0 oy
199 göst.
Aile kategorisinde (23 puan) tarafından
Almanyada dügünüm oldu  eşim ve ailesi türkiyeden geldi akraba evliligi ve baya uzun sürdü evlenmemiz maddi durumlardan dolayı ....

Ben ve ailem öyle altın para ceyiz hicbirsey istemedik ve babamda dolduruldugu icin karşı çıkdı ve herseyimi elimden geldigince kendim yapdım 

Hatta takı sandıgı cok pahaliydi onu bile kendim yapdım eşimin ailesi hicbirsey yapmadı arayıp sormadı bile nasil yapcaz felan diye 

Şimdi size sorum ben balayi icin arkadasimdan borc almisdim dügünde takilan paraylada ona ödiycekdim daha dogrusu burda dügünde genelde iyi takarlar onunlada dügün parasi ve kalanda evli ciftlerin olur ... 

esimin babasi oturup salonun ortasinda takı sandigini alip paralari orda herkezin icinde saymış ve sonra ne annemgile ne bana sormadan paralari alip gitdiler siz olsaniz ne yapardıniz??????  Bu benim icimden gitmio ???   Ve bu paradan kaynım görümcem bilr almış sanırım fiyatda kamerada hesaplayinca 6 bin euro falan cikiyor 

Insan ne hayallerle evleniyo hersey maddiyat degil ama oda böyle yeni evli ciftlere ilk adım yardim hibi degilmi sizcede ve bu günah degilmi???

13 Cevaplar

+1 oy
(11,217 puan) tarafından
Pekı eşinin bir vasfı bir agzı bır etkısı varmı. Zaten herseyı sen yapıp onu almış gibisin bide üstüne başlık parası mı verdın tabi ki parana sahip cıkıcaktın ve onuda onlara kaptırmıcaktın. Ya da ogulları gerekenı yapıcaktı.esın pasif kalmış
(23 puan) tarafından
Haklısın şöyle söylim bu konu 2013 de oldu ve dün konuşma esnasinda nekadar üzüldümü belirtdim ve dedimki parası olmayan evlenmesin ....ilk cocuguma bunu ögretcem dedim tabiki hersey para degil ama birazda kızlarîn gönlü alınmaĺı degilmi ? Illa süper olması gerekmio !!!! Ve dedim ogluma bir kadinla nasil konusulur nasil gönlünü alır diye ögretcem dedim cünki hersey erkekde baslio bence ve dedimki simdiki aklim olsa ozaman hemen evlenmezdim dedim cünki neden böyle dedim param yok neden kendimi zorluyiorum gibisine

Eşimde cok sinirlendi siz kadinlar herkezle yatan bilmrm ne yapan erkeklere bayilionuz dedi sahte ask sözcüklerine falan

Bende dedim ne alakası var her kadın bir gül bir güzel sözcügü hak eder ve öyle olan erkekde aldatiyormu demek yani ?????

Inanirmisiniz bu yüzden tartişdi benle resmen terör estirdi ve ben hamileyim 13 haftamda cok üzüldüm agladîm ve dedim sen beni bilmiormusun ben paraya önem vermiorum ve babam istemedigi halde ben evlendim ugrasdim dedim bi yanlid anlasilma oldu demekki falan dedi ama hic sarilmadi cok sinirli gibi hatta oturma odada yatdi cocugum da cok agliodu öyle
-Reklam-
0 oy
(337 puan) tarafından
Bnm Nisan altınlarımi sattılar babamın evindeyken yediler utanma yoktu babamın evindeyken satıldı Nisan altnlrm ohoo düğünü de hiç görmedim hala hayatimdalar hayatımi da mahvetmisler aç gozlulrr gibi oda yetmedi harclgmla kendime altın almstm onu da çaldılar içine sahte brktilar ahh ahh neler yaşadım neler 
(23 puan) tarafından
Cok üzücü ozaman başta almasalarmış tek elalem ne der diye mi aldilar
(337 puan) tarafından
Kayinpdrm dedi altınlar sizin mi ben düğünlere gtmsm altınlar benim . Mikroplar hala hayatmdalar hala hala para para oğulları da laflarindan ckmyr eşime guvenmyrm blyrmsn ailesi için beni kandriblyr eşimi de dgunde borçlandrdilar ev yaptırdılar geline Yapyrm sonra kaynanam geldi ceyzimin üstüne oturdu ev benim halilarmi hep yaktı kaneplrm hep yırtık eşyalarm yarısını aldı beni evden çıkardı şuan dolabm yok buz dolabı ocgmi set halinde aldı perdelerimi aldı salon takimimi aldı gerçi bana verdikleri de mahvlms gelin olamadım ben hiç hiç hemde
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Ben olsam unutmam,unutturmam. O ailenin de yüzüne bakmam bidaha. Pis açgözlüler.
(23 puan) tarafından
Ve malesef almanyada eskiden iyi kazanmıslar ve bizde onu cekiyoruz torunlar olarak hala burada hersey mükemmelmiş sanki böyle yerden para topluyiormuşuz gibi saniliyor ve sürekli büyül beklentideler saniyorum düsündülerki onlar zatrn almanyada biz paralari alip gidelim :-(

