0 oy
205 göst.
Diğer kategorisinde (8,958 puan) tarafından
Günaydın kızlar Sabah sabah rüyamda görmedim tabii ki nevresim değiştim annem bana geniş dantelli çok güzel bir pike takımı yapmıştı sardirdik faakn güzel de para bayıldık 4 5 sene önce ara ara kullaniyom odama da çok güzel oluyo fakat bir yandan da kıyamıyorum kullanmaya annemin el emeği diye ama.kullandigimi görünce annemde seviniyo :D 2 tane daha var onları hiç kullanmadım kıyamıyorum. Siz kullaniyo musunuz dantelli pikolu nevresim. Birde ben her hafta Max 10 günde bir degisiyorum nevresim 

15 Cevaplar

+1 oy
(7,223 puan) tarafından

Ceyizim yok :D

(8,958 puan) tarafından
Ben pembik ceyizci gelin :D
(118,978 puan) tarafından
aaa bu ben
-Reklam-
0 oy
tarafından
çeyiz dantel vs sevmıyorum evımde kullanmayacagım hıcbısey aldırmamaya yaptırmamaya calıstım  normal duz desenli nevresımlerım.. 

1 haftada 10 gunde nevresim degıstırmene cok sasırdım acıkcası sonucta yataga serıyoruz bunu bılemedım max 3 gun olmalı bence
(8,958 puan) tarafından
Hahaha ben de hafta da bir degisiyom çok sık degisiyom kaynabam laf eder altininza mi isiyonuz her hafta çarşaf mi değişir diye. 2 çocukla 3 günde bir değişmek zor valla yatak tepesinden indiremiyorum değişirken savaş veriyorum
tarafından
Ya bılmıyorum kuzum alıskanlık demek kı işemek gerekmiyor kı mahrem bır alan esınle yatıyosun o yatakta sonucta sadece uyumuyoruz daha acık olmama gerek yok sanirim :D
0 oy
(11,084 puan) tarafından
Bi Alt carsaf ve yastık kılıfları var Pike sardirtamadi durum yoktu sonra kaldı gitti olsa kullanırdım ama diğerlerini kullanamıyorum üste örtecek bisi olmayınca 
(8,958 puan) tarafından
Benim annem zamanında dışarı bile parayla çok takım ördu bana da yapmıştı bende çalışıyordum  isyerimin yanındaki pikocuya sardirdik oymalı mi diyolar öyle bişey. Örtüncr güzel duruyo
(11,084 puan) tarafından
Evet biliyorum annemin ceyizinde de var ablama yaptırdı ama bana yaptıramadi bende onemsemedim
0 oy
(984 puan) tarafından

Vardı da kayınvalidem yaptırmıştı sanırım pembeli Bi şey. Tam yeni gelin şeysi:D pembe en sevmediğim renkk o yüzden kullanmıyorum. İlk aylar kullandım o kadar. Zaten günlük değil onun yerine şık sadece bir şey seriyorum

