0 oy
481 göst.
Diğer kategorisinde (779 puan) tarafından
Multecilerin her gecen gün artması sizi gelecekle ilgili korkutuyor mu..evinizde ne konuşuluyor multecilerle ilgili..biz 1 cocuk yaparken kırk kere düşünüyoruz onlar 5er 10ar ürüyor.. çocuklarımız ilerde çok farklı bir turkiyeyle karşı karşıya olacak 

26 Cevaplar

+14 oy
(8,933 puan) tarafından
Zamaninda misafir onlar ülkelerinde savaş var din kardeşiyiz diye savunanlar bugün şikayet eder oldu hani din kardesiydiniz biz en başından onları istemedikce ırkçıydik nolduu şimdi madem istemediniz tek Bi şansı vardı herkesin kullanmadılar demekki hallerinden memnunlar az bile 5 milyon mülteci daha gelsin 
(779 puan) tarafından
Ah ah olan cocuklarimizin geleceğine oldu
(8,933 puan) tarafından
Artık üzülmüyorum herkes hakettigini yaşıyor çocuklarını düşünseydi bu kadar kişi şuan hicbisey böyle olmazdı az bile
tarafından
Mustehak diye bir kelime var anlamı bütün ülkeye yeter.
(8,933 puan) tarafından
Herkes hakettigini yaşar
-Reklam-
+3 oy
(6,356 puan) tarafından
Bunun önüne geçmek için seçim zamanı kıçımızı yırttık zaten ama herkes geleceğini düşünerek hareket etmedi!
(779 puan) tarafından
Evet maalesef..2 gün önce urfa ayaklandı 9 yaşında çocuğa tecavüz etmiş suriyeli biri..ve urfa en çok oy veren illerden biri
(6,356 puan) tarafından
Olan hep çocuklara oluyor zaten ve bizde çocuklarımızın geleceği için bunların gitmesini istemiştik. İşte akıl zekâ çok önemli. ..
(4,287 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Denizimsi hanım uyarı yersiniz. Doğru söyleyeni önce burdan kovuyorlar.
(6,356 puan) tarafından
Haklısın bacım :)
+2 oy
(154 puan) tarafından

Onlar artık mülteci değil Türkiyeli biz mülteciyiz lütfen doğru konuş :ermm:

Tüm iş yeri onlara ait buranın genci yaşlısı daha bı dükkan acamazken onlar ülkeyi yedi

(779 puan) tarafından
Ve hiç bir şey yapamadık bu duruma..
+2 oy
(3,690 puan) tarafından
Hepsi o.rospu çocuğu
+1 oy
(1,715 puan) tarafından

Zamanında kendimizi yırttık bu işin sonu hayır değil dedik ama adımız ırkçı terörist oldu :ermm: son şansınız vardı onuda es geçtiniz şu saatten sonra ülke yansa geçip izlerim herşey mustehak bu millete :D 12 milyon kayıtlı yabancı var peki kaçak olanlar :angel: 28 Mayıs'ta herkesin herşeyden memnun olduğunu gördük hayırlı olsun yeni Arap ülkesi olduk :blink:

0 oy
tarafından
Allah onları başımızdan alsın hiç iyi görmüyorum ben o milleti 
(779 puan) tarafından
Biz alabilirdim başımızdan.. bi umut vardı ama geçen seçimle herkes hayatından memnun olduğunu gösterdi.. gondermeyecem diyene oy verdiler
tarafından
Ben zaten anlamıyorum o zihniyeti sürünüyorlar yine de o adamı tutuyorlar yanlışı görmüyorlar
0 oy
(3,519 puan) tarafından
Ben hakkimi asla helal etmiyorum onlarin kontrolsuz bicimde ulkeye dolmasina izin veren sebep olan hic kimseye
(779 puan) tarafından
Kesinlikle ben de..cok üzülüyorum biz bize ne kadar güzeldik..kıymetini bilemedik..tamam insanı sevelim de komşumu da çok seviyorum ama gelip benle yaşamasını istemiyorum..
(3,519 puan) tarafından
Ben sevmiyorum kimse kusura bakmasin illa birileri ulkeye sokulacaksa soydaşlarimizi alabilirlerdi nesiller sonra kani bes para etmez araplarla ic ice gecmis bir millet olacagiz ortadogu b.k cukurudur.
0 oy
(210 puan) tarafından

Çok iyi düşünüyorum çok güzel düşünüyorum  çünkü toplumca gerizrkaliyiz oldumu...:D.  yeminle nefret ettim vallahi vicdanım rahat oy zamanida elimden geleni yaptım ama malesef sonuç onlar türkiyeli biz suriyeli olduk ...:angry:

