0 oy
473 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (940 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Oğlum  17 aylık son  2 aydır  aşırı sinirli   dediği  olmayınca   aşırı sinirleniyo agliyo  kafasını vuruyo bi yerlere kendini yere atiyo doktorada gittik bunun için işte dikkatini dağıtın  sakinlestirin  bu  aylarda normal dedi  ama   bugün o kadar  sinirlendi atiyo kafasini vuruyo sakinlesmeyince bende sinirlendim sanki büyük insan gibi sinir krizi geciriyo bende sarstim biraz kendine  o anki sinirle bağırdım  daha  da  sinirlendi sakinleşmedi sonra bende başladım bağırmaya   ağlamaya şuan tahmin edersiniz ki  vicdan azabından geberiyorum ama sinirle ağlama krizleriyle bas edemiyorum o an sizler napiyosunuz    akıl verin bisey diyin:(

11 Cevaplar

+1 oy
(14,837 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Çocuk bu normal davranışlar sergiliyor. Ama karşısında bizim sakin kalmamız gerçekten çok zor oluyor. O ağladığı zaman kendini yerlere attığı zaman ben yanında duruyorum. Biraz aglamasinin hızı kesilince gel sarılalım diyorum . Orda onu teselli edecek şeyler söylüyorum. Onu çok sevdiğimi neden olmaması gerektiğini falan. Sonra devam. Hemen ikna olmayabiliyor her seferinde. Bazen ben de kızıyorum. Ama kızmak ona ki hiç çözüm olmadı. O yüzden sen kendini sakin tutacaksın önce. 
(940 puan) tarafından
Saol canım uygulicaammmm dediklerini çok teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Valla canım bir şey yapmıyoruz 15 aylıktan beri böyle şuan 2 yaşında inat uykuya direnme her istediği olacak durup dururken ağlama krizleri sinirlilik hepsi var 2 yaş sendromu bazen erken başlatmış ya öyle yani bir şey yapmıyorum şahsen odasında ağlama kosesi kurduk ağladı mi gidip orda ağlıyor sakinlesince geliyor saldım çayıra mevlam kayırma 
(940 puan) tarafından
Bende diyorum hani kendi haline bırakırım sakinleşince onuda deniyorum çığlık çığlığa  ağlıyor cirlqmakdan sesi kısılmış o derece  ama kendini yerlere atiyo vuruyo kafasini ve sakinlesmuyo hiç bi sekilde:(  ne biliyim ben napcami sasirdim
(7,376 puan) tarafından
Hepsi aynı canım bu dönem malesef böyle sanki bir şey yapmış gibi ortalığı yıkıyorlar ama bir çözüm bulamadım valla
(940 puan) tarafından
Bende bulamadım  valla canım...
0 oy
(769 puan) tarafından
Ay benim kız 16 aylık olacak 15 gün sonra onunda istediği olmayınca elleri ile kafasına vuruyor yere atıyor kendini yatıyor 
(940 puan) tarafından
Evet canım.ole malesef  gözümün önünde o hareketleri görünce nasıl sakin kalayım ama denicem:(
0 oy
(324 puan) tarafından
Benim kızda 2 yaşında ağlıyor ağlıyor bağırıyor git içerde ağla kızım agliycak bişey yok diyorum 10 dakika sonra geliyor bacağıma sarılıyor annem seviyorum diyor bana bende onu öpüyorum geçti diyorum geçiyor sabır canım hiç üstüne gitme kendisi sakinleşir gelir yanina çünkü kızınca daha çok hircinlasiyorlar inatlasiyorlar
(940 puan) tarafından
Bi buçuk yaşında  yalnız bırakıp sakinlesmesini beklediğimden daha ters tepiyor   biraz daha büyümesi lazım galiba
(324 puan) tarafından
Evet canım ay aydan daha çok büyüyorlar hepsi geçiyor sabır
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Bnim kizce öyle ağlıyor başını koyup ağlıyor:)))
0 oy
(13,891 puan) tarafından

