0 oy
275 göst.
Aile kategorisinde (264 puan) tarafından
9 aylık bebeğim var bugüne kadar eşim hiç destek olmadı. Güçlü olmaya çalışıyorum ama bazen çok zoruma gidiyor. Yorgun olduğu zamanlar yardım istemiyorum zaten sen dinlen diyorum. Ama çalışmadığı günler 2 saat bakar mısın işimi halledeyim diyorum asla bakmıyor. Duşumu bile zor alıyorum bebeği uyutmam gerek anca öyle bakar. Bazen yemek yemeye vaktim olmuyor ben bakayım da sen karnını doyur demiyor asla. Bebeğim küçük olduğu ve emdiği için anneme ve kaynanamada bırakmak istemiyorum zaten onlarında başında hep yeğenlerim oluyor bırakamıyorum. 

Etrafımda bazı babaları görüyorum çok özeniyorum. Bebeklerine bakıyorlar anneleri dışarı çıkıyor nefes alıyor, uyutmasına yedirmesine giydirmesine surekli yardımcı oluyor, sen dinlen ben bakarım çocuğa diyorlar filan işte...

Ben ilk kez kendim için birsey istedim 2 saat çocuğa bakar mısın dedim. 1 saati uyuyacak 1 saat oyalayacak sadece. Ama hayır bakamam dedi. Üstelik işi yok.

Kendimi çok değersiz hissettiriyor çok üzülüyorum ben canım yok mu. 

Utanmadan 2. Çocuk ister bide 

16 Cevaplar

0 oy
(645 puan) tarafından
Benim de aynı afedersin lavaboya gittim dün 10 dakika yanında kalacak sadece dedim de gidiyorum diye 2 dakika geçmedi ki 2 saattir napyn diye geldi kapiya
(1,105 puan) tarafından
Dün gece bende tuvalete girmiştim çocuk uyanır gibi olmuş galiba eşim yanındaki çocuğu susturmak yerine telefonla tuvaletteki beni arıyor
(645 puan) tarafından
@Lale030507 bilmiyorum ki anlamıyorum ben nerede yanlış yaptım diye düşünüyorum bazen
(645 puan) tarafından
@papatyalar :) ayni benimki ağlanacak halimize gülüyoruz:D
(1,105 puan) tarafından
Evet Gökçe canım ya napalım deliliğe vuruyorum artık :D
(645 puan) tarafından
Oyle ya napcz baska
-Reklam-
0 oy
(4,860 puan) tarafından
Babanın evinden mi getirmişsin çocuğu. Kendi büyümemiş bir de 2. yi istiyor. Aklın varsa bu adama bi çocuk daha verme. Yazık günah baba ilgisinden mahrum büyür çocuklar..
(264 puan) tarafından
Aynen öyle... sevmek için arada alıyo seviyo en fazla 10 dakika
0 oy
tarafından
Aynı valla sanki tek başıma yapmışım gibi davranıyor.sunu yapicam diyorum tamam diyor bakarım diyor elinde telefon oyun oyna video izle Allah'ım az da çocukla oyna diyorum yorgunum bilmem ne .odaya bı geliyorum çocuğun elinde bişey yerden bişey buluyor atıyor ağza ben yetisiyorum yine hep gözüm arkada kalıyor birakasimda gelmiyor ama benimde canım var ya.ne yapmak istesem tamam hallet işini diyor on Dakka sonra bitmedimi etmedimi tepemde annesi annesi diyip getiriyor.Allahi var bizi çok seviyor ama ilgisiz .onun da sıkıntıları var sıkıntılarımız var  biliyorum alttan alıyorum bende dayanmaya calisiyorm ama içten içe çok yorgunum.saat kaç oldu bak horul horul uyuyor ben bebek gezdir emzir bu saatte :(((yalniz değilsin güzel anne merak etme.o gördüklerimiz de zaten çoğu öyle değil öyle gözüküyorlar merak etme:))
0 oy
(12,459 puan) tarafından
benimki erkek adam çoçuk mu sallarmiş diyordu başta 

yorulduğum an koydum salonun ortasına kapıyı kapatıp uyudum aliştı bakar sağ olsun 1e girdı beraber vakit geçirmek için can atıyor ikinci yolda bklm
0 oy
(2,104 puan) tarafından
Ahhh ahhhh ilk başlarda çok iyi bakıyordu ben gidip dinleniyordum bebeğim 4.5 aylık dişi patladı atak f

Dönemi falan derken çok zor bir bebek oldu derdi kucak ve oynamak şuan da 1 haftadır böyle adam 1 haftadır full sokakta geldiği zaman uyuyor oluyor uyuyan bebeğin başında oturup BABALIK yaptığını düşünüyor adama diyorum ki sabaha karşı 4 mama için ağlıyor 2 dk bak ağlamasın tamam diyor e ağlıyor bebeğimde acıktı diye arkasını dönüp kulaklarına yastık kapatmış onun yüzünden bebeğime bağırdım kızdım sonra oturup ağladım ama halime değil bebeğime bağırdığım için bazen böyle olunca kendimi öldüresim geliyor tek istediğim 2 saat bile olsa bakması o 2 saatte de oturacağımı düşünüuorsa yanıkıyor ev toplucam o kadar 

