0 oy
918 göst.
Aile kategorisinde (4 puan) tarafından

31 haftalik hamileyim hiç umduğum hayal ettiğim gibi geçirmiyorum kıyafetim bile doğru düzgün yok 1 taytim var 1 de kazagim onlar kirlenince yıkayınca yedek giyecek bişeyim yok afedersiniz ama iç çamaşır bile olmuyo oda olmadığı için annemin giydiginden aldım eşime kaç kez dedim giyecek hiç bişeyim yok diye hep bakarız alırız dedi bu zamana geldi herşeye zamanı var gidecek alacak bi bana yok bebek hazırlığını hiç demiyorum bile erken dogum olsa sefil olacam çok uzuluyo rum bu kadar değersiz olduğuma şuan bunu yazarken bile ağlıyorum ben bekarken hiç böyle parasız çaresiz kalmamıştım ailem bi dedigimi iki etmezdi simdi yaşadığım çok zor geliyor parası yok değil var ama ben istemesem bi ihtiyacın olur deyipte vermez ben artik dayanamaz oldum bunlari onun yuzune vuracam artık bana bunlari dedirtmemesi lazımdı sizcede zamani  değil mi artık 

12 Cevaplar

+3 oy
tarafından

Guzelce konus yuzune vurmak yerine bence

tarafından
Ailen niye kis gunu terlikle oldugunu goruo san bisiler almiyo canim durumu yoksa bile insan cocugu icin borc dert iki parca sey alir boyle olur mu ailen umursamiyo diye boyle onlarda annen kaynvalidene dese nolur ki oda der sen kizinken yapmiyon banane  der cikar zaten bahane ariyolar anladgm kadaryla
(4 puan) tarafından
Ben alın diyemiyorum çok borç para verdiler artık bıktılar biz kocana para verdik oda alsın napti parayı diyolar bekarken kalma borcunu ödedi bende bunu diyemedim aileme çaresizliğin dibini yaşıyorum iş bakıyorum çalışacak gücüm yok ama biseyler yapmalıyım
tarafından
Allahim ya esine niye veriyolar para vermek yerine sana kiyafet alsinlar eve yiyeceknalsinlar torunalruna bisiler alsinlar o parayla esine verirse adam zaten sana eve harcamiyomus ki bile bile vermek sacma
(4 puan) tarafından
Durum bu şekilde işte cnm  ben ortada kaldım hiç bi taraf dan bana hayır yok keşke evlenmeseydim çok pişmanım
tarafından
Allah yardimcin olsun canim
-Reklam-
+3 oy
(645 puan) tarafından

Söyle canım senin ihtiyacını karşılasın 

(4 puan) tarafından
Hep soyledim
(645 puan) tarafından
O zaman para al çık kendin al ihtiyacını csnım
+2 oy
(9,652 puan) tarafından

Kayinvalidene söylesen anne birlikte alışverişe çıkalım bebeğe kendime biseyler almam lazım desen ? Bende hamile kıyafeti kendime hiç almadim tek bir pantolon üzerinede zaten severim bol seyleri olan gomleklerim kavaklarim vardi hep  yazın eşimin tişörtlerini giydim hatta okadar abarttım ki sort yerine evde eşimin boxerlerini giydim:)  bebek için bisiler alma vakti gelmiş canım çıkıp alamiyosaniz sen internetten bak akşama geldiğinde bak baktım bunları alalım de halledersiniz canım benim eşim üşengeçlikten gitmek istemezdi bende e bebeğin sitesinden ihtiyacımız olanları sepete at dedim eşim gelince de gösterdim aldık sende bu şekilde yapabilirsin

