0 oy
1,363 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Ben şuan hiç iyi değilim yaşım daha 24 ve 3 çocuk annesiyim kendim hemşirelik mezunuyken biri geldi ve evlenelim dedi aşık olmuştum her şeyine tamam dedim mesleğimi bile yaptırmadı tamam dedim kıyafetimi değiştirdi tamam dedim aile apartmanı dedi tamam dedim başlarda her şey çok güzeldi şimdilerde beni robota çeviren biriyle sırf insanlar arkamdan gülmesin diye zoraki devam ettirdigim bir evliligim var diceksiniz ki 3 çocuk nasıl oldu ? O işi bile bana zorla yaptıran biri kendisi yapmadığım zaman asla konuşmaz benimle ailesinin bana ettiği hakaretler cabası ve dediği tek şey büyükler onlar sen sus ! Daha neler neler çok pişmanım uzun oldu hakkınızı helal edin

29 Cevaplar

+2 oy
(1,798 puan) tarafından
Neden bu kadar kendinden ödün verdin
tarafından
İnsan aşık olunca kör oluyo diyolar doğru kördüm çocuklar olmasa bir gün durmam
(1,798 puan) tarafından
Artık hayatında aşktan daha çok degerli seni kor etmeyecek evlatların var onlar için güçlü olmalı kendine daha iyi hissedecegin bir yol çizmelisin
tarafından
Evden çalışmak istedim kendi paramı kazanmak istiyorum çünkü bir işe yaramak istiyorum bana olmicak laflar etti rahat batiyomus bana
-Reklam-
0 oy
(7,925 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun ama sana zorla yapmasına izin vermeseydin keşke gizliden korunsaydin en azından bir doğum kontrol hapı felan kullansaydin yaşın çok genç ve 3 çocuk yani üzücü 
tarafından
Bana dua edin lütfen psikolojim hepten bozuldu ben bu hallere düşecek adam değildim çocukların yanında sinir krizi geçirdim ağladılar yavrularım böyle bir babaları olduğu için utanıyorum beni ne hale getirdi
(3,181 puan) tarafından
Çoçuklar kaç yaşında
0 oy
(6,919 puan) tarafından
  Allâh yardımcınız olsun  bu gece ne oldu ki
tarafından
Onu sorma ama ben çok yıprandım ağlamaktan bıktım benim yaşıtlarım kendi parasini kazanırken boynumda ki bu onca yükle ezildim kaldım toplayamiyorum
(159 puan) tarafından
Canım hersey çalışmak değil madem sana rahat batıyor demiş sende ye iç boswer otur çalışanlar çok mu mutlu değil helede çocukların warken bence boswer şunu bunu ye iç boswer keyfine bak
0 oy
tarafından
Keşke korunsaydin canım ya yaşinda daha çok küçük.

Bir taraftan eşin, bir taraftan erken evlilik erken anne olmak ve 3 çocuk. Hepsi seni yormuştur
tarafından
Kimseye anlatmadigim çok şey var içimde ona bile diyemediklerim çünkü beni anlamıyor karı demek onlar için hizmetçi demek hayallerimi yıktı kıymetimi bilmeden can vermesin hiç biri helal etmiyorum hakkımı
0 oy
(891 puan) tarafından
Yaşın daha çok genç ve hiç birşey için asla geç değil tek taraflı olmuyor bazı şeyler eğer seni seviyorsa mesleğine karışmaz anan baban seni o kadar okuttu yazık değil mi onların emeklerine.. Kpss çalış ve atan lütfen yaşadığın bu durumlar senin motivasyonun olmalı 
tarafından
Bosaniriz o zaman ve çocuklarım ortada kalır onların ailesinde çalışma diye bir durum söz konusu değil bazen diyorum ölsem ne güzel olur rabbim alsa canımı
(891 puan) tarafından
Birincisi sen güçlü bir anne olduktan so ra neden ortada kalsın mutsuz bir anne mutsuz çocuk demek kimse bana aksini söylemesin
Ölmek boşanmaktan daha mı kolay çocukların ağlayan anneye değil güçlü anneye ihtiyaçları var ne olursa olsun atanmalısın ne yaşadın bilmiyorum  ama bu akşamdan ders alıp atanmalısın
tarafından
Benim arkamda duran bir ailemde yok bana sahip çıkacak bir garip babam var o da gariban elinden bişey gelmez annem desen evlendin çıktın bizden diyo hangi birini anlatayım atansam adam çıkıp öldürür beni çocukları da kendini de yok eder hiç oluruz kaderim böyleymiş benim
0 oy
(324 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım benden 1 yaş küçüksün cok zor eş tarafına uymak anlaşmak benimde eşim senin gibi cok kısıtlar karısır bana saçlarim bembeyaz oldu rabbim gönlümüze göre versin inşallah 
tarafından
Evet ediyo ailemi de öldürürmüş
(7,925 puan) tarafından
Böyle briyle sonsuza kadar ne bileyim bu kafayla biri yarın kalkıp bişey yaparsa şaşmam onun yanında olman bile tehlike şuan ama tenditlerine karşı korkma sakın bişey yapacağını zannetmiyorum korkutmak için yapıyor
tarafından
Bir kere yine kavga etmiştik yine sinir krizi geçirdim o halimle öldürsene beni diye yalvarmistim ayaklarına kapanıp ölmek istedim o an sonra çocuklar gözümün önüne gelince kalkıp yanına gidip uyudum oğlumla
(171 puan) tarafından
Polİse başvur madem ailwn sahip çıkmıyor nerde yaşıyorsunuz
tarafından
Söylemesi kolay
0 oy
(873 puan) tarafından
Böyle olanlara çok üzülüyorum ya mesleğini yapmalısın bilmiyorum ama kocanı kandır bi şekilde erkekler araba sever Oo hemşire maaşları şu kadar olmuş ben atanayım sana Mercedes alalım fln de şakaya vura vura aklına sok 