Aynı durumları bende yaşıyorum zaman zaman maalesef 

(940 puan) tarafından
Tek değilim anlaşılan..
0 oy
(48,392 puan) tarafından
bizimde sinirleniyor esim kiziyo diyorum kendi haline birak hirsini alsin ofkesini cikarinca kendisi gelip barisiyo
(940 puan) tarafından
Bizimki daha yalnız kal sakinleş dicek kadar büyük değil bakma onu da yaptım ama o zaman tamamen delleniyooo
(48,392 puan) tarafından
yok yalniz kalmiyo bana sarıyor ☺️
0 oy
(9,128 puan) tarafından
3bucuk yas aynı durumdayız valla. Hatta yeni oğrendi sinirlenince dişlerini sıkıyor korkuyorum dişlerine bişey olacak diye.

Ben öyle yenemeyince çok delirince zorla tutup banyoya göturup yüzunu yıkıyorum inan hemen sakinleşiyor 
(940 puan) tarafından
Aslında bizimkide suyu seviyo gel elini yikayalim diyince sakinlesir unutur işte bazen insaninaklina gelmiyo yada aklına gelemicek kadar sinir oluyo... öle böle buyucekler
0 oy
(1,733 puan) tarafından

16 aylık olmamıza ıkı hafta var . Çıldırdı şuara bensiz hiçbir şey yapmıyor . Yanında olmazsam yaygarayı koparıyor . İstediği olmazsa ağlıyor. Ağla kızım rahatlarsın diyorum ağlıyor baya sonra sarılıyorum hadi gel başka bişey yapalım diyorum geliyor :):) ama canımdan bezdim yemin ederim bazen diyorum Allahım canımı al herkes rahat etsin sonra diyorum evladın var saçmalama :):) 

(940 puan) tarafından
Valla bu ara bende öleyim hele bugun:( püf umarım daha sakin olurum  ve bidaha pişman olacağım şeyler yapmam
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Bu aylarda bebekler kendilerini nasıl sakinlestireceklerini bilemezler.onlaei kızdıran şey ile baş edemezler o yüzden bu abartı tepkiler ağlamalar kendini yerlere atmalar 

Ama o agladiginda 'git başımdan,içerde agla sakinlesince gel' vs çok yanlış çünkü bebek agladiginda bir destek bekler ona sarilmanizi onu sakinlestirmenizi bekler buna ihtiyaç duyar 

Kriz geçirecek kadar ağlamasına müsade etmeyin tam o anda dikkatini dagitin sarılın kucagina alıp hafif hafif sallanin 
(940 puan) tarafından
Doktor da   öle dedi dikkatini dağıtın hiç bi şekilde sakinlesmiyosa alın sımsıkı sarılın dedin ama bugün bende sinirlendim insanlık halima ama yapıp yapıp pişman olmak  salaklık ben salagim:(
(3,551 puan) tarafından
Yok ya estağfirullah sende insansın etten kemikten bir insansın demir değilsin olur öyle arada sıkma canını Rabbim canlarına sağlık versin gerisi hallolur
(940 puan) tarafından
Amin canım.aminnn insallah öle böle buyuceklerr iste:)
0 oy
(699 puan) tarafından
Benim kız kardeşimde kucukken sinirlenince kafasını yere kapiya duvara fln vururdu ve bu yaptiginizin aynisini annem yapardi.Ama ne kardesiim annemi kötu bildi ne de biz.Kalben sevdigini hissettirince bunlar cocukluk anısi hic kötü gelmiyor insana.Siz yanlis bir sey yapmiyorsunuz sizi de Allah yaratti anlik öfkeler çok olağan.Zaman ve sabır 
(940 puan) tarafından
Çok teşekkür ederimmm..(:  okadar da haklısınız ki ama analık iste  içim rahatladı ama

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 78 göst.
28 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Pppppp (940 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 131 göst.
19 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Umutsuz_33 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 685 göst.
20 Haziran 2023 Güzellik-Bakım kategorisinde Mavi-beyaz (1,677 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 162 göst.
22 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Annebebek34 (1,022 puan) tarafından soruldu

377,324 soru

11,291,785 cevap

34,710 kullanıcı

...