0 oy
112 göst.
Diğer kategorisinde (36 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

Kızlar selam biraz uzun olacak ama çok dertliyim bu konudan. Bebeğim 5 aylıkken bezini değişirken  sırtında kırmızı kırmızı lekeler olduğunu gördüm eşimi aradım hemen özelde bir doktora gittik. Bişey ısırmış ve ısırıktan dolayı alerji olmuş dedi 2 krem verdi biri kortizonlu falan  1 ay boyunca sürdük pek bi işe yaramadı daha sonra farklı bölgelerinde kırmızı sivilceler halinde çıkmaya başladı ayaklarını kaşıyor sürekli iyi bi eczacı vardı ona gösterdik (biz Uy. Uzdan şüphelendik) bu u. Y. U. Z. Değil öyle olsa ciltte bişey olmaz sadece kaşıntı yapar dedi kendi krem hazırladı o da iyi gelmedi bir özele daha götürdük o da **** olmuşsunuz dedi kendi çocuk doktorumuz besin alerjisi olabilir test yaptırın dedi başkası gördü el ayak hastalığı olabilr dedi şuan 10 aylık oğlum 5 aydır artık kaç doktora kaç eczacıya gideceğim bilmiyorum kaç tane ilaç daha süreceğiz yavrumun vücuduna.  Gece ağlayarak uyanıyor kaşınıyor gecem gündüzüm bir bende bittim artık.  Allah aşkına yardımcı olun akıl verin. 

6 Cevaplar

0 oy
(1,333 puan) tarafından
Sivilce gibi kırmızılıklarmı var 
(1,333 puan) tarafından
Şimdi resimden gördüm beli nasıl peki kırmızı kırmızı çok sayıda küçük benekler varmj
(36 puan) tarafından
Evet ilk başta biz u. Yuzdan şüphelendik biz doktora gitmeden önce de bir sürü ilaç kullandık( bebeğe değil kendimize)  wilkinson yok permetrin sirkeler falan havada uçuştu ama yok yani doktorda ziver hap ve kwellada yazdı onu da kaç kutu kullandık ama eşimde bişey yok yani aynı odada uyuyoruz **** olsa onda da olmayacak mıydı kafam allak bullak
(36 puan) tarafından
Şuan sırtında pek yok diğer bölgelerde arttı işte kol ayak ve yüzünde var bacaklarda popoda yok
(1,333 puan) tarafından
Ama hiç uyuza benzemiyor canım yüzü benzemiyor daha farklı birşeye benziyor alerji diye düşünüyorum ben mamasını değiştirsen çok iyi olur yavrum nasıl olmuş ya nasıl anlamamışlar **** değil ama kesin
(1,333 puan) tarafından
İçten gelen bir rahatsızlık bence alerji araştırıp özel bi hastane ya da iyi bir doktorun kliniğine git canım alerji testi yaptır benim tanıdığım bir doktor alerji hem kaşıntı hem kızarıklık hemde farklı semptomları olur demişti bize de mama yaramadı mesela kızım sma kullanıyordu mahvetti çocuğu değiştirdik ve izledim Baktım çocuk düzeliyor yavaş yavaş yedirdiğin şeylerin tam tersini yap bence ve bol su ver bu süreçte bakalım atıcak mı atmayacak mı dediğim gibi alerji testi mutlaka yaptır.
-Reklam-
0 oy
(36 puan) tarafından
Eklemeyi unuttum şuan hastalık her ne ise her yere yayılmış durumda ayaklarında karnında ve 1 haftadır yüzünde de kırmızılıklar çıktı ve garip olan onun yüzünde çıktıktan iki gün sonra benimde yüzümde sivilce gibi kırmızılıklar çıktı tesadüf müdür bilmem.  Not: emzirmiyorum
(36 puan) tarafından
Nasıl fotoğraf koyabilirim
(36 puan) tarafından
Ekledim soruya görsel
tarafından
Ah canım benim egzama bu resim eklesem oglumun 9 aylikkende böyleydi
(36 puan) tarafından
Nasıl geçirebilirim
tarafından
Önce çocuk doktoruna git alerji bölümüne kayıt açsın alerji testi yapılsın. Vücudu kuru kalmamalı kazak tarzı battaniye tarzı şeyleri üstüne örtme büyük ihtimalle alerjisi var tozlara
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Ayni hastahanede cildiye ve alerji göstermelisin ikiside iletisim halinde olmalı 5 aydir bu sekilde ilerliyor ve ilaclar etki etmiyorsa alt sebepler arastirmali.Ama benimde sana bir anne olarak tavsiyem.Normal gunluk rutinini yazman her yediği içtiği temas ettiği pek çok şeyi ondan sonra 3-5 gunluk araliklar ile herseyi min seviyede tutmaya çalışman ve ne arttırıyor ne azaltıyor bulabilmen ayi küçük olduğu için alerji testleri negatif çıkabilir çünkü 5 ay uzun bir süre ve alerji olma ihtimali çok yüksek.

