0 oy
693 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar oturduğum yer site ve üst komşumdan çok rahatsızım uyku uyuyamıyorum gece erken yatmak istiyorum her sabah 7 de uyanıp kahvaltı hazırlıyorum eşime ama gece 12 ye kadar sürekli evde güpürtü var sabah ğeri yatıyım diyorum 9 da temizliye başlıyor ve tak tak duvarlara vura vura süpürayor sanırım ben alt katımdaki rahatsız olur diye evde altı da pamuklu terliklerden kullanıyorum ne bilim sizde durumlar nasıl

24 Cevaplar

0 oy
(1,056 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
11de işe başlıyorum benimde sitede de hep yaşlılar var pazar günü özellikle erkenden makina açmam erkekler evde ve uyuyan vardır diye eşim sevmezde 
-Reklam-
+6 oy
(688 puan) tarafından
Gece 4 te elektrikli süpürge açmamış sabah 9 diyorsun normal bir saat. Çok duyarlarli insanlar sitede oturmamali müstakil ev yaptırmali. Çünkü site dediğin bir sürü haneden oluşuyor kimse sizin uyku programınıza göre hareket etmek zorunda değil. Bizim yan komşunun çocuğu gece çok ağlıyor daha küçük napayim benimde çocuğum vardı evde tıp mı oynuyorduk ilaha sesimiz gupurtumuz gidiyordur. Çok şükür anlayışlı komşularım var 2 çocuğum çok zıplar üstümde bir dede oturuyor asansörde gördüm kusura bakmayın dedim sesimiz gelebilir olur mu öyle şey biz yobaz mıyız kızım çocuklu ev tabikide öyle olur rahatsız olan müstakil ev yaptırıp otursun demişti. 
(688 puan) tarafından
Bizim sitede akşam 9 dan sonra yasak. Gündüz yasak yok.
(688 puan) tarafından
Herkesin sitesi bir değil seninde bu kraldan haberin yok sanırım... Neyse
(9,318 puan) tarafından
Bak kendin söylüyorsun. Evet herkesin sitesindeki kurallar farklı olabilir ama şuan burda senin siteni konuşmuyoruz post sahibi arkadaşı konuşuyoruz
tarafından
Kederlianne hala anlamıyor :) tek sabah 9 anlamış süpürgeyi anlamış olsun bakalım bu arada kızlar eşim görüşmüş iyi niyetle yaklaşmışlar sağolsunlar Allah razı olsun
tarafından
Herkesin görüşü için teşekkür ederim birbirimizi kırmayalım kimse kırmasın herkes sevgili olmasada saygılı olsun hayatlarının her kısmında iyi akşamlar kızlar :)))))
0 oy
(173 puan) tarafından
Canım bizde sitede yaşıyoruz buraya yeni taşındım bizim burdakilerde ne gece ne gündüz çok saygısızlar gece 12 de bile matkap çalıştırıyorlar ben arıyorum direk eski evimde bir üst komşum vardı temizlik hastasıydı süpürge demiriyle ev süpürürdü en son patladım sabah 9 akşam 9 tık duymak istemiyorum ararım polisi dedim o oldu ses yapmazdı burdakilerde hiç bişey yapamıyorum çünkü hepsi polis eşleri kafamın anasını belliyorlar
tarafından
Gerçekten berbat bir durum ya insanlar nasıl bu kadar saygısız olabiliyor anlamıyorum eşim bu gün yöneticiye diyecek bakalım alt kattakide insan herkesin çoluğu çocuğu var  gece belki uykusuz kaldık gündüz dinleneceğiz tabiki temizlik yapılır ama öğlen 12 ye kadar asla açmam biraz insaf kul hakkı resmen dün gece eşik 12 ye kadar uyuyamadı uykusuz uykusuz işe ğitti
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Ben demin accaktim supurge daha erken diye acmadim bilemeyiz hastasi vardir yatiyodur ozenli olmak lazim 
tarafından
Gerçekten öyle hani ayda yılda bir misaferin gelir erkan açarsın ama her günde olmaz
(3,967 puan) tarafından
Abooo nekadar uzattimiz sanah beri bu postyan bildirim gelio yaavv:)
(1,015 puan) tarafından
Kiz bana niye yaziyon :) al iste sende bana bildirim gelmesine neden oldun nolcak simdi :))
(3,967 puan) tarafından
Sana deil ben. Buraya sabah bi yazdim bu yorumun altina cvp yazilanlarda gelio bana ya ondan senep dedim:)
(3,967 puan) tarafından
Aaa. Aynen yanlis yorum altina yazmisim pardon:)). Kosu bandinda yuruyorum tempolu. Da suan farketmemism :))
0 oy
(11,094 puan) tarafından
Saat 9 cok da erken bi saat değil gece 12 çok da geç bi saat değil ama sabah 7 de temizlik yapıp gece 1 de ses olursa bende kızarım onun dışında kimseye müdahale etme hakkımız yok 
tarafından
Kiz 9 erken değilmi oglum 10 sa uyanir 9 da kışın gun daha yeni yeni açılır
(11,094 puan) tarafından
