0 oy
146 göst.
Moda kategorisinde (258 puan) tarafından
Kızlar ben kendimi alıştıra alıştıra ufaktan kıyafet değişimi sonra hazır hissedince de başımı kapatacam allah izin verirse. Normalde namaz kılarken düz baş örtüsü  kullanıyordum eskilerin kullandıklarından. Şimdi şal ne oluyor eşarp ne oluyor. Hangi kumaşta ferace almamız lazım ki ütü istemesin. Şal veya eşarp kumaşı ne olmalı. Medine ipeği çok güzel görünüyor gibi ama siz daha tecrübeli olduğunuz için size sorayim dedim. Şimdiden teşekkürler (: Bide boneler var da sporcu bonesi bide normal bone gördüm ıkisinin.farki nedir kullananlar

6 Cevaplar

0 oy
(2,587 puan) tarafından
Maasallah sana . Senelerdir kapalıyım ama tesettüre bir türlü girmek nasip olmadı bana da olur inşallah bende bakayım yorumlara:)
(258 puan) tarafından
Amin inşallah canım (:
-Reklam-
0 oy
(6,105 puan) tarafından
Feracelerin çoğunun mali ütü istemiyor zaten 

Medine ipeği çok güzelllll 

Bone olarakta sporcu sanırım ipsiz oluyor normal bonelerde ipli ipliler bence daha rahat 

Sal dikdörtgen şeklinde olduğu için belirli modelleri tek alıyor 

Eşarp kare tek model zaten her koliyefete esarb gitmez her kiyafetefe şal gitmez mesela
(258 puan) tarafından
Şu yanlardan uzun bırakılan şal oluyor yani dimi canım medine ipeği fotoda bile güzel duruyor valla benimde çok hoşuma gitti ya
(6,105 puan) tarafından
Evet yanlardan birakilan sal oluyor dur atayim
(258 puan) tarafından
Bir-kac kişide gördüm instagramda boyunluklu  bone takıyorlar üstüne şal atıyorlar o zaman o çok hoşuma gitmişti kullanım tarzları
tarafından
Esmaaaa banaa ferace sitesii önerrr
0 oy
tarafından
Ben çarsaf giydim canım 
(258 puan) tarafından
Onu da istiyorum aslında ama korkuyorum. Ben biraz kara kaslı kara gözlü buğday tenliyim geçen biriyle markette sohbet ediyoruz bana suriyeli mısın dedi. Turkcem de çok duzgundur halbuki. Bi ara da gözümün önünde bi çarşafliyi kovdular suriyelidir diye. Suriyeli zannedipte bise yaparlar derler diye korkuyorum resmen. Bizim millet patavatsız biraz. Kızımı gezdiriyorum depremzede mısın buraya geldin diye soruyorlar değişikler
(31 puan) tarafından
Canım öyle olurmu ya bende çarsafliyim hakkımızı savunmamiz lazım bu düşünce ile pasif oluruz sen oylelerinin ağzının payını vercen ki çarşaflı olanlari hor gormicekler ben çok sinir oluyorum otekilestirmelerinden hakkını savuncan
(258 puan) tarafından
Bende çok sinirleniyorum birazda korkuyorum güya müslüman ülkeyiz insan kapanmaya korkuyor ya
0 oy
(31 puan) tarafından
Merhaba canım öncelikle tebrik ederim rabbim daim etsin inşallah kumaş için soft krep öneririm Medine ipeginden daha iyi 
(258 puan) tarafından
Tesekkur ederim canım bu şal kumaşı mi yoksa elbise kumaşı için mi
(31 puan) tarafından
Ferace için genelde soft krep tercih edilir şal eşarp için Medine ipegi kullanabilirsin
(258 puan) tarafından
Tamam çok teşekkürler (:
0 oy
(7,402 puan) tarafından
Canim zaten feracelerin çoğu kırışmayan kumas. Ama bazıları elektrikleniyor. Sen bizzat gidip al mağazalarda yardimci olurlar. Üzerine de buyuk bir esarp tavsiye ederim. Gogus asagisina inen cok rahat edersin inan. Ilk kapandigimda salla baslamistim simdi hic takmıyorum. Sal takınca tam tesettur hissetmiyorum. Simsi salları esarp gibi takiyorlar o guzel ama ben ugrasamam pek:) salla esap farki tarz olarak farkli boyut olarak farkli. Soyle musaitsen cik bi guzel gez cesitleri gor güzelce al canim. Rabhim layigi ile kapanmayı nasip etsin insaAllah 
(258 puan) tarafından
O kadar ufak bi yerde yaşıyorum ki memlekete gidince anca güzel mağazalar gezebilirim burada yok hiç. Internetten araştırıyorum o yüzden valla. Amin inşallah çok teşekkür ederim (:
0 oy
(881 puan) tarafından
Sporcu bone hiç kullanmadım şimdi baktım boyun kısmı da kapalı olanlar galiba ama yazın sıcak olur bana kullanışlı gelmedi. Kafaya geçirmeli boneler çok rahat oluyor tavsiye ederim. Feracede Medine ipeği kullanıyorum. Mariana krep de var ama o sıcak oluyor yazın.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 349 göst.
22 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Zisan (1,142 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 660 göst.
22 saat önce Aile kategorisinde Powerpufff (68 puan) tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 523 göst.
+3 oy
14 cevap 725 göst.
26 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Eymen kuşum (6,806 puan) tarafından soruldu