0 oy
571 göst.
Aile kategorisinde (384 puan) tarafından
3 yaşındaydı bezi birakdi geceli gündüzlü bir seneye yakin oyle devam etti sonra birden altina kacirmaya basladi geceleri bir gece iki gece derken mecbur gece bezledim halada bezli gecen yaz bir haftaya yakin denedim yok yine kaçırıyordu gece kaldiriyodum tuvalete agliyodu uykulu çişim  gelmiyo diye yataga biraktim an yapiyo ben nasil bezi biraktircam ona ya

18 Cevaplar

+1 oy
(48,279 puan) tarafından
Allah kolaylik versin bittj derken yeniden baslamak zor usutuyo mu acaba
-Reklam-
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Altına bez koyarak malesef bez iyi deyil ya .
(384 puan) tarafından
Napicahimi şaşırdım
(2,297 puan) tarafından
Bez bağlama artk alışır o? Bazen de enfeksiyon ve usumekten oluyo
0 oy
(517 puan) tarafından
3 yasinda kizim her cisi geldiginde kaciriyor oda :(
(384 puan) tarafından
O daha zormus
0 oy
(10,652 puan) tarafından
Bir Dr mi gotursen canım.yada kardeşi filan mı oldu yeni
(384 puan) tarafından
Kardesi oldu ama o kardesinden cok once yapmaya basladi
(10,652 puan) tarafından
Çünkü kardeşi kiskaniyorlar
(384 puan) tarafından
Aynn cok haklisin ama kardesinden once boyle oldu
(10,652 puan) tarafından
Canım ne diyim ki bir Dr götür istersen eğer fiziksel değilse gececektir
0 oy
(262 puan) tarafından
Cnm  çocuk pisikatri sine sor bir danış istersen çünkü bir senedir birakmissiniz bezi .

belki birşey tetikliyordur.arada kiziyorsaniz yada ilgi azsa ondan olabilir 
0 oy
(3,198 puan) tarafından
Soğuktan Olabilir canım Geceleri serin oluyor üstlerini açıyorlar ne kadar Evim sıcak desen de üşüyor olabilir
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Altına alez ser bezleme hepten alışır öyle yoksa. Birde cezalandırmayı ve ödüllendirmeyi dene belki hoşuna gider bırakır 
0 oy
(68 puan) tarafından
Valla bir kaçırdı yatağa iki üç oldu ama öğrendi artik ve ben saat başında kaldirridim cisine ama sknra artık kaçırma isi bitti Allah'ıma şükür olsun insallah sizinde hemen geçer 
0 oy
(8 puan) tarafından
Soğuktan olabilir veya psikolojik olarak bir konuda etkilenmiş olabilir 
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Biz de aynı şeyi yaşadık. Gece bez bağlamazssk her gece kaçırır. 

Sonra karar verdik, uykudan önce çiş uykudan tam 1, 1.5 saat sonra çiş,  onu yaptırdıktan tam 1.5 saat sonra tekrar çiş ve gece ıslatmıyor artık. 5 yaşında oğlum. 

İlk başta gece hiç kalmak istemedi, ağladı, yok diyip durdu ama vazgeçmedik. Çunku dediğin gibi geri döndüğünde hemen altına yapıyordu

