0 oy
609 göst.
Aile kategorisinde (1,205 puan) tarafından
Kızlar ben eltim kaynanam aile binasında oturuyoruz

Bugün eltim dediki ben bu bayram hiç bir şekilde kaynanama temzilik yapmicam halası oluyo bu arada ben yabancıyım her sene ben yapiyordum eltim.hamileydi diye 2 tane düşük yapmıştı her hamileliği bayrama denk gelyordu tehlikeli oldugu için ona bisiy yaptırmuyorduk çok şükür bu 3 cu gebeliginde bebegi sağ saglim doğdu şuan 10 aylık bana bugün dediki beni temizlihe falan çağırmayin ben yapmam dedi sen yaparsann yap dedi bnmde 2 tane cocgm var küçük oğlum özel gereksimli serabalpalsi bilen biliyo burda şuan 4 buçuk yasnda halen daha yemek yiyemiyo mamayla besliyom komusamuyo tam yuruyemiyo haftanın 3 günü fizik dersi var bizim evden 1 saat uzaklıkta götürüyorum kizm var 2 ci sınıfa gdyo ödevleri oluyo bnmde çok yoğun hayatım var eltim byle diyince sinir oldm kendimi s a l a k hisettm kaynanm yine benden beklicek biliyrm siz olsaydınız napardnz temizlik yaparmiydiniz yapmazsanizda vicdanıniz rahat edermiydi 

29 Cevaplar

0 oy
(603 puan) tarafından
Bnce yapan sen dgl ettin olmalıydı.bencil şey.oda yapmak zorunda değil ama senin özel çocuğun varmış Allah şifa versin.herbayram yaptın hamileyim.hadi demesi lazımki bu bayramda ben yapayım. Hersene sen yaptın.ozmn kadın tutun kardeşlere bölün parasini
-Reklam-
0 oy
(49,839 puan) tarafından
vicdanim rahat ederdi kaynanalarin.geneli genc gezerken hepsi iyiler is temizlige gelince gelinden beklerler yavas yavas yapsin temizlgini herkes
0 oy
(241 puan) tarafından
Başı egik olanın celladı çok olur kuzu bazen iyilik yapmamak gerekir eltin gözaçık direk demiş bak sende yapma
0 oy
(1,217 puan) tarafından
Yapma.. kaynanan da yapamıyorsa temizlikçi tutsun dip köşe yapsın. Zaten sizden iş beklemesi saçma. Colugunuz çocuğunuz var. Kendi eviniz var. Herkes işini kendi yapsın 
0 oy
(11,038 puan) tarafından
Hata sende bi kere. Neden her bayram görev gibi sen yaptın ki, hele ki zaten ağır bi yükümlülüğün var. Kaynanam muhtaçsa eşimle birlikte yapardım ben ya da durumum varsa birini tutardım. Ama muhtaç değilse hiiiçççç girmezdim o toplara en baştan. Eltin de sana ne diye konuşuyor, kaynanaya demek yememiş tabi.. Kim ne bekliyorsa beklesin, illa biri iş yapacaksa gitsin senin eşinle kaynın yapsın. Tabi ne olacak, sen şimdiye kadar yaptın ama eltin yapmadı. Onunki göze batmayacak ama sen birden kötü gelin olcan. Olsan da boşver. Vicdanın rahat etmiyorsa eşinle konuş bi yardımcı tutun hem senin hem kaynananın evini temizlesin. Sen çocuklarınla ilgilen en iyisi bu. 
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Kaynanamın boyum kadar kızı var anası hasta olduğu halde yapmıyor eltimde evinden çıkmaz ama bendenizz sa.fff alâ safff kaç kez gittim yaptım kızı evde olduğu halde yardım etmedi bende gitmiyorm adtik 
0 oy
(647 puan) tarafından
Her sene böyle kaynana evi mi temizliyorsun canım ? Peki neden sen hizmetçisi değilsin eli ayağı tutmuyor sa helal olsun ha tutuyorsa o kaynanaya yazıklar olsun . Tutsun kendi yapsın elimi sürmem ben vallla. Yapma bence 
0 oy
tarafından
Yapmazdım, gider kaynanama derdim hep ben yapıyorum malum eltimde Allahin izni ile sapasağlam cocuguda doğurdu bu sene size başarılar malum beninde iki çocuk ve sorumluluklarım var derdim 
0 oy
(3,497 puan) tarafından
Eger uygunsam yardim ederdim ama degilsem tabiki yapmazdim. Eltimin yapip yapmamasi beni ilgilendirmez, kayinvalidemle iliskimi ayri yasarim ki boyle egitimdi vs olsa kayinvalidem bu durumda benden istemezdi. 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 114 göst.
2 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Nevbahar21 (600 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 331 göst.
24 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Biriiii (132 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 309 göst.
23 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 547 göst.