(4 puan) tarafından
Kaynanam.esimden vicdansız onu ona şikayet  etsemde boş kredi kartım yok esimin var dediğin gibi bende yaptım netten gösterdim vs ama hiç ...
+2 oy
tarafından
Para istemezsem hic ihtiyacın varmi deyip vermez diyosun, o halde sende para iste, kendi ihtiyaclarini kendin karsila canim, cogu erkek alisveris yapmayı sevmez,verim para al der, para vermede sıkıntı yoksa al, kendi ve bebeginin alışverişini yap Allah yardimcin olsun 
(4 puan) tarafından
Canım isteyince en fazla verdiği mesela en son 100 lira verdi  onuda hastaneye verdim bana 30 kaldı otobüs parası vs derken elimde kaliyo 3-5tl  böyle oluyo harcama  simdi ben bunla ne yapım  kaç gün oldu daha vermedi annemlerden yemeğimi yiyorum böyle gün geciriyorum
tarafından
Ozaman ailenle konus, baban abin varya abin guzel bir dille konussun, yasi kac esinin
(4 puan) tarafından
34 yaşında onun ikinci evliliği benim ilk evliligim
tarafından
Cahil demek, sen ailenle konus o seni o şekilde birakmaktan utanmiyorsa sen neden utanacaksın, aile buyukleri konussun, bu mantikta insanlar varmi ya, hani bende esimin eline bakiyorum ev hanimiyim, cok sukur hic parasini esirgemez
+2 oy
(454 puan) tarafından

Ben 34 haftalik hamileyim tup bebek hemde ..esimin kazancina cok diyemem ama cok sukur isteklerimi karsilaya bilir .. ama ben bu zamana kadar sadece bir spor pantalon ve tayt aldim edime hic birsey soylemiyorum su yok bu yok diye cunku pekte umursamiyorum olsada ayni insanim olmasada ..sonucda ciplak kalmiyorumki ..haliyle susmanladim ama mont bile almadim bu sogukta eskilerinin onunu acik birakiyorum .. hastanede gerekli seyleride yavas yavas Anneme aldirtiyorum pijama terlik bebek icin gerekli seyleri falan onunda durumu yok ama pahalisinida aldirmiyorum zaten .. tek isteyim bebegimin sag salim dogmasi ..bence sende fazla takma kafana boyle seylerle duzenini bozma

(4 puan) tarafından
Senin eşin karşılarmış ama benimkinde para var ama almiyorda vermiyorda sorun bu
(454 puan) tarafından
Benim esim parayi eline alinca cocuk gibi harciligini cikar ve geride kalani bana verir .. o paraya elim gelip dokunamiyorum .. bana para ver sozunu ben 6 senelik kocama soylemedim ben ona borc 10 tl veriyorum hani parami ver diyorum .. zaten tum kazandigim senin diyor .. kazandigida krediyi zor oduyor ama o paraya dokunamiyorum .. .yikilirim ayagim kirilir bes kurus icin kapi calmiyayim diye..ama olsa bende harcarim heralde .. simdi esimin evde 800  tl var ama 300 biliyor hic n kadar para var ne kadar yok haberi bile yok .. ben hatirlatiyorum ara sira kredi icin para var dusunme diye
(4 puan) tarafından
Benimkide bana arada bi 10 tl veriyor düşün artık
(454 puan) tarafından
Kazandigi parayi ne yapiyor peki? Gizlimi tutuyor ..
(4 puan) tarafından
Bekarken kalma borçlarını ödüyor içki iciyor
+1 oy
(66 puan) tarafından

Ay kuzum valla ben yasadimin aynisini yasiyosun benimki biraz kiskanc gorduku elbisem dar ondan sora aldi sorumsuz seyler yeminle bende annemin evinde oldum zaman para derdim elbise derdim olmazdi  desemki paralari yok var ama bu cadaloz kaynanam bile aserdiyim seyleri aldirmiyor allah bunu ne yapasin ne diyim belkide kaynanam olmasaydi hersey iyy olur du ama nerde sanada allah sabir versin canm benim 

(4 puan) tarafından
Allah sonumuzu hayır etsin ..
(454 puan) tarafından
Kaynanam bana baya kotu seyler yasatdi ama sizinkiler gibi degil ..boyle sizler konusunca sukur ediyorum .. kaynima ayri soyluyor canim istedigi seyi kanatama ayri esimede ayri .hamileligimde istediyimi yiye bileyim diye .. bide maddi durumumuz pek iyi degil o yuzden cok pismanlik cekiyor .. senin istediklerini alamiyoruz diye .. aksam kaynim fisdik ve meyve suyu aldi yararli ic diye kaynatamada hep balik al diyor ..ya almasalarda kaynanamin dusunmesi yetiyor valla
+1 oy
(1,949 puan) tarafından

Geç bile kalmışsın parası yok sana karşı mahcup olur anlarım ama adamın parası olduğu halde almıyor Allah ıslah etsin ne diyelim. 

