0 oy
111 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (295 puan) tarafından
Az once kendimi kotu hissettim basim bi tuhaf oldu kendimi iyi hissetmedim tansiyonumu ölctum 146 ya 77 cikti sonra biraz durdum yine olctum bu sefer 136 ya 72 cikti neyse biraz daha durdum olctum 127 ye 72 cikti yine ama bidaha kendimi kotu hissettim oturdugum yerde bu sefer 140 cikti yine 2 defa sonra 139 cikti niye boyle oldu anlamadm sizce kotumu 30 haftalik hamileyim

7 Cevaplar

0 oy
(295 puan) tarafından
Bilenn yokmuu
-Reklam-
0 oy
(1,410 puan) tarafından
Canım bence yarın bi görün doktora. Yürek çünkü tansiyonun 
0 oy
(1,734 puan) tarafından
Sakın ihmal etme yükseliyor . Ben 35 haftada tansiyon 16 çıktı doktor acil doğuma aldı . Beyin kanaması gecirmeyeyim diye saat saat takip et 15 bile yüksek canının kıymetini bil canım doktora git danış. Mutlaka. Ben gece nöbetci doktora gitmiştim. Eve geri göndermişti. Sabah kendi kendi doktoruma yazdım. Kim gönderdi seni o tansiyirnla eve diye ortalığı ayağa kaldırdı hemen doğuma aldı beni 
(1,734 puan) tarafından
Bu arada sende şekerde çıkmış eski postuna baktım doktor hiç 24 saatlik idrar biriktirmeni istedi mi preklamsi belirtileri var sende de
(1,734 puan) tarafından
Preklamsi son zamanlarda ortaya çıkıyor. İllet birşey lütfen ciddiye al ve doktora git sabah  .. Google yaz araştır anliycaksin dedgimi
(295 puan) tarafından
Ilk gebeligimde son haftamda tansiyon yuksekliginden yatis vermisti hastaned3 yattigim sure duzeldi normal dogum yaptim o arada zaten 24 saatlik idrar biriktirme yapti bi sorun cikmadi onda ilk gebeligimde sekerimde yoktu bunda seker cikti ama sekerimi takip ediyorum dusuk cikiyor sadece ilk gebeligimde tansiyon skntisi yasadigim icin doktorum 20ci haftadan sonra olc dedi tansiyonunu hep dusuk cikiyodu ama bugun boyle yuksek en son 155e 81 oldu tansiyonun limonlu su ictim de sukur 127 oldu sonra
(1,734 puan) tarafından
Anladım canım bendede preklamsi vardı. Tansiyon ve şeker ilk bebekte hiç biri yoktu 24 saatlik idrarda protein kaçağı varmı baktı çıkmadı ama diğer tüm belirtiler vardı. Tek ayağım acayip şekilde şişmişti. Çok zor vallahi çok dikkatli olmani tavsiye ederim. Tansiyon normaldede tehlikeli ** gebeyken daha tehlikeli ilaç müdahalesi olmadığı için. Ben çok zorlandım. Beni doğuma alın diye yalvariyordum.  Ölümden döndüm. Doğuma girerken düzgün bı kan değerim yoktu kabus gibi.  Sen benim gbi olma kimse benim yaşadığımı yaşamasın. Allah yardımcın olsun. Ben tansiyonu geç fark ettim doktorumda kahvaltıdan doğuma gittim. Uyanık sezeryan oldum mecbur boğulursan ağzına gıda gelirse söyle dediler bı ara cihazlar öttü hepsi panik oldu. Sakinleştirici vuruldu ben o an hiç bişeyi algilamadim.
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Çok aşırı yüksek değil ama biraz yüksek dengesiz ilerlemiş Dr mutlaka git problem çıkarmasın tansiyon sorun çıkarabiliyor geçmiş olsun kendini korkutma ama mutlaka git 
0 oy
(3,324 puan) tarafından
14 u gordunmu gel demisti bana dr. Mutlaka acile gitm iturdugun yerden stres yaptiysan da yuksek cikar ama ne olur olmaz. Bi git 
0 oy
(634 puan) tarafından
Hamilesin tansiyonun yüksek çıkmış kulak ardı etme yarın git çünkü tansiyon çok ciddi birşey 
0 oy
(200 puan) tarafından
Korkma ama gebelikte tansiyon çok önemli ki benim 14 olunca hastaneye yatmıştım mutlaka doktora görün derim

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 114 göst.
25 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Esra129 (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 139 göst.
8 Eylül 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Sertuğ (353 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 205 göst.
3 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Zehra800 (1,070 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 214 göst.
9 Şubat 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Zumra rana (4,152 puan) tarafından soruldu

397,075 soru

11,876,163 cevap

35,989 kullanıcı

...