Adam işten geliyor 2 saat tuvalette çikar eeee yemek hazır değil mi 

Bugün bir yandan oğluna mama veriyorum birde benden sofra hazırlamamı bekliyor dedim gel içir koyayım yemekleri bolvet ben yemicem dedi s.ktırdi gitti dışarı
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun zor bir durum merhamet duygusu ve empatisi olmayan yardım etmez ancak ne yapabilirsin zorla da baktiramazsin. Ama sana tavsiyem hemen 2nci yapma çok yipranirsin yardım etmeyen eşle
0 oy
(156 puan) tarafından
Ne acımasızlık.. Böyle adama 2.çocuğu yapma sakın nasıl dayanıyorsun ben eşim ilgilendiği halde çok yoruluyorum bebeğim hep çok zor Bi bebek ti. Gece bakmaz ama onunda dışında evde olduğu sürece bakar oyalar oynatır. Yedirmesi temizliğini yaparım ben işlerime bakarım eşim ilgilenir. Hep derim sen bana yardım etmiyorsun babalık yapıyorsun benim olduğu kadar senin de çocuğun diye
0 oy
(1,237 puan) tarafından
Sanki kendim yazmış gibi okudum benimki de aynı bide aşırı kolikti bebeğim 3 ay uyumadı uykusuz kaldım şimdi 15 aylık yine bakmaz sen ne kadar kafana taksan da öyle alışmış bakmaz 
0 oy
(3,290 puan) tarafından
Esim destek olmayacaksa ne diye hamile kalip  bütün sorumluğununu  tek başına karşılayayım 
0 oy
(12,568 puan) tarafından
Tek tavsiye asla ikinci çocuk yapma nedenine de benim ikinci bir cocugu tek başıma büyütecek mecalim yok bende insanım de. Oturup önce birinciye babalık yapıp büyütmeyi öğrensin sonra ikinciye yüzü olsun 
0 oy
(82 puan) tarafından
Acı ama gerçek birşey diyim mi sana bu eşin dahi olsa sonuçta elin oğlu başkalarından medet ummayi bıraktığında kendini bulacaksın koca adam olmuşlar hala dahi yoldirerek adım atıyorlar ben bu konuda yoruldum ve pes etdim artık kendi işimi kendim görüyorum 5 yaşına kadar kendim buyutdum kızımı şimdi hamileyim yine de kendim bakar ederim gerek yok Allah der kalkar işimi gucumu yaparım bunlar topu nerdeyse aynı 
0 oy
(436 puan) tarafından
Hepsi aynı benim görevim sadece çalışıp para getirmek diye düşünüyolar.
0 oy
tarafından
Sabır çekerek kuzum benimde aynı 
0 oy
(1,771 puan) tarafından
Ben cidden böyle tiplere şaşıyorum sanki etrafa karşı baba olduğunu ispat etmek için egosunu tatmin etmek için istiyor bunlar çocuğu eşe destek yok kadına değer yok anneligine asla saygı yok çocukla ilgilenmek yok birde 2.cocuk ister yüzsüzlükle ele güne karşı olmuşsun göstermelik baba!!!2.yi de istemeyiver....postu açan arkadaş asla düşünme derim gerekirse 10 tane korun yoksa böyle kendine karşı değersiz olursun arkadaşim böyle vasıfsız koca yüzünden!!!
0 oy
tarafından
O adamdan bi b.o.k olmaz Allah sana yardım etsin 2.cisini yapma al yüzüne vur. Bana çok destek oldun ya de.ikincisine gaflete gelme git spiral tak kurtul. Hakkına giriyor iste söyle yapmak mecburiyetinde 10 dk sevmekle baba olunmaz yabancı da sever.
0 oy
(2,354 puan) tarafından

Valla yardim etmediginde bisey isterse cemkiriyorum gormuyomusun yetisemiyorum diye. Cemkirince yapar el mahkum :D valla biraz disli olmak lazim koyucaksin onune tek benim cocugum mu diceksin bakacak seve seve. He bakmiyosa da bisey olunca bidi bidi ettirmiceksin. Ona ragmen yapmiyorsa ikinci cocuk sakin sakin yapma. Zaten cocugun kucuk daha. Benim ikisi arasi 5 yas.

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 982 göst.
20 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 606 göst.
14 Şubat 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 1,029 göst.
11 Ekim 2019 Diğer kategorisinde ❤️Aşk-ı Mucizem❤️ (193 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 236 göst.

377,333 soru

11,292,170 cevap

34,710 kullanıcı

...