0 oy
tarafından
Kısa ve net DEFOLSUNLAR
0 oy
(779 puan) tarafından
Mesela şu an tatildeyiz..gerçekten soylenildigi kadar var ya bizden çok tatil yapıyorlar.. güzel bi mekan vardı gitmek için sürekli hesap yaptık değer mi o paraya falan diye bi gittik suriyeli dolu.. valla çok üzülüyorum cok..benim memleketimin insanı bunu kendine reva gordu..asgari ücretli hiçbir yere gidemiyor artık ama onlar gerçekten vergisiz yiyip içip gezebiliyorlar
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Ben her bakımdan şikayetçiyim, kadın doğum dolu ağzına kadar  parklarda salıncak sırası bile bulamıyoruz =) eşim sürekli Türkiye nin bir yerinden bir yerine mülteci götürüyor 2 3 gün evde olmuyor. Acayip sıkıntıliyim mülteci konusunda. İsyan çıkarıyorlar bir sürü şey var 
0 oy
(4,287 puan) tarafından
Din kardeşlerimiz. İki gün sonra biz de onların yerinde olabiliriz. Zaten oyumuzu da kalmaları yönünde insiyatif gösteren insanlara verdik (!)
(2,023 puan) tarafından
Olacağız zaten o günler uzak değil gibi. Bizi gönddreceklermiş isyan çıkarıp duruyolar
(4,287 puan) tarafından
Olsun esas olan din kardeşlerimizin rahat etmesi. Gerek görülürse biz gideriz (!)
(2,023 puan) tarafından
Ayy ironisi bile fecii
0 oy
tarafından
Bugün bir çok devlet sadece üç dört mülteci alırken bile korkuyorlar nüfüs demografileri için bizim ülke yol hanına döndü gelen gitmiyor. Bu son iyi değil beş ön tane doğuruyorlar çocuklar ne aile eğitimi ne terbiye ne ahlak eğitimi hiç birini almıyor bunun sonuçlarını ilerde yaşicaz
0 oy
(11,272 puan) tarafından
Soyleyecek o kadar çok şey var ki ama hak ediyorlar 
0 oy
(86 puan) tarafından
Defolup gitsinler
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Geçen gün.ise gitcem sabah dolmuşa bir bindim. Ağzına kadar dolu sırf mülteci.2. 3 tane çocuk biri bebek.hepsi sırılsıklam. Otogarda.incez demişler ama benimle birlikte bikac kişi.daha binince indiler. Aradık polisi haberleri varmış. Sonra haberde.okudum cep telefonu ile.kaydetmis vatandaşın biri. Samosa gitmek organizatorle anlaşmışlar ama sonra sorun çıkmış yarıyoldan donmusler. 

Dağılmadan yakalamışlar. 
0 oy
(2,477 puan) tarafından
Korkmak,istememek cozum degil malesef aci ama kabullenmek zorundayiz 
0 oy
(15,224 puan) tarafından
Aynen senin gibi düşünüyorum 
0 oy
(48,690 puan) tarafından
savasma seviş ikileminin canlı ornekleri 
0 oy
(15,224 puan) tarafından
Ama mülteci denince akla sadece Suriyeliler gelmesin. Ruslar Ukraynalılar da mülteci. Ev kiralarinin artmasınin en büyük. Sebeplerinden biri de onlar
(7,719 puan) tarafından
Afganlar... Çok fazla var ya mülteci ama sadece Suriyeliler biliniyor.
(779 puan) tarafından
Hangi Rus hangi ukraynaliyi ışıklarda 5 10 cocukla dilenirken gördünüz..onlar turistik amaçlı geliyor ve ülkemiz onlara göre bedava olduğu için doğal olarak güzelliklerinden faydalaniyorlar ben onlarin yerinde olsam 2 3 tane ev alırım turkiyeden..
(15,224 puan) tarafından
Ruslar Ukraynalılar turistik amaçlı geldi diye ülkenin duzenini bozmadı mi saniyorsunuz. Antalya 2 yıl içinde yaşanılan az hale geldi onlar gelir tabi istemekte haklılar. Beleş yabancıya peşkeş çekilmiş hazır ülke. Buldular mi yok mu diyecekler. Asıl suç onların değil. Yabancıların mülk edinmesine müsaade edenlerin.  Antalya Türkiye'nin en yaşanabilir şehirlerinin başında geliyordu. Şimdi memurlar bile burdan kaçmak istiyor. Asgari ücretle burda bir başına yaşamak bile aşırı zor. Değil aile gecindirmek
(15,224 puan) tarafından
Afganlari unutmuşum dostum
(779 puan) tarafından
Kesinlikle hangi milletten olursa olsun mülk sahibi olmalarına ben de karşıyım..ne hale geldik..diyecek söz bulamıyorum..herkeste gelecek kaygısı geçim sıkıntısı ve mutsuzluk var ama sesimiz çıkmıyor..

İlgili sorular

+3 oy
14 cevap 506 göst.
6 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde KEBELEK (1,733 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 291 göst.
19 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde 34513451 (99 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 413 göst.
29 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde amine.mm (181 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 74 göst.