0 oy
tarafından

Allah sabir versin canım sana eşinede biraz anlayış sen genede güzelce anlat konuş bak bunlar bunlar alınıyormuş almam lazım de belki düşünemiyordur.

Olmazsa otur yanyana internetten sipariş ver gelsin kapıda öde sende canını skma bu kadar canim

0 oy
(1,350 puan) tarafından

Artik esinle guzel bi dille degil sert bi dille konusmanin vakti gelmis ne erkeni ya???alinir olur s diyen insanlara deli oluyorum. Hic mi heves yokk. Alinak de almiyosan ailelere soylicem artik de utansin yaaa

(4 puan) tarafından
Utanma olsa evde de giyiyorum hastaneyede aynı şeyle gidiyorum nişana götürdü ondada aynı şey vardi üstümde yıkayınca öylece kalıyorum ayakkabı zaten olmuyor terlikleyim kör olması gerek ben ona hiç bi hakkımı.helal etmiyorum
0 oy
tarafından

Benim eşimde alalım diyor ben aldırmıyorum 5.5 yaşında kızım var kuculenlerinin yerine aldırıyorum  inşallah düzelir esin her kişi bir olmuyor . Icini ferah tut dua et rabbim bir kapı kapatır bin  kapı acar

0 oy
(1,933 puan) tarafından

Zaten hamilelikte çok bişey giyilmiyor öyle idare etmek ama bebege alması lazım artık esin eski esine nafaka veriyormu belki yettiremiyirdur canm

(4 puan) tarafından
Yok canım sadece çocuğuna gönderiyo oda atla deve değil yettiremicegi hevesi yok ben artik ona yoruyorum onun çocuğu var heyecanı yaşamış bitmiş bitek ben yaşıyorum ilk olduğu için
(1,933 puan) tarafından
Canm olabilir heyecanı gitmiştir amanormal olabilir ama ihtiyaçları karsilasin canm sen kontrole ne zaman gideceksin o senle doktorun yanına girmesin çıktıktan sonra deki sezeryan olabilirmisim sezeryandan bebek erken alınıyor oyüzden hazırlıkları bitirmem lazım De belki ise yarar
(4 puan) tarafından
Canım ben zaten sezeryan olacam bu kesin benimkiler ikiz riskliyim erken dogum olma ihtimali çok ve oda bunu biliyor
(1,933 puan) tarafından
Canm üzülme keşke senin için elimden bişey gelse sezeryan tarihin bellimi ona söyle almazsak bebekler çıplak kalacak diye
(1,933 puan) tarafından
Cinsiyet leri bellı mi canm
(4 puan) tarafından
6 haftam kaldı  tabi ani bi durum olmazsa ikiside kız kendinde düşünce olsa zaten bilir yapar bu saatten sonrada beklemiyorum zaten bosanmayi bile düşündüm inanki en azından ailemin yanına giderim bakanım olur diye
0 oy
(545 puan) tarafından

Yuzune vurmaktan ziyade guzelce konus kuzum  erkekler duz mantik oldugu icin istemio demekki ihtiyaci yok diye dusunebilio.bazen soylemek hatirlatmak lazim

tarafından
Bir avukat eşin bakmiyorsa boşanmadan da nafaka davası acabiliyorsun demişti baroya sor bı böylelerine acimican sana gelince yok başkasına çok asabim bozuldu ya

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 846 göst.
26 Temmuz 2019 Aile kategorisinde mervesnn (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 661 göst.
7 Mayıs 2023 Aile kategorisinde zambak1 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 96 göst.
28 Eylül 2022 Aile kategorisinde Emelinannesi94 (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 249 göst.