Sana izin verse keşke 
(873 puan) tarafından
Doğumda bari doktora yalvar yumurtalıklarını bağlasın doğurma daha fazla
tarafından
Kocasız yapmiyolar imza lazım olsa hemen
tarafından
Kayinvaliden de sizinle aynı evde mi yaşıyor?
tarafından
Yok yukarki katta o
tarafından
Ay benimkide alt katımda ama hergün içiçeyiz. Çocuk doğduktan sonra nasıl olucak bakalım.
0 oy
(1,347 puan) tarafından
Hani diyorlar ya okuyun kimseye muhtaç olmayın demmekki okuyuncada muhtaç olunuyormuş onu gördük Allah yardımcın olsun inşallah canım 
0 oy
tarafından
Benim boyle meslegim olacak ben evlencem hadi evlendim bukadar cocuk yqpcam ve calismicam
(873 puan) tarafından
Büyük konuşmamak lazım yapmış bi cahillik işte :(
tarafından
Aptalım evet
0 oy
tarafından
İnan ki kocama delı gıbı asıgım, bazen suratına bakıp ne yakısıklı adam nerden buldum bunu dıyorum, evlenmeden once 8 sene bırlıkteydık, hanı cok sevınce boyle olmaz bu baska bırsey 
tarafından
Biz bir sene içinde tanışıp evlendik
0 oy
(482 puan) tarafından
Yaa aşırı üzüldüm durumuna. İnşallah zamanla düzelir. Çıkarsın o aile apartmanından
tarafından
İnşallah en çokta kocamın huyu düzelsin ona dua edin
(482 puan) tarafından
Çok içten dua edicem sana. İnşallah huyu düzelir, her şey istediğin gibi olur. İnşallah Allah yar ve yardımcın olsun. Çocuklarınla güzel bir geleceğin olsun
tarafından
Allah razı olsun rabbim seni de ummadığın yerden mutlu etsin inşallah
(482 puan) tarafından
Çok çok teşekkür ederim. Allah razı olsun inşallah. Çok mutlu oldum güzel duanla♥️
0 oy
tarafından
Lütfen yıkılma.  Dua edelim hepimiz senin icin ..3 cocugun sizin aşkınız ugruna sinir krizleri geciren anneyle yasamamalilar . Namaz ve kuranin yani sira Psikolog ile gorusmen mümkün olsa ne guzel olur
tarafından
Gidicem de emziriyorum ilaç kullanımı olmadığı için gidemiyorum ben de farkındayım çocuklarımın zarar gördüğünden
(1,641 puan) tarafından
Bence anneyi bu hale getiren biriyle yasamamalilar psikoloğa gitse ne olcak adam değişmedikçe den sonra
tarafından
Coxuklar için Gitmem evden  diyor o sebeple dedim belki bakis acisini değiştirse en azindan dogru karar almaya da baslar diye düşündüm
tarafından
Anakralice. Psikatriye gidip durumunu izah edersen emzirirken ilac yazmadığı için psikologa yönlendir umarım seni . Bize anlatamadim. Şeyleri bi uzmana anlatmak umarım faydalı olacaktır . Doğru düşünmen açısından
0 oy
(119,268 puan) tarafından
hic bisi icin gec degil en azindan meslegin varmis
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Simdi bana kizacaksin ya da baskalari da kizacak. 

