0 oy
197 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (328 puan) tarafından
Kızlar çok kötü can acıtıyor nasıl geçer aceba bol bol emziriyorum da 4 5 gündür geçmiyor 

8 Cevaplar

0 oy
(2,273 puan) tarafından
Mastit miydi benimki bilmiyorum ama elimi değemiyordum alt değiştirme örtüsü oluyorya bebekler için onun pamuklu kısım göğüse gelecek şekilde koydum annem sıcak iyi gelir dedi su torbası koymuştum sabaha kadar memedeki süt akmış o örtüye baya baya rahatlatmıştı beni. 
(328 puan) tarafından
Sıcak havlu koymuştum işe yaramamisti pek bi de bunu deniyeyim teşekkür ederim
(2,273 puan) tarafından
Denedin mi
(328 puan) tarafından
Yok daha onu denemedim lahana koyuyorum şuan şırıngayla sağıyorum bu işe yaramazsa onu da deneyeceğim
-Reklam-
0 oy
(3,102 puan) tarafından
Sicak suyla dus al gogsunu braz ovala acit braz yani.sut iyice insin.once sag o ilk tazyik bi gtsin.sonra emzir.sonra az emerse tekrar sag.maalesef bnde cekerim hep ilk zmanlar.yururken bile agrirdi.allah kolaylik versin insallah.bol bol ensinde bosalsin insallah süt
(328 puan) tarafından
Yarın girecem duşa onuda deneyim yürümeyi bırak  durduk yere bile ağrıyor çok kötü
(3,102 puan) tarafından
Ay bilirim ya benmde cok dolardi.feci egrirdi emzirrke  batardi.biraz cekeblirsin ya bebis guzelce emmeye baslayinca sutun de biraz terbiye oluyor.sicak dus iyi  ama rahatlatir.havluyu da sicak suya koyup kompres yapablirsin.hemen duzelirsin insallah canm benim.kac gunluk bebegin
(328 puan) tarafından
Inşallah canım yaa 5 gündür ne çektiğimi bi ben bilirim bebeğimde 33 günlük daha
0 oy
(17,463 puan) tarafından
Lahana yaprağını kapat. Sabaha kadar dursun. Emzireceginde yıka o göğsünü. Onu emzir hep. Diğer göğsünü de pompayla sağ. Ters emzirme de çok iyi oluyor. Bebeğin kaç aylık 
(328 puan) tarafından
Bebeğim 1 aylik daha direk yapragı mi koyuyorsunuz internette buzlukta bekletilmeli yaziyordu ters emzirmeyi yapiyorum ama pek işe yaramadı galiba
(17,463 puan) tarafından
Ben direkt koymuştum. İşe yaradı. Rahatlatıyor. Sabaha kadar durdu. Kötü kokusu oluyor ama emzirmeden önce bı suyla durulayın.oyle veriyodum o gogsumu. Elektrikli pompayla sagmayi denedin mi. Benim de oğlum 20 günlükken mastıt olmuştum. Doktor 20 günlük bebek göğsü bosaltamaz sağman lazım demişti. Antibiyotik verdi ama yine de geçmedi. 5 gün sonra sağlık ocağındaki ebe siringâyi pompa gibi vakum yapacak şekilde ayarlayıp çekti. Ancak öyle açıldı. Sen bol bol sagmayi dene bakalım bı . inşallah geçer
(17,463 puan) tarafından
https://youtu.be/ZT6DehE6hQc
Bak geçmezse benim günler sonra bu yöntemle geçti. Siringayla bu şekilde çekti ebe. Allah razı olsun o şekilde açıldı. Sen de evde uygulayabilirsin. İnşallah buna gerek kalmaz. Ama herşeyi deneyip de.gecmezse bunu dene muhakkak
(328 puan) tarafından
Deneyeceğim çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Yanlış anlaşılmak istemem ama mastit olmak bile bir nimet biliyor musun? Çok şükür sütün var ki fazla gelip mastit oluyorsun.
(328 puan) tarafından
Evet şükür var sütüm ama her seyin fazlasi zarar dedikleri bu olsa gerek acısını çeken bilir
(17,463 puan) tarafından
Kız o mastitin acısı sancısı ne kadar çok biliyo musun. Hastanelik yapiyo.insani. ateşin cikiyo. Titreme . Antibiyotiklik oluyosun. En son tedavi edilmezse süt kanalların tamamen tıkanıyor. Cocougun emecegi süt gelmiyor. Çok zor bişey acılı
