0 oy
334 göst.
Diğer kategorisinde (61 puan) tarafından
Esimin babası vefat etti 13 gün önce ogun bugündür evin yolunu unuttuk hep kaynanamgildeyiz eltimgille beraber onda var 3 çocuk bende var 1 cocuk düzenimiz şaştı onun çocukların 2 si okullu  dersleri oluyor babanne yaninda bagris cagris ders yapiyorlar benim çocuk 3 yaşında  onların defterine kalemine sarkiyor surekli ağlıyor akşama kadar  uyku düzeni bozuldu eltimin en kucuk oglan 2 yasinda geceleri o uyansa ağlasa bizimki kalkıyor bizimki uyansa o kalkıyor  uyumuyor sürekli ağlıyor hastalandı neymiş annesini yalnız birakamazmislar zaten kayin pederim ölmeden önce uzun yol şoförüydü bu kadın  kendi yalnız da kalabiliyordu biz diyoruz biz cocukluyuz sen gel kal hicbisey demiyor valla dua edin ya 2 sene önce kaynana yanından evimi ayırdım simdi birleştik resmen ne olacak nereye kadar burada kalacaz hiç bilmiyorum 

12 Cevaplar

+3 oy
(658 puan) tarafından
Ölen kendı baban olsa acaba bunları yazar mıydın. 6 Ay once annemı kaybettim ben ne kadar uzakta olursa olsun olum acısı ıle bır olamaz sen bence kalk evıne gıt senın yaptıgın iyilikten hayır gelmez. Bazı konular da asırı bencil davranıyorsunuz agladık bıttı yazmıssın bır yorumda olen esinin babası el ınsaf
(15,264 puan) tarafından
Ağlamadığına yemin edebilirim ama ispatlayamam ölümden örnek vermek istemiyorum kendi ailesinde kötü bir durum hastalık dahi olsa asla günün hesabını yapmazdı bence de gidip kendi evlerinde kalsın gelinler çocuklar oğlanlar oturup baba evinde anneye destek olsunlar. Evlat olarak bana evinde babamın yasını tutmayacaksam geride kalanlara destek olmayacaksam nasıl anama babama hayırlı bir evlat olacağım derdim ben
(15,264 puan) tarafından
Seninde başın sağolsun canım Rabbim sabırlar versin
(1,044 puan) tarafından
Çok doğru yazmışsın++++ terbiyesizlik başka bir şey değil... Vicdan kalmamış Allah o kadına yardım etsin zaten kötü bir gelini var başka da acı yaşatmasın onun eline düşürerek
(658 puan) tarafından
Normal bir zamanda gıtmek ıstemez anlarım hak da verırım ama ölüm olmus daha 13 gun nedir gecmıs agladık bıttı dıyor
(61 puan) tarafından
Herkes beni kötü gelin ilan etmiş onlar cokmu duzgunler çok çektirdiler kaynanamin oğlunu kurup kurup üzerime salmasi nelere maal oldu biliyormusun 4 aylik hamileyken 1 yatak odamla bizi kapının önünde 5 parasız koydular tırımizı vermediler  benim ailem elimizden tuttu doğum yaptım yine kaynanam kurdu kurdu oglunu aileler arasi darba karakola mahkemeye kadar düştük herkes bu gelin gelmez artık dediler neler neler yaptılar bu sondu dediler bitmişti boşanmanın eşiğinden döndük aileme neler yaptılar kucağımda 1 günlük cocukla dikislerim patladı albedede ailemin evine gittim acimdan cocugumun yuzunu acip bakamadim ailem geri geldiğim için benimle konuşmuyorlar 3 senedir  kendi evimde geldiğimde neler çektim ayıldım ayıldım bayıldım sütüm kesildi 2 ay ayağa kalkamadım 1 Allahin kuluda zilime basıp açmısın tokmusun demedi şeker hastalığım çıktı dertlerden    sizin haberiniz yok tabi bunlardan ne yalan söylüyüm içimden iyilik yapmak dahi gelmiyor kayınpederime gelirsek özünde iyi adam gerçekten çok ağladım beni sevmezdi ama hepsi kaynanamin dolduruşu yani ama arada da olsa beni savunur du kaynamama karşı iyiydi yorum yapmadan önce bu geline neler yaptilarda bu hale geldi diye düşünün
-Reklam-
+1 oy
(120,793 puan) tarafından
ora cenaze evi degil ama sizin eviniz bi bakima
(7,940 puan) tarafından
Sevdos kız yan binada oturuyormuş ama
(61 puan) tarafından