(8,958 puan) tarafından
Benimki öyle çok şarsâl değil günlük de kullanılabilir kullanıyorum da ama bazen kıyamıyorum kaldırıyorum. Benim odam pembe :D ben. Pembik gelin
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Bende de bi tane var daha kıyıp çıkaramadım. (3 yıl olacak) 
(5,559 puan) tarafından
:-):-):-)işte Ben bu yüzden el emeği çok koyamadım çeyizime havlu dantel ve çünkü insan kıyamıyor kullanmaya yazık o emeğe
(8,958 puan) tarafından
Havluları lifleri çektikleri kullaniyom hatta eşimle dalgasını yapiyoz vaaayy dantelli havlu koymuşsun diye :D
(1,752 puan) tarafından
Benim o dantelli olan pikeyi ablam yapmıştı. Bilmiyorum kıyamıyorum şu an için:)
Ama onun dışında yazma tülbent patik havlu lif ne varsa kullanıyorum valla benden önemli mi diye en güzellerini kullanırım :)) o pikeyi de elbet bir gün kullanacağım:D
0 oy
(461 puan) tarafından
4 5 takımım var sadece dediğin gibi kiyamayip bı tane kullaniyorum
0 oy
(2,119 puan) tarafından
2 pike takımı var öyle dantelli kımıl kımıl, birini bana birini kayınvalideme yaptırmıştı annem. Vermedim kayınvalideme ;d ama kullanmıyorumda duruyor öyle, iki ufak çocuk var yatağın üstünde hoplayıp zıplıyorlar diye kıyamadım henüz.
(8,958 puan) tarafından
Bende de var 2 ufaklık valla şimdi sermesem ilerde modası geçti şu bu der yine kullanmam diye ara ara seriyorum
0 oy
(3,524 puan) tarafından
Günaydın, benm kaynanam yaptırmış bana 3 takım. Birini kullanıyorum, dantelli ama spor gibi duran ilginç ama çok şık birşey. Ötekileri görümcem evlenirken ona verdim, ters dönsün içinde inşallah. Çeyizimde de brillant, özdilek ve taçtan almıştım. Hala da ara ara denk geldikçe Karaca'dan alıyorum. Her pazartesi nevresim günümdür.mutlaka değişirim tüm evin nevresimini. 
(8,958 puan) tarafından
Bende pazartesi günü olamdi cuma değiştirim
0 oy
(5,559 puan) tarafından
Ben getirmedim saçma geliyor bana yazık değil mi o kadar işlemeye ne gerek var annem yapmak istedi ama izin vermedi dantelli gösterişli şeyleri çok sevmiyorum zaten hazır aldı annem de çok güzel sade bir tane bana kalsa onuda Aldırmaz dım ama anlamlara hep el emeği koyduğu için içinde kalacak tı kıyamadım :-)
(8,958 puan) tarafından
Benim annem örmeyi sever dışarı bile parayla çok ordu bizi öyle büyüttü diyebilirim. Tabii babamda calisiyodu
(5,559 puan) tarafından
benim annemde öyle ama benim zamanıma gelene kadar sağlığı artık eskisi gibi değil Di ablamlara çok yaptı ben kıyamadım ona yapsa kullanamaz dım ki kıyamaz dım
0 oy
(163 puan) tarafından
Annem bana örmüştü iki takım yaptırdık. Normalde dantel mantel sevmem ama bunlar çok tatlı oldu doğumda sericem inşallah 2 ayım kaldı. Günlüğe kıyamıyorum normal takımlar yetiyor. Zaten haftada bi değiştiriyorum danteller o kadar sık yıkamaya gelmez çabuk yıpranır bide ütü derdi var :)
(8,958 puan) tarafından
Ya 4 yıldır ara ara yıkayıp kullandım digerlerinden daha iyi durumdalar valla :D
(163 puan) tarafından
Yaa ne güzel ben henüz kıyamadım. Bi doğurayımda ilk yıkamadan sonra duruma göre bakarım artık :)
0 oy
(12,542 puan) tarafından
Yaptırmadım ama yaptırmayı istiyorum ablamın ördüğü danteller var masrafını ben karşılayacağım oğluma sünnet takımı adı altında yaptırmak istiyorum hatıra kalır hemde el emeği ürünleri değerlendiririz 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Yani kalmalı misafir gelirse şok dursun görünsün diye seriyorum pahalı el emeği sürekli seremem dediğin gibi
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Bendede dantelli pembik bi takim var bi kere kullandim yikaninca rengi hafif soldu bi daha kullanmadim :) 
0 oy
(1,179 puan) tarafından
Getirdim ama keşke hep hazır getirseymişsim. Bunların dantel ütüle çarşaf ütüle sürekli kırış kırış. Hazır nevresim ohhh 
0 oy
tarafından
Çeyizimde da dantele veya nakışa dair hiç birşey yok. Sevmiyorum örgü şeylerini filan. Kayınvalidem çok koyalım bohçana filan demişti de ben istemedim senin emeklerin sende kalsın kızlarına koyarsın benim bohçaya koyma merak etme kimse de birşey diyemez ben karşılığını veririm zaten diye. Öyle de yaptı. 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 252 göst.
0 oy
8 cevap 509 göst.
0 oy
15 cevap 180 göst.
0 oy
9 cevap 400 göst.

377,144 soru

11,286,980 cevap

34,694 kullanıcı