0 oy
117 göst.
Diğer kategorisinde (69 puan) tarafından
30  haftalık hamileyim ikizlerime hamile oldugumdan beri düşünüyorum zaten düşünüyordum çok daha artti bu son zmanlar doğuma yakın hep bir kaygı bebeklerim sağlıklı olurmu diye  trama vs.testleride yaptırmadım ayrıntılı ya girdim sadece hastanye gttimde de aa biz fetal dna yaptirdik sen niye yaptirmadin çok duyuyorum. düşündükçe de basimami gelecek ben böyle düşünüyorum diye beni çok korkutuyor lütfen yardim edin benim gibi olan varmi ne yapcam ben doğuma kadar 

6 Cevaplar

+1 oy
(11,082 puan) tarafından

Yok canım içini ferah tut. Bol bol duanı et, bence çoğu anne adayı aynı korkuları yaşıyor. 

Hem testlerin güvenilirliği yüksek değil, hem de yaptırmadın diye sağlıksız olurlar gibi bi kaide yok. 
(69 puan) tarafından
Haklısınız ben işte o düşünceye girdim yaptırmadım bişey olur mu diye sürekli düşünüyorum
(11,082 puan) tarafından
Vesveseye kapılma duayı bırakma gerisini boşver. Sağlıkla hayırla kucağına almayı nasip etsin Rabbim
(69 puan) tarafından
Amin amin inşallah cümlemize inşallah hamilleligimi ilk gunden beri kendime zehir ettim
(11,082 puan) tarafından
Ah kuzum bari kalan zamanının keyfini çıkarmaya bak
(69 puan) tarafından
İnşallah artık unutmaya çalışacam
-Reklam-
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Saçmalama ben o testlerin hiçbirini yaptırmadım zaten o testlerin doğru sonuç verme oranı %60 kaç defa sağlıklı hamilelere riskli bebek denildide sağlıklı doğum yaptılar fiziki Bi sorun olsa ultrasonda zaten belli olurdu içini ferah tut arkana yaslan hamileliğin tadını cikar
(69 puan) tarafından
Teşekkür ederim içimi ferahlattiniz kendimi çok suçlu hissediyorum yaptirmadim diye yaptiranlari duydukça
0 oy
(2,388 puan) tarafından
Sen yolun yarısını geçmişsin bunu düşünüp kendini strese sokacagina bol bol uyu dinlen çünkü çok ihtiyacın olacak onlara yetebilmek için zorlu haftaları geçmişsin ikiz olarak çok iyi gelmişsin bundan sonra bebeklerine hiç bişey olmaz Allah'ın izniyle kuzum korkma 
(69 puan) tarafından
İnşallah canim :( banada nasip olur sağlıkla doğum yaptim demek o kadar istiyorumki kucağıma almak
(2,388 puan) tarafından
İçinde kalkcak değiller ya kız çıkarlar :) ha biraz erkenci davranirlarsada kuvez de misafir olurlar biraz sonra kavuşursun
(69 puan) tarafından
İnşallah sağlıkli olsunlarda tek duam
0 oy
(3,421 puan) tarafından
Canım rahim seklim bozuk benim gibiler tedaviyle hamile kaliyormus rabbime sukur aratmadan verdi hem düsük riskim vardi erken dogum riskim vardi 36.haftama kadar progestan kullandım sıkı takipteydim doktor tarafından hersey yasakti iliski yasakti yurumek yasakti arabaya binmek bile yasaktı dusun kahve icemedim aylarca cayi sınırlı ictim rabbime sukur sag salim aldım kucagima 19 aylik olduk bile bu dusunceleri uzaklastir beyninden canım vesveseyi dinleme 
(69 puan) tarafından
Allah banada nasil eder inşallah adınıza çok sevindim darısı tüm herkeze sağlıkla alsın kucağına
0 oy
tarafından
Canım biliyor musun ben o testlerin hiçbirini yaptırmak istemedim doktor benden habersiz her şeyi yaptırmış güvenirliliğinin bile yüzdesi küçük gereksiz testler fetal dna zararlı bilet değil mi zaten bir 
(69 puan) tarafından
Yok canım fetal dna ücretli anneden kan alıyorlar mis duyduğum kadariyla yoksa benimde bir kızım var bende ikili üçlü hcbirini yaptirmadim bunda çok duydum gördüm vdiolrda flan görmez olaydim keşke işte taktm kafaya
tarafından
İzleme öyle şeyler bak bana mesela ilk doğumumdu oğlum işte ben de doğurmaktan çok korkuyordum videolar izle kolay olur nasıl yapacağını bilirsin falan filan diyorlardı ben hiç izlemedim korkuyordum doğumum da çok kolay oldu tabi seninkiyle bir değil ama o paikolojıyı açıklamaya çalıştım hem sen hem bebeklerin gerilir herşey Allahtan unutma Allah a sığın
(69 puan) tarafından
Bir daha hamile olsam asla vdio tiktok vs flan izlemicem çok etkiliyor insani
tarafından
Öyle tabi izleme izleme
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Zaten bebeklerde sıkıntı olsa detaylıda gözükürdü ense kalınlığı falan ayrıca ontestlerde sapma payı çok mesela sen o fetal dna da çocukların engelli olsaydı onları düşürtecekmiydin yani. Olsa olsa kiloları az olur onun dışında sapma yanlış çıkma durumları çok yaşanıyordu
(69 puan) tarafından
Ayn ikili üçlü tarama zaten hiç güvenilir değilmiş Allah neyi layık görürse onu verir ztan inancım sonsuz o fetal dna yapanlari duydukça surekli ben niye yaptirmadim durumuna girdim

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 123 göst.
17 Kasım 2023 Aile kategorisinde 175766 (274 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 336 göst.
26 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Fadik63 (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 914 göst.
0 oy
11 cevap 248 göst.
9 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,715 soru

11,398,835 cevap

34,923 kullanıcı

...