0 oy
93 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (7,342 puan) tarafından

Taaa cigerden ses gelior oksururken dank dank oksuruyorum :(( artik agrimaya basladi alt kismim bildiniz varmi bisey bal pekmez var bi evde süt falanmi icsem nane limonmu yapam ne keser f

Hafifletir ablalar:(yada doktor bi ilac yazarmi yazmaz ama cok siddetli oksuruyorm

10 Cevaplar

0 oy
(645 puan) tarafından
Ben gittim bana yazmadi doktor yengeme yazmis doğumu yaklaştı diye ben 3 kere grip oldum üçünde de cevizin iç kabuğunu kahnattim bal ve limon attım içine içtim bide cennet hurması varsa marketlerde al oda hafifletiyor bol bol mandalina portakal ye canim
(7,342 puan) tarafından
Cevizde var yarin yaparim anca onu bal limon yaocam ins gecer yatamadim bir
(645 puan) tarafından
Bide canım Sıcak suyu baş ucuna koy öksürük oldukça uyuyana kadar ara ara yudumla bende çok kotuydum inşallah çabuk gecer
(7,342 puan) tarafından
Yaaa insallah hic hastalanmazdim bem gebelikte bagsıklık düsuyormu ne tesekkur ederim;)
(645 puan) tarafından
Aynen düşüyor ve en ufak şeyden hasta olunuyor geçmiş olsun
-Reklam-
0 oy
(4,910 puan) tarafından
Bana Dr ıhlamur iç demişti o iyi gelmişti 
0 oy
(26 puan) tarafından
12 haftalık Ken bende öyleydim antibiyotik kullandım yarım kutu öyle geçti birde ılık süte karabiber bal koy iç yumuşatıyor 
0 oy
(1,187 puan) tarafından
Tereyağı pekmez karışımı. Zencefil ve bal bnde senin gibiydim . Hatta sezeryana almazlar seni bile diyorlardı. Çok şükür öyle rahatladım biraz
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Dahiliye ciğerlerim bronşit tarzı bişey olmuş demişti. Doğuma yakindim. 1 tane astım için olan hava dan. 1 antibiyotik bide öksürük şurubu verdi ama kadın doğum Dr umla görüşerek karar aldılar . 4 günde iyileştim. 7. Gün doğum yaptım.
0 oy
(37 puan) tarafından
Ballı süt dene
0 oy
(852 puan) tarafından
Ballı zencefil. Ballı süt , tereyağında pekmez kaynatıp iç denemedim ama öksürük için çok iyiymiş dediler. Allah şifa versin. 
0 oy
(86 puan) tarafından
Öksürük geldgnde kafanı buz dolabına şok ni kaç dk 
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Acile gitsen hava veriyorlar baya yumusatiyor ben menengic yemistim onun cigere faydasi oluyor
0 oy
(4,920 puan) tarafından
Zeytinyağını biraz ısıtıp içine karabiber kat yanında kim varsa onu sırtına iyice sürsün sonra sıcak havlu koysun sabaha kadar kalsın. Şimdi geceyi kurtarmak için sütün içine biraz karabiber dök onu iç ılıkken. Yarın da 2 kere ceviz perdesi dedikleri şeyi yani cevizin arasındaki ince zardan 5-6 tane 1 su bardağı suyla kaynat iç. Bende hamileyken böyle oldum öksürürken doğurcam diyordum artık. Yazdıklarımı düzenli yaptım 3 güne geçti

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 172 göst.
0 oy
10 cevap 370 göst.
4 Şubat 2020 Diğer kategorisinde Nazlı mert (370 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 41 göst.
30 Ocak 2023 Aile kategorisinde ElaLii (229 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 99 göst.

377,940 soru