Kararlı ve sabırlı olman şart, ağlar. İlk başlarda uykusu çok ağır bizimkinin
(14,754 puan) tarafından
Şsn uyandırarak mi goturuyodun dostum . Bizimki de 2.5 u geçti. Her gece altını ıslatır ben götürmeyi unutsam. Ben de senin gibi saat aralıklarıyla götürmeye çalışıyorum geceleri. Ama uykusunu açmadan kucaklayıp goturuyorum. Uyandirip mi goturmek lazım. Bı de bu durum ne kadar sürdü sizde. Ne zaman cisi gelince kendi söylemeye başladı
(5,132 puan) tarafından
Oğlum 2.5 yaşında komple çok kolay alıştı ama gece uykusu çok ağır. Uyandırak götürdük v3 öyle devam ediyoruz. 3 ay oldu başlayalı şimdi yavaş yavaş kendi dönmeye başladı çiş geliyor sinyali veriyor idrardan rahatısz oluyor salmıyor tutuyor. Sonra hemen götürüyoruz lavaboya. Farkında olması lazım
(14,754 puan) tarafından
Biz de uyandırıp götürelim en iyisi. İnşallah bizimki de alışır şöyler
(5,132 puan) tarafından
Kesinlikle şimdi kızım 2 yaşında , onda bu hatayı yapmam onun uykusu da daha hafif. Hemen alıştıracagım. İyi olmuyor böyle bez bağlamak alışması daha iyi
(14,754 puan) tarafından
Ben bez baglamiyorum hiç ama tuvalrte kucaklayıp uykusundan uyandırmadan götürüyorum. Belki de onun etkisi var hala altına kacirmasinda.
0 oy
tarafından
Gece yanında tas olsun. Madem tuvalete gitmiyor olduğun yerde tasa yaptır hemen cnm
0 oy
tarafından
Benim bi akrabam oglu 15 yasinda ydi geceleri kaçırıyordu bence normal 
tarafından
Normal mi ne diyosun bacım bi sorun vardır ki kaçırıyor
tarafından
Bence yok cocuk gitmis doktor normal demis hicbiseyi yokmis sadece bazılarında psikolojikmis
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Yalnız neden Alez almayıp çocuğu rencide ediyorsun o yaşta bezlenen çocuk rencide olur özgüven eksikliği yazar Alez al tak çarşaf ne ki yaz geldi zaten bir günde kurur 
0 oy
(15,744 puan) tarafından
Hatayi gece tekrar altını bezlemeye baslamakla sen yapmışsın canım malesef. Benim oğlan da 3 yaşında. 1 sene olacak bezden keseli. Ilk aylar hic altına yapmazdı sonra birden yapmaya başladı 1 gun 3 gün 5 gün diye diye hep altına yapıyordu ama ben bezlemiyordum. Bezleseydim nasil olsa altimda bez var diyerek yapmaya devam edecekti. 3 5 gun gece altina kaçırırdi sonra tekrar keserdi tuvaletini yapmayı 
0 oy
(11,086 puan) tarafından
Sünnet oldu mu? Olduysa ne zaman? 
(384 puan) tarafından
Iki defa sünnet oldu ilk sunettunde icu tam çıkmadı  2021de oldu
(11,086 puan) tarafından
Benim oğlum da altına yapıyo sünnet yaşı yüzünden psikolojik dedi yolladı çocuk cerrahı bişi yapmadı. Başka çocuk doktoru da ne psikolojisi takmışlar bi psikoloji dedi ilaç verdi geçmezse getir dedi. Ama benim gitme sebebim pipim ağrıyo demesiydi. Unuttum o zaman altına yaptığını söylemeyi doktora. Yine gidicem inşallah o zaman konuşcam
0 oy
(3,479 puan) tarafından
Psikolojik muhtemelen. Götür Bi doktora istersen. 
0 oy
tarafından
Sürekli gece kaçırıyormu 

Gün içi pantolon önü yada kilot önü ıslakmi 

Benim oğlumda anlattığın şekildeydi doktora götürdüm böbrek genişlemesi var dediler mesane bozukluğu varmiş 7 yıldır tedavi görüyor 

Sen bi çocuk doktoruna göster büyük ihtimal seni nefroloji bölümüne yönlendirecek 
0 oy
(963 puan) tarafından
Alez şer altına canm öyle olmaz kacirsada öğreneceksin diye şöyle ve piskiyatriya bi götür hemde belli olmaz erkek çocuğa prostat olabilir bilmiyorum tam bu yaşta olurmu ama bı baktır urolojiye götür anlat tahlil yapism

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 113 göst.
9 Aralık 2022 Diğer kategorisinde duygudemirbag47 (463 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 202 göst.
5 Şubat 2022 Aile kategorisinde Büşraaaa (2,878 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 297 göst.
21 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Beyza24 (289 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 86 göst.
13 Ocak 2021 Aile kategorisinde Leylasoydan (393 puan) tarafından soruldu

376,785 soru

11,275,893 cevap

34,665 kullanıcı

...