Anladigim kadariyla meslek lisesi mezunusun. Liseden mezun olur olmaz evlenmissin. Sana gosterdigi ilgiyi aşk sanmissin. Maddi durumu da iyiymis bu da hosuna gitmistir.  Gezmek ,pahali hediyeler almak, kafelere gitmek falan (genelleme yaptim). Cogunluk bu sekilde oldugu icin yaziyorum. Yani seni elde edene kadar kendi istediklerini yaptirana kadar sana hos davranmis ,huyuna suyuna gitmis. 

Cevrende seni uyaran illa ki olmustur. 

Ben liseden ogretmenim ve her yil en az 10 ogrencim mezun olunca senin gibi bi hayata basliyo. Ben cok soyluyorum ,uyariyorum. 

Herseyi gectim bu yasta 3 cocuk. Esinden gizli korunabilirdin. Spiral taktirabilirdin,hap kullanabilirdin. Esinin ruhu duymazdi.
tarafından
İlk çocuk da işte her şey taze ya daha cicim aylari her şey çok güzel olucak kafaları hep diyodum olsun beraber büyürler ben fazla iyi niyetliydim kullanildim
(4,216 puan) tarafından
Yani tahmin ettigim gibi. Seni pahali hediyeler, sık restourantlala falan kandirmis.
Yasin da kucuk degilmis. Universite de okumussun.
Acikcasi zengin koca buldum ,calismama da gerek yok diye dusundun heralde.
Bol bol dua et 4.cocugu da yapma.
tarafından
Yok yemin ederim bir kuruşunda gözüm yoktu öyle olsa şuanda da üstüne kalan bir sürü mal var parası var diye sevmeye devam ederdim ama öyle değil sadece ağzı iyi laf yapıyordu 4. Çocuk asla asla asla onla tanıştığımda 19 yaşındaydım sence büyük müydü yaşım
(4,216 puan) tarafından
Canim o zaman cicim aylari gonlunu de hos tutmus. Para da tatli gelir insana. Parasi olmasa sana pahali hediyeler alabilir,luks yerlere goturebilir miydi.
19 yas evet cok buyuk degil ama evden cikmissin universite okumaya gitmissin. 16-17 yasinda baba evinde ki kizlar gibi degilmissin en azindan.
Neyse olan olmus. Bol bol dua et ne diyeyim.
tarafından
Ben imtihanım olarak bakıp avutuyorum kendimi duaya ihtiyacım var dua edin
0 oy
tarafından
Aklı başında bir genç kadınsın ve annesin.bukadar yük bu yaşta seni 40 yaşında gibi gösterir.omuzlarina öyle yük yuklemisler ki en başta sen yuklemissin ama olan olmuş aşık olduğunu sandığın kişiyle evlenmişsin.keske katlanmak zorunda olmasan okadar aklı başında gördüm ki seni.Allah senin ve çocuklarının yardımcısı olsun canım inşallah güzel bir yol cizebilirsin kendine .geçenlerde de böyle senin gibi bı kız vardı doğru yolu bulmustu inşallah sende onun gibi bı post açarsın bı gün bizde mutlu oluruz ya
tarafından
Canim kimsen yokmu yardım edecek .birine ver kargolasin komşun falan .İnşallah canım doğru yolu bulursun.
tarafından
Bir kardeşim var o da Antalya'da evli ben gelin gittiğim yerde tekim ailem de uzakta tek varlığım ömrümü ayaklarının altına serdiğim kocam ama o da kıymetimi bilmiyor eşya gibi hissediyorum kendimi
tarafından
Çok zor cokk.iste ailen arada gelseler varlıklarını gosterseler kalsalar iyi olur göz dağı versinler.konus canim ailenle arkanda dursunlar ezdirmesinler.seni orda tek diye sahipsiz sanmislar belliki üstüne geliolar
tarafından
Ailem de onları görünce ağzını aciyo kapamayi unutuyo valla okuyolar mi büyü mü nedir ben anlamadım annemde ki zihniyet zaten ben karışmam sen gittin senin ailen onlar biz misafiriz yok işte ben onları iyi tututayim onlarda seni iyi tutsunlar bu nedir ya?
tarafından
Ooo böyle olmaz ki ama ya .ailen böyle yaparsa zaten seni tinlamazlar ki.sen gittin demek nedemek ya yaşın daha çok genç yavrum ya kıyamam sana annen nasıl kiyiyor ya .hiç kimsede merhamet kalmamış yazık ailen bile durmuyosa arkanda tek çaren kendi başına biseyler bulmak ama üç çocukla nasjl baş edebilirsin ki yaşın kucik çocuklarında küçüktür daha zaten .biraz daha bu pis aileye katlanmak gerek galiba en azından çocuklar okula başlayana kadar sabret o arada çalışırsın dicemde paranı da elinden alır bu ha.yvanlar
0 oy
tarafından
En başında kendinde ödün verdiğinde maalesef böyle oluyor canım. Erkekler genelde dediğimi yapıyor sanıyor sözümü dinliyor sanıyor aslında çok sevdiğinde kaynaklı. Sevginin bu kadarı zarar canım. Herşeye eyvallah demen şu anki duruma getirmiş. Alışmış senin herşeye tamam demene daha bu saatten sonra hayır desende nafile. 
tarafından
Hiç iyi değilim pişman olmaktan bu duygundan nefret ediyorum Rabbime teslim olmak istiyorum onu da tam kalbimle yapamıyorum bazen işler çığrından çıkıyor nefes alamıyorum
tarafından
Allah sabır versin canım. Erken atılmışsın hayata. Allah yardımcın olsun.
tarafından
Teşekkür ederim inşallah sonum kötü olmaz
0 oy
(2,146 puan) tarafından
Başlığa takildim, neden en zor gecesi yazdiniz
tarafından
Annemin evine gezmeye geldim annemle kavga ettim kocam olacak yüzünden
(2,146 puan) tarafından
Küs kalmayin yinede annenle, olur öyle ana kız arasinda. Esinide Allah hidayet nasip etsin, hakkinda ne hayırlısı ise o olsun
tarafından
Yok ağza alinmicak laflar ettim geldiğimden beri aman çocukların orayı ellemesin aman bardağımi kirmasin 2 yaşında ki cocuguma terbiye verememisim 2 yaşında daha terbiye vermekten bahsediyo bende ağzıma geleni dedim kalbim çok kırık ona istemiyorum barışmak
tarafından
Bir daha da gelmem zaten
0 oy
(2,103 puan) tarafından
Canım benim yaşım 22 1 tane oğlum var 7 aylık 

