0 oy
184 göst.
Diğer kategorisinde (1,058 puan) tarafından
Kızlar kızım 9 aylık.  Havalar malum iiyi baya hiç kar gormedk inşallah yağar en kısa sürede. Evimiz en üst kat 2.5 senelik bina güney cephe çok sıcak oliyor gece bazen 38 bazen 40 da yakiyorm.  Kızımı da altına bi kollu Zıbın  bide üstüne gecelik giydiriyorm çorapsız yatirirm hep. Gece uzerini çok acıyor sıcağı asla sevmiyor üzerini açınca iyi uyuyor .saclarida çok baya oda terletiyor. Bazen çok dönüp duruyor .Eşimde sıcaktan yatamiyor dedi. Bazen çok dönüp duruyor. Uyku tulumu hiç almadm bilmiyorum korktm. Dayımın oğlu onda havale geçirmişti.  Bide gerek gormedm zaten evim sıcak oluyor dedm. Bilmiyorum çok mu giydiriyormm. Siz nasl giydiriyosjnz bebeklerinizi

18 Cevaplar

0 oy
(13,824 puan) tarafından
Benim iki oğlumda terler tulum falan kullanamadik hiç normal alt üst yatarlar buyugumun hele kaç kere üstünü degisiyorum 
(1,058 puan) tarafından
Terlemeleri çok kötü  yazın hep yanımda yatti besikte terliyodu saçının altı hep islakti
(13,824 puan) tarafından
Evet kaç kere üst degisiyorum gün içinde bile kostursun hemen terler
-Reklam-
0 oy
tarafından

Evimizde soba var. Bir atlet bir uzun kollu 

(1,058 puan) tarafından
Kaç aylık bebeginiz
tarafından
Şubat 17 de 2 ye girecek :)
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Sadece 2.5 tog uyku tulumu 
(1,058 puan) tarafından
Eviniz kaç derece oliyor
(25,224 puan) tarafından
22-23 derece bazen camı aralayıp yatarım çok sıcak oluyor evim
0 oy
(2,253 puan) tarafından
Turkiyenjn  en soğuk yerinde yaşıyorum ama ev çok sıcak hiç uyku tulumu almadım da
(1,058 puan) tarafından
Kalorifer mi doğal gaz mi eviniz
(2,253 puan) tarafından
Kalorifer canim
0 oy
(12,507 puan) tarafından
Bazen uzun bazen kısa zıbın alt ust pijama 