Geçmiş bir kenara atilamaz ben çok çektim ben ağlarken içim içim boğazım dugumlenirken kendimi heba ederken zamanında hiç kimsenin umrunda olmadım hickimseyi affetmiyorum hakkımı da helal etmiyorum
yan binaysa durmasi hata cik git evine ama helallik icin gec kalmissin gidip cenaze namazinda helal etmiyom diycetin o yizden gecmis olsun
(7,940 puan) tarafından
Yan binaymis sevdoss eltiside karsi binadaymis
o zaman orda kalmaya ne gerek var ben uzakdan geldi sandim
+1 oy
(1,217 puan) tarafından
Ölmesiyle uzun yola gitmesi aynı şey mi ya kadın en azından geleceğini biliyordu artık gelmicek 
(61 puan) tarafından
Ee napalm yani ağladık üzüldük yeter gari herkesin düzeni var
(442 puan) tarafından
Prensesannesi Allah affetsin güldüm bu yorumuna kız :D
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Gelen giden azalmıştır artık aslında herkes evine dağılsa kaynananızda sizlere gelse daha mantıklı eğer korkma gibi bi durumu varsa. Çocuklar birbirine girince daha yorucu oluyordur herşey 
(61 puan) tarafından
Yok ayy ne korkacak zaten kocası uzun yol soforuydu benimkide öyle ben nasıl kalıyorum
(3,099 puan) tarafından
Bu kalabalığa alışırsa bide dağılma aşamasında naz niyaz trip ne ararsanız bulursunuz gibi geliyor:)
(61 puan) tarafından
Aynen yapar valla artık hiç ayrılamayız Allahim korusun ya öyle bir durum olsa anamın evine çeker giderim onun yanında kalacağıma kendi anamın yanında kalırım düne kadar kapımı çalmayan eltimden ayrılmayan hic bir iyiligini gormedigim kaynanam için fazla ca kaldık
0 oy
(8,040 puan) tarafından
Bazı insanlarda 40 gün durumu var. O kafadalarsa yanında kalacak kardeşi filan varsa ona teklif edin azıcık da siz kalın diye. Eviniz uzak mı da orada kalıyorsunuz
(61 puan) tarafından
Evlerimiz dip dibe ben karşı apartmanda oturuyorum eltim arkadaki apartman da
(8,040 puan) tarafından
Eee. Madem kalacaklar, eşleriniz kalsın. Bu kadar da vehamete gerek yok ki
(61 puan) tarafından
Ona da gelmiyorlar
(8,040 puan) tarafından
O zaman siz dişinizi ya gösterin ya da az daha sıkın
0 oy
(11,295 puan) tarafından
Bizde martta 2 sene olacak kayinoederimi kaybettik. Ayni bizimde esim 2 erkek kardesler. O zaman eltimde 2 cocuk vardi bende 1 tane. Benimki 18aylikti onunkiler 2.3 ve 5.5 yasti. Biz 1 ay kaldik kayinvalidemle hep birlikte ki evlerimiz dipdibe olmasina ragmen. Yanliz birakmamak icin. Sonra biz eve geldik 1 ayin sonunda eltimler biraz daha kaldilar. Sonra onlarda kendi evine cikti. Biz isteyerek kaldik ama birlikte yapar eder otururduk cocuklar oynardi birlikte. Isteyerek kaldim yani ama esim icin istemesemde kalirdim.
(61 puan) tarafından
Hayır ya ben kalmam
(11,295 puan) tarafından
Senin bilecegin is ve esinle halledeceksin. Ne olursa olsun babasi ne kadar giderse gitsin alisik olursa olsun sonucta hayat arkadasini kaybetti kadin. Senin esinde uzak yolda calisiyomus alisiksin ama kaybetmek ayni seymi canim. Benim esimde gemide calisiyor bi gidince 5 6 7 ay olmuyor tek seferde. Bende alisigim ama kaybetmek ayni sey degil Allah gostermesin oyle bisey olsa kayonvalidem annem.ablam herneyse yanimda kalmiycakmi zatrn bunun kocasi uzakta calisiyodu alisik bu diye. Bilmiyorum kimseyi kaybettinmi ama ben babami kaybettim 10 sene oldu. Esim beni teselli ederdi ama hicbi zaman tam anlamiyla anlamadi tabiki cunku yakinindan kimseyi kaybetmemisti. Sonra babasi öldü ve dediki seni simdi cok iyi anladim. Bi laf var ya damdan dusenin halinden damdan dusen anlar bana damdan dusen birini getirin diye o hesap.