Burdada duruma göre iyi bir meslegin varsa şansliyssn iyi kazanabiliyorsun ama herkez aynî durumda degil ve insan diyorki  diyelimki milyonerim ama yinede kimseye paramı vermek zorundada degilimki
(4,668 puan) tarafından
Anladığım kadarıyla sen eşini Almanyaya yanına aldın öyle mi?
0 oy
(243 puan) tarafından
Yapmadığı düğünün parasını ne diye aldı ki esin bu konuya ne diyor 
0 oy
(15,834 puan) tarafından
O yüzsüzlük yapıp almasını biliyorsa bende istemesini bilirdim burda yapılacak tek şey var hakkınız olanı istemek. Ben başıma böyle bir şey geleceğini bildiğim için gelinlikcimden gelin çantası yapmasını istedim bütün altın paraları ona doldurdum çantamı üstümde taşıdım. Görümcem de hazırlıklı gelmişti sözde taki töreninden sonra hemen açtı poşeti gerek yok çantam var dedim
(1,752 puan) tarafından
Helal olsun valla.
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Öncelikle herşeyi üstlenmekle hata yapmışsın. Özellikle de balayı olayını neden borca girdin ki bırak eşin yapsin bunca şeyi sen yaparken o nerdeydi? Tek başına evlenmedin sonuçta. Ve evet haklısın almaları yanlış olmuş en azından size sorabilirlerdi borcunuz vs varsa halledelim diye. 

Canını bunun için sıkma. Ama bir daha da bu tarz şeylere izin verme. Eşinin sesi çıksın biraz. 

Benim düğünümde ki paralar da bize verilmedi üstelik tonla borcumuz vardı. Ama unuttum gitti herkes kendine yakışanı yapar.
(23 puan) tarafından
Öyle bi olduki bazı seyler yoksa hiv olmiyacakdı balayını bile dügünden bir kac gün önce hemem gidip aldık arkadasim borc para teklif edince ne yalan söylim ona sevindim ozaman ...
(1,752 puan) tarafından
Allah hakkınızı bırakmasın. Ne diyim anlıyorum seni bizim de o zaman sıkıntılarımız oldu. Sonrasında izin vermedim. Sizde bundan sonra olası hiç bir şeye izin vermeyin.
0 oy
(7,341 puan) tarafından
Benım paraların bi kısmını aldılar düğün solonun parasını ödeyemedi ler biz kaçarak evlendik onun ıcın bişeyde diyemedim
0 oy
tarafından
Senin eşin annen baban film gibi seyretti mi canm ağzınız yok muydu
(23 puan) tarafından
Babam ben zaten karismiorum dedi o istemiordu akraba diye ....annem söyledi masaya vurup cocuklarin parasi nerde demis annem öyle dedi diye 1000 euro verdiler tek ve yeni gelinede dügün parasiyla nasil araba aldiklarini anlatmislar
0 oy
(982 puan) tarafından
Cnm eşim takılan altınları paraları bana verdi onlar sana ait dedi biz sadece nikah yaptık 
0 oy
(671 puan) tarafından
Eşinin acilen el atması lazım işe 
0 oy
(770 puan) tarafından
Hiç sormadan  takı takılır takılmaz gelin odama gelip üvey anne  üzerimde ne var ne yok eşimin üzerindekiler de dahil hepsini aldılar haram zıkkım olsun hakkımı helal etmiyorum asla
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Benim kayinbaba dugunu zor yaparim siz takilari bana onden verin demis erkek tarafi ne takacaksa parasi altini hep k.babanin eline saymiş k.baba denecek adamda dugunu onla dolandirmiş taki yapildi hep altin diyolar kutular havada ucuşuyo ooo dedim bize iyi kaldi o donemde eşim şehir degistirdi bide işsizdi parasi neyide yoktu velhasil kelam dugun bitti herkes evine cekildi bekliyozki bize versinlerde onla idare edelim durum belli adamlar coktaaaaaannnn harcamislarda biz dugunden sonra ogrendik diyedebilirlerdi insani ***** yurduna koymaktan başka bisey degil
(23 puan) tarafından
Bizde de isde bana cok altin takan olmadi cünki hep demisler para takalim cocukda türkiyeden gelio işlerine yarar diye herkez para takdı hani normalde diyebilirdik bize altin takin felan diye ....hatta ben borcumuz az olsun diye cok hesapliyarak yapdim dügün resimleri vs hep onunla ödiycekdik kuaförü falan ama olmadı ben hakkįmi helal etmiorum edemiyorum :-(
(2,687 puan) tarafından
Bende etmiyorum bacisi allaha havale ettim verdigin kim 7 kat dusmaninmi oglun gelinin ver ki onlarda duzenini kursun borcuna harcina baksin kiiii zaten hediyeler damatla geline takiliyo anasi babasi alsin gitsin diye vermiyolardi
0 oy
(285 puan) tarafından
Benmde aynısı oldu balayına gttiğimiz gün bozdurmuş kaynana.. Bana soran bile yok.. İçimden çıkmıyor tabiki haram. Helalde etmyorum etmicem.. Çok zoruna gdyor insanın 
(23 puan) tarafından
Hani sen kimsinki sana sorayim der gibi degilmi sanki kadinlari takmiolar gibi belkide bir ihtiyaci olsa senden istese belkide insan kendisi verirdi ben veriridim

Bana deseydi kızım durumum kötü bana biraz verebilitmisin deseydi veriridim sonucda esimin ailesi üzülürdüm ama onlar üzülmedi bize allah bildigi gibi yapsin :-(
(285 puan) tarafından
Aynen öyle. İnsan yerine koymuyorlar sende onları koymıcaksın demekki.. İyilik yaramaz öylesi insanlara.. Nefret ediyorum eşimin ailesnden sülalesnden. El kızı dye hiç hiiiçç umursamıyorlar sonra dönüp benden insanlık beklyorlar çok beklerler

İlgili bir soru bulunamadı

377,880 soru

11,310,359 cevap

34,744 kullanıcı

...