0 oy
203 göst.
Diğer kategorisinde (547 puan) tarafından
Merhaba kızlar bugün 25 haftalık olduk çok şükür. Bazı sağlık problemleri olduğu için erken doğum riskim var. Sizce hastane çantasını ne zaman hazırlasam . Ne olur ne olmaz kenarda hazırda dursun istiyorum 

14 Cevaplar

0 oy
(6,516 puan) tarafından
30 haftalıkken hazırla dursun bı köşede 
(547 puan) tarafından
Teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Ben 30 da hazirladm 33 te doğdu cnm
(6,859 puan) tarafından
2.270 doğdu .
2.470 USG de gozukendi.
Yatış yapıldı 2×2 doz c.g. yapildi. Eğer riskin varsa önceden yaptır bunu çok önemli. 2 gün solunum sıkıntısı vardı bzm
(60 puan) tarafından
2 doz 24 de 2 doz da 28 de yapıldı. Bugün gittim kontrole tekrar yapılmaya gerek yok dedi doktorum. İnşallah 2 hafta daha durur da 34 gibi olur dogum
(6,859 puan) tarafından
Aynen cnm gerek yok önden risk belli olunca erken yapılıyor. Sağlıcakla kucağına alırsın inşallah. Sut sağma makinesi süt saklama poşeti çok lazm oluyor cnm benm çok işimi gördü.36. hafta dolmadan bırakmıyorlar. Beslenme hortumu vardı midesine kdr kızımın hep ağzında enjekte edildi hep. Emme refleksi anne karnında 36. Haftada ogreniyormus. Ve eve geldinizde emmez ise bu benim taktiğim diyelim biberon ucunu ağzına vakum yapıp hemen göğsümu dayardim cnm çok zordu bilmiyordu. Biberorunun ucuna işaret parmağımi geçirdim hava yutmasn gaz olmasın diye. Hayırlısıyla kucağına alırsın inşallah Cnm
(60 puan) tarafından
Amin inşallah 6 aydır yatıyorum artık çok sıkmaya başladı yatmak. Neresinden baksan yorucu bir süreç. Emme taktiğini deniycem doğunca emmezse.  Büyük oğlum 37+3 te doğdu o emmedi tutmuyodu memeyi.
(6,859 puan) tarafından
İnşallah cnm ben hep öyle yaptım sonradan alışıyor
0 oy
(4,921 puan) tarafından
Yavaştan hazırla bence. Dediğin gibi ani bişey olursa o hengamede bir de onun derdine düşmezsin. Ben riskli gebelik geçirmedim ama 30. haftada her şeyim hazırdı. Rabbim yardımcın olsun. İnşallah gelmesi gereken zamanda gelir yavrun ♥️
(547 puan) tarafından
Amin inşallah canım Allah razı olsun:)
0 oy
(63 puan) tarafından
Bende 25 haftalık hamileyim erken doğum olabilir dedi doktor haftaya çantamı hazırlıcam ne olur ne olmaz dursun kenarda 
(547 puan) tarafından
Evet her ihtimale karşı bende başlarım yavaştan inşallah zamanlarında gelirler
(63 puan) tarafından
İnşallah sağlıcakla vaktinde kucağımıza alalım evlatlarımızı
(547 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
tarafından
Nişanım geldi o zaman hazırladım ne olur ne olmaz diye 5 saat sonra hastaneye gittim :) 
(547 puan) tarafından
Allah seni kız
0 oy
(8,740 puan) tarafından
Ben 3 4 gün önce hazırladım tamamen bitirdim 28+5im 10 gün öndeyim ama nolur nolmaz hazır bulunsun 
0 oy
(2,665 puan) tarafından
25 haftalığım hiç bişi hazırlayamadan yattım hastaneye. Çıkabilirsem buradan sağ salim hemen hazırlayacağım
(547 puan) tarafından
Hayır olsun inşallah kötü bişey yoktur umarım
0 oy
(618 puan) tarafından
27. Haftada doktor hiç bisey yapmadan yatacaksın dedi  o zaman hazırladım inan o zaman bile çok zordu 
(547 puan) tarafından
Tahmin edebiliyorum canım o zorluğu
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Ben 28 denn sonra hazirlicam canim ne olur ne olmaz ilk kızımda da öyle yaptım bundada aynı yapcam bu benimde riskli gebeljk
(547 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım
(4,061 puan) tarafından
Hepimizin canim benm
0 oy
(7,210 puan) tarafından
Oğlum erken doğum çoğu şeyi hazır değildi tabi cantamda evden kattım suyum gelince biseyler bide liste yapmıştım herşeyi eşim aldı geldi 33 haftalikti. Şuan 7+5 im 30 haftadan önce hazırlarım 
(547 puan) tarafından
Bende eksikleri tamamlayıp hemen hazirlicam inşallah
0 oy
(5,568 puan) tarafından
benim hamileliğim de hiç bir sorun yoktu yani riskli değil Di 31 hafta da hazırlamaya başladım 33 te her şey hazırdı 
0 oy
(6,793 puan) tarafından
Bence başla bacım benim gebeliğim riskli değildi herşey yolundaydı sağlık ocağı kontrolünde ebem 7 aylıkken hazır olsun dedi iyiki dediğini yapmışım erken doğum yaptım 
(547 puan) tarafından
İyiki önlemini almışsın canım
(6,793 puan) tarafından
Aynen öyle valla yoksa ortada kalcaktik
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Erken doğum riskin varsa canım al yavaş yavaş eksiklerini hazırla benim hazır mesela kaç haftalar oldu yapalı riskim var diye 
(547 puan) tarafından
Bebisin herşeyi tamam çok şükür kendi eksiklerimi giderip hazirlicam kısa sürede inşallah
(6,441 puan) tarafından
Hazırla koy canım benimki odada öyle duruyor

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 96 göst.
9 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 898 göst.
10 Mart 2019 Diğer kategorisinde bnern (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 105 göst.
0 oy