0 oy
1,686 göst.
Diğer kategorisinde (658 puan) tarafından
Iyi geceler kızlar ablalar. Kaç gündür kafayı yemek üzere olduğum bir durum var. Oncelikle belirteyim ilk gebeligim. Son adet tarihim 23 mart. Idrarda 12 mayısta öğrendim aynı gün kan verdim 3079 beta cıktı. 13 mayısta doktora gittim 8 haftalık boş kese dedi. Tabi bu aralar betam sağlıklı yükselmedi. En son 31 mayısta kürtaj diye gittim kalp atışlarını duydum fakat haftalık söylemediler. Haftalarım hep farklı çıktı. Sonra 2 ağustosta ayrıntılı da 16+6 hafta gebelik 11 ocak doğum verdi. 30 ağustosta bir daha girdim ayrıntılıya 20+6 hafta gebelik 11 ocak doğum verdi. Sonraki ultrason ölçümlerimde bu şekilde gitti. Yani döllenme ve son adet arasında 2 hafta gözüküyor. Gec döllenme olduğu için ultrason ölçümüne göre gittik. Yani şuanda ultrasona göre 34+5 adete göre 36+5 haftalığım. Bebişim en son önde gidiyordu haftasından. Bebeğim doğum pozisyonunda ve çatıda. Bugünde hafif hafif pembemsi lekelenme oldu. Erken doğum riskim de var. Yani asıl sormak istediğim  doğumu ultrasona göre mi yapacağım yoksa son adet tarihine göre mi? Erken dogsun istemiyorum birsey olacak diye korkuyorum. Haftası farklı çıkıp doğum yapan olduysa tecrubelilerden yardim istiyorum. 

7 Cevaplar

0 oy
(748 puan) tarafından
Bnle aynı durumu yaşıyorsun geriden geliyordum sonra 2 hafta ileri geçti oğlum adet tarihine göre takip ettim bn 38+3 de erken geldi 
(658 puan) tarafından
Peki adet tarihine göre ve ultrasona göre aynımıydı haftan canım?
(748 puan) tarafından
Adet tarihine göre geride utrosona gore ilerdeydi
(658 puan) tarafından
Benimde adet tarihine göre 36 usg ye göre 34 hayırlısı bakalım canım
(748 puan) tarafından
Sen hazırlıklı ol her zaman Rabbimin bileceği iş
(658 puan) tarafından
Aynen öyle canım hazırlığımı yaptım bekliyorum
-Reklam-
0 oy
(2,633 puan) tarafından
1 hafta geç döllenme vardı bende. Son haftalarda çocuk 38 haftalık olması gerekirken 36 haftalık cıktı. Yani Adet tarihine göre 39. Hafta , 1Hafta geç döllenme var (38.hafta) , ultrason da 2 hafta (36. Hafta) geriye gitti son haftalarda gelişmedi nedense bebek doğum yaptım. 2805 doğdu ve sağlıklıydı. O yüzden korkma Rabbimden hayırlısını dile. Bebek bu ne zaman canı isterse o zaman gelir.
(658 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim rabbim analı babalı büyütsün
0 oy
(10,426 puan) tarafından
Benimde geç döllenme idi 20 nisan di ultrasona gore ama ben adet tarihime gore doğum yaptım yani ultrasondan erken oldu 
(658 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
0 oy
(12,866 puan) tarafından

Benim de adet tarihim 12 Mayıs 19 Haziran da gittiğimde kesem gözükmedi 3.5 haftalık hamile çıktım 5 haftalık olmam gerekirken 

Ben merak ediyorum neye göre Doğum yapacağım :ermm:

(658 puan) tarafından
Bende bekliyorum bakalım canım artık ne zaman gelmek isterse o zaman gelecek :)
(12,866 puan) tarafından
Vaktinde Sağlıkla gelsinler de inşaallah hayırlısıyla:)
(658 puan) tarafından
Amin canım inşallah :)
0 oy
(7,174 puan) tarafından
Valla ikisine gore de olmuyor doğum ne zaman gelmek isterse ona göre geliyor.  Benimde bir hafta geç döllenme vardı usg ye göre son zamanlarda bir buçuk haftaya çıkmıştı . Adete göre 38+5 usg ye göre 37+2 de 2 kilo 190 gramlık bir kız çocuğu dünyaya getirdim. Yavrum benim miniminnak bir şey :) 
(658 puan) tarafından
Allah analı babalı büyütsün canım bende farkındayım ne zaman isterse gelecek ama kendi haftamı da anlamak istiyordum açıkçası:) doğunca göreceğiz artık:)
0 oy
tarafından
Birbirimize hafta olarak çok yakınız. Benim son adet tarihim 15 mart ama geç döllenme olmuş 26 mart olarak kaldı doktora ilk gittiğimde 5 haftalıktı kese göründü sonra 12 haftalık gittim bana 31 aralık doğum tarihi verdi. İlk günden beri bi tanr doktora gidiyorum doktor değiştirirsem tarihte değişebilir mi bilmiyorum ana şuan 36+2 yim sata göre 37+6 oluyorum.
(658 puan) tarafından
Usg gelişimine göre takıp ettiği için doktorum 6-11 ocak arası doğum verdi ama son zamanlarda daha erkene atmaya başladı tarih usgde bakalım allah büyük prenses ne zaman gelmek isterse o zaman gelecek :)
tarafından
Benim hala değişmedi tarih 31 aralık son gün 1 hafta daha beklersek 7 ocakta suni sancıyla doğum olur dedi. Benimkide prenses bakalım ne zaman gelirse (:
(658 puan) tarafından
Allah sağlıkla kulaklarımıza almayı nasip etsin canım:)
0 oy
(2,241 puan) tarafından
benim sat 27temmuzdu ultrasona gore 18agustos du hep 18agustosa gore ilerledi . 37.haftamda dogum yaptim
(658 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 377 göst.
22 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hzlll (924 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 642 göst.
7 Şubat 2020 Diğer kategorisinde ✨Gafsa✨ (2,891 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 61 göst.
19 Mart 2024 Diğer kategorisinde Gülümseee (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 35 göst.
19 Mart 2024 Diğer kategorisinde Gülümseee (10 puan) tarafından soruldu

377,949 soru

11,312,799 cevap

34,746 kullanıcı