Aile apartmanında oturuyorum ilk başlarda benim eşim de tamam annem böyle demiş olabilir boşver beyninde küçülme var hafta duyma dedi bir sustum iki sustum en son bende patlak verdi şimdi asla susmuyorum Allah'tan eşim de yanımda evet o sırada onunla da tartışsam yine de beni savunur ben eşim tarafından değil ailesi tarafından yıprandım bana hayatımda çok büyük şeyler öğrettiler aslına bakarsan artık aman kimse üzülmesin demiyorum ben üzüleceğime başkaları üzülsün diyorum 

Susmamayı öğrendim cevabım terbiyesizlik ya da herhangi birşey olsa dahi söylemeyi öğrendim beni buna çevirdiler 1.5 senede 

Karı kelimesini hizmetçi olarak gören bir aile eşimin ailesi ( eşim adla öyle değildir) 

Bunu bildiğim için evlerinde içtiğim suyun bardağını bile kaldırmadım evlerine gidip el el üstünde misafir gibi oturdum kaynanam misafirlerin yanında kaş göz yaptığında hizmet etmek için hiç oralı olmadım 

Eltim de tam tersi donlarına kadar yıkar asar

Ama bunun sonucunda asla benimle lavali olunacak kıvama gelemediler hep aramda bir sınır oldu ve geçemiyorlar 

Kendini yıpratma git elinden gizli korun aranızda ne geçerse geçsin asla çocuklarin görmesin duymasın bence 

Ve kendinden taviz verme gerekirse burnundan kıl aldırma herkes yerini ve haddini bilmeli canım unutma ki bu hayatta evlatlsrından başka kimsen yok önce onlar ardından diğerleri 

