0 oy
275 göst.
Diğer kategorisinde (459 puan) tarafından
Kızlar merhaba.  Benim eşim jandarma astsubay.  Hatay'da görev yapıyor.  Çok şükür depremde canımıza birşey olmadı.  Evimiz için az hasarlı oturulabilir dendi.  Şimdi gelelim esas konuya.  Personel eşleri bilir.  Jandarma, görev hayatı boyunca mutlaka Hakkari, Şırnak veya Tunceli de görev yapmak zorunda.  Şimdi deprem dolayısıyla Hatay da 5. Bölge oldu.  Yani bu dediğim üç ille aynı doğu statüsünde.  Jandarma personeline bir hak sunuldu.  İsterlerse iki yıl daha Hatay'da kalıp doğu görevini Hatay'da tamamlamış olacak ya da tayin isteyip bir başka şehirde doğu görevini yapmış olacak.  Buna saydığım üç ilde dahil.  Şimdi diyeceksiniz ki hepsi vatan toprağı ha ora ha bura.  Evet benim için de bir önemi yok fakat ev görülemeyecek yerlere de verebilirler eşimi.  Bu durumda ben kucağımda var karnımda iki bebemle orada burada perişan olacağım en az iki yıl.  Dört aylık hamileyim. Hatay'da kalmak ya da gitmek arasında bir tercih yapmamız lazım ama o deprem korkusunu da atamadım üstümden.  Deprem gecesi yalnızdım eşim nöbetteydi.  Şimdi birde yeni bebeğim de olacak.  Gönlüm kalmaktan yana ama korkum beni yiyip bitiriyor.  Allah için bir akıl verin.  En mantıklısı hangisi ?

11 Cevaplar

0 oy
(8,284 puan) tarafından
Sağlam ve güvenli ev kaldı mı oralarda hiç değilse evi taşıyın il degistirmeyin 
-Reklam-
0 oy
(1,601 puan) tarafından
Eşim jandarma değil ama o da askeri personel. Şuan astsubaylık kursunda. Fanustan çekecek tayin yerini. Inan en korktuğum şey bizi götüremeyeceği bir yer çekmesi.  Bizi de götürsün neresi olursa olsun. Bence önemli olan o. Birlikte olun yerin önemi yok. Ikiniz ortak karar alın. 
0 oy
(320 puan) tarafından
Asker eşi olarak seni çok iyi anlıyorum zor bir karar ama şu durumda kalmanız sanki daha iyi gibi görünüyor biz Şırnak merkezdeyiz ama ilçeye de düşebilirdik beni götüremeyebilirdi.
0 oy
(3,359 puan) tarafından
Konteynr isteseniz vermezler mi bnm eşimde hatayda görevli 20 günü aşkındır orda bizde aramızda bu konuyu konştk böyle bi imkan sunulsa giderim eşim jandarma değil bu arada
0 oy
(3,327 puan) tarafından
Bence kalmaniz daha mantikli ama evinizin guvenli oldugundan emin olun gerekirse konteyner alin uzaklik cok zor iki bebekle hele de daha zor olur
0 oy
tarafından
Ya biz İstanbul’dayız eşimde böyle bir şey var tayini oraya isteyelim sen köye git diyo kendi köyü benim ailem İstanbul’da ben de istemedim ama bir yandan da 2 sene de Doğu görevini bitirse güzel olur diyorum kızlarım okula batıda başlasın istiyorum bir yandan köyde kaynana kayınpeder 2 sene kalıcam onlarla kafayı yerim diyorum bende çok çıkmazdayım batı görevimizin bitmesi 4 sene daha var 4 senedir burdayız 
0 oy
(12,499 puan) tarafından
Bence kalın Kız kardeşim polis Şırnak merkez de ama aylık ilçelere göreve gidiyorlar geçen Beytüşşebapa gittiler etrafı gösterdi biraz aile ile oralarda bilmiyorum zor 
0 oy
tarafından
Hatayda yeniden bir şehir kurulacak ilk başlarda biraz sıkıntı yaşarsınız ama sonra çok rahat edersiniz eşim polis 2 şark görevini yaptık yoksa hatay yazardık kesinlikle kaçırmazdık
0 oy
tarafından
Canım şu an senin çocuklarını düşünmen gerekiyor. Diğer üç şehirde beş yıl kalmaktansa hatayda iki yıl daha kalmak mantıklı değil mi? Benim eşim de 5.bölge illerinden birisinde jöh ve deprem bölgesine çok yakın bir yerde oturuyorduk. Yeni doğum yaptım depremden dolayı çocuklarımı düşünerek konyaya geldim ailemin yanına. Tokide boş lojman çıkana kadar burdayız. Ya da evimi buraya taşıma gibi bir düşüncem de var. Orda tokide ya da lojmanda boş daire bulursanız kalın ya da güvenli müstakil bir ev değilse evini bu iki yıl için ailenin olduğu şehre taşıyabilirsin. Araban ehliyetin varsa zorlanmazsın zaten.
0 oy
tarafından
Eşim jandarma personeli değil ama şuan Hatay'da merkezde canım tedaşta çalışıyor işine döndü yaşam alanı malesef kalmadı orda olsa bende gideceğim ama düzelmesi baya sürer diyor eşim 
0 oy
(1,122 puan) tarafından
Gecmis olsun öncelikle Ben 4 ay önce tayin oldum hatayı çok iyi biliyorm 5 yıl kaldm şuan arkdaslarimdan 3 ksi tayin yazdı geri kalan yazmadı ortak karar alin bnce ona gore hareket edin hatayin neresindesiniz bu arada. 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 159 göst.
12 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Cngls (899 puan) tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 271 göst.
13 Mart 2023 Aile kategorisinde Mesude (2,537 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 491 göst.
6 Ekim 2022 Aile kategorisinde Busra2101 (41 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 91 göst.