Benim için değil  :) yani hiç 9 a kadar yatmadım tabi hiç o saatte temizliğe başlamadım ama başlayan için de sorun yapmiyorum
tarafından
Aslında bizim binadada sıkıntı yok sukur ama bazen komsum terasta sandalyw falan cekiyo oglumda uyuyor ama bisey demiyoruz birbirimize tek 1 kattaki sinir diger turlu çok sakin bi apartmanimiz var
0 oy
(2,830 puan) tarafından
Haftaici 9 erken bir saat degil gayet normal. Pazar günü özellikle 11 i beklerim süpürge icin
0 oy
(861 puan) tarafından
Aslında saat kaçta başlamak falan değil konu ben hafta sonu sadece yemek yaparım benim eşim evet yok evde olmuyor gelmiyor iş gereği ama alt komşumun eşi çalışıyor hafta içi ise öğleden sonra süpürge silme yapmaya çalışıyorum gebeyim doğum yaptığım zaman ise makinami değiştirip robot süpürge veya daha sessiz olanı almayı düşünüyorum ben kimseyi rahatsız edemem çamaşır makinasini bile çalıştırmam saat 7 8 den sonra 
0 oy
(280 puan) tarafından
Saat 10 u gosterdi mi ben supurge acarim. Aksam da en gec 6 da bitiririm. Ama bebekli ev cam kirilir, bir sey dokulur sınırlı alan supururum saate bakmam oyle durumda. Komsunuzla konusup rica edebilirsiniz, yattiginiz odayi biraz gec supurur. Diger evimde ben de rahatsizdim gurultuden. Ses yalitimi cok kotuydu. Oksurseler duyulurdu bazen yapacak bir sey olmuyor.
tarafından
Tabiki acil bişey olur sabah 7 oe yapsın ama süreklilikten bahsettim bide yanlış anlamışlar eşim vardiyeli diye hiç açmasınlar ğibi anlaşılmış demek istediğim yani sadaca sabah çok erken saatta ve gece saatte daha özenli olabilir insanlar onun dışındma evde olan sese tabiki bişey deme hakkım yok
0 oy
(14,466 puan) tarafından
Ben en erken 10.30 da falan supurmeye başlarım. O da misafir gelecektir çok acil isim vardır ondandır. 11 12 den önce açmamaya özen gosteririm. Uyardiniz mi 
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Sabah 9 a birşey diyemezsin bizim site yönetimde 9 da dan akşam 9 a kadar tadilat vs yapılabilir yazıyor 
tarafından
Tek sabah 9 dan bahsetmedim ki canım
(3,333 puan) tarafından
Güvenlik görevlisine yada kapıcıya söyle canım uyarsın
tarafından
Haklısın canım bide sadece yani bahsettemk istedim herkesin böylemi ben mi yabancılıyorum diye fikir almak istedim
(3,333 puan) tarafından
Apartmanda oturan herkesin genel şikayeti bu canım zaten benim usttekilerin torunları vardi 20 gün boyunca çocuk uykusundan sıçrayarak uyandı o kadar gürültü yapıyorlar uyardık ama nafiler kapıcıya söyledik güvenlik soyeldik yok artık eşimle çocuklar surdan anlamıyor diye kendimizi sakinlestiriyiruz
tarafından
Hayırlısı olsun artık  diyecek kelam kalmıyor
0 oy
(2,371 puan) tarafından
Bende yaparım 9 da hele oğlan birşey döküp saçtıysa
tarafından
Canım tek sabah 9 dan bahsetmedim gece de olan seslerden sabah tabiki çalıştırılıyor acil bişey dökülüyor normal süreklilikten bahsettim :)
(2,371 puan) tarafından
Anladım canım gürültülü komşu zor hatta bir tane de bende var o yüzden anlıyorum seni
0 oy
tarafından
Valla ben oğlumla bazen 10a kadar uyurum 10 ideal bisaat 9 cok erken çünkü kis olduğu için anca gun belli oluyo 
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Wala bn her saatte temizlik yaoarim makina sabah 9 da yapmisligim var akşam 10da bile acmisligim var   sabah 9 çok erken deil ki olağan bir durum benceyada istersen onunla konuş rahatsızlığını dile getir. 
tarafından
Geceleride 12 ye kadar devam ediyor canım sesler uyarımızı yapacağımız inşallah bu gün zarüri durumlarda tabiki acilir ama süreklilik olmaması gereken bir durum site yasakları var ben uyuyorum kurallara diye ben enayi mi oluyorum o zaman :)
(4,651 puan) tarafından
Ahahahaa estağfurullah cnm  hiç unutmam bı ara bı müşterimiz vardı ses çıkarmayan fön makinası istemişti apartmanda oturym 6 da uyanym ses görse yasak demişti kadın çok elit bı kadindi orta yaşlarda öyle kalmış aklımda ;) bak onu hatrladim
0 oy
(3,812 puan) tarafından
Saat 12 den sonra başlıyorum temizliğe 
0 oy
(1,249 puan) tarafından
11bucuk 12 gibi basliyorm
0 oy
(2,741 puan) tarafından
Eskiden saat  8 den başlardım çünkü alt komşum yoktu hep boştu

