi gece yataga gittiklerinde kaynanam diyoki sabaha kadar uyumuyo bi bakiyorum sacimi cekiyo bi bakiyotum tekme atiyo yumrukluyo neden boyle yapiyorsun dedigimde ben hatirlamiyorum diyo nefret ediyorum bi gorumcem var yanlarinda ayni babasi kaynanam bize gelir hemen arkasindan geliyo eve gel babam cagiriyo diye cok üzülüyorum kaynanama tam bosanmaya karar verdi kaynanam büyük oglu duygu sömürüsü ile baristirdi onlari
0 oy
(4,697 puan) tarafından
Senden Allah razı olsun ne kadar iyi bir insansin,kocan bile kadının evladı güya o bile umursamıyor gene sen diyorsun gel bizimle yaşa diye sen elinden geleni yap canım esinlede konuş yazık günah yaşlı başlı insan 50 yıldır işkence çekiyor evlatları niye müdahale etmiyor anneleri değil mi ana hakkı diye birşey yokmu kusura bakma canım ama eşin ve kayinlarin ne kadar gaddar öyle ben bile uzuldum kadina
(215 puan) tarafından
Ben anlatamıyorum. Kayınvalidemde de suç gitmese hiç bişey yapamaz. Söylüyorum söylüyorum yok. Hep elalem ne der.

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 278 göst.
15 Mart 2024 Aile kategorisinde Hayatnur (203 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 238 göst.
27 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Merva90 (72 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 319 göst.
23 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Nehirrr (731 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 632 göst.