0 oy
175 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,723 puan) tarafından

Kızlar bana yardımcı olursanız çok sevinirim 

Ben şuan bebeğim 22 günlük kırktan sonra spral takacam  

Adetliyken mi takılıyor yoksa temizlendikten sonra mı ??

Spralin belli süresi mi var yani 5 yıllık 10 yıllık olarak yoksa takınca kaç yıl kalırsa mı ??

Eğerki belli süresi varsa :

Benim bir kızım 2 yaşında ,bebeğim 22 günlük kaç yıllık taksam uygun olur ikisi de cok küçük Ben karar veremiyorum  çok yoruluyorum  üçüncü çocukta rahat olmak istiyorum bunun için kaç yıl ara koymam lazım erken daha evet ama yine de endişe ediyorum bilgim de yok gerçekten  :((

Not :Ben çocuk çok seviyorum  ondan dolayı  üçüncüyü düşünüyorum iki kızım var  

6 Cevaplar

0 oy
(11,290 puan) tarafından
Sana tavsiyem sadece spiralle korunma. Belli olmaz hemen 3.yede kalirsin. Ucu birlikte buyurler valla
(1,723 puan) tarafından
Nasıl yani anlamadım
(11,290 puan) tarafından
Spiralle hamile kalan cok yaninda bide prezervatif  falan kullanin diyorum
(1,723 puan) tarafından
Gerçekten mi eşim asla korunmaz kendimde çare buluyorum
(11,290 puan) tarafından
Korunmuyosa yaklasmasin o zaman. Burda prezervatiflrde hamile kalani gordum spirallede
(1,723 puan) tarafından
Off herşey kadınlara yüklenexiliyor
-Reklam-
0 oy
(1,717 puan) tarafından
Valla bugün çok net anladım ki spiral de korumuyor acilde igne yapmak için gittim bir bayan 3 ay önce dogum yapıyor kırkından sonra spiral takıyor 1,5 ay sonra halsizlik yorgunluk filan şikayetleri oluyor çevresi test yapmasını istiyor yapıyor ve pozitif kendisi de şok içindeydi ve sezeryan dogum ay sıkıntı ya 
(11,290 puan) tarafından
Al iste bundan bahsesiyorum bende.
(1,723 puan) tarafından
Aldırabiliyormuyuz spralle hamile olsa
(1,717 puan) tarafından
Aldırmayı bilmiyorum vebal o ne desem yalan olur ama almazlar ya
(1,723 puan) tarafından
Yani spralle aldırmıyormu
Çünkü üçüncüye şuan asla bakamam ikisi küçük olan çocuklara olacak
(1,717 puan) tarafından
Eşin de korunucak rahat bıraakmayacak malesef benim görümcem de spiralle kaldı dogurdu yani aldırmıyorlar yani
(1,723 puan) tarafından
Off en iyisi doktora sorayım
(1,717 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(2,195 puan) tarafından
Spiral adetın 3cü günü yapılıyo zaten şuan spiraller bi işe yaramıyor eğer taktırmak istiyorsan mutlaka doğum kontrol hapıda kulanmanızı tavsiye ederim cünki garanti yok
(1,723 puan) tarafından
Emziriyorim şuan hap kullanamam ilk kızımda kullandım ebe kızdı bıraktım diğer kızıma hamile olduğumu öğrendim ben şok
(2,195 puan) tarafından
Ozaman eşin korunacak
0 oy
(355 puan) tarafından
Spiral ile gebe kalma anca spiralin kayması ile mümkün oluyor o yüzden günlük rutin muayeneye gidin. Regl ol yada olma takarlar ama genellikle regl iken rahim. Yumuşak olduğu için rahat acısız oluyor. 2 yıldır korunuyorum bir sorun yaşamadım. 5 yıllık takman yeterli zaten devlet hastanesine gitsen 5 10 yıllık diye sormazlar ne varsa onu takarlar 
(1,723 puan) tarafından
Özelde takacağım
(1,723 puan) tarafından
Kaç ayda bir muayeneye gidiliyor
(355 puan) tarafından
Özel çok pahalı bu arada bilgin olsun. Taktıktan 1 ay sonra muayene sonra 1 yıl ben içim rahat olsun diye her ay muayene olurum kist var bende randevu alıp giderim spirali de sorarım her muayenede
(1,723 puan) tarafından
Eşim devlete göndermez
(355 puan) tarafından
Tamam o zaman özel olursa çok iyi olur isteğe göre takarlar zaten 5 yıldan fazlasını önermek özel hormonlu takar
0 oy
(15,261 puan) tarafından
5 yıl bence çok çocuk seviyorsan biri 7 biri 5 yaşında iken üçüncüyü yapabilirsin evet var süresi ve adetli ikende takilabilir gebelik için test yapıpta takabilirler 
0 oy
(2,574 puan) tarafından
Adetliyken gidiyorsun canım 2.3.günü falan ben 4.günü gitmiştim 10 yıllık benimki

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 265 göst.
22 Şubat 2024 Aile kategorisinde _kubra123 (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 60 göst.
7 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Gul umut (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 132 göst.
18 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde damlanur.krc (303 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 182 göst.