Ust kata ses gitmezdi gidib sordum 

Tabiki genelde 11 normal saattir

Şuanda istediğim saatte açarım müstakil evdeyim 
0 oy
(925 puan) tarafından
Haftasonu erken acilmamali  ama hafta içi 9 erken değil ben kızımı okula bırakıyorum 9 9-30 gibi başlıyorum anca bitiyor öğleden sonra kızımın dersiyle ilgileniyorum haftasonu herkez yatıyor bizim binada öyle erken başlarlar temizliğe gece geç yatarlar ses çok olur ama onun ki bize geliyorsa bizimkide ona gidiyordur çocuk bu ağzını zorla kapatamayiz gece açmam süpürgeyi mecbur kalırsam açarım 
0 oy
(9,899 puan) tarafından
11 gibi yaparım sabah acil durum olmadıkça süpürge açmam geç ya da çok erken
0 oy
(2,222 puan) tarafından
Hafta içi sabah çok acelem varsa 10dan sonra acelem yoksa 12 gibi falan akşam bir şey dokulmediyse yere acil supurulcek zaten açmıyorum hafta sonunda öğlen 12den önce açmam üstte oturuyorum diye kimseyi rahatsız etmeye hakkım yok
0 oy
(10,567 puan) tarafından
Bizim apt kuralı var.sabah 10.30 ve akşam 10.30 arası birşey yapılabilirse yapılıyor.o saatler dışında asla bir anlık bile süpürge acilmasini istemiyorlar.

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 224 göst.
0 oy
7 cevap 134 göst.
0 oy
14 cevap 534 göst.
0 oy
1 cevap 53 göst.
28 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Mrv37 (3,124 puan) tarafından soruldu

374,631 soru

11,204,730 cevap