Kızımın hiç bir şeyi yokken  18 aylikke  isilik ile başlayan alerji seruvenimiz başladı testler ortak Dr ve derken bir özel bölgesinde olmamasına rağmen (iç bacak hariç) bebek bezinin sebep olduğunu söyledi bir doktor.Bezi bırakacaksınız dedi 5-6 ay da ilaclara takip ettik sonra bez bırakma dönemine girdi ağız çevresi yanak dahil olan dokuntuler bez bırakma ile bitti. Haberin olsun.18 ay bez kullandık hiç birsey yoktu.birden başladı.hic ummadığın surekli kullandığın birsey bile sonradan tepkimeye neden olabiliyor.. Ben neleri takip ettim şampuan krem besin nevresim kendi kulamndikalrimiz dahil testler negatif o Dr dediğinde de pek ihtimal vermemiştim ama doğruymuş.
(36 puan) tarafından
Biz sadece cildiyeye gösterdik ciltle ilgili bi sorun olduğunu düşündüğümüz için ve daha 2. Gün önce çocuk doktorumuz bir alerji uzmanı önerdi randevu alıp gideceğiz inşallah rutinlerini yazılı tutmaya çalışıyorum teşekkürler yorumunuz için.  Ben de belki yediği içtiğindendir diye 3-4 sadece mama verdim ama geçiyor gibi değildi belki de dediğiniz gibi mamadan-bezden vs olabilir daha kötü bişey çıkmasında tek korkum o
(3,532 puan) tarafından
Pediatri genel kan tahlilleri bakti değil mi karaciğer değerlerine özellikle çünkü orfa birsey cikmadiysa korkmayın büyük ihtimalle alerijidir.

