0 oy
557 göst.
Diğer kategorisinde (810 puan) tarafından
Eşimin anneannesiyle altlı üstlü oturuyoruz. Bazen oğlumun canı birşeyler çekiyor ya da yemiyor evde yaptığım yemekleri, ben de eve yemek sipariş ediyorum. Bütün gün ne olmuş ne bitmiş mobese gibi her yeri gözetliyor kadın. Sipariş gelince de haberi oluyor bana niye yemek söylemediniz deyip tartışma çıkarıyor. O an o kadar param olabilir yanımda ve her seferinde her şeyden haberi olduğu için de gizleyemiyorum aldığım şeyleri. Ne gelmiş ne aldın deyip bakıyor poşetlere. Canımı çok sıkıyor bu durum. Her şeye mi karışır bir insan ya? Eşim de idare et yaşlı kadın o diyor ama bazen inanın ki hiç çekilmiyor sürekli her şeyin hesabını vermek sıkıyor.

11 Cevaplar

+2 oy
(472 puan) tarafından
Yaşlı olabilir ama kimseyi rahatsız edemez ben olsam söylerdim gerekeni
(810 puan) tarafından
Evden ondan habersiz bir yere gidemiyorum. Kapıda  2 saat tutuyor beni nereye gidiyorsun bende gelirim ne zaman gelicen sorgu sual
(472 puan) tarafından
Ayy hiç çekemem bu ne be sende ağırlığını koy canım
(810 puan) tarafından
Koysam ne olucak ki kafası gidip geliyo canım mecburen idare etmek zorunda kalıyorum. Bazen eşimle aramız bile bozuluyor bu sebepten
-Reklam-
0 oy
(5,737 puan) tarafından
Aaaa çok sinir bozucu. Ne münasebet her seferinde ona da almak zorunda mısınız sanki
(810 puan) tarafından
Alıyoruz bazen ama yemiyor buzdolabında bozulmayı bekliyor öylece. Eşim de en son kızdı sana bi daha bişey almıcam yemiyorsun diye.
(5,737 puan) tarafından
Böyle sipariş verirken not falan yazsanız balkondan pencereden sepetle alsanız yukarı onu da farkeder mı
(810 puan) tarafından
Bütün gün akşama kadar kapının önünde oturuyor canım
(5,737 puan) tarafından
Çok zor işiniz. Bu yüzden aile apartmanı, biriyle komşu olmak vs çok sıkıntılı. Pencereden ya da kapıdan baktığında hiçbir akraba vs görmeyecek uzaklıkta olacak herkes.
(810 puan) tarafından
Aynen o yüzden başka bi yerde oturmak istiyorum canım. Çok dedikodu yapılıyor burda. Oğluma çok nazar değiyor komşular yüzünden. En iyisi uzak olmak.
0 oy
(666 puan) tarafından
Kaynanalık yapıyor resmen 
(810 puan) tarafından
Kaynanam melek gibi hiç karışmaz nereye gidiyorum napıyorum hiç bilmez. Ama sağolsun uçan kuştan haberi oluyo bu kadının.
(227 puan) tarafından
Ayy resmen benim anneannem böyle benim yengeme böyle davranıyor aynı mahallede yengem hep diyor kaynanam çok iyi annesi bana kaynanalık yapıyor diye annem onu kaç kez uyardı gelinime karışma diye ama yine aynı yaşlılar anlamıyor
(810 puan) tarafından
Evet ama imkanın varsa en güzeli uzak durmak. Çok muhattap olmayacaksın. Ben de başka yerde oturmak isterim ama yalnız kadın kıyamıyorum onu bırakıp gitmeye. Bir de maddi açıdan da çıkamıyoruz başka eve
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Şok oldum benim kaynanam yanımda değil amma olsada asla ne sorar ne niye bana almadınız der o kadın açından ölse genede niye almadınız açım demez yani 
(810 puan) tarafından
Öyle olmalı zaten benim kaynanam da çok iyidir hiç sormadı bu güne kadar. Ben söylerim bazen bak anne bunu aldık diye o da iyi yapmışsınız yavrum der sevinir.
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Yaşlılık tan değil onun huyu öyle  yoksa ne  hanımcık ninelerimiz var
(810 puan) tarafından
Aynen kayınvalidem de ezelden beridir öyle o diyor. Onun huyu o huzursuzluk çıkarmayı seviyor.
0 oy
(686 puan) tarafından
Yaşlılık ayrı saygısızlık ayrı birşey bunun farkını bilmeleri gerek 
(810 puan) tarafından
Öyle de canım eşim arada olunca ses çıkaramıyorum. O da ne derse tamam de geç diyor da bazen takıyor insan kafaya moralim bozuluyor
0 oy
(4,094 puan) tarafından
Ay ne gerek var ya acmisin tokmusun nerden bilim de ozaman. Yada cckla cikamadim

Market alisverisi bu sekilde yapiliyor artik de . Haftalik mutfak alisverisi kahvaltilik sebze meyve de gec tartisma cikarcagi zaman size de ogretim verin siparis de
(810 puan) tarafından
O çok yaşlı canım bilmez öyle şeyleri.  Bir de ters geliyor zorluk gördükleri için kolay olan şeylere pek iyi gözle bakmıyor tembel işi gibi geliyordur
0 oy
tarafından
Tasinamiyor musunuz 
(810 puan) tarafından
Öyle bi imkanımız yok canım. Hem eşim gitmeyi istemez burdan sonuçta doğup büyüdüğü mahalle bırakmak istemez
0 oy
(148 puan) tarafından
Canım boşver idare et yaşlıdır. Bizimde burda var geçen gün eşim evin anahtarını arıyordu ışığı açtı ne arıyorsunuz ne yapıyorsunuz diye sorup duruyor. İnsanlar yaşlandıkça çocuk gibi oluyorlar ne yapacakları ne diyecekleri belli olmuyor. Evet zor ama kırmaya değmez 
(810 puan) tarafından
Evet her şeyde bi mana arıyorlar onlara bizim yaptıklarımız ters geliyor. İdare ediyoruz artık napalım canım biz de bir gün yaşlanacağız
(148 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
tarafından
Durumun varsa paran oldugunda ona da almak guzel olur ama olmadiginda Siparis verecegin zaman anneanne su seyden yemek istiyor musun benim bize yetecek kadar param var sen de yiyeceksen para verirsen getirteyim sana da desen . Ya da bi daha siparis verip ayni cumleyi soylerse bi dahaki sefere sana haber ederim param her zaman olmuyor beraber para katip ayarlariz getirtirim desen nasil olr acaba 
(810 puan) tarafından
Kulakları pek duymuyo canım baya bağırarak konuşmam gerekiyor. Bir de benim dediklerimi duymazdan geliyor kendisi konuşuyor dinlemiyor bile beni

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 297 göst.
30 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Djdjjdhd (791 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 187 göst.
2 Mart 2023 Aile kategorisinde Serappppp (384 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 42 göst.
0 oy
19 cevap 524 göst.

378,400 soru