(328 puan) tarafından
Evet çok kötü cidden
0 oy
(448 puan) tarafından
Bugün bende aynı postu açtım canım benim 3. Kez olusum çok zor su an seni bi ben anlarım. Yan yatamıyosun öbür türlü yana dönemiyosun göğüs tas gibi hareket ettikçe can acıtıyor benim bütün vücudumu agrıttı bavaklarım kollarım basım hatta inanır misin göz kapaklarımda bile agırlık var. Katınvalidemden rica ettim Bugun kızımla o ilgilendi ben sadece emzirdim. Kucaklayamadım bile kolum kalkmıyor ki. Havlu ile sardım sıcak su torbasına sarıldım sıcak yumusattı beni akşamda çok sıcak bi duş aldım daha yeni yumusadı. Zaten ne yaparsan yap 1 gün yatırır o hastalık parol içebilirsin. 
(328 puan) tarafından
Benim kaynana da 12 ye kadar bendeydi ama yatti uyudu başka da kızımla  ilgilenecek kimse yok dinlenemiyorum pek yarın inşallah tabsiyelerinizi deneyecem
(448 puan) tarafından
Kıyamam yaaa çok geçmiş olsun canım parol iç sen kendine eziyet etme bosuna.
(328 puan) tarafından
Yatmadan içiyim teşekkür ederim
0 oy
(855 puan) tarafından
Canim lahana al  yapraklarını ayır buzluğa köy soğuyunca göğsüne köy o ara sağım yap lahana yaprağı ilidikca değiştir 
(328 puan) tarafından
Deniyorum şuan canım koydum
0 oy
(7,407 puan) tarafından
Sağ canım benim de çok kotu tıkanıyormus biraz daha beklersem ben ilk emzirdim geçmedi sonra sağdım süt çıkıyor ama tam bosalmiyor yan tarafı çok ağrıyordu oraya masaj yaparak sağdım tekrar emzirdim bidaha masaj yaparak sağınca bı anda bı baktım süt fışkırmaya başladıorda tıkanmış resmen pompayı biraz uzaklastirdim baktım süt fiskiriyo zorla sağa sağa aktırdım onu böyle çok biriktiğinde sağıp buzluga at canım eğer orda tikanirsa antibiyotik siz geçmiyor 
(7,407 puan) tarafından
1 ayda mahvolursun canım bian önce çaresine bak sıcak duşta elinle sağ olmadı sıcak havlu köy o yan kısımlarına masaj yapa yapa sağ elinle öyle bile akar
(7,407 puan) tarafından
Benim kolumun oraya gelen yan kısımda sertlik ve aşırı ağrı olurdu kolumu kaldırınca bile ağrırdı o yan kısma masaj yapa yapa sağardım ancak o zaman akardı
(328 puan) tarafından
Benimde ordaydı sertlik ilk başta sonra ucuna doğru indi galiba orası şişti biraz masaj yapıp şırıngayla sağmaya calisiyorum şuan inşallah açılır
(7,407 puan) tarafından
Şırınga zor olur elinle sağ canım
(328 puan) tarafından
Elimle de denedim bi kaç damla zor geldi şırınga daha iyi çekti
0 oy
(1,325 puan) tarafından
En garantili yöntem beyaz lahana yaprağı ben önce sıcak suda 5 dakika beklettim yumuşasın memeyi kolay sarsın diye sonra sıcak sudan aldım buzluğa attım 20 dakika sonra çıkardım sardım memeye birkaç tane yaptım gün içinde akşama düzelmişti 
(328 puan) tarafından
Şimdi direk yapraği koydum bende ama sizin dediğinizi de deneyim bundan sonra

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 196 göst.
28 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Ilosemins (167 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 82 göst.
7 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Kerem34 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 28 göst.
2 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ferzey (683 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 37 göst.

397,239 soru

11,881,041 cevap

35,997 kullanıcı

...