Alerji Dr gerekli damla veya şurup ve olmasi gereken kremleri vercektir.Aleeji durumunda sadece dıştan krem geçirmiyor içten histamini düşürmek gerekiyor.Korkmayin hersey bebis büyüdükçe daha kontrol halinde olacak.
0 oy
(4,058 puan) tarafından
Alerji testi yaptırdınız mı peki? ve kırmızılıklar kuru ve pul pul mu? Egzama olabilir. Diş dönemlerinde artar egzama. Tavsiyem çocuk immünoloji ve alerji bölümüne gitmeniz. Bir de bu süreçte bol bol nemlendirici sürün (la roche posay kremi), ılık suyla yıkayın bebeğinizi, kat kat giydirip terlemesine izin vermeyin. Pamuklu hava alan giysiler seçin. 
(36 puan) tarafından
Evet kuru ve pul pul elimi sürüyorum pütürlü böyle cildi çok bozuldu.  Nemlemdirici sürüyorum geçiriyor gibi yani şuan bu hali eskisinden iyi.  Diş dönemindeyiz de zaten üst damakları şiş patladı patlayacak az kaldı.
(4,058 puan) tarafından
Hergün ılık suyla yıka, şampuanlamasan da olur. Tabi evin sıcaksa. Sonra havluyla kurutma, müslim bezle nemini al ve bu yazdığım nemlendiriciyi sür. Kalın giydirip terletme, ter egzamayı arttırır. Ama 5 ay uzun süre alerji bölümüne de gitmeyi ihmal etmeyin.
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Canm bilmiyorum net anlayamadım fotodan ama benım kızım 4aylıkken bacagında başlamıştı tabı bız öğrenene kdr yuzune kdr dagılmıştı doktorlar bırı mantar bırı salgın der hepsı farklı konustu ve ben bılmeden cocuga krem kullanmadm ama muhakkak nemlendırıyordum yeterlı gelmiyordu nazardır dıye okutmaya bıle götürdük .Senın gibi gezmedigim gitmedigim doktor kalmadıgı gibi istanbul gibi yerde rezıllıklerle geçiyordu en son acıbademe profesör doktora gösterdık oda alerjı bölümüne yönlendırdı meger cocugum alerjıkmış ve egzema olmş yanı normal egzema degıl alerjı egzeması imiş bol nemlendırılmez önune geçilmez diyete girmezsen ılerlıyor böyle kabuk atıp yara oluyordu ve sureklı kaşınıyordu cocuk sureklı terlemesıne sebep oluyordu ve gecelerı kuru öksürek yapıyordu sonra herseyını pamukluya cevırdım ek durulama ıle giydiriyorum herseyını süte ve yumurtaya alerjmz odlnu ögrendık diyeye girdik atopık dermatolojik krem yazdı egzemalalılara ozel nemlendırıcı banyodada aynı sekılde ozel sampuan yazdı gerçektende tüm derdimz buymuş sonra duzelmeye başladı ama bu surec uc bucuk ayımızı bulmştu 4aylıkken oetaya cıkan seyı ben 8aylıkken bulabılmiştim aylarca neler cektik birde bunu dene bacm belkı alerjık bı durumdur
(36 puan) tarafından
Peki geçtikten sonra da aynı rutine devam ettiniz değil mi yani alerjik olduğu için tekrarlayabilir mi
(3,532 puan) tarafından
Arkadasin her dedigine katiliyorum ,extra olarak Alerji 3 yasa doğru azalıyor bitiyor bazı çocuklarda devam ediyor bazı çocuklarda şekil değiştiriyor bunu zamanla kendi bebeğiniz ile kesfedeceksiniz her bebekte aynı olmuyor.
(2,704 puan) tarafından
Biraz geç oldu kusura bakma.Evet rutıne devam ettık ama neye alerjısı varsa o dıyetıde ıhmal etmedık ne kdr dıkkat eder nemlendırırsen o kadr sıkayetler azalıyor.ama tmamen hla geçmemiş degil bazen kaçamaklar oldugunda hemen kendını gösteriyor
0 oy
(3,013 puan) tarafından
Vucudundakiler de yuzundekiler gibi mi ? Butun kizarikliklarin sekli ayni mi yuzundekiler gibi
(36 puan) tarafından
Hayır vücudundakiler nokta nokta küçük yani böyle büyük değil
(3,013 puan) tarafından
Hmm bilemicem benim oglumda da buna benzer birseyler vardi doktor alerji dedi. Onemli olan bu kizariklijlarin formlarinin ayni olmasi demisti. 9. Ayinda baslayip 2 yasina yakin sürdü. Alerji testleri hep temiz cikti. En son hepsi 2 yasinda gecer dediler. Dedikleri gibi oldu

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 98 göst.
13 Mart 2024 Aile kategorisinde Selin demirci (2,195 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 61 göst.
15 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ozlmugur (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 90 göst.
13 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde egc01 (626 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 102 göst.
4 Ocak 2021 Diğer kategorisinde egc01 (626 puan) tarafından soruldu

397,256 soru

11,881,643 cevap

35,999 kullanıcı

...