Evlatların için güçlü olmalısın olmak zorundayız
tarafından
Anladığım kadarıyla başta böyle değildin onların sana olan tavırlarından sonra böyle oldun. Peki bu mesafeyi nasıl koydun merak ettim açıkçası. Çünkü bende her işlerini yaparım ama yine de memnun olmazlar. Böyle her işlerini yaparken birden bire nasıl mesafe koyucam :(
(2,103 puan) tarafından
Canım ben hiçbir şekilde onlarda elimi bişeye sürmedim eltiö hizmet eder ben yapmam bişey en baştan bu böyleydim ben onlara hizmet için evlenmedim anne baba derken de teyze amca der gibi derim asla onlar için başka biri ile konuşurken anne baba demezdim hala daha öyle
Bdn sadece kaynanamın bsna ettiği hakeretlere sustum
tarafından
Hmm anladım canım. Ama senin eşinle ailesi arasında da öyle sıkı bir bağ yokmuş. Bizimkiler çok bağlılar birbirlerine. Benim alt katımda oturuyor kayınvalidem hergün giderim yapilacak bişey varsa yaparım. He bunu mecburiyetten değil de Allah rızası için yapıyorum. Ama memnun olmaması beni çok üzüyor. Kayinbabam öyle değil ama. 3 haftadır kayınvalidem burda degil mesela kafam o kadar rahat ki anlatamam...
(2,103 puan) tarafından
Valla canım bende altta kaynanam üstünde eltim en üstte ben varım eltim yapar her şeyi ama onu da herkes biliyor gopek gibi davranan eltim benden sonra yapmaya başladı çünküü ben iyiyimi vermeyi seven biri yapma sende zaten sevmiyorsun de geç
tarafından
Bakalım zaman ne gösterecek. Çocuğum doğduktan sonra zaten istesem de şimdiki gibi yapamam.
0 oy
(1,554 puan) tarafından
Cocuklarin kac yasinda? Meslegine donme imkanin var mi?
tarafından
Çocuklar 3-2 ve 4 aylık
(1,554 puan) tarafından
Ahh cok kucuk daha en minik olan. Yorumlari okudum asagi yukari anladim durumu calisma durumun yok anladigim kadariyla. Yani 2 secenegin var ya ayrilacaksin ya devam edeceksin. Devam ederken kendini bu kadar hirpalama ama. Psikolojik destek al, emziriyo olabilirsin yine de verilecek bisiler vardir en kotu psikologa git, adami sal gormezden gel takma takmamaya calis yok gibi davran cok zor ama yapacak bisey de yok gibi. Ve nolur korun. Hap al ic adamin ruhu duymaz. Ne yap et korun. Dualarim seninle insallah Allah zorunu kolay eyler bu cikmazdan sana bir cikis yolu gosterir.
0 oy
(483 puan) tarafından

Neden kendini bu kadar ezdirdin bu aşk falan değil ilk senin kendine saygın olsun ki baskalarida sana saygı göstersin 

tarafından
Zaten artık aşk meşk yok.kendi ailesi de arkasında değil ,kocası da değil,eşinin ailesi üstüne geliyor.herkes yük olmuş kıza .kendi ailen seni dislarsa kimse arkanda durmaz .üç çocuğu var minikler daha eli kolu bağlı napsin bu kız sesini cikaramazki,çıkarsa gidecek yeri yok susuyor napsin
(483 puan) tarafından
Bu zihniyetten kurtulmadiginiz sürece hep böyle mutsuz kendine güveni olmayan kadınlar bitmeyecek!!
Senin bu dediklerine daha çok üzülür emin ol tatlım
tarafından
He canım he sensin.sen yükseklerden uçmaya devam et başına gelmeyen bilmez biz anlayamayız ama en azından ben empati yapıyorum
(483 puan) tarafından
Ne yani kadın bir ömür kölesi mı olacak bu mu empati bence siz düşüncelerinizi kendinize saklayın
tarafından
Bir ömür dedigimi kim söylediki en azından çocuklar biraz buyumeli.cok küçükler..hadi kapıyı açtı çıktı gitti ne yapacak parası yok kalacak yeri yok arkasında durani yok.calismak istese çocuklara kim bakacak.hep havadan konuşuyorsunuz .kapıdan çıkıp gitmekle olmuyor onlar seni kullanıyorsa sende onları kullanacaksın çözümü yok şimdilik.basimiza bizimde gelebilir bu durum çaresiz animizda iç doktuklerimiz bide onlar tekme vursun oh ne ala .

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 516 göst.
24 Aralık 2021 Aile kategorisinde Dyg_1 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 519 göst.
24 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Nejlabebek (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 743 göst.
5 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 718 göst.