(61 puan) tarafından
Valla bacım  beraber ağladık beraber üzüldük beraber gözyaşı döktük beraber mevlidini yaptık yapılacakları millete laf getirmeden o acının icinde eltimle ben hizmet ettik daha ne yapalım herkesin çoluğu çocuğu düzeni var 13 gün oldu mecbur alışmak zorunda
(11,295 puan) tarafından
Illaki alismak zorunda benim kayinvalidem gidin dedi zaten benim eninde sonunda buna alismam lazim ama biz birakmadik onu. Zamanla alisiyo insan tabiki ama herkes bi anda gidince insan bi bosluga dusuyo. Sende haklisin ama ne biliyim ya esin ne diyo konusmadinizmi hic
(61 puan) tarafından
Eşim ne diyecek kes sesini burada kalacaz ne bilim ne annesine bizim eve çocuk odasına baza alacam ne bilim ne diyor
0 oy
tarafından
Anlıyorum canım seni insanın kendi evi gibisi yok çok iyi anlıyorum tamam ölmüş ama ölenle ölünmez ki seninde bi düzenin var yani arada sırada gidersin hatta sık gidersin ama orda durmak nedir 
(61 puan) tarafından
İşte gelde anlat daha kaç gün daha çekecez bu teraneyi bilmiyorum inan içim dert bağladı
tarafından
Ben bile kendi anneme gidiyorum da bi süre sonra evimi özlüyorum bunalıyorum deki kaynanam da olacam
(61 puan) tarafından
Aynen ya bende öyleyim kendi annemde bile 1 günü akşamı edemem hemen evime gelirim gel görki  vah şimdiki halime
0 oy
tarafından
Bu kadar uzun kalmaya gerek yok bence kayınpederimin Defnedilgi gece kaldım sonrası gündüz orda akşam kurandan sonra eşimle anneme geçtik sen rahat edemezsin burda dedi son mevlüt geçeside büyük bir kavga çıkardım dahada gitmedim mümkün olduğunca 
(61 puan) tarafından
En iyisini yapmışsın böyle giderse bende anamın evine çekip gidecem surda 1 hafta daha sabır
tarafından
Gelen giden azalmış tır gece evine geç barı yorumları da gördüm çok yakınsınız da birbirinize
(61 puan) tarafından
Azaldı kimse gelmiyor günde 1 2 kişi
tarafından
Sizlik birşey kalmamış artık
0 oy
(7,940 puan) tarafından
Yorumlari okuyamadan önce uzak mesafe oturduğunuz düşünüyordum ki taki yorumları okuyup yan binada oturduğunu görene kadar bacım gündüz inin gece evinize çıkın korkuyorsa oğulları kalsin akşam gidin evinize
(61 puan) tarafından
Aynen öyle çok sıkıldım artık ya annes yalnız kalmayacak diye ceremesini ben çekiyorum uykusuzlukla yorgunlukla çocuğun hastalığıyla Allahim tez vakitte selamete çıkarsın bizi
(7,940 puan) tarafından
Kizzz gitsenize evinize gece evinizde kalın gündüz inin
0 oy
(2,994 puan) tarafından
Bnm k,peder vefat etti ben hiç gece kalmadım evi 1+1 zaten kalabalık çocukta durmuyordu uyusun diye eve geliyordum uyainca geri gidiyordum misafir ağırlamaya gelen gidene bakiyordum eltim de yeni evlwnmisti jaynimla kişi orda geçirdiler evimizde 2 adımdı sürekli git gel yaptik 2 sene olucak Aralık'ta ,, kaynanm da bnm düzenin.var gelnm.godenim var kimsede kalmam dedi evinde 
0 oy
(993 puan) tarafından
Normal şartlarda kalınır yalnız kalmasın diye ama sizin durumda siz zaten sevmiyor ve orda olmak istemiyorsunuz eviniz yakınmış zaten sabah gelip akşam evinize dönün bir süre daha sonrasında zaten mecburen bu düzene alisir kayınvalide bu arada basınız sağolsun Rabbim rahmeti ile muamele etsin 
0 oy
(243 puan) tarafından
Esinin babasi ölmüs tabiki annesini bi sure yalniz birakmaniz olmaz orasi sizindr eviniz. Tamam haklisin cocuk olunca baska yerde kalmak cok zor oluyor . E soyle yapin bir hafta eltinler kalsin siz evinize gidin bir hafta siz kalin onlar evine gtsin. Hem kaynanan yalniz olamz hem hepiniz bir olmzsiniz ev kalabalik olmz

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 191 göst.
13 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde mlkb (38 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 399 göst.
30 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 721 göst.
2 Temmuz 2021 Aile kategorisinde bahtsizbedevi (169 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 807 göst.