Ustunu ortmuyo 8 aylık kızım 
(1,058 puan) tarafından
Bende galiba kısa kollu alcam Zıbıni artk gece giydirmek için ama bu sefer de acaba kolları mi üşür ki :(
(12,507 puan) tarafından
Dr lar 20 derece ustu önermiyor ev isisini
Uşumez bence
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Önemli olan oda sıcaklığı. 21-22 derece oluyor uyuduğu oda. Çıtçıtlı badi, pijama altı ve uyku tulumu giydiriyorum. 22dereceden fazla olursa kaliteli bir uyku uyuması zor zaten
(1,058 puan) tarafından
Soğuk havalarda 19 20 oliyor ama şimdi 22 23 vardr
(2,132 puan) tarafından
20 olsa çıtçıtlı badi üstüne pijama takımı giydirip uyku tulumu giydiririm. Bazen yanakları soğuk oluyor, emin olamıyorum ya üşüyorsa diye. Sırtına ve göğsüne dokunuyorum sıcaksa sorun yok
0 oy
(11,088 puan) tarafından
Terlemeyecek şekilde giydiririm. Sadece banyo yaptırdığım zaman ufaklığı 2 kat giydiriyorum. Üstlerini de tek kat örtüyorum, sıcağa gelemiyor hiç biri. Ilık günlerde baharlık tarzı ince giydiriyorum çok soğuk günlerde kalın polar tarzı şeyler ama hep tek kat. Bu uyurken gündüz evde veya dışarı çıkarken değişiyor tabi duruma göre.
0 oy
(1,846 puan) tarafından
Uyku tulumu ile yatırıyorum. Termostat var bizde o ayarlıyor oda sıcaklığını ama 21.5 üstüne çıkmıyor sicaklik
0 oy
(573 puan) tarafından
Evimizde ısı ölçer yok ama tahmini 22 25 derece arası bende uzun kollu zıbın üstüne pijama giydiriyorum çorapsız yatırıyorum üstünü çok açıyordu uyku tulumu aldım ama 2 kez anca giydirdim çok fazla terledi tavsiye etmiyorum ben büyük bir yorgana buldum çözümü alerjisi olduğu için yün yorgan da yatırmıyoruz elyaf yorgan o da ince olduğu için 2 kat ediyorum kenarları baya kalıyor artık açamıyor üstünü iyi uyuyor erkek bebek 12 aylık alacak dediğiniz gibi çok terliyor kafası doktor kansızlık olduğu için dedi 
0 oy
(2,995 puan) tarafından
21.5 -22.5  nemde %55-60 arasi oluyor evimde 1.5 tog tulum baharlik pijama takımı giydiriyorum çorap ile yatiriyorum ben. (Uyku tutumunu gece ben yatacağım zaman giydiriyorum öncesinde pijama ve orta kalinlik battaniye ile yatiyor.) Kızım 22 aylik bu arada 
0 oy
(2,224 puan) tarafından
İzmirde yaşıyorum gece yatarken takmıyorum doğalgazı. Zıbın üstüne pijama giydiriyorum çorapsiz. Ustunede battaniye örgüyorum.
0 oy
tarafından
Tulum kullanmıyorm . Kışlık pijama kullanıyorm içi hafif yünlü . Kızım üstünüde örttürmez doğdupundan beri
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Kolsuz zıbın birde üstüne pijama asla üstünü örtmuyor kolları açık sürekli çorap çıkarmıyorum gazlaniyor diye sıcağa çok alışmasını istemiyorum aslında ama ev hamam gibi eşimin çok acıyor doğalgazı gelen rahatsız oluyor sıcaktan oda bebek hasta olacak diye korkuyor
0 oy
(6,791 puan) tarafından
Benim evim soğuk bacım güney cephe diyolar ama sadece salon güneş goruyo yatak odası en arka oda karşıda kocaman bina var gündüz ışık açsam yeri valla ama dediğin gibi havale iyi 40 45 derece yakıyoruz evin içi soğuk değil ben normalde üşüyen biriyim her sene kışın 2 kat giyinirdim altıma içlik üstüme hırka şeklinde bu sene ikisini de yapmadım ince bi body giyiyorum o derece yani sıcaklık oğlana da 0 kollu çıtçıtlı atlet kilotlu çorap ince yazlık bi tulum giydiriyorum uzun kollu ama ince kumaş üstüne incecik bebek yorganı var hani o kalın battaniyeler varya onlara nevresim geçir aynı kalınlık öyle yatiyo bakıyorum soğuk olursa çuvalı var kalın olmayan altı etek gibi dikili üstü 0 kollu yine onu giydiriyorum hiç usumuyo terlemiyo da 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım normal alt üst giydiriyoruz bide zibini var yatırıyorum kızım üstünü çok açar sıcağı sevmez yetiyor ama arada kalkıp üstünü ortuyorum 
0 oy
(3,198 puan) tarafından
1.5 tog uyku tulumu ile
0 oy
(400 puan) tarafından
Ebebekten kızım terliyor ve üstünü de açıyor diye 1 tog elyaflı uyku tulumu almıştım içine zıbın giydiriyorum oda sıcaklığı da 22-23 derece oluyor onun odasındaki petek kapalı olmasına rağmen. Zaten bu uyku tulumu da 21-22 derece giyilen bir tulum. aldığımdan beri kafam rahat üstünü açtı mı derdim yok en azından 
0 oy
(264 puan) tarafından
18 19 derece odamız, 2.5 tog uyku tulumu uzun kollu zıbın ve kalın tulum

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 176 göst.
0 oy
11 cevap 707 göst.
0 oy
